Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот 0g0 » Сря Май 28, 2014 10:07 pm

Здравейте,
От известно време ме мъчи един въпрос:
Преди 2 години си купих велоремарке, с което возя моите 2-ма сладури. Основно в София. Децата много се кефят. Хората, които срещаме навсякъде, също.
Прави ми впечатление обаче, че за цялото това време така и не засякох някой друг с велоремарке.
Срещал съм тук-там велосипеди с детски седалки, но според мен ремаркето е много по-удобно и безопасно (особено при 2 деца).
Започвам да се чудя, дали аз не съм някакъв особняк или пропускам нещо.
Как мислите защо, велоремаркеатата не са популярни сред колоездачите с деца у нас? :confused:
0g0
 
Мнения: 43
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2011 8:45 pm

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот taurus13 » Сря Май 28, 2014 10:18 pm

Първи...моля другарко ...Аз...
Ами защото са скъпи :)
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот Admin » Сря Май 28, 2014 10:18 pm

Привет, предполагам, че много хора са скептични към тях именно от гл.т. на безопасност, т.е. заради евентуалната опасност някой друг участник в движението (автомобил, велосипедист) да не забележи навреме ремаркето и да го удари. Т.е. изхожда се от презупцията, че у нас няма достатъчно велоалеи и инфраструктура и голяма част от движението е по градските улици заедно с трафика. Твоят опит в това отношение би бил интересен.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот taurus13 » Сря Май 28, 2014 10:29 pm

Мойта сестра си влачи чавето в германско с такова някво. Зимата е шейна за ски, в града е количка, с байковете когато са, става ремарке. Хубаво нещо е, но е 1000 евра, ако не и нагоре с приставките.
Изображение
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот 0g0 » Сря Май 28, 2014 10:42 pm

taurus13
Мисля, че не е това.
Намират се китайски от по 100-200 лв. Американските вървят от от 300-600 лв. Има и едни италиански в този клас. И накрая немски от 800-2800 лв.

Всички си имат предимства и недостатъци. А лично се ориентирах към средния ценови клас.

Admin
Има си някои дребни недостатъци, главно с качването и слизането от бордюри. Но поне според мен, предимствата са много повече. Особено в сравнение със седалките. (Аз първо ползвах седалка)
Няма опасност, ако паднеш да повлечеш и детето. Ако заспи, може спокойно да спреш без да държиш колелото и т.н.
С шофьорите проблеми нямам. Което, честно казано много ме изненада. Е, ако не броим един дедо, който реши да се прави на много умен, на един светофар.
Децата де-факто са оградени от всякъде със стоманена рамка, което според мен е много по-безопасно.
Иначе, поне моето ремарке, е оборудвано "фабрично" с обикновени стопове и сигнално знаме. Аз допълнително съм сложил мигащи снопчета и мигащо фенерче.

(Oftopic - Ако погледнете единствената ми друга тема тук, е за един скъсан болт на седалката на колелото. Тогава бях със седалката с детето, която се монтира отпред на рамката. След като се нахендрих на кола, едва не се пребих барабар с малката. След този случай купих и ремаркето)
Последна промяна 0g0 на Сря Май 28, 2014 11:01 pm, променена общо 3 пъти
0g0
 
Мнения: 43
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2011 8:45 pm

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот 0g0 » Сря Май 28, 2014 10:44 pm

taurus13
Моето е 150 евра, даже бяха долари всъщност.
А що се отнася до зимата - ето какво става с едни стари ски и една ножовка: https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/t31.0-8/10362798_10204271422014112_3757188867369839293_o.jpg
0g0
 
Мнения: 43
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2011 8:45 pm

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот subritual » Сря Май 28, 2014 11:26 pm

0g0 написа:С шофьорите проблеми нямам.

0g0 написа:Децата де-факто са оградени от всякъде със стоманена рамка, което според мен е много по-безопасно.

Викаш-като на блъскащи се колички. Недай си боже да гледаш как детето ти хвърчи заедно или без защитната рамка.
И къде толкова си транспортираш детето/децата, кола нямаш ли?
Не се заяждам, ама е хубаво да си отговориш на тези въпроси.
Иначе, ако говорим за велокултура или развлечение е друго...
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот irgnet » Сря Май 28, 2014 11:48 pm

Да си возиш децата в такова нещо по улиците ми се вижда рисковано. Но за по алеите е готино.
Тази седмица видях жена с велосипед да си вози детето в ремарке отзад. Това в Благоевград, Парк Бачиново
Аватар
irgnet
 
Мнения: 208
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 9:22 pm

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот 0g0 » Чет Май 29, 2014 9:12 am

subritual
Да чукна на дърво, сега започвам 3-ти сезон и пак ще повторя. Проблеми с шофьорите нямам. Даже напротив.
Само един дедо на светофара, без каквато и да било причина, спря до мен и започна да ми ги обяснява същите работи като тебе.
А иначе по твоята логика, е най-добре да ги държа вкъщи и дори да не пресичам улицата с децата, защото най-много сгазени деца има на пешеходни пътеки.
То и от седалките и коланите в колата няма смисъл. Като те натресе ТИР, си ставаш на кайма, така или иначе.
Можем доста да я развиваме тази логика.
Признавам си, че и аз имах същите опасения в началото. За съжаление явно българите сме много черногледи.

Не споря и не убеждавам никого. Просто ми е интересно да чуя малко мнения. Явно преобладаващите са като твоето.

irgnet
Е, ние не излизаме на разходка по улиците с ремаркето. Но така или иначе за да стигнеш до/от парка все се налага да се излезе на пътя.

П.С. :offtopic:
Извън темата малко ще се заям:
Тоя въпрос:
И къде толкова си транспортираш детето/децата, кола нямаш ли?

ми звучи като: Абе, къде си го подкарал това колело - ти кола нямаш ли си?
За съжаление това е народо-психологията у нас - ако караш колело значи си неудачник, ако си подкарал прогнил Голф без спирачки- значи си голямата работа!
Между другото кола си имам. Даже две. Едната нова спортна, другата семейна. И мотор си имам. И лодка си имам. Самолет не си купих, само защото нямам време да летя толкова често колкото ми се иска и ми е по-евтино да си наемам.
Някои неща не са въпрос на пари, а на това как разбираш живота.
0g0
 
Мнения: 43
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2011 8:45 pm

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот doodko » Чет Май 29, 2014 10:49 am

Първо - поздравления, 0g0 за напредничавите ти, нестандартни (за България) и силно покриващи се с моите виждания за живота, колелото и още нещо :beer:
Второ - имам две малки деца и скоро купихме столче за моето колело (за дъщеря ми), а синът ми си кара вече стабилно, та в този формат, заедно с жена ми, излизаме на разходка. Да, имах дилема дали да си купя такова ремаркте и не, не си купих основно заради страх от пътни инциденти, липса на велоинфраструктура и много бордюри, въпреки че - за щастие - живеем близо до голям софийски парк. Иначе бяхме в Дания миналата година, където се преродих и прогледнах що е това удоволствие от каране на велосипед в града!!!
И един поздрав за всички, дано се случи и тук!
Прикачени файлове
IMGP8512.JPG
(257.6 KiB) 1647 пъти
Аватар
doodko
 
Мнения: 110
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 11:37 pm
Местоположение: София

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот taurus13 » Чет Май 29, 2014 11:20 am

0g0 написа:Между другото кола си имам. Даже две. Едната нова спортна, другата семейна. И мотор си имам. И лодка си имам. Самолет не си купих, само защото нямам време да летя толкова често колкото ми се иска и ми е по-евтино да си наемам.

Аммм...да та поканя в нашия неформален клуб.... :lol: :lol: :lol:. Автобус дали имаш?
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот 0g0 » Чет Май 29, 2014 2:09 pm

doodko :beer:

taurus13
Ако се размножим още (каквито планове има), ще се наложи :beer:
0g0
 
Мнения: 43
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2011 8:45 pm

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот Yavkata » Чет Май 29, 2014 2:25 pm

Мда 99.9% от шофьорите са много внимателни с велосипедисти и велосипедисти с ремаркета. Мога да кажа , че и трите пъти когато са ме блъскали (при единия ме настигнаха отзад ) много ми се извиняваха. С ремаркето ще си доста по-защитен, то е със стоманена рамка и ще обере силата на удара. Най-любимо ми е да дишам изпаренията от ауспусите. За съжаления често те са разположени доста ниско и трябва да се навеждам като спирам на светофара, за да се насладя на ефекта. С ремаркето , този проблем е решен. Ако не за мен , то поне за децата. Тааа с велоремарке натоварено с дечицата ми в София...Ко?Не!
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот 0g0 » Чет Май 29, 2014 2:53 pm

Yavkata,
За децата. Предлагам ти, изобщо да не ги извеждаш навън. Защото до 3-4 г. възраст, ръстът им такъв, че изправени са на нивото на ауспуха.
Макар, че има решение, като още от вратата ги слагаш на раменете и така диша чист въздух с пълни гърди. Или се возиш само на двуетажен автобус.

Що се отнася до блъскането, аз по-чудо още не съм блъснал някой идиот, защото редовно като минавам през тунела за/от Люлин, вътре има някой малоумник, който не стига, че няма един стоп, жилетка, или каквото и да било по него, ами и се навлякъл с най-тъмните дрехи, които е намери.
Същите екземпляри, и по нощите. Въоръжени с една рамка, с две колела и безгранична доза глупост.

Идиота си е идиот, независимо, дали се е качил на МПС или на велосипед. Аз лично съм убеден и съм се УБЕДИЛ, че въпреки всичко, нормалните хора са мнозинство в тази държава. Дай да не бъркаме нещата.
0g0
 
Мнения: 43
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2011 8:45 pm

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот mariko » Чет Май 29, 2014 3:21 pm

Аз деца нямам, но ако един ден проимам сигурно из града изобщо не бих излизала с тях и с колело, а за разходки в планината мисля, че столче е по-добре по очевидни прични. Може затова да няма много такива ремркета. А пък отделно, че просто не ме кефят (освен този вариант със ските :love: )
"Те са живели и хвърляли зар, само това ще остане-
огънят вложен в самия комар с много пари проиграни"
Аватар
mariko
 
Мнения: 251
Рейтинг: 1785
Регистриран на: Сря Мар 20, 2013 10:13 am
Местоположение: София

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот Yavkata » Чет Май 29, 2014 3:22 pm

0g0 написа:Yavkata,
За децата. Предлагам ти, изобщо да не ги извеждаш навън. Защото до 3-4 г. възраст, ръстът им такъв, че изправени са на нивото на ауспуха.
Макар, че има решение, като още от вратата ги слагаш на раменете и така диша чист въздух с пълни гърди.

E, за щастие има и други решения.За добро или лошо все още успяваме да прекараме по стотина дни годишно в планината. :love:

0g0 написа:Що се отнася до блъскането, аз по-чудо още не съм блъснал някой идиот, защото редовно като минавам през тунела за/от Люлин, вътре има някой малоумник, който не стига, че няма един стоп, жилетка, или каквото и да било по него, ами и се навлякъл с най-тъмните дрехи, които е намери.
Същите екземпляри, и по нощите. Въоръжени с една рамка, с две колела и безгранична доза глупост.

Твърдо съм ЗА, блъскането на подобни "черни градски нинджи", да бъде узаконено :D

0g0 написа:Идиота си е идиот, независимо, дали се е качил на МПС или на велосипед. Аз лично съм убеден и съм се УБЕДИЛ, че въпреки всичко, нормалните хора са мнозинство в тази държава. Дай да не бъркаме нещата.

Мога само да ти стискам палци да не попаднете под гумите на някой дето не е от "мнозинството".
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот joropc » Чет Май 29, 2014 3:23 pm

@0g0
Ти твоите деца да не си ги намерил на пътя, бре?
Да ги возиш в т'ва нещо в България, е меко казано безотговорно! За к'ви метални рамки ми говориш и к'ви пет лева. Ти не виждаш ли какво става по улиците? Как разни джигити избиват хората чакащи на спирките и по тротоарите, а камо ли на платното. Слез на земята и разбери, че не живееш в Холандия или Австрия.;) Ясно е, че ти се ще да си европеец...и на мен ми се ще, ама нейсе. Вместо да си играеш на руска рулетка с човешки животи, ползвай си "сигурното" ремарке само в парка или по планинските пътища, като и там внимавай много....
Изображение
-------------------------------------------------------------
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
joropc
 
Мнения: 1125
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 9:57 pm
Местоположение: Троян

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот 0g0 » Чет Май 29, 2014 3:31 pm

ОК изясних си нещата. Яно проблема е в мен ;) :beer:
0g0
 
Мнения: 43
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2011 8:45 pm

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот Ozzie » Чет Май 29, 2014 4:22 pm

taurus13 написа:Първи...моля другарко ...Аз...
Ами защото са скъпи :)


Още едно предположение:
Изисква място за съхранение. При това не много малко, а тенденцията напоследък е такава, че повече народ, обитава по- малка площ. С една дума, гъчкано е. :D

Трябва да решавам, как в апартамент 57 кв.м. (спалня и дневен тракт - модерно строителство :lol: ) да сместя три велосипеда и двама души. Мазата, въпреки нескромните и ~ 6 кв.м. я изключвам като опция за съхранение на велосипедите.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот 0g0 » Чет Май 29, 2014 4:49 pm

Добреее явно има доста митове по въпроса.
Ozzie
Скъпо-евтино са относителни понятия, но при положение, че едно посредствено колело върви към 500 лв., 100-120 (колкото са китайските ремаркета) не е кой знае каква непосилна сума. А и в сравнение със столчета, които са пак толкова или по-скъпи, но са само една щампована пластмаса ...
За немските по 1000 евро, които е цитирал колегата, не говорим. Всеки иска да кара Мерцедес, но в крайна сметка купува, каквото му е по джоба.

Що се отнася до размерите, тук не си прав, категорично. В сгънато състояние, рикшата не е по дебела от средно-статистическа книга. Всъщност дебелината е колкото на профила, защото всичко се събира в границите на рамката.
Прибира се спокойно под легалото и остава място за още няколко.
Изображение
Съответно привеждането от сгънато в походно състояние става за не повече от 30 сек. Поне модела, който ползвам, всичко е много хитро измислено. Трябват не повече от 5-6 движения. Мога да заснема клипче, ако някой не ми вярва.
Аз лично си го съхранявам в багажника на колата. На практика никакво място не ми заема и винаги е в готовност.
Последна промяна 0g0 на Чет Май 29, 2014 4:59 pm, променена общо 1 път
0g0
 
Мнения: 43
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2011 8:45 pm

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот Ozzie » Чет Май 29, 2014 4:54 pm

0g0 написа:В сгънато състояние...

ееее, така може, просто не съм запознат с конструкцията на въпросните
горното, беше хипотеза
:beer:

P.S. Няма нужда от клипче, вярвам ти. :agree:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот 0g0 » Чет Май 29, 2014 5:01 pm

Ozzie :beer:
0g0
 
Мнения: 43
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2011 8:45 pm

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот Admin » Чет Май 29, 2014 5:07 pm

0g0, аз лично ти се кефя на ентусиазма и погледа към живота, но не се сърди на хората за подобни забележки. Те ги правят с мисъл за твоето добро и най-вече на децата ти.
Аз лично, ако имах деца в момента, бих ползвал такова ремарке само в парка, като дори там бих си подбирал внимателно маршрута. Бих го ползвал, при същите условия (внимателно подбран маршрут) и по някои изнвънгардски маршрути в запустели и много спокойно райони, тъй като имах възможност напоследък да се убедя, че има такива пътища, дето може да не срещнеш автомобили... ама са малко.
Навсякъде другаде не бих рискувал. Средата в България не е като тази в Западна Европа - нито шофирането ни е такова, нито инфраструктурата. Затова, независимо от принципната ментална настройка, бих се съобразявал на първо място с местните условия, а не с желанието ми нещата да са другояче. :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот 0g0 » Чет Май 29, 2014 5:48 pm

Admin
Аз не се сърдя на никого. Може би се дразня малко, когато някой ми говори за моите деца и затова звучи по този начин.
Наистина ми е любопитно.
Признавам си, че и аз имах много опасения в началото, но видях, че ако човек спазва елементарни мерки за безопасност проблеми няма.
1-во Задължително мигащи светлинки отзад.
2-ро Всички с каски
3-то Когато сме с жената тя кара отзад да затваря групата.
4-то При по слабо осветление колоездачите със сигнални жилетки.
5-то Не се излиза на оживени булеварди. Избира се възможно най-краткия и най-слабо натоварения път между две точки (два парка).
6-то Винаги когато е възможно се кара по велоалея или тротоара, съответно пресича се само на позволените места.
Пример: от района на Плиска, през Борисовата градина, през паметника на СА, през градинката на Народния театър, през НДК и през "Южния парк" до "Парадайс мол" ( което си е доста въртене на педали) Маршрута е 100% по велоалеи и през паркове.
От Люлин 10, през Западния парк до Градинката на Света троица - също.
Поне в София мегдан има. Варна, Бургас и Пловдив също. Виж В. Търново, Габрово, Смолян ... мазало.


Знам, че ще се потретя, но НАИСТИНА нямам проблеми с шофьорите. Карали сме навсякъде - София, Варна, Бургас, Златните, Слънчев бряг, Пловдив, и т.н. Дори в Гърция.
Не само, че ни пазят хората, но сме имали случай да слизат от колите и да се снимат с нас. Звучи невероятно, но си истина, как да кажа обратното?

За мен най-голямата радост е, че моите двама си умират от кеф да се возят и винаги като ходим по парковете, децата искат да седнат при нас и на всички им е много забавно.

Наистина ми се иска да развея някои митове и опасения, които и аз съм имал.

Между другото, сега като се разрових, видях че най-напредничавата община в областта на велосипедите - Бургас - използват велоремаркета и има голям интерес.
http://news.burgas24.bg/442255.html
0g0
 
Мнения: 43
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2011 8:45 pm

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот 0g0 » Чет Май 29, 2014 6:11 pm

Между другото, пропуснах едно предимство, което май не всички ремаркета имат.
Моето има предно колело и дръжка отзад, и в зависимост от нуждите може да се ползва или като ремарке или като детска количка.
Да си призная честно, аз го купих, най-вече да го ползвам за количка, защото моите са породени и количките за 2 деца са супер скъпи.
Постепенно започнах да го използвам и като ремарке и много ми хареса :I
0g0
 
Мнения: 43
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2011 8:45 pm

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот Sartor » Чет Май 29, 2014 6:51 pm

0g0 написа:Между другото, пропуснах едно предимство, което май не всички ремаркета имат.
Моето има предно колело и дръжка отзад, и в зависимост от нуждите може да се ползва или като ремарке или като детска количка.
Да си призная честно, аз го купих, най-вече да го ползвам за количка, защото моите са породени и количките за 2 деца са супер скъпи.
Постепенно започнах да го използвам и като ремарке и много ми хареса :I


Точно за такова предимство сме се насочили с жената към такова ремарке - една детска количка струва същите пари (не говорим за кошнички за по 100-200лв, а нормална детска количка от порядъка на 500лв).

Виж, за возенето на децата в града - когато дойде, ще се види, но аз лично избягвам да карам моя "камион" в града (единствено когато пренасям тежки или чупливи неща), същото възпитание ще се налага и в децата ми.

За сега, според мен, в България е добре да се избягват натоварените кръстовища и улици или да се подбира маршрут, дори и заобиколен, който да не те излага на голям риск от идиоти, особено като возиш деца. А всички които така се нахвърлиха на 0g0 мога само да им кажа, че всеки сам решава как да гледа децата си и не са нужни такива злобни коментари. :beer:
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот taurus13 » Чет Май 29, 2014 7:16 pm

Е, ама разбира се, не е нужно да ги возите децата по улицата - тва ремаркенце е чудесно за планински пътчета и алеи.. Още по-яко е, че им се сваля горната тента и стават кат римска колесница - ако дадете едно камшиче на детенцето, то може да го размахва и да вика - давай тате, давай по-бъже.... :lol:
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот joropc » Чет Май 29, 2014 7:43 pm

Sartor написа:А всички които така се нахвърлиха на 0g0 мога само да им кажа, че всеки сам решава как да гледа децата си и не са нужни такива злобни коментари. :beer:

Злобни коментари не е имало. Аз се опитах да кажа, че децата са си деца. Без значение на кой са.;)
Както и идиотите на пътя, са си идиоти. Без значение дали са с Голф, Порше или камион.
Казвам го като човек, който благодарение на 12 еърбега и много късмет, е излязъл невредим от автомобилът си заедно със семейството си, нацелен от подобен идиот.
Иначе да, всеки сам си решава...
Изображение
-------------------------------------------------------------
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
joropc
 
Мнения: 1125
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 9:57 pm
Местоположение: Троян

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот THEZOGGO » Чет Май 29, 2014 7:57 pm

Admin написа: Средата в България не е като тази в Западна Европа - нито шофирането ни е такова, нито инфраструктурата.


А нали знаеш защо е така, защото мисленето на хората е такова. Най-важно е да караш кола /немска гробница от преди 20 години/ и да си мислиш, че си много над останалите. Инфраструктурата се прави въз основа на това какво е мисленето на хората и тези които ги управляват. Хората в държавата я правят такава каквато е тя отвътре.

Подобни ремаркета за перфектно средство за радходка на деца, но не и в България. Моите уважения, нищо лично. Просто повечето хора мислят как да паркират колата си на тротоара пред блока, ако можеха сигурно щяха да си я паркират и в спалнята. Наложи ми се преди 3 седмици да посетя София точно за един ден и половина, и съжалявам, но там не става за живеене, камо ли да превозваш децата си с такива средства като това ремарке. Подобни ремаркета могат да се намерят из немските форуми втора употреба и цените им не са високи. В ebay също има.

На въпроса "Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?" Към настоящия момент, а и за в бъдеще абсолютно нямат.

taurus13 написа:Ами защото са скъпи :)


Скъпи са защото хората не изкарват достатачно пари и/или приоритетите са им други /цигари, кафенца, напред назад с колата в задръстването, или с колата до магазина който се намира на 100 м от блока/.

@Sartor
Като ти дойде времето да мислиш за такова ремарке, свържи се с мен да видим дали може да намерим нещо изгодно от при нас. Каквото мога да помогна като информация и логистика ще гледам да помогна.

0g0 написа:...вътре има някой малоумник, който не стига, че няма един стоп, жилетка, или каквото и да било по него, ами и се навлякъл с най-тъмните дрехи, които е намери.
Същите екземпляри, и по нощите. Въоръжени с една рамка, с две колела и безгранична доза глупост.


Малко са хората в София които карат велосипед със светлини, както е по закон. А един стоп струва точно 5 лв /една кутия цигара, смешно а?/

0g0 написа:Идиота си е идиот, независимо, дали се е качил на МПС или на велосипед.


100 % е така.

0g0 написа:Аз лично съм убеден и съм се УБЕДИЛ, че въпреки всичко, нормалните хора са мнозинство в тази държава. Дай да не бъркаме нещата.


Нещо бъркаш ми се струва. Объркал си се. Малко са хората в България които имат мисленето на повечето хора които живеят на запад от Сърбия. Мнозинството си паркира автомобила в зелените площи или на тротора или не си плаща билетчето в градския транспорт.

Специално за Германия мога да кажа, че велоремаркета има почти всеки човек които има деца на такава възраст, че да се возят в тях. А има и такива хора които ходят пеша по велоалеята и не се съобразяват, пресичат на червено и прочее, но това става въпрос за пешеходците, малцинство са, но ги има. За шофьорите, мога да кажа, че са изключително внимателни и толерантни.

Ремаркетата са перфектен начин за разходка на децата, но не рискувай в София. Няма значение къде си карал дали си от вертрайдърс или си правил 10 пъти Трансалп. В София използването на такова ремарке може да бъде много опасно. Това си е мое мнение и не го натрапвам на никой.
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот marine » Чет Май 29, 2014 8:48 pm

Оги, с туй нящо ако минеш през Горна най много да те приберат някъде ...в малките градчета не е като в големите. Виж да им направиш един излет до хижа Божур на децата разбирам, ама на баира не те виждам.
Последна промяна marine на Чет Май 29, 2014 8:53 pm, променена общо 1 път
marine
 
Мнения: 17
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Чет Апр 01, 2010 8:14 pm

Следваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: reddevil, Sprinter и 14 госта