Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот 0g0 » Чет Май 29, 2014 8:52 pm

Е, ама разбира се, не е нужно да ги возите децата по улицата - тва ремаркенце е чудесно за планински пътчета и алеи..

Да, при немските от високия клас е така. Те имат амортисьори и какво ли още не. (поне според брошурите)
По простите модели обаче, колелата са хванати директно за рамката и дори най-малкото камъче с усеща. Ако тръгнеш офроуд, децата няма да имат камъни в бъбреците до края на живота си ;)
0g0
 
Мнения: 43
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2011 8:45 pm

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот 0g0 » Чет Май 29, 2014 8:57 pm

marine написа:Оги, с туй нящо ако минеш през Горна най много да те приберат някъде ...в малките градчета не е като в големите. Виж да им направиш един излет до хижа Божур на децата разбирам, ама на баира не те виждам.

Е, че за Горна, кой говори.
А иначе, за да стигнеш до Божур, нали първо трябва да издрапаш баира на Чоруковец. На мен и без ремарке ми излиза джигера. Виж надолу друга работа.
Тея джади са за сравнително равни места. По баирите (дори и сравнително кратки) зора е голям ;)
0g0
 
Мнения: 43
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2011 8:45 pm

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот pascoff » Чет Май 29, 2014 9:21 pm

Чудех се дали да пиша, но нейсе. Ние също имаме подобно ремарке и аз споделям мненията на автора - ремаркето е един много приятен начин да си возиш децата (и не само). Друг е въпроса къде. Разбира се, че не е удачно това да става по натоварените софийски улици. Ние сме карали и в града и в парка и из планината. При внимателно ползване, рисковете не са по-различни от това да ходиш пеша по улицата. Определено има бъдеще в използването на ремаркета и колкото повече хора го правят, толкова по-добре.
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот 0g0 » Пет Май 30, 2014 7:29 am

pascoff :) :beer:
0g0
 
Мнения: 43
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2011 8:45 pm

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот KUM4o » Пет Май 30, 2014 8:21 am

Аз не мога да дам особено мнение по темата, защото все още бебчето е в коремчето на мама и го чакаме, но се интересувам адски много от този тип ремаркета. В главата ми минаха мисли и за детско столче, но риска от падане е голям и при евентуално такова може доста да му навредя. След време като дойде момента задължително бих взел такова ремарке, защото ми се вижда и доста по-практично от столчетата, по простата причина, че повечето ремаркенца имат и малък багажник, в който може да се сложат доста неща свързани с лапенцето. 0g0, адаш имаш един голям :agree: от мене.
Аватар
KUM4o
 
Мнения: 151
Рейтинг: 1304
Регистриран на: Сря Ное 30, 2011 4:42 pm
Местоположение: Мездра

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот 0g0 » Пет Май 30, 2014 9:37 am

KUM4o
Много се радвам за теб! Да ти е жив и здрав бъдещия наследник и да те радва! :beer:
Това, което го казваш за багажника е така. Аз до толкова съм го приел за даденост, че дори не се сетих да го изтъкна като предимство.
Иначе наистина не бързай с покупката. "По книжка" ги дават за деца над 1 год.
0g0
 
Мнения: 43
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2011 8:45 pm

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот thechosen » Пет Май 30, 2014 9:50 am

Преди 4 години и аз имах дилема дали да търся ремарке за малкият или да взема седалка. Избрах седалката защото в Габрово няма никаква вело инфраструктура и най-вече защото искахме да може да караме и в планината заедно с детето.

Като плюсове и минуси на двете:
+ за ремаркето - Може да вози повече от едно дете, детето може да подреме по комфортно
- за ремаркето - проходимост, детето/децата са на разстояние и ако трябва да се достигнат е свързано със слизане от велосипеда

+ за столчето - По проходимо, детето е на една ръка разстояние - може да му обършеш носа без да слизаш от велосипеда :D
- за столчето - Спането на детето е голям проблем - поне при мен като вземе да клюма и си забив каската в моята седалката

След тези години не съжелявам за избора. Направили сме доста карания заедно с детето, които със ремарке няма как да станат. Сега и следващият младеж от семейството се вози на него :eyebrow:

Въпросът с културата и поведението на всички участници в движението по пътища и тротоари в България няма да коментирам, че ако почна .... :(!:
Всеки сам може да си прецени къде и как е безопасно за него и децата му.
thechosen
 
Мнения: 235
Рейтинг: 1875
Регистриран на: Чет Май 29, 2003 3:49 pm

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот peshkin » Пет Май 30, 2014 10:03 am

Още съм малък да имам опит с велоремарке за хлапе, но ако трябваше да правя избор, никога не бих взел такова нещо за България. Твърде много хора нямат култура на движение, били те шофьори или пешеходци... Иначе в момента живея във Виена и тук е пълно с ремаркета. Хората ги ползват не само за деца, но и за покупки, че и за кучета (доста е забавно да видиш лабрадор да се подава от ремарке :) По въпроса "за" и "против" - през лятото все си мисля, че дете може да получи топлинен удар в по-евтините, понеже покривалото е едва ли не мушама :D
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better.
peshkin
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Чет Мар 06, 2014 3:35 pm
Местоположение: Виена / Варна

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот 0g0 » Пет Май 30, 2014 10:39 am

thechosen
За мен ти си герой! Всеки, който кара колел в град като Търново или Габрово, където има само 3 посоки (нагоре, надолу и през моста ;) )трябва автоматично да получава медал! :bowdown:

peshkin
през лятото все си мисля, че дете може да получи топлинен удар

Не знам, как е при другите модели, но поне при моето в покривалото (отпред и отзад) има доста големи мрежи. Докато се движиш и ако не се застояваш повече от половин час някъде, проблеми няма.

А това с кучетата аз съм го видял само по сайтовете, където продават велоремаркета. Но това дори на мен ми се вижда доста харт. Ако е някоя джобна порода, ясно, но голямо куче да го затвориш, вместо да си тича до теб.
То не е много за хвалба, но аз например, нашето го използвам като впрегатен добитък, особено през зимата.
Сложих ски на велоремаркето, един хамут за кучето и ела да видиш в кеф настава ;) (естествено, само на поляната на село или в парка :I )
0g0
 
Мнения: 43
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2011 8:45 pm

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот thechosen » Пет Май 30, 2014 8:33 pm

Хехе чак пък толкова. В Габрово не е чак толкова зле. Че имаме баири имаме, но пък така е по интересно - винаги може да разнообразиш едно каране с някое изкачване/спускане :D
thechosen
 
Мнения: 235
Рейтинг: 1875
Регистриран на: Чет Май 29, 2003 3:49 pm

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот puleto » Вто Юни 03, 2014 7:10 am

Деца, ремарке, България- нееее! Един приятел си купи такова от стадиона. Много хубаво алуминиево и леко. Бяхме заедно и понеже той е с шосейка ме помоли аз да го карам. Аз съм с тежък трекинг. Закарах го но се убедих че софийските улици не са за това. За качване на тротоар и дума не може да става. Слизането е проблем. Канавките по пътя са проблем. Взимането на завои зависи от уменията и не ги слагам на кантара. Не бих сложил дори и чуждо дете в това нещо в тази страна. Шофьорите са идиоти. Да не забравяме че 11 деца загинаха в Индиго. 18 или повече човека на моста в Бяла. Падналата къща на Алабин уби две млади момичета, така че тука не. В Дружба пиян полицай с кола уби на място тричленно семейство. В Младост на пешеходна пътека трезва жена уби детенце. Столче само на рамката и детето пред мен, а не зад мен. На столче на багажника на детето му е скучно и не може да се наслади на гледката и на скоростта. Гледа само моя задник който е готин, ама чак пък да му е интересен се съмнявам. Като говоря за паднали къщи скоро една ще падне в Орландовци ама никой не я събаря. Утре някой ще ти утрепе децата и не знам как, ако оцелееш ще живееш с тази мисъл. Някой така ще ти отвее ремаркето с децата, че знае ли се. Да го закараш с колата някъде и да направите пикник го разбирам, но за града аз не бих качил и жена ми в него. Тъщата ще се обади веднага в полицията за опит за предумишлено убийство. И не бих я качил (жената), че може и да оцелее.
puleto
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1006
Регистриран на: Пет Фев 22, 2013 8:20 pm

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот xargs » Вто Юни 03, 2014 3:43 pm

Харесват ми и на мен тези ремаркета, но когато преди месец се наложи да избирам транспортна опция за лапето, не са ми и минали през акъла. Живея на по-малко от 1км от парка (Борисовата), но маршрута колкото и да го мисля, не мога да го измисля, без многократни слизания и спирания, само за да стигна дотам. В допълнение, трябва да се движа изключително само по улиците, което ме натоварва психически :) За други места пък съвсем.

Избрах столче, като описаното по-горе с преден монтаж (то на мека рамка друго трудно става и без това). Детето е на върха на щастието, а маршрута мога да го подбирам, така че да имам възможно най-малко допирни точки с колите.
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот bigchicken » Вто Юни 03, 2014 10:41 pm

Ама наистина странни разсъждения. Аз реших, че седалката е по-опасна и ограничаваща за детето и след като се счупи закопчалката на коланите и теглих една и купих ремарке. Това, което може да се случи с ремаркето може да се случи и със седалката, но някои неща, които могат да се случат със седалката не могат с ремаркето. Като примерно едно простичко падане, при което детето се засилва с главата надолу към асвалта, щото е вързано за колелото. Избор на маршрут, съответното постараване ремаркето да се направи видимо и няма ядове. Имам моменти, в които поспирам и изчаквам, ако не съм убеден, че шофьор без предимство ме е забелязал, всъщност във всеки един момент карам така, че да няма значение дали шофьорите са видели ремаркето. Опасни, примерно, са коли, които изчакват да мина и тръгват от мястото на което са паркирали успуредно на пътя. Имат видимост само в огледалото и може и да не видят ремаркето и бързайки да се шмугнат плътно след колелото да го ударят. И още доста такива възможности. Но човек като излезе на пътя трябва да мисли, не да блее и трябва да преценява всички възможности. Прави ли го рисковете намаляват значително. Цял живот съм на колело, 15 години мототри и съм се научил да карам и вместо другите, и да знам какво ще направят преди те самите да го разберат :) Иначе се оцелява трудно. Да чукна на дърво, за сега се справям :beer: Ако нещо се случи то ще е грубо изпълнение от някой заспал тиквеник и няма да има значение дали съм със седалка или с ремарке. Да не става.
А това, да си кача децата на колата, за да отидем до парка ми е нелепица. С ремаркето обикаляме три парка за един предиобед и се задържаме където ни хареса. Да, изморително е, трудно се преодоляват препятствия заради ширината на ремаркето, но съм много по уверен, отколкото със седалката.
Ха, представям си на на 29ката с обърнатата лапа как слагам столче отпред :D Моите и двамата гонят бързо баща си (190) и малкия на 4 месеца вече не се събира в бебешкия кош на количката, та се виждам в чудо. До кога ли ще се събира в седалка отпред... :)
Аватар
bigchicken
 
Мнения: 105
Рейтинг: 1375
Регистриран на: Пет Апр 19, 2013 2:22 pm

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот 0g0 » Сря Юни 04, 2014 9:53 am

puleto
Не разбирам, как успя да навържеш всички тези гадости с велоремаркетата. То по същата логика, по-добре да не си показваш носа от вкъщи. Ето онзи ден сгазено дете с колело на пешеходна. Ами не купувай колело на детето си. Или нека го кара само в хола. Така ще е най безопасно.


bigchicken
Ние с тебе да не сме близнаци - 190, 2 деца, колела, мотори, велоремаркета. ;)
А за поведението на пътя - все едно аз съм го писал. Карам мотор от 14 годишен и единствената причина да съм още жив (и здрав), близо 25 г. по-късно е, че
съм се научил да карам и вместо другите, и да знам какво ще направят преди те самите да го разберат :)
0g0
 
Мнения: 43
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2011 8:45 pm

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот puleto » Сря Юни 04, 2014 8:13 pm

0g0 написа:puleto
Не разбирам, как успя да навържеш всички тези гадости с велоремаркетата. То по същата логика, по-добре да не си показваш носа от вкъщи. Ето онзи ден сгазено дете с колело на пешеходна. Ами не купувай колело на детето си. Или нека го кара само в хола. Така ще е най безопасно.


bigchicken
Ние с тебе да не сме близнаци - 190, 2 деца, колела, мотори, велоремаркета. ;)
А за поведението на пътя - все едно аз съм го писал. Карам мотор от 14 годишен и единствената причина да съм още жив (и здрав), близо 25 г. по-късно е, че
съм се научил да карам и вместо другите, и да знам какво ще направят преди те самите да го разберат :)


Не сме близнаци. 180, без деца, ремарке съм теглил 30 мин. колело да, мотор да, кола да. Колега 0g0, малко се отклоняваме от темата. Велоремаркетата имат почва у нас но с цел безопастността на децата не е подходяща средата в България. Вие сам споменавате че сте престъпник и сте карали мотор на 14 год. разбира се без книжка и с детското си съзнание. Гадостите които споменавам са факти. Нагледал съм се на кръв и сополи по пътищата. 18 годишен боклук от Ботунец уби себе си и 5 деца които е возил преди две години до Бухово. Просто им показвал как дрифтира по леда и се задрифтил челно в един джип. Майка му беше казала че карал много хубаво от 15 годишен. За да кара три години едно дете значи е имало някакви умения. Но да дрифтира значи е нямало някакво съзнание. Друг боклук от Бургас уби 5 човека до Караново. Аз карах със 120 км./ час а той ме изпревари все едно че седя на място. След 10 мин. се беше усукалк около едно дърво и всичко беше в кръв. Форума е за да споделяме опит и акъл а не за да си ги мерим. Возете си децата те са си Ваши или поне на жена Ви. Някой от гореспоменатите боклуци ще повлече и вас несъзнателно. Просто държавата ни е на самоход и простотията е навсякъде и това е мое мнение. Не Ви задължавам с него.
puleto
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1006
Регистриран на: Пет Фев 22, 2013 8:20 pm

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот KUM4o » Чет Юни 05, 2014 8:58 am

puleto написа:
0g0 написа:puleto
Не разбирам, как успя да навържеш всички тези гадости с велоремаркетата. То по същата логика, по-добре да не си показваш носа от вкъщи. Ето онзи ден сгазено дете с колело на пешеходна. Ами не купувай колело на детето си. Или нека го кара само в хола. Така ще е най безопасно.


bigchicken
Ние с тебе да не сме близнаци - 190, 2 деца, колела, мотори, велоремаркета. ;)
А за поведението на пътя - все едно аз съм го писал. Карам мотор от 14 годишен и единствената причина да съм още жив (и здрав), близо 25 г. по-късно е, че
съм се научил да карам и вместо другите, и да знам какво ще направят преди те самите да го разберат :)


Не сме близнаци. 180, без деца, ремарке съм теглил 30 мин. колело да, мотор да, кола да. Колега 0g0, малко се отклоняваме от темата. Велоремаркетата имат почва у нас но с цел безопастността на децата не е подходяща средата в България. Вие сам споменавате че сте престъпник и сте карали мотор на 14 год. разбира се без книжка и с детското си съзнание. Гадостите които споменавам са факти. Нагледал съм се на кръв и сополи по пътищата. 18 годишен боклук от Ботунец уби себе си и 5 деца които е возил преди две години до Бухово. Просто им показвал как дрифтира по леда и се задрифтил челно в един джип. Майка му беше казала че карал много хубаво от 15 годишен. За да кара три години едно дете значи е имало някакви умения. Но да дрифтира значи е нямало някакво съзнание. Друг боклук от Бургас уби 5 човека до Караново. Аз карах със 120 км./ час а той ме изпревари все едно че седя на място. След 10 мин. се беше усукалк около едно дърво и всичко беше в кръв. Форума е за да споделяме опит и акъл а не за да си ги мерим. Возете си децата те са си Ваши или поне на жена Ви. Някой от гореспоменатите боклуци ще повлече и вас несъзнателно. Просто държавата ни е на самоход и простотията е навсякъде и това е мое мнение. Не Ви задължавам с него.
Ако трябва да бъдем честни дори и в автомобил не си в безопасност. Онзи ден се прибираме с жената от Враца към Мездра, действието се развива в 1 през нощта и карам с около 80км/ч. .В следващия момент се виждат силни фарове зад мен, които ме застигат адски бързо и след секунда последва удар и яко стъклария по предния ми капак. Оказа се, че този явно е бил пиян и при изпреварването е залитнал към мен отнасяйки ми огледалото с над 160-170км/ч, защото изчезна много бързо. Аз настъпих, за да го настигна и го забелязах как влезе в едни лозя спрях хем да видя какви са щетите по колата хем да викна полиция. За 15 секунди тоя се върна на обратно и избяга, не му светеха светлините на номера и не успях да го видя. Та от всичко изписано до тук искам да кажа, че излезеш ли на шосето няма значение в какво си, нещастието става бързо и без да очакваш. Ако беше залитнал с още 10см към мен да сме загинали ей така... И аз съм на мнение, че едно евентуално залитане със столче и последващо падане е много по-опасно от колкото да го возиш в ремаркето. Другото предимство, което засегнаха е спането, в ремаркето детето може и да си почине.
Аватар
KUM4o
 
Мнения: 151
Рейтинг: 1304
Регистриран на: Сря Ное 30, 2011 4:42 pm
Местоположение: Мездра

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот mrdaka » Чет Юни 05, 2014 4:58 pm

Темата определено е интересна. Като цяло хората са разпределени в две позции:
1. Карането на дете с ремарке е опасно и безотговорно.
2. Ако внимаваш и знаеш какво правиш, риска да се случи нещо е сравним с това да ти прегазят детето на тротоара ,или да го удари ток и да умре в къщи.

И двете страни са на мнение, че риск, да се обърка нещо по нелеп начин и някой да умре/пострада винаги има. Очевидно преценката за риска и страха, която всеки от нас има е изключително субективна. Едни ги е страх без да има за какво, други са спокойни и хладнокръвни в рискови сируации. Очевидно, че масата хора смята изключително рисково да си сложиш дето в ремарке и да го возиш така из града. Всеки си прави преценката.

Мисля, че и двете срани ще се съгласят, че човека който си слага децата във велоремаркето, няма как да убие човек. Това не е така за човека, който сяда зад волана на автомобила. Именно той е потенциалният убиец. Не казвам, че не трябва да има автомобили или велоремаркета. Според мен, колкото повече са велоремаркетета, толкова по-малко са потенциалните убийци по-пътя.

Очевидно масата хора смятат, че да си возиш децата с кола е по-безопасно. Както и да имаш пистолет за самозащита също е по-безопасно. Я сега се замислете, къде стават повече убийства с пистолети : във негърски квартал в който всички имат патлаци или в негърски квартал в който никой няма патлак.

Това е, за който има уши да ме чуе съм се изразил достатъчно ясно.

Поздрави
Изображение
Аватар
mrdaka
 
Мнения: 632
Рейтинг: 1865
Регистриран на: Пон Авг 23, 2010 2:45 pm
Местоположение: София

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот subritual » Чет Юни 05, 2014 7:00 pm

mrdaka написа:Както и да имаш пистолет за самозащита също е по-безопасно....

Това е, за който има уши да ме чуе съм се изразил достатъчно ясно.

Поздрави

Що пишеш глупости?
Всички са наясно с риска. Целта оправдава риска и средствата. Аз обаче предпочитам столче.
-Така мобилноста ни на 1 велосипед е по-голяма.
-Детето добива представа за това как се пази равновесие и наблюдава разни неща. Безумно ми се вижда детето да подремва, докато го тегля или да гледа само задника ми.. това си е мое мнение.
-Освен това столчето тежи по-малко.
-Освен това струва по-малко.
-Нуждае се по-малко от поддръжка.
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот contty » Пет Юни 06, 2014 11:27 am

:wavey: Ние имаме такова велоремарке (всъщност го наричаме го каляска, защото возим принцеса), та това което мога да ти кажа е: ако има велоалеи и подходящи подлези става, ако не, е изключително опасно в България да си возиш децата с него. Ако сте само в парка е добре, НО за да стигнеш до парка какво правиш? Караш по улиците ли? Кой мислиш, че ще ти пази децата на пътя? Ако се случи да не можеш да мине покрай спрелите на светофар автомобили, знаеш ли с какво ще се надишат горките на метър от ауспусите? По еднопосочна улица с паркирани коли не могат да те изпреварят. Нашето е двуместно, т.е. е малко по-широко от единичното. Стълби без рампи, тротоари, шофьори, на които не можеш да разчиташ(!!!), място за съхранение.. има доста недостатъци в нашите условия.

Хубавата страна е, че децата се кефят максимално, можеш да носиш доста багаж, всички те гледат и възклицават, обръщат се, чудят се....(което след третото излизане почва да дразни).

Други минуси - трябва да имаш стойка на колелото за да стои право като слезеш. Тежко е. Аз не съм возила деца с него, само мъжът ми.
Готините ремаркета са скъпи - тези, които стават за байк, за тичане, за бутане, шейна... Нашето е само за колело и е супер евтино.
Други велосипедисти с вело ремарке съм виждала още двама-трима, не повече. Освен да се запознаеме?

Много е удобно и готино, ако си в Холандия, но сме в България, та ремаркето седи и събира прах на тавана.
кратка схватка и наново ескадроните летят...
Аватар
contty
 
Мнения: 245
Рейтинг: 1545
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 1:07 pm
Местоположение: София

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот KUM4o » Пет Юни 06, 2014 1:39 pm

Ясно е, за улицата е доста опасно, но да не забравяме, че освен София и нейните улици има и малки градчета и селца, в които хората също карат велосипеди. Между Мездра и Враца има стар път който дублира Е79, по този път минава автомобил веднъж на час максимум и там е разкошно да се кара такова ремъркенце. В Мездра между двата булеварда пресичащи града има разкошна 2км широка пешеходна алея, с над 800 дървета и готини работи, е по нея е голям кеф да го качиш и да го разходиш по-малко по различен начин. Тук около мен има толкова много пътища, които са адски спокойни, че само да ми дойде времето и купувам задължително едно.

п.п. Днешните деца толкова сме ги изнежили, че вече и от мухите ги пазим :D. Аз като се сетя в детските ми години, че колената винаги ми бяха в кръв от падания я с велосипед, я с топка на игрищете или просто защото съм се съпнал и съм паднал. То не бяха тръбички с фунийки, които като се замислиш са доста опаснички, но пък им се кефехме жестоко.
Аватар
KUM4o
 
Мнения: 151
Рейтинг: 1304
Регистриран на: Сря Ное 30, 2011 4:42 pm
Местоположение: Мездра

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот subritual » Пет Юни 06, 2014 3:10 pm

KUM4o написа:п.п. Днешните деца толкова сме ги изнежили, че вече и от мухите ги пазим :D. Аз като се сетя в детските ми години, че колената винаги ми бяха в кръв от падания я с велосипед, я с топка на игрищете или просто защото съм се съпнал и съм паднал. То не бяха тръбички с фунийки, които като се замислиш са доста опаснички, но пък им се кефехме жестоко.

Тъкмо си мислех за това как е и от педагогическа гледна точка..
taurus13 написа:Още по-яко е, че им се сваля горната тента и стават кат римска колесница - ако дадете едно камшиче на детенцето, то може да го размахва и да вика - давай тате, давай по-бъже.... :lol:

И за разликата между ремарке и столче... :peace:
ПП: Сега си мисля, че ако имах близнаци и сам ги тегля, ща-неща ще ми трябва ремаркенце. Че с едно столче пред мен и едно зад мен вече става множко :)
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот 0g0 » Вто Юни 10, 2014 9:37 am

mrdaka :agree: Много точно резюмирано :)
KUM4o :agree:
contty
Други минуси - трябва да имаш стойка на колелото за да стои право като слезеш.

При мен на свързващата щанга има една гъвкава връзка, която позволява да слагаш колелото легнало без какъвто и да било проблем.


Накрая малко :offtopic:
към puleto
1. Човече! Дори не съм си помислял, че с теб може да имаме нещо общо. Написаното беше за колегата bigchicken .
2. Дай да не си ги мерим кой какво е виждал. Ако беше виждал това, което и аз, много повече щеше да цениш живота.
3. Престъпник съм бил, че съм карал мотор на 14!!!! Това нищо не е! На 17 вече сам карах самолет, имах над 50 скока с парашут и бях стрелял с повечето ЛСО на въоръжение в БА в т.ч. с РПГ. Как ли още съм на свобода!? Да си чувал за ОСО?
Не знам на какво се дължи цялата тая злоба в теб, но определено не е на добро.
0g0
 
Мнения: 43
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2011 8:45 pm

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот mariko » Вто Юни 10, 2014 10:11 am

Като чета май-май най-безопасно за децата е да не се правят деца :D
Иначе- за да не съм само оф-топик- мисля, че в БГ не точно, че вело-ремаркетата не са толкова популярни, ами като цяло и колоезеденето е не особено популярно. От там са слабо познати и възможностите за пътуване с него, и аксесоарите, долкото може да се нарекат така, към колелата. А и с кой знае какви условия за колоездене из градове и междуградско не можем да се похвалим. Докато това не се промени всеки с колело ще е "селянин", "ексцентрик", "самоубиец" или "досадник, дет ми пречи да си карам" за много хора, пък ремаркето ще е атракция.
"Те са живели и хвърляли зар, само това ще остане-
огънят вложен в самия комар с много пари проиграни"
Аватар
mariko
 
Мнения: 251
Рейтинг: 1785
Регистриран на: Сря Мар 20, 2013 10:13 am
Местоположение: София

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот 0g0 » Вто Юни 10, 2014 11:03 am

mariko :agree:

Доскоро не бях минавал през прохода, който е между Железница и Белчин баня. Направо се потресох колко коездачи срещнах на този тесен път със десетки завои и натоварен трафик. Стори ми се като самоубийство. Но предполагам, че това е именно поради факта, че не сме свикнали.

subritual

ПП: Сега си мисля, че ако имах близнаци и сам ги тегля, ща-неща ще ми трябва ремаркенце. Че с едно столче пред мен и едно зад мен вече става множко :)


Сега се сетих за един случай от преди 10-на дни. Бях с колата. Гледам един татко, по "Черни връх" , по посока от новия МОЛ към "Кошарите", набира се по баира. Една седалка с детенце отпред, една седалка с детенце отзад отзад. На гърба на втората седалка вързано едно колело. На рамката, под предната седалка вързано второ колело. Малко приличаше на ония в Индия. Направо го съжалих, чак ми се прииска да го спра и да му подаря нашето ремарке.
Все си миля, че ние изглеждаме малко по-добре, и на всички ни е доста по-комфортно :)
0g0
 
Мнения: 43
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2011 8:45 pm

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот puleto » Вто Юни 10, 2014 8:33 pm

0g0 написа:mrdaka :agree: Много точно резюмирано :)
KUM4o :agree:
contty
Други минуси - трябва да имаш стойка на колелото за да стои право като слезеш.

При мен на свързващата щанга има една гъвкава връзка, която позволява да слагаш колелото легнало без какъвто и да било проблем.


Накрая малко :offtopic:
към puleto
1. Човече! Дори не съм си помислял, че с теб може да имаме нещо общо. Написаното беше за колегата bigchicken .
2. Дай да не си ги мерим кой какво е виждал. Ако беше виждал това, което и аз, много повече щеше да цениш живота.
3. Престъпник съм бил, че съм карал мотор на 14!!!! Това нищо не е! На 17 вече сам карах самолет, имах над 50 скока с парашут и бях стрелял с повечето ЛСО на въоръжение в БА в т.ч. с РПГ. Как ли още съм на свобода!? Да си чувал за ОСО?
Не знам на какво се дължи цялата тая злоба в теб, но определено не е на добро.

Ако не съм разбрал, че пишете за друг, Моля за извинение! В постовете ми няма злоба, а просто предупреждение, че обществото ни не е готово за ремаркета. Както съм писал децата са си Ваши и ще ги возите на каквото си искате. Аз изключително много уважавам напредничавите неща и даже ако Ви срещна на пътя с ремаркето ще карам след Вас или друг като Вас като негласно споразумение за да Ви "отварям" пътя. Темата е "Имат ли почва ремаркетата". Вие сте я постнали. Според мен е опасно, но иначе адмирирам ремаркетата. А иначе карането на мотор на 14 г. си остава...... Все пак ОСО на 14г. няма. После че сте станал човек е от това че сте попаднал на хора...Няма значение колко струва едно ремарке (има но каквото и да е за България е опасно). То освен за деца става и за багаж, жена. Колега няма нищо лошо в темата, аз изказвам мнение. А иначе ако искаш да ме набиеш има ЛС. Поздрав
puleto
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1006
Регистриран на: Пет Фев 22, 2013 8:20 pm

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот TrayanNinov » Вто Юни 10, 2014 11:03 pm

Дано да не станат на по 10 лета и да искат да ходят на училище с количката/ремарке. То това ремарке за колко големи деца е 2-3г.?
Като стане на 4 вече му е време за колело, а не количка. Това с количките и столчетата ми прилича на някаква мания, която според мен чеши крастата на родителите повече, отколкото да забавлява децата. Повечето деца на столче, които съм видял, им се веят главите на ляво/надясно, спи им се и т.н. Знам ли .....
По правило не обичам да нямам контрол над рисковете, които поемам. Затова според мен е крайно неприемливо да излагам на риск беззащитното си дете.
Просто споделям мнение. Според мен нямат място. Много риск - нула кеф.
Аватар
TrayanNinov
 
Мнения: 91
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Вто Май 01, 2012 9:23 pm
Местоположение: София

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот 0g0 » Сря Юни 11, 2014 11:38 am

TrayanNinov написа:Дано да не станат на по 10 лета и да искат да ходят на училище с количката/ремарке. То това ремарке за колко големи деца е 2-3г.?
Като стане на 4 вече му е време за колело, а не количка. Това с количките и столчетата ми прилича на някаква мания, която според мен чеши крастата на родителите повече, отколкото да забавлява децата. Повечето деца на столче, които съм видял, им се веят главите на ляво/надясно, спи им се и т.н. Знам ли .....
По правило не обичам да нямам контрол над рисковете, които поемам. Затова според мен е крайно неприемливо да излагам на риск беззащитното си дете.
Просто споделям мнение. Според мен нямат място. Много риск - нула кеф.


За някои неща си прав за други не.
И според мен горе-долу това е възрастовия диапазон 2-4 г. На моите вече съм им купил от тези велосипедчета без педалите, където им викат "баланс-байк". Като ракети са с тях. Слагаме ги в багажника на ремаркето и така отиваме до парка. Там си карат по алеите. На връщане си дремят спокойно.
Догодина като минат на колела с педали ще караме заедно и вероятно ще продаваме ремаркето.
Сега гледам едни щанги за свързване на голямото колело с малкото и едни прикачни "тандеми". Проблемът ми е че са 2-ма и си няма на идея ако сме без майка им как ще се придвижваме по този начин.

За рисковете: Да припомням ли е преди седмица убиха дете с колело в пешеходна зона? Не купувай на твоето колело. Риск си е.

А за кефа, тук си мноооого далеч от истината. На мен си ми е кеф, а що се отнася до децата, до сега още не съм срещал дете, което да се е возило в нашето ремарке и да не си е умряло от кеф.


puleto за последен път си позволявам офтопик:
1. Това с боя от къде си го изфантазира!?
2. Явно не знаеш какво е ОСО. Значи си млад още. Може пък и да е за добро.
0g0
 
Мнения: 43
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2011 8:45 pm

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот evin » Сря Юни 11, 2014 12:12 pm

Всичко свързано с дете е рисково и трябва да се обезопаси. Дори да стои в къщи и да не мърда, трябва да помислиш за 10 неща - ръбове, токове, железа, остри неща и пр. Като виси по катерушките, трябва да мислиш за 20 неща. Като се вози в ремарке, трябва да мислиш за 30 неща. Нищо необичайно.

Истината е, че трябва да си винаги на една ръка разстояние от детето, за да реагираш и да го предпазиш. Това е ролята на родителя. Родителите-егоисти, действащи под мотото "направихме го, да се оправя само" и които не се "тресат", че са пуснали децата си на самотек, не ги разбирам и не желая да ги разбера.
Аватар
evin
 
Мнения: 535
Рейтинг: 1542
Регистриран на: Чет Юли 07, 2011 3:12 pm
Местоположение: на село до Божурище, някъде около София

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот mariko » Сря Юни 11, 2014 12:51 pm

Аз пък вярвам,че няма нормален човек, който доброволно и съзнателно да изложи на риск дете-чуждо или собствено. Но понеже всеки има различно виждане как да си гледа детето не искам да слагам определния на "самотек" и "опасно". Обаче мисля че прекалената предпазливост и виждането на хипотетични "опасности" навсякъде са също толкова лоши, колкото и безхаберието. Прекомерно опазваните деца порастват с нагласата, че светът е пълен със заплахи. Аз не бих искала да допусна моя личен страх, че е вероятно нещо да се случи на детето ми да го превърне в неуверен и невротичен възрастен един ден. Не ми се вярва автора на темата да е самоубиец, да не мисли за детето си или да не внимава къде кара и как.
Както стана дума, никой от ползващите ремарке не казва, че то задължително се ползва винаги и навсякъде. Вярно, че в БГ културата на пътя е лоша и е по-опасно да си с велосипед, отколкото в други държави, но като всяко друго нещо и това се преценява според обстоятелствата. Хората не са хукнали с ремркета по Цариградско или Сахаров, все пак :)
"Те са живели и хвърляли зар, само това ще остане-
огънят вложен в самия комар с много пари проиграни"
Аватар
mariko
 
Мнения: 251
Рейтинг: 1785
Регистриран на: Сря Мар 20, 2013 10:13 am
Местоположение: София

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот evin » Сря Юни 11, 2014 1:00 pm

Нямаш си на идея колко родители несъзнателно или напълно съзнателно не желаят да отчетат всички застрашаващи здравето и живота на детето/децата фактори! Аз непрекъснато се изумявам какви идиоти отглеждат деца. Последният хит с едно приятелско дете беше, когато го видях да бърка в ел. контакт и майка му с усмивка каза: "к'во толкова, ще го друсне токът и ще спре да бърка" :bigeyes:

"Токът" в празната кратуна на майката явно е нещо с размерите на футболна топка, което "друсва" и си заминава... :crazy:

С такава майка ВСИЧКО е опасно. Иначе возенето на дете в ремарке ми се струва абсолютно безопасно занимание, ако човек внимава и обмисля маршрутите и преценява рисковете.
Аватар
evin
 
Мнения: 535
Рейтинг: 1542
Регистриран на: Чет Юли 07, 2011 3:12 pm
Местоположение: на село до Божурище, някъде около София

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта