Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот puleto » Сря Юни 11, 2014 9:52 pm

До 0g0:

Вече минавам на "ти" защото си пишем доста време. ОСО- Организация за съдействие на отбраната, по- стар съм от теб което не ме прави по- умен и това че ме наричаш дете ме ласкае и ти благодаря. За двайсет и осем години каране на кола почти всеки ден и стаж като такси шест месеца имам само една катастрофа по моя вина и то само счупен фар и изкривен капак. Никой не е успял да ме удари. Не го пиша за да се хваля, а за да си наясно колко съм толерантен. Научиха ме още като малък да не си ползвам предимството на пътя. За детето в Стара загора нещата са много тъжни, но като погледнеш фактите какво излиза. Пешеходна зона- значи може да си пускаме децата да вилнеят? Водача искал да обърне посоката защото всички го правели въпреки забраната? Водача е завил защото нямало хора, все пак той е гледал и не се е врязал в тълпа, но не е видял бързо сурващото се дете с колело. Той е виновен че е обръщал на непозволено място, но родителите са виновни за своята непредвидливост и непредпазливост. Това разбира се не оневинява водача но не е той за линчуване, а родителите. В София автобус сгази момиче което като "куха лейка" пресичаше пешеходна пътека със слушалки в тиквата и не гледаш защото е с предимство на пътеката? Шофьора просто искаше да си вземе завоя и гледаше в огледалото. Ето за такива простотии ти говоря. И пак ти казвам- ти си вози децата в каквото си искаш. Дано всичко е наред и ти пожелавам успех и да са живи и здрави децата.
puleto
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1006
Регистриран на: Пет Фев 22, 2013 8:20 pm

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот galio » Чет Юни 12, 2014 8:19 am

puleto написа: Той е виновен че е обръщал на непозволено място, но родителите са виновни за своята непредвидливост и непредпазливост.


Извинявам се, че меся, но ви чета с интерес и това не мога да го подмина.

Има начини да правиш дори такива нагли нарушения относително безопасно - този е направил обичайната си маневра на забранено място, без да се огледа, без да се съобрази с хората покрай него, без да обърне внимание, че са му се развикали, задето отива към децата.

Не е само за линчуване, направо си е за бесене на площада и фактът, че е упражнено насилие на място мен лично ме радва, понеже в предходни случаи обикновено не е имало подобни опити. Повече хора излизат от будбата си кома явно и решават да вземат отношение.

А шофьорите на високи коли трябват да карат с едно на ум, особено пък покрай пешеходни пътеки, защото децата до определена възраст просто не се виждат.
Аватар
galio
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1340
Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 2:45 pm
Местоположение: София

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот puleto » Чет Юни 12, 2014 1:06 pm

galio написа:
puleto написа: Той е виновен че е обръщал на непозволено място, но родителите са виновни за своята непредвидливост и непредпазливост.


Извинявам се, че меся, но ви чета с интерес и това не мога да го подмина.

Има начини да правиш дори такива нагли нарушения относително безопасно - този е направил обичайната си маневра на забранено място, без да се огледа, без да се съобрази с хората покрай него, без да обърне внимание, че са му се развикали, задето отива към децата.

Не е само за линчуване, направо си е за бесене на площада и фактът, че е упражнено насилие на място мен лично ме радва, понеже в предходни случаи обикновено не е имало подобни опити. Повече хора излизат от будбата си кома явно и решават да вземат отношение.

А шофьорите на високи коли трябват да карат с едно на ум, особено пък покрай пешеходни пътеки, защото децата до определена възраст просто не се виждат.

Не се извинява че се месиш. Форума е да се изказва всеки и колкото повече- толкова по- близо до истината. Ако бях там със сигурност и аз щях да участвам в линчуването. Не оправдавам водача. Той е виновен отвсякъде, но едва ли си е мислил че като направи това дребно нарушение ще сгази дете и ще иде в затвора. Просто случката е нелепа отвсякъде. Не е пил (иначе заглавията щяха да го анатемосат), няма опиати, няма превишена скорост при маневра няма как. Не е имало хора по "пътеката" за да ги "разхвърля" както в София на спирката на мола. Прави си рутинна маневра и хоп. Използвам "рутинна" защото се оказва, че много хора правят същото там и с години нещата са си без превенция. В тази държава някой трябва да умре за да се вземат мерки. В повечето от предишните ми постове давам примери. Този изключително тъжен пример за съжаление е добър пример за песимизма ми. Обществото като цяло няма съзнателност и отговорност към другите. Закона е за заобикаляне и резултатите са налице. Безотговорността е навсякъде за съжаление. За тази маневра има много съставени актове на водачи или поне така казват от КАТ, но не са взети мерки, за да се предотвратят подобни намерения на водачи. В този смисъл няма превенция. Ето и такива неща стават: http://dunavmost.bg/news-bulgaria/item/ ... n-s-kolelo
puleto
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1006
Регистриран на: Пет Фев 22, 2013 8:20 pm

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот galio » Чет Юни 12, 2014 1:40 pm

puleto написа: Обществото като цяло няма съзнателност и отговорност към другите.


Нещата са доста комплексни, а темата е друга.

Една конкретна суб-култура от обществото няма съзнателност и отговорност, друга голяма част се държи съвсем адекватно.

А днешният инцидент е просто илюстрация за лавинообразния ефект на "те си крата където си искат, дали ще пресека на светофар или не, нямя значение". И е трудно оборимо - тук всеки е на оцеляване и се оправя сам.

Както и да е - говорете си за количките, инетерсно ми е. Аз самият съм обмислям да се мотая с карго-ремарке като по Европа-та, но никой от маршрутите ми не позволява такава екзотика. Струва ми се, че за да се ползват каквито и да са ремаркета, е нужна съотвената инфраструктура.
Аватар
galio
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1340
Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 2:45 pm
Местоположение: София

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот puleto » Чет Юни 12, 2014 3:31 pm

galio написа:
puleto написа: Обществото като цяло няма съзнателност и отговорност към другите.


Нещата са доста комплексни, а темата е друга.

Една конкретна суб-култура от обществото няма съзнателност и отговорност, друга голяма част се държи съвсем адекватно.

А днешният инцидент е просто илюстрация за лавинообразния ефект на "те си крата където си искат, дали ще пресека на светофар или не, нямя значение". И е трудно оборимо - тук всеки е на оцеляване и се оправя сам.

Както и да е - говорете си за количките, инетерсно ми е. Аз самият съм обмислям да се мотая с карго-ремарке като по Европа-та, но никой от маршрутите ми не позволява такава екзотика. Струва ми се, че за да се ползват каквито и да са ремаркета, е нужна съотвената инфраструктура.

http://blog.hostelbookers.com/travel/ad ... he-danube/ Ето ти дестинацията. Взимаш спален вагон във влака и се счупваш от кеф на отиване. Можеш да вземеш и кораб и там е супер. И с двете нямаш проблем с колела ремаркета и багаж. Покрай Дунав има алея със заведения, хотели и т. н. Безопасно е и най- слакото е че е променлив наклона, но основно е леко нанадолнище и няма да ти тежи ремаркето. Ако идеш пусни снимки. Поздрав
puleto
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1006
Регистриран на: Пет Фев 22, 2013 8:20 pm

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот Insight » Чет Юни 12, 2014 3:41 pm

puleto написа:.......... Водача искал да обърне посоката защото всички го правели въпреки забраната? Водача е завил защото нямало хора, все пак той е гледал и не се е врязал в тълпа, но не е видял бързо сурващото се дете с колело. Той е виновен че е обръщал на непозволено място, но родителите са виновни за своята непредвидливост и непредпазливост........


... аре стига бе ... значи от тук нататък, всеки родител, оставил детето си на пешеходна зона без наблюдение, е безотговорен идиот, защото не е ПРЕДВИДИЛ, че някой престъпник може да прегази детето му там и не го е ПРЕДПАЗИЛ... така ли да разбирам?
To call each thing
by its right name..
Аватар
Insight
 
Мнения: 526
Рейтинг: 1737
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 7:19 pm
Местоположение: София

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот puleto » Чет Юни 12, 2014 5:25 pm

Insight написа:
puleto написа:.......... Водача искал да обърне посоката защото всички го правели въпреки забраната? Водача е завил защото нямало хора, все пак той е гледал и не се е врязал в тълпа, но не е видял бързо сурващото се дете с колело. Той е виновен че е обръщал на непозволено място, но родителите са виновни за своята непредвидливост и непредпазливост........


... аре стига бе ... значи от тук нататък, всеки родител, оставил детето си на пешеходна зона без наблюдение, е безотговорен идиот, защото не е ПРЕДВИДИЛ, че някой престъпник може да прегази детето му там и не го е ПРЕДПАЗИЛ... така ли да разбирам?

Значи "не от тук нататък" само, а и преди това трябва така да го разбираш. Веднъж се мотаех в парка Заимов и гледам едно детенце тичка към булеварда. След него тичаше (куцаше) старата му баба и нямаше шанс да го настигне. Детето като наближи до мен просто го гушнах и то се стресна. Все пак съм непознат. Развика се и се разпищя ама не излезна на пътя и не твърдя че съм му спасил живота защото то можеше и да се спре, ама знае ли се? Бабата се довлече най- накрая и го наби ама доста, а аз си отидох. Е сега кой е лошия? Детето че му се тича? Бабата че го пуска под колите или аз че съм го стреснал и разплакал. Или шофжора, ако то се беше хвърлило на булеварда. Хубаво е че бабата не ми се развика защото смятам че тя е виновна и щях да я шамаросам. Не че ми каза благодаря...Просто бабата и родителите не са си направили сметката и не си гледат децата. Ето ти пример за простотията на хората в пешеходна зона без да има коли нарушители. Едва ли не в Стара Загора всички знаели за това конфликтно кръстовище и навиците на шофьорите да правят простотии там, ама никой не се сетил да не си пуска децата. Нито общината взима мерки, нито КАТ, нито родител, нито някоя неправителствена организация, нито никой. Искам да съм ясен, че не защитавам водача, а че не е само той виновния. Той нека си понесе наказанието. По закон е виновен, но явно никой друг. Община, КАТ, знаещи граждани за проблема, никой друг. Поздрав
puleto
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1006
Регистриран на: Пет Фев 22, 2013 8:20 pm

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот galio » Пет Юни 13, 2014 9:00 am

puleto написа:http://blog.hostelbookers.com/travel/ad ... he-danube/ Ето ти дестинацията. Взимаш спален вагон във влака и се счупваш от кеф на отиване. Можеш да вземеш и кораб и там е супер. И с двете нямаш проблем с колела ремаркета и багаж. Покрай Дунав има алея със заведения, хотели и т. н. Безопасно е и най- слакото е че е променлив наклона, но основно е леко нанадолнище и няма да ти тежи ремаркето. Ако идеш пусни снимки. Поздрав


Не знаех за това, интересно изглежда, мерси.
Аватар
galio
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1340
Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 2:45 pm
Местоположение: София

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот Insight » Пет Юни 13, 2014 9:01 am

puleto написа:====

Знаеш ли, навремето на един приятел му счупиха ключица, блъскайки го с колело насред Борисовата градина (тогава - Парк на свободата).... по твоята логика от този инцидент излиза, че всеки родител, пуснал детето си БЕЗ КАИШКА в парка е също безотговорен идиот?
Изобщо ти имаш ли деца? Ако да - оставял ли си ги някога на открито обществено място без каишка, каска, налакътници, кислородна маска? А обмислял ли си риска да ги фрасне метеорит?

... нищо де, то на света му трябват стресирани хипохондрици с параноидни наклонности, все някой трябва да ги обучава.
To call each thing
by its right name..
Аватар
Insight
 
Мнения: 526
Рейтинг: 1737
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 7:19 pm
Местоположение: София

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот buran » Пет Юни 13, 2014 9:19 am

puleto написа:...

Човек, не те познавам, но според това което пишеш и ако не знаеш, имаш проблем. Не знам какъв е термина на български, но на английски е overprotective parents

https://www.google.bg/search?q=overprotective+parents&client=firefox-a&hs=W5h&rls=org.mozilla:bg:official&channel=sb&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=lqSaU9SiDM-M0wWh84DoAQ&ved=0CC8QsAQ&biw=1920&bih=921
buran
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1285
Регистриран на: Вто Юни 25, 2013 1:33 pm

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот evin » Пет Юни 13, 2014 9:44 am

На мен лично повече не ми се пише по темата, защото нито аз ще убедя някого, нито някой ще ме убеди мен, още повече минусите, които ми набива някой властимащ, само защото не е на моето мнение, ми се струват несъстоятелни и отказващи от всякакъв нормален разговор.

С две думи - моето дете се получи след 10-годишни опити, видях другата страна на нещата, видях безхаберието и алчността на докторите в тази област. Бях на ръба на отчаянието, че някога ще имам мое дете. След като стана факт, не се отделям нито на метър от него. Просто ценя божественото постижение, което няма цена и няма как да се дуплицира при грешка. Човек почва да цени това, което няма и това, което постига трудно, нали? Може да сме всякакви родители (тресящи се, overprotective, смотани, сдухани и пр.), но изобщо не ми пука, важното е да се чувствам анагжиран и на една ръка от детето, независимо дали има нужда от мен или не... докато е дете. Като стане на 18 - да ходи където, както и с когото иска. Аз лично ще се погрижа на 18 то да е достатъчно съзнателно и отговорно, че да няма нужда от мен.

В този ред на мисли и по повод последните коментари - не, няма да си оставя детето само на пешеходна пътека, където ИМА ВЕРОЯТНОСТ да мине автомобил!Още повече България е страна, където всяко правило има безброй изключения. Не можем да се държим като германци тук, които разчитат, че редът и системата ще им пазят децата, не сме дорасли...
Аватар
evin
 
Мнения: 535
Рейтинг: 1542
Регистриран на: Чет Юли 07, 2011 3:12 pm
Местоположение: на село до Божурище, някъде около София

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот xargs » Пет Юни 13, 2014 9:48 am

Прекалено крайно гледате на нещата (evin, твоето мнение го нямаше, като писах това)

Доколкото не смятам Puleto за прав, за това да обвинява родителите, напълно съгласен съм, че ние като общество, което допуска някои неща сме виновни за смъртта на детето. Ето вчера, в Борисова градина 3 коли се разминаваха на пешеходната алея, докато 4та правеше маневри. Никой не им направи забележка, че това е пешеходна алея, а общината на която плащаме не прави нищо. Най-виновни са те - общината, после и ние.

С ремаркетата и столчетата нещата също не са толкова крайни. Да има риск, но аз ако искам да няма риск детето трябва да го държа в дунапренена стая. Всеки сам преценява рисковете от дадено действие, и ползите. А нещата са по-комплексни от това да си возиш детето. Ако го возиш на колелото, това предполага, че водиш някакъв лайфстайл, в който искаш да си постоянно с детето си и то да е по-близко до природата. Много трудно е да се измери дали е по-добре това, отколкото да държиш детето затворено вкъщи, защото е по-безопасно, или пък за да не сме толкова крайни, да излизам в парка без детето, а сам. Човешките отношения, и отглеждането на едно дете, са доста сложни процеси, и не е редно да използзвате заклеймяващи фрази от рода, на ти не мислиш, за детето си, "тая майка е тъпа" и т.н., базирани само на едно действие.

Относно ремаркетата - и защо ми харесват по-малко от столчетата (освен това, че трябва да карам по улицата и това ме натоварва), е че те са по скоро транспорт. Качваш детето и го транспортираш донякъде. Докато със столчето, самият процес на пътуване е споделен, ти си до детето, говориш си с него, виждате едни неща и т.н.
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот Insight » Пет Юни 13, 2014 10:26 am

evin написа:....


Евин, ще го кажа така: Заради риск 0.00001% да се случи нещо на детето ти ти му гарантираш 90% нещастно детство и проблеми в психическото и социално развитие.

Това, което описваш като възпитателни методи, ти гарантира спокойствие и комфорт НА ТЕБЕ, щетите са изцяло за ДЕТЕТО.

За мен това е една от най-тъжните теми, които са се вихрили в този форум.
To call each thing
by its right name..
Аватар
Insight
 
Мнения: 526
Рейтинг: 1737
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 7:19 pm
Местоположение: София

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот galio » Пет Юни 13, 2014 11:58 am

xargs написа:... това предполага, че водиш някакъв лайфстайл, в който искаш да си постоянно с детето си и то да е по-близко до природата. Много трудно е да се измери дали е по-добре това, отколкото да държиш детето затворено вкъщи, защото е по-безопасно, или пък за да не сме толкова крайни, да излизам в парка без детето, а сам. ...


Никак не е трудно да се измери.

Това дете за да живее в концлагер ли е правено?
Аватар
galio
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1340
Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 2:45 pm
Местоположение: София

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот Yavkata » Пет Юни 13, 2014 5:36 pm

Мисля, че последната страница от тази тема трябва или да се тръкне, или да се отдели във Бла-бла. Няма нищо общо нито с велоремаркетата, нито с почвата.
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот puleto » Пет Юни 13, 2014 7:20 pm

buran написа:
puleto написа:...

Човек, не те познавам, но според това което пишеш и ако не знаеш, имаш проблем. Не знам какъв е термина на български, но на английски е overprotective parents

https://www.google.bg/search?q=overprotective+parents&client=firefox-a&hs=W5h&rls=org.mozilla:bg:official&channel=sb&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=lqSaU9SiDM-M0wWh84DoAQ&ved=0CC8QsAQ&biw=1920&bih=921

Здравей, моя акцент е върху липсата на превенция от страна на община, КАТ, полиция и родители. Не само на родители. Тук няма такава, а има само гасене на "пожари" след като възникнат такива. В случай че не знаеш, чак като се удавиха 18 деца в Лим се разбрало че има корупция и в училищата. Нямам деца, но ако количеството има значение най- хубаво да питаме ромите защото те имат по 12 бр. и повече и следва да знаят най- добре как се отглеждат. Както е писал един колега тука не ти е Германия. Нямам нищо против ремаркетата, но с него ще ходя само на пазар за зеленчуци. Никой който кара ремарке няма да го приема за особен или луд, ама аз деца няма да поставям вътре. Инцидентите по пътя не са само с велосипеди, а и с коли и са много нелепи. До тези които пишат "аз детето и в кола ли да не го качвам" ще им отговоря че коли в Б- я се карат от мноооого години и това е нещо улегнало в обществото. Ремаркето е само за парка. Децата ще се кефят на него, ти на тях, другите на теб и ето ти пълно щастие. Ако беше толкова безопасно да ги караш навсякъде, нямаше да има и автокатастрофи. Поздрав и не се разочаровай...
puleto
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1006
Регистриран на: Пет Фев 22, 2013 8:20 pm

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот Plamen_EM » Нед Юни 15, 2014 4:21 pm

Жестока тема! Четвърта или пета в този форум на една и съща тематика. И мненията са едни и същи. Тази е по-различна от другите, защото Таурус я е приключил с първото мнение. Да, гроздето е кисело ...

За тези, на които тепърва им предстои избор столче или ремарке. Няма място за сравнение между двете. По всеки един показател. Естествено и в цените. Няма нужда да четете цялата тема: Всички, които сме ползвали ремарке сме на мнение, че е върховно. Всички, които не са, дори и тези без деца си изсмукват глупости от пръстите.

Моят опит: Първо купух столче. Не знаех, че съществуват ремаркета. Беше доста отдавна. Два пъти ползвах столчето, по-голяма глупост не съм ползвал никога. Толкова бях впечатлен, че си казах, че не е възможно тази тъпотия да е единствен възможен вариант. Тогава се разрових и намерих ремаркетата. Изобщо не съм се колебал, веднага купих. Возих интензивно детето си през целия период докато прокара велосипед. В София и по черно, но най-вече в града. Не съм имал нито един инцидент. Ситуация не съм имал.
Онова дето се качвали и слизали трудно бордюри - пълни глупости.
Онова дето увеличавало габаритите и не било проходимо - пълни глупости.

Единствено, което не прочетох в темата: Не купувайте евтино ремарке! Задължително да е с твърд под! И детето вътре с каска!
Не е важно какъв велосипед караш, а с кого.
Аватар
Plamen_EM
 
Мнения: 353
Рейтинг: 1762
Регистриран на: Пет Авг 13, 2010 9:19 pm
Местоположение: София

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот Yavkata » Пон Юни 16, 2014 7:52 am

Добре де, печелите... Няма по-полезно и безопасно превозно средство от велоремаркето. Сега съжалявам , че поради крайна бедност и скъперничество не съм дал възможност на децата ми да се возят в велоремарке. Като някакъв родител садист, съм ги качил директно на колеца, да се мъчат и пребиват из парковете. При това на (о, ужас!) такива с педали и помощни колела. От зле разбрани съображения за безопастност и от желание да икономисам от велоремарке, съм ги возил насам -натам с автомобил (за което си посипвам главата с пепел). А велоремаркетата са толкова практични, забавни и безопасни...Безспорно доказатлство за това е, че 100% (и шестимата) които са полвали или ползват велоремарке нямат до момента инциденти.
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот 0g0 » Пон Юни 16, 2014 11:50 am

xargs :bowdown:

Към останалите:
Мисля, че темата се ичерпа и което е по лошо, се изчекна.
Предлагам да я прекратяваме. :smash:

Ако някой иска да обсъжда темата за родителската отговорност, предлагам да отвори нова тема или да пише в bgmama.
0g0
 
Мнения: 43
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2011 8:45 pm

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот PtD » Пон Юни 16, 2014 2:35 pm

Да обобщим: мненията са разделени на две - за едните велоремаркетата са чудесно нещо, за другите - не. Явно, макар и частично, все пак имат почва у нас.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Велоремаркетата - имат ли те почва у нас?

Мнениеот Speedmaster™ » Сря Фев 13, 2019 3:25 pm

Здравейте, открих с търсачката първо тази тема и искам да задам въпрос/и. Искам да си направя вело ремарке с вътрешни размери 82см на 52см, ще се ползва за риболов. Насочил съм се към предни капли 18" или 20" и закрепване към седалковото колче или оста на главината. Размера стабилен ли ще е или да се направи по-широка, къде да се закрепи ремаркето и какъв размер капли да се монтират?
Аватар
Speedmaster™
 
Мнения: 570
Рейтинг: 1448
Регистриран на: Вто Юли 01, 2014 9:07 pm
Местоположение: България

Предишна

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 30 госта