Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот Morpher » Съб Апр 28, 2012 11:06 am

Привет!

Чета, че доста хора ползват софийския градски транспорт за превоз до различни дестинации(Железница, Локорско/Кремиковци и т.н.). Аз веднъж съм правил опит, да се кача в ранен(7:00 на есенния М.Ъ.Р. 2011) автобус 69 за Бистрица. Шофьора не ми позволи, дори да се кача, за да го питам, дали може, камо ли да ни закара до там. Следваше самоход, гледайки празни автобуси 69, качващи се нагоре :)

Според правилника на СКГТ е забранено да се превозва багаж, предизвикващ дискомфорта на останалите пътници. Затова идеята ми винаги е била да се кача в ранен автобус, когато все още няма хора. Иначе съм виждал колоездачи, да се качват дори в оживени линии като 94 и 102.

Има ли нормален начин, да се превозваме в градския транспорт, БЕЗ ДА ПРЕЧИМ и да ни правят проблеми? Ако да - на кои линии сте забелязали толерантни шофьори?
Аватар
Morpher
 
Мнения: 988
Рейтинг: 1888
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 7:03 pm
Местоположение: София

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот vvvaaal » Съб Апр 28, 2012 11:29 am

В 120 никога като се качвам през ТВ кулата за към Хладилника не са ми правили проблеми нито шофьорите, нито хората. Пак ми е малко неудобно като се возя вътре, но пък въртенето е още по-ужасно. :D
Също не са ми правили проблем в 75 и 62, който ходи към Бояна, като гледам да се качвам само като има видимо достатъчно място за да се завъртя с колелото. В други автобуси не съм се качвал, но не мисля че е голям проблем стига да не са пълни целодневно.
Аватар
vvvaaal
 
Мнения: 1731
Рейтинг: 1239
Регистриран на: Пет Апр 29, 2011 9:53 am
Местоположение: София

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот subritual » Съб Апр 28, 2012 9:42 pm

Днес пътувах без проблеми,в 12:35 в 69.
Комфорта дали е нарушен го определят пътниците,не шофьора.Някои водачи са свестни,други ругаят каруцарски.Винаги съм се оправял с интелигентен разговор, но на ушенце. Няма полза от провиквания :idea:
Имало е и пътници,които псуват,негодуват, но не се обръщат към шофьора-техен си проблем.Тва е положението:
Чист велосипед+свестни пътници+билет и за колелото (щото е над 60/40/40) = безпроблемно пътуване.

ПС: И да добавя,в краен случай, велосипед със свалени предна и задна гума се приема за багаж и се таксува с допълнителен билет, отново ако надвишава 60/40/40 см.
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот Admin » Нед Апр 29, 2012 8:29 am

Morpher написа:Шофьора не ми позволи, дори да се кача, за да го питам, дали може, камо ли да ни закара до там.


В такива случаи често помага, ако демонстративно си запишеш номера на автобуса и часа на тръгване и информираш водача, че ще подадеш сигнал срещу него. Трябва да му покажеш, че си знаеш правата. Може дори да го попиташ учтиво за имената му. :D
Виж, в натоварени часове, когато има хора, просто е безсмислено да се опитва, поне за мен. Не си струва похабените нерви, защото тия хора най-често са под формата на подивяло стадо. Пример - идваш, изчакваш да мине един автобус да обере хората, след което за следващия ти на практика се явяваш първи чакащ. Прииждат постепенно хуните, всеки от тях вижда пределно ясно, че си там преди него, че си се наредил отпред и т.н., но като се отворят вратите, стадото нахълтва като че ли се бори за последен залък хляб. На такива просто няма как да се обясняват неща като това, че ти като колоездач също имаш право да ползваш градския транспорт, че си се наредил преди тях и че единственият начин да не им пречиш е ако ти се качиш пръв, за да заемеш подходящото за велосипед място.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот hitar_potter » Нед Апр 29, 2012 1:07 pm

И аз имах преди известно време такава случка - шофьорът не ми позволи да се кача. Пред него се обадих на центъра за градска мобилност (тогава беше още СКГТ, май) и те ми заявиха, че бил в правото си да не ме пусне, като се позоваха именно на правилото за безопасния багаж. Та, явно трябва да се съобразяваме, да използваме по-ненатоварени часове и линии, да случим на разбран шофьор и съответно незаяждащи се контроли (веднъж ми се е случвало да има контроли и ни се чудеха що сме дупчили 2 билета :D). От онази случка нататък вече не разчитам на градския транспорт и гледам да го избягвам - я на самоход, я си намирам някой с автомобил :)
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот Morpher » Нед Апр 29, 2012 2:43 pm

И аз гледам, да го избягвам, защото мразя да разчитам на други хора, но при мерно за каране из Локорско, като нямам кола е трудно :)
Или просто трябва да си доразвия идеята за един Трабант комби и да действам с него, докато събера пари за сносна кола :D
Аватар
Morpher
 
Мнения: 988
Рейтинг: 1888
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 7:03 pm
Местоположение: София

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот valenci » Чет Май 03, 2012 7:17 pm

Аз доколкото знам е безплатно пренасянето на колела в градския транспорт. Те са в една категория с инвалидните и детските колички. Само за метрото има нужда от билетче.
valenci
 
Мнения: 15
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Сря Май 02, 2012 10:53 pm

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот hitar_potter » Чет Май 03, 2012 9:24 pm

valenci написа:Аз доколкото знам е безплатно пренасянето на колела в градския транспорт. Те са в една категория с инвалидните и детските колички. Само за метрото има нужда от билетче.

Глупости. Колелото само по себе си е превозно средство. Не е нито багаж, нито инвалидна, нито детска количка. Инвалидните и детски колички са позволени за превоз заради социалната функция на градския транспорт. Единствено в метрото е изрично разрешено, при това не по всяко време на делничния ден.
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот PtD » Чет Май 03, 2012 9:52 pm

hitar_potter написа:
valenci написа:Аз доколкото знам е безплатно пренасянето на колела в градския транспорт. Те са в една категория с инвалидните и детските колички. Само за метрото има нужда от билетче.

Глупости. Колелото само по себе си е превозно средство. Не е нито багаж, нито инвалидна, нито детска количка. Инвалидните и детски колички са позволени за превоз заради социалната функция на градския транспорт. Единствено в метрото е изрично разрешено, при това не по всяко време на делничния ден.


E, e, попресили малко. Колелото е багаж, който отговаря (горе-долу) на изискванията за превоз (до 2м дължина и пр.). Така че, ако няма други усложнения, си си напълно в правото да си го превозваш.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот nike1111 » Чет Май 03, 2012 10:02 pm

Чл. 9. (1) Пътник с редовен превозен документ има право да превозва безплатно ръчен багаж с размери в сантиметри до 60/40/40. Установяването се извършва с измервателен уред. Багаж с по-големи размери от посочените се таксува за всеки отделен пакет с:

- билет за еднократно пътуване (предварително закупен, закупен от водача или от Билетен автомат в трамваите и тролейбусите);

- (изм. с Решение № 147 по Протокол № 12 от 22.03.2012)
талон от Билет с талони за 10 пътувания, в случай, че пътникът пътува с талон от същия билет.

(2) Пътник с редовен превозен документ има право да превозва безплатно детска количка.

(3) (нова с Решение № 508 по Протокол № 95 от 28.07.2011)
Пътник с редовен превозен документ има право да превозва по линиите на метрото велосипед, при следните условия:
- в делнични дни - след 21 часа;
- в почивни и/или празнични дни - целодневно;
- велосипедът следва да е във вид, който да не замърсява превозното средство;
- след закупуване на отделен билет за велосипеда от билетен автомат на входовете на метрото или от касиер в билетна каса на "Метрополитен" ЕАД.

(4) (нова с Решение № 147 по Протокол № 12 от
nike1111
 
Мнения: 23
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 6:59 am
Местоположение: Пловдив

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот hitar_potter » Чет Май 03, 2012 10:23 pm

PtD написа:
hitar_potter написа:
valenci написа:Аз доколкото знам е безплатно пренасянето на колела в градския транспорт. Те са в една категория с инвалидните и детските колички. Само за метрото има нужда от билетче.

Глупости. Колелото само по себе си е превозно средство. Не е нито багаж, нито инвалидна, нито детска количка. Инвалидните и детски колички са позволени за превоз заради социалната функция на градския транспорт. Единствено в метрото е изрично разрешено, при това не по всяко време на делничния ден.


E, e, попресили малко. Колелото е багаж, който отговаря (горе-долу) на изискванията за превоз (до 2м дължина и пр.). Така че, ако няма други усложнения, си си напълно в правото да си го превозваш.

И мотопедът ли е багаж :P ОК, може би наистина прекалявам с пипера - не съм върл противник на превозването на колело в автобуса. Ако има къде, ако няма твърде много пътници, не мисля, че има нещо лошо в това. Просто твърдя, че според наредбата, шофьор или контрольор е в пълното си право да те изгони. В държави, в които хората не се тъпчат като копърки по 20-30 годишни автобуси, велосипедът може и да има своето равноправно място в автобуса. В България е малко по-различно :)
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот muho » Чет Май 03, 2012 11:01 pm

Мястото на колелото не е "В", а пред автобуса както е по някои по-бели страни, закача се отпред и няма да пречи на никой. Инвестицията това да се направи в нашият транспорт е нищожна, дори може да се оборудват само някои линии. http://www.youtube.com/watch?v=j2rQCvoBVjk
muho
 
Мнения: 51
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:09 pm

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот Grash » Вто Май 08, 2012 3:27 pm

Също така може и да пробвате да си карате велосипедите, вместо да ги ползвате само за летни шейни :)
Изображение
Аватар
Grash
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 9:49 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот madsnake » Вто Май 08, 2012 3:30 pm

Чета си аз, и така ми се иска да се шегувате...
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот Skoinks » Вто Май 08, 2012 3:49 pm

Grash написа:Също така може и да пробвате да си карате велосипедите, вместо да ги ползвате само за летни шейни :)


Разгледах темите, които си направил и установих, че караш шосейка. Ха сега, помисли си колко ти е лесно да катериш 20 км байр и после си помисли на мен колко ми е лесно с 18 кг. (И това все пак е леко) колело с 1 скорост, с 3 кг. екипировка върху мен и още 2-3 кг. провизии в чантата ми.
Scott Voltage FR20 2010; Rockshox Vivid 5.1 240mm; Marzocchi 888 2011;
Аватар
Skoinks
 
Мнения: 335
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Авг 31, 2011 9:58 pm
Местоположение: София

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот M1010X » Вто Май 08, 2012 4:47 pm

И, както и друг път, опираме до viewtopic.php?f=3&t=105286 :)
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот krach » Вто Май 08, 2012 5:37 pm

Качиш ли се в градски транспорт с велосипед си дупчиш билет както за тебе така и за велосипеда.
След като си дупчил билет за велосипеда нито пътниците нито контролите могат да те свалят. Това си е багаж, който паркиран в разширенията на автобусите взима по - малко място от 1 човек. Надали ще правят коментар за някой по - пълен да си дупчи 2 билета - въпреки че като седне на двойна седалка взима над 1 и половина. Да не говорим за стрините и бабите/дядовци с туби, пазарски чанти и други боклуци които в повечето случаи си ги тропосват до себе си на седалката.
Друг е въпроса дали има физическата възможност да го направиш. ако се качваш на 1ва и слизаш на последна спирка ОК но няма как да накараш 15 човека в тясно пространство да се съобразят с тебе ако ще и 50 билета да дупчиш.

Относно карането на велосипеди до някъде си прав. Но някой път може да си направим теста - аз се качвам на 98 посока Железница ти си караш колелото. След което започваме да караме (разбира се ще те изчакам час или колкото е необходимо). НО това е само за тези крайните райони, няма смисъл да се возя в града с градски - освен ако не ми харесва миризмата на 100+ души некъпани и яли съмнителни неща гарнирано с блъсканица и нисък интелект.

В метрото е друга бира.
krach
 
Мнения: 631
Рейтинг: 1451
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 11:27 am

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот Grash » Вто Май 08, 2012 7:06 pm

Skoinks написа:
Grash написа:Също така може и да пробвате да си карате велосипедите, вместо да ги ползвате само за летни шейни :)


Разгледах темите, които си направил и установих, че караш шосейка. Ха сега, помисли си колко ти е лесно да катериш 20 км байр и после си помисли на мен колко ми е лесно с 18 кг. (И това все пак е леко) колело с 1 скорост, с 3 кг. екипировка върху мен и още 2-3 кг. провизии в чантата ми.

Аз теб изобщо не искам да те разглеждам, само ще ти споделя че и аз имам байк и той далеч не е от най-леките и 100% е по-труден за каране от твоя. Въпреки това досега не съм го качвал на автобус. Плюс това никой не те е карал да си купуваш багер вместо колело :) Сега като видях линка, за въпросното предизвикателство... да, наистина е моя грешката, но се подведох, защото доста хора бяха писали за велосипед/колело, 30 килограмовите трактори по моята логика излизат от това определение. :)
КЗБ!
Изображение
Аватар
Grash
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 9:49 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот Skoinks » Вто Май 08, 2012 8:26 pm

Grash написа:Аз теб изобщо не искам да те разглеждам, само ще ти споделя че и аз имам байк и той далеч не е от най-леките и 100% е по-труден за каране от твоя. Въпреки това досега не съм го качвал на автобус. Плюс това никой не те е карал да си купуваш багер вместо колело :) Сега като видях линка, за въпросното предизвикателство... да, наистина е моя грешката, но се подведох, защото доста хора бяха писали за велосипед/колело, 30 килограмовите трактори по моята логика излизат от това определение. :)
КЗБ!


Бих ти препоръчах да премислиш малко "логиката" си, 'щото нещо и куца много жестоко. Ама какво да се занимавам - хората са го дъвкали 10 страници и с такива като тебе не могат да се разберат. Като се научиш да уважаваш моят начин на каране, тогава можем да си поговорим пак.


П.П. "Багерът" ми е с рамка Climber. Не знам колко е трудно карането на шосейка, не съм се качвал, но мога да ти гарантирам, че DH с твърдак не е най-лесното нещо на планетата. Опа! Забравих, че мойто не е колело :lol:
Scott Voltage FR20 2010; Rockshox Vivid 5.1 240mm; Marzocchi 888 2011;
Аватар
Skoinks
 
Мнения: 335
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Авг 31, 2011 9:58 pm
Местоположение: София

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот Sartor » Вто Май 08, 2012 10:41 pm

Grash написа:Също така може и да пробвате да си карате велосипедите, вместо да ги ползвате само за летни шейни :)


А защо трябва да си хабя компонентите на шосето и да шосействам едни 10км (само в едната посока) за да карам в планината 20? :nono:

По темата: на М.Ъ.Р. бяхме с Инопланетянина и шофьора изобщо не ни отвори средната врата под предлог, че имало много хора. По принцип са ми обяснявали, че шофьора можел сам да прецени дали да качи пътник с колело. :crazy:
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот Grash » Вто Май 08, 2012 11:21 pm

Sartor написа:А защо трябва да си хабя компонентите на шосето и да шосействам едни 10км (само в едната посока) за да карам в планината 20? :nono:

Изображение
Изображение
Аватар
Grash
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 9:49 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот PtD » Вто Май 08, 2012 11:27 pm

Grash, хубаво те насочиха към другата тема. Ако обичаш да спреш с философстването дали колелото трябва да се вози в градски транспорт или не. Като не искаш - не го вози; обаче на другите не давай наклон на оная работа. Тук темата е за друго.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот madsnake » Сря Май 09, 2012 9:46 am

Пичове, защо веднага се хващате за ДХ колелата? Много добре знаете какво има предвид и Граш, че и аз в тоя случай. Ставал съм свидетел десетки пъти на качване на ЛЕКО мтб (условно леко, някой крос или подобно) спадащо към ХС категорията на автобуса от... сега се дръжте за маршрута.... от сити център София (демек хотел Хемус) до южен парк! Не коментирам линиите за лифтовете на, които се катерят багерите. Не коментирам и качването на влак до някоя ХС дестинация с цел спестяване на 150км асфалт, защото там ще те чакат 100км гора.
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот PtD » Сря Май 09, 2012 10:59 am

@madsnake, и? Какво от това? На теб закуската ли ти изядоха с това или какво? Искат да си ги возят на транспорт - возят си ги. Ти си прави каквото искаш и не гледай в купичката на другите. Пусто его! :wavey:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот madsnake » Сря Май 09, 2012 1:13 pm

Не човече, пречи ми. Защото като съм в транспорта и трябва да се пазя от мазна верига - не се кефя. Иначе не ме интересува реално, защото и в автобус се качвам от дъжд на вятър. Якото е като се кача.
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот Skoinks » Сря Май 09, 2012 1:35 pm

madsnake написа:Не човече, пречи ми. Защото като съм в транспорта и трябва да се пазя от мазна верига - не се кефя. Иначе не ме интересува реално, защото и в автобус се качвам от дъжд на вятър. Якото е като се кача.


Аз пък живея в София от 16 години, пътувам с градски транспорт всеки божи ден и досега съм видял колела в градския транспорт точно три пъти. И трите пъти беше в трамваи и и трите пъти беше толкова празно, че не направи впечатление на никому. Аре да не мелодраматизираш и да не го изкарваш като толкото голям проблем, щото не е.
Scott Voltage FR20 2010; Rockshox Vivid 5.1 240mm; Marzocchi 888 2011;
Аватар
Skoinks
 
Мнения: 335
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Авг 31, 2011 9:58 pm
Местоположение: София

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот Dolph » Сря Май 09, 2012 3:04 pm

Мен пък най ме дразни, че е забранено с велосипед в метрото :(!:
Щастието се състои в доброто здраве и в късата памет.
Човекът не е направен, за да разбира живота, а за да го живее.Само преживените неща са истински разбрани.
Мъдрост - това е способността да вършиш добре претеглени глупости.
Аватар
Dolph
 
Мнения: 202
Рейтинг: 1041
Регистриран на: Нед Мар 04, 2012 11:03 pm
Местоположение: гр.София

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот Insight » Сря Май 09, 2012 3:08 pm

Dolph написа:Мен пък най ме дразни, че е забранено с велосипед в метрото :(!:


Ми то вече е малко разрешено:
Според записаното превозът в метрото на велосипеди ще е разрешено в празничните и почивните дни и след 21 ч. в делничните. Това ще бъде възможно само в последния вагон на влака, и то при условие, че велосипедът е чист. Освен това за превоза на велосипед ще трябва да се заплаща допълнителен билет за пътуване.
To call each thing
by its right name..
Аватар
Insight
 
Мнения: 526
Рейтинг: 1737
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 7:19 pm
Местоположение: София

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот Dolph » Сря Май 09, 2012 3:24 pm

Insight написа:
Dolph написа:Мен пък най ме дразни, че е забранено с велосипед в метрото :(!:


Ми то вече е малко разрешено:
Според записаното превозът в метрото на велосипеди ще е разрешено в празничните и почивните дни и след 21 ч. в делничните. Това ще бъде възможно само в последния вагон на влака, и то при условие, че велосипедът е чист. Освен това за превоза на велосипед ще трябва да се заплаща допълнителен билет за пътуване.

И ако искам сутринта да отида на работа с колело и метро,нъцки.....не е малко разрешено,напротив, по дразнещо е и дискриминационно.Мангалите се возят без пари в градския,а аз не мога да се придвижа сутрин с колелото с метро от Люлин до центъра например.Да има прилични велоалеи из целия град няма да ми пука за метрото.
Щастието се състои в доброто здраве и в късата памет.
Човекът не е направен, за да разбира живота, а за да го живее.Само преживените неща са истински разбрани.
Мъдрост - това е способността да вършиш добре претеглени глупости.
Аватар
Dolph
 
Мнения: 202
Рейтинг: 1041
Регистриран на: Нед Мар 04, 2012 11:03 pm
Местоположение: гр.София

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот PtD » Сря Май 09, 2012 3:26 pm

Аз съм си возил колелото в метрото - никакви проблеми няма - купуваш си билетче и се качваш в последния вагон. По спомен е разрешено:
* В работни дни - преди 7:30 и след 21:00
* В почивни дни - няма ограничения
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Следваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта