Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот Alpina » Нед Окт 28, 2012 5:41 pm

:offtopic:
barcode_hc написа:THEZOGGO, човек, не се обиждай, ама написа огромна простотия за БДЖ...

Спокойно, често му се случва и трябва вече да е свикнал. :magnify:
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот nihonjin » Пон Окт 29, 2012 12:06 pm

Днес ме хвана дъжда и се наложи да се натоваря с колелото на трамвай 10 от площад Македония до Западен парк. Никой нищо не ми каза, може би понеже трамвая беше полупразен макар и в 8:30 ч. Естествено дупчих два билета, но контрола не мина за да видя тяхната реакция.
nihonjin
 
Мнения: 35
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Ное 02, 2010 3:25 pm
Местоположение: София

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот krisosubufer2 » Съб Яну 05, 2013 8:21 pm

Аз обикновено се возя в 7-цата с колелото и нямам проблем освен един, когато тролейя няма отзад по-скъсено място за качване
(по принцип е за хора с увреждания), но като трябва и не ми се върти :dontknow:
krisosubufer2
 
Мнения: 117
Рейтинг: 1102
Регистриран на: Сря Юли 27, 2011 5:18 pm

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот LyuboKolev » Сря Яну 09, 2013 9:48 pm

Качването в градския транспорт е забранено. Наскоро даже ме изгониха от входа на метрото с охраната. Имам предвид от касата, а не от перона. Предлагам да стачкуваме за транспорта и ония мастити директори с по 8000 лв. заплати да се навият да ни пускат.
Аватар
LyuboKolev
 
Мнения: 192
Рейтинг: 920
Регистриран на: Чет Апр 23, 2009 5:54 am

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот krisosubufer2 » Сря Яну 09, 2013 10:43 pm

LyuboKolev написа:Качването в градския транспорт е забранено. Наскоро даже ме изгониха от входа на метрото с охраната. Имам предвид от касата, а не от перона. Предлагам да стачкуваме за транспорта и ония мастити директори с по 8000 лв. заплати да се навият да ни пускат.

+1
krisosubufer2
 
Мнения: 117
Рейтинг: 1102
Регистриран на: Сря Юли 27, 2011 5:18 pm

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот Hell_Man » Сря Яну 09, 2013 11:09 pm

LyuboKolev написа:Качването в градския транспорт е забранено. Наскоро даже ме изгониха от входа на метрото с охраната. Имам предвид от касата, а не от перона. Предлагам да стачкуваме за транспорта и ония мастити директори с по 8000 лв. заплати да се навият да ни пускат.


:offtopic: Забранено ти е мисленето, явно. Указано си е в закона какво може и какво не може с колело, дори си го пише по-напред в темата.
did написа:А аз да питам, щото си омазах каплата с пръжки, трябва ли освен да си полирам калодките и да си шкуртаковам шината?

uCkPeH написа:Пръжки не беше ли джумерки ? Меглио-то и тях ще махне :agree:

Hell_Man
 
Мнения: 285
Рейтинг: 1563
Регистриран на: Пет Апр 13, 2012 11:56 am

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот PtD » Чет Яну 10, 2013 12:47 am

LyuboKolev написа:Качването в градския транспорт е забранено. Наскоро даже ме изгониха от входа на метрото с охраната. Имам предвид от касата, а не от перона. Предлагам да стачкуваме за транспорта и ония мастити директори с по 8000 лв. заплати да се навият да ни пускат.

Да се научиш да четеш, преди да негодуваш, може да ти е от полза.

След 21:00 в работни дни и през цялото време в почивните дни е разрешен превозът на велосипеди в метрото. Трябва да купиш отделно билетче за метрото и имаш право да го качваш само в последния вагон.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот LyuboKolev » Чет Яну 10, 2013 3:03 pm

След 21:00 в работни дни и през цялото време в почивните дни е разрешен превозът на велосипеди в метрото. Трябва да купиш отделно билетче за метрото и имаш право да го качваш само в последния вагон.[/quote]
Добре де ама ако спукам гума, трабва да чакам 21.00 часа ли. За билетчето е ясно. Ако завали дъжд и искам да пристигна в приличен вид кво правим. Събота и неделя е за тези които карат в парка да си закарат колелата. Мен ме интересува в работен ден от Изгрев да ида до Люлин и от метростанцията да карам два километра до едно място което ми трябва. Иначе става прехвърляне на три превозни средства, чакане по спирки и т. н. Пеша са си 25 мин. което пак не е оферта. Както пише един колега за Локорско "не иска да кара до там, а да кара там". Представи си как караш 25 км. до Локорско, караш си из планината и се кефиш, ама от главата не ти излиза мисълта за финалните 25 км. до София. Това са си 50 км. на вятъра сред коли и движение. Ако си от Княжево ще са 70 км.
Аватар
LyuboKolev
 
Мнения: 192
Рейтинг: 920
Регистриран на: Чет Апр 23, 2009 5:54 am

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот Hell_Man » Чет Яну 10, 2013 3:25 pm

LyuboKolev написа:След 21:00 в работни дни и през цялото време в почивните дни е разрешен превозът на велосипеди в метрото. Трябва да купиш отделно билетче за метрото и имаш право да го качваш само в последния вагон.

Добре де ама ако спукам гума, трабва да чакам 21.00 часа ли. За билетчето е ясно. Ако завали дъжд и искам да пристигна в приличен вид кво правим. Събота и неделя е за тези които карат в парка да си закарат колелата. Мен ме интересува в работен ден от Изгрев да ида до Люлин и от метростанцията да карам два километра до едно място което ми трябва. Иначе става прехвърляне на три превозни средства, чакане по спирки и т. н. Пеша са си 25 мин. което пак не е оферта. Както пише един колега за Локорско "не иска да кара до там, а да кара там". Представи си как караш 25 км. до Локорско, караш си из планината и се кефиш, ама от главата не ти излиза мисълта за финалните 25 км. до София. Това са си 50 км. на вятъра сред коли и движение. Ако си от Княжево ще са 70 км.[/quote]

:offtopic:
Ама ако баба ми беше мъжка, щеше да има дръжка. Направи изследване на движещите се в метрото по всяко време и по всички станции, или си плати за такова, или се договори с хората, отговорни за превоза в метрото, да ти споделят информацията; анализирай цялото това нещо и сметни как да се направи така, че да могат да се вкарват колелата във вагончетата.
Или какво - като спукам гума с мотора, целият свят автоматично ми става длъжен?! Пукаш гума и буташ или сменяш. Това е в момента положението и мрънкайки не предлагаш нищо градивно.
Този ти проблем е различен от "Изхвърлиха ме от метрото и ще стачкуваме срещу 'маститите директори с 8к заплата' "!
Ако живееш с илюзията, че някой ще се грижи за теб да стигаш в приличен вид докъдето си искаш - бъркаш. Колелото не е сигурен превоз. Бърз е, сравнително евтин е и за тулупи като нас е приятен. Толкова. Измисли начин нещата да се подобрят и като изляза с байка светът да е мой и ще имаш пълната подкрепа на всички, но "Аре да стачкуваме, 'щото 'що не...!" - аре у лево.

P.S. Къде в целия си сбор словоизлияния видя "Актуална информация за возене в софийски градски транспорт"? Направи си тема: "Не ме радва, че не мога да си товаря колелото безплатно/евтино/преференциално/каквото-друго-ти-дойде-на-ума докъдето си искам, когато си искам" и си я защитавай!
did написа:А аз да питам, щото си омазах каплата с пръжки, трябва ли освен да си полирам калодките и да си шкуртаковам шината?

uCkPeH написа:Пръжки не беше ли джумерки ? Меглио-то и тях ще махне :agree:

Hell_Man
 
Мнения: 285
Рейтинг: 1563
Регистриран на: Пет Апр 13, 2012 11:56 am

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот krach » Чет Яну 10, 2013 4:14 pm

Целогодишно си карам колело в града и целогодишно имам предвид 12 месеца в годината. Приличен вид се постига с подходящи дрехи които не са и скъпи. Понеже ме мързи да се преобличам в работа или където и да ходя, съм си взел широки непромокаеми гащи и гети които ти пазят крачолите. За яке не е толкова фатално всяка ветровка върши работа, зимата скиорско яке.
Не ме бърка дали вали дъжд, сняг, камъни...
П.С. Освен това когато си качваш велосипеда в градски той трябва да е чист. Не да е до ушите в кал и да направи погром по хората и превозното средство.
krach
 
Мнения: 631
Рейтинг: 1451
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 11:27 am

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот subritual » Чет Яну 10, 2013 4:37 pm

Е, иначе едно е ясно. Охраната на метрото не е много дружелюбна. Не знам за какви се мислят, но веднъж задържали една приятелка, защото снимала телефона си, а пък друг приятел бяха задържали за разпит, защото влизал с кафе.
Понеже там е обект от стратегическо значение или нещо подобно, та си позволяват и те са сърдити като някои съфорумци. :beer:
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот Slade » Чет Яну 10, 2013 4:39 pm

LyuboKolev написа:...Мен ме интересува в работен ден от Изгрев да ида до Люлин и от метростанцията да карам два километра до едно място което ми трябва...


В някои часове на работните дни аз не мога да вляза в метрото, какво остава за колелото. На запад пък позволяват само рано сутрин и късно вечер (като при нас). Същото важи за останалите средства и в разните там нормативни документи са го записали така - в наземния транспорт може, само ако не пречи на останалите. В претъпкан рейс е нереално да кажеш "Мръднете се всички, за да си набутам колелото".
Изображение
Аватар
Slade
 
Мнения: 434
Рейтинг: 1348
Регистриран на: Пон Юни 18, 2012 8:12 am
Местоположение: София

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот Antares » Чет Яну 10, 2013 5:18 pm

В интерес на истината съм виждал как един младеж, с емблема "Велополюция" на таралясника си съвсем спокойно се качи с колелото си в претъпкано 604, без да дава вид да се интересува от затрудненията на останалите пътници при качване и слизане, които породи. Не видях някакви явни неизправности по колелото.

Отделно, не мога да разбера каква е логиката, като излезнеш с колелото, да очакваш, че цялата градска администрация ще впрегне всичките си усилия да ти осигури лукса да стигнеш чист и спретнат до крайната си дестинация. Когато ходя на работа с колелото винаги съм с дрехи за преобличане в раницата. Колоезденето не е чист спорт и нито природата, нито градския транспорт са длъжни да ти осигурят лукс.
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот halcor » Чет Яну 10, 2013 5:30 pm

ЛюбоКолев, много по-смислено е да си вложиш енергията в измисляне на решение на проблема на малки и лесно реализируеми стъпки, отколкото в мрънкане, което обикновено води до циклене, личен дискомфорт и никакъв прогрес в крайна сметка.

Или казано с други думи: който не иска си намира оправдание, който иска - намира начин.



Пример до какво води мрънкането:

http://mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?f=3&t=125243&start=630#p901391 написа:
LyuboKolev написа:ще скъсам в града всеки малоумник с байк.

...то и пишката ми са винаги на една ръка разстояние... Ама тука всеки да се фука. Като се фука ще духа дудука.

... Тия които са свити от стълбищата на блока със вход който се заключва са собственост на тъпанари...



Наистина не виждам смисъл :dontknow:
Аватар
halcor
 
Мнения: 1241
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 24, 2002 12:54 pm
Местоположение: Sofia

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот LyuboKolev » Пет Яну 11, 2013 12:19 am

Тука с последните няколко поста ме убедихте че сте непоправими хейтъри и че не желаете нещо да се развива. Определено в тази безобидна тема схванах че мястото ми не е сред вас. Аз не съм достоен за да присъствам в нея и съжалявам за всичките си прегрешения. Извинявам се на всички които са се скрили зад някакви героични псевдоними, но знайте че вие не сте виновни. Кръщавали са ви вашите родители, а вие не сте могли да говорите още и да се сетите че ще ви е срам от имената си. Успех на пътя!
Аватар
LyuboKolev
 
Мнения: 192
Рейтинг: 920
Регистриран на: Чет Апр 23, 2009 5:54 am

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот hitar_potter » Пет Яну 11, 2013 12:26 am

Какво развитие, бе? На метрото в час пик само му липсват велосипеди. Безумно е да е разрешено превозването на велосипеди целодневно, при сегашните разписания (а и при други разписания, пак. достатъчно тъпкано ще е в метрото винаги по време на час-пик).
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот PtD » Пет Яну 11, 2013 12:56 am

hitar_potter написа:Какво развитие, бе? На метрото в час пик само му липсват велосипеди

Aбсолютно. През деня е такава тарапана, че само велосипедисти липсват.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот galio » Пет Яну 11, 2013 8:45 am

Добре де, а каква е нуждата да се вкарва колело в софийски градски транспорт? Изключая повреда. В общи линии градското каране е или за да пести пари от транспорт, или за тренировка. И в двата случая няма особен смисъл. На мен за 10 месеца ми се е случило само веднъж - поради спукана гума - и го качих след 21:00 в полупразен автобус, като си взех два билета. Самата идея да се ходи на работа с колело и автобус ми е изключително странна.
Аватар
galio
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1340
Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 2:45 pm
Местоположение: София

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот PtD » Пет Яну 11, 2013 2:45 pm

Има смисъл, ако живееш в Люлин и работиш в Бизнес парка в Младост-4, примерно ;)
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот Stefan_trekkie » Пет Яну 11, 2013 6:58 pm

Нагъл народ, ей.. :peace:
Аватар
Stefan_trekkie
 
Мнения: 201
Рейтинг: 1257
Регистриран на: Сря Авг 17, 2011 7:16 pm
Местоположение: София

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот xcII » Пет Яну 11, 2013 8:25 pm

galio написа:...В общи линии градското каране е или за да пести пари от транспорт, или за тренировка...


Не съвсем така. Ето поне още 2 причини:

- има хора, които изобщо не искат да карат в града, но след каране извън града, им се налага да се приберат вкъщи, от точка която не е пред къщата им;
- искаш да караш по планините до Сф, без да имаш кола / да искаш да правиш кръгов маршрут;

Иначе, съм съгласен че е безумно да очакваш градския транспорт да те обслужва с байк в часове пик. Еле пък Софийски градски транспорт :8D:
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот boriss13 » Съб Яну 12, 2013 6:45 am

Даже и при неизправност на велосипеда избягвам да го качвам в градски транспорт.Бутам.Понякога час-час и нещо. :)
За това не мога да дам актуална информация за возене в СКГТ :evil:
Най-дългите пътешествия най-често започват с думите: "Зная по-кратък път!!!"Изображение
Аватар
boriss13
 
Мнения: 2884
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 12:08 pm
Местоположение: София

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот LyuboKolev » Вто Яну 15, 2013 7:31 am

galio написа:Добре де, а каква е нуждата да се вкарва колело в софийски градски транспорт? Изключая повреда. В общи линии градското каране е или за да пести пари от транспорт, или за тренировка. И в двата случая няма особен смисъл. На мен за 10 месеца ми се е случило само веднъж - поради спукана гума - и го качих след 21:00 в полупразен автобус, като си взех два билета. Самата идея да се ходи на работа с колело и автобус ми е изключително странна.

Нуждата е такава поне при мен. Като не съм със колата, за да стигна до работа трябва да сменя три превозни средства. Ако се лиша от едното трябва да ходя два км. пеша което е около 24 мин. губене на време. Смяната на три превозни средства е свързано пък с чакане по 7- 10 мин. и пак е време. През деня понякога ми се налага да ида на две срещи с неудобен транспорт и ми се получава чакане ходене и т. н. губене на време около 2 часа. С колелото е 40 мин. Не ме е страх от ходенето, но колелото е предпочитан начин. И основно аз претендирам за права, не за нужда. Защо да може да се качи смръдлив клошар и да осмърди всичко (не дай Боже да се отърка от теб), селянин с три сака, детска количка, инвалидна количка, а да не може колело. За мен е много по- бързо ако мога да мина най- дългия вид транспорт с автобус и после с колелото. Също така когато деня е кратък като сега не ми се кара по тъмно. Кучета лаят без да ги виждам, колите не знам дали ме виждат, а в мъгла е още по- опасно. Става въпрос за комбинирана мобилност, не за нужда, а за права. Лятото в някаква бясна жега един калъф не ме пусна в автобуса и чаках следващия. Бях се сбъркал от жега, пот и др. Ако завали бесен дъжд пак ще е от полза да се качиш на нещо. Колелото ми е с калници ама колите ме пръскат и ме правят на маймуна. Под локвите в БГ не знаеш каква дупка се крие. И тези и други причини ме карат да искам да се разреши возенето на колело в ГТ. Иначе излиза дори че ако ти купя колело за подарък, трябва да ти го докарам на собствен ход и ти никога няма да си го видял чисто ново. Относно претъпкания или празния ГТ е въпрос на собствена преценка дали ще се буташ или не. Майките с детски колички са със същите проблеми и ги решават някак си, може да се качи, ако не може чака и т. н. Няма смисъл в такива спорове или обсъждания да се цитира закона или наредбите защото те така или иначе не са вечни и подлежат на промени. Въпроса е как да е удобно за всички и как да се развиват нещата. Защо за детски и инвалидни колички не се дупчат билети и нито за ски и сноубордове от които тече вода, а за колело се дупчат? Ние сме най- прецакани и никой не го вижда и ми се цитират закони и наредби измислени от богати полуидиоти, е не съм съгласен и няма да спра да "мрънкам" както беше написал някой по- нагоре. По- здрави!
Аватар
LyuboKolev
 
Мнения: 192
Рейтинг: 920
Регистриран на: Чет Апр 23, 2009 5:54 am

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот Kpoko » Вто Яну 15, 2013 8:18 am

По принцип избягвам да коментирам такива творби, обаче ти направо ме уби, как можеш да се сравняваш с майките с детски колички и хората в инвалидни :crazy:
Аватар
Kpoko
 
Мнения: 1542
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 10:58 am
Местоположение: София

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот galio » Вто Яну 15, 2013 9:16 am

xcII написа:
galio написа:...В общи линии градското каране е или за да пести пари от транспорт, или за тренировка...


Не съвсем така. Ето поне още 2 причини:

- има хора, които изобщо не искат да карат в града, но след каране извън града, им се налага да се приберат вкъщи, от точка която не е пред къщата им;
- искаш да караш по планините до Сф, без да имаш кола / да искаш да правиш кръгов маршрут;

Иначе, съм съгласен че е безумно да очакваш градския транспорт да те обслужва с байк в часове пик. Еле пък Софийски градски транспорт :8D:


Затова и писах само за градско каране :) Иначе този филм го има, да, но аз не играя в него и затова не коментирам.
Аватар
galio
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1340
Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 2:45 pm
Местоположение: София

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот galio » Вто Яну 15, 2013 9:35 am

LyuboKolev написа: И основно аз претендирам за права, не за нуждa.


На мен всичко долу ми звучи като търсене на комфорт. Колелото НЕ за това :)

Също така когато деня е кратък като сега не ми се кара по тъмно. Кучета лаят без да ги виждам, колите не знам дали ме виждат, а в мъгла е още по- опасно. Става въпрос за комбинирана мобилност, не за нужда, а за права.


Като не ти се кара по тъмно, не карай. За да виждаш кучетата, си вземи челник. За да те виждат колите, си сложи един стоп на рамката и едни на раницата. В мъгла може да ползваш алтернативен маршрут. Комбинираната мобилност е комфорт, а колелото, както писах горе, просто НЕ за това.

Бях се сбъркал от жега, пот и др. Ако завали бесен дъжд пак ще е от полза да се качиш на нещо. Колелото ми е с калници ама колите ме пръскат и ме правят на маймуна. Под локвите в БГ не знаеш каква дупка се крие.


Ако ти не можеш да си направиш сметката кога и как да караш колело, не са ти длъжни другите. За дъжд има дъждобрани и гети. Локвите се заобикалят или се минават бавно, на педали.

Иначе излиза дори че ако ти купя колело за подарък, трябва да ти го докарам на собствен ход и ти никога няма да си го видял чисто ново.


Ако ми купуваш колело, предлагам да ме заведеш до магазина и после аз да си го цапам :)

Относно претъпкания или празния ГТ е въпрос на собствена преценка дали ще се буташ или не. Майките с детски колички са със същите проблеми и ги решават някак си, може да се качи, ако не може чака и т. н.


Ами не точно. Той за това е Обществен транспорт, понеже сте много вътре. Аз също съм коментирал подобни теми с колеги, на хората им пречи. Колелото е по-дълго и кормилото го прави неудобно. Факт. Майките с детски колички следва да позлват привилегии, най-малкото защото освен себе си обгрижват и още един пътник :) а колоездачът - не.

Защо за детски и инвалидни колички не се дупчат билети и нито за ски и сноубордове от които тече вода, а за колело се дупчат?


Децата са богатство, инвалидите са в неравностойно положение. Колоездачите са хора, предпочели да се грижат сами за транспорта си, с цената на повишен риск за здравето и живота си. Никой не им е длъжен.

... е не съм съгласен и няма да спра да "мрънкам" както беше написал някой по- нагоре. По- здрави!


Щом смяташ, че мрънкането е начин, успех ти желая. Според мен все пак сценарият на возене на колело в СКГТ включва сгъваем велосипед, другото е наказание за всички. Аз лично обмислях позлване на метри "Dahon"-че, но като видях какво представлява метрото в час пик, си останах на 26 цола :)
Аватар
galio
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1340
Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 2:45 pm
Местоположение: София

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот Slade » Вто Яну 15, 2013 10:20 am

Специално за жегите лятото - как може в градския да е по-добре? Мен ме е заболявала главата от жега след 40 минути в трамвай или рейс, докато с колелото съм се чувствал много по-добре. Лятото дори при 36-37 градуса навън (следобед към 17ч става най-горещо) на колелото ми е по-комфортно от рейса, за сутрин да не говорим.
Като искаш да вършиш работа из града и да ти е достатъчно бързо и лесно придвижването, си купуваш един скутер, който е доста по-евтин от читаво колело и си свиркаш.
Изображение
Аватар
Slade
 
Мнения: 434
Рейтинг: 1348
Регистриран на: Пон Юни 18, 2012 8:12 am
Местоположение: София

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот Antares » Вто Яну 15, 2013 11:56 am

Добре де, г-н Колев, след като сте така твърдо убеден, че цялата софийска общинска администрация, барабар с обществения транспорт са Ви длъжни, защо не отнесете въпроса си към общината, не да ни надувате главите с абсурдните си теории? Надявам се сте наясно, че кметовете, общинските съветници, както и директорите в СКГТ най вероятно нямат навика да четат форума ни?

Повече от ясно стана на всички, че се чувствате онеправдан от настоящото статукво, защо вместо да куткудякате из форумното пространство не направите нещо по въпросите, които не ви харесват? Или за Вас тук е като Хайд Парк - качвате се на катурнато кошче за боклук и започвате с философските си разсъждения?
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот LyuboKolev » Вто Яну 15, 2013 12:58 pm

Antares написа:Добре де, г-н Колев, след като сте така твърдо убеден, че цялата софийска общинска администрация, барабар с обществения транспорт са Ви длъжни, защо не отнесете въпроса си към общината, не да ни надувате главите с абсурдните си теории? Надявам се сте наясно, че кметовете, общинските съветници, както и директорите в СКГТ най вероятно нямат навика да четат форума ни?

Повече от ясно стана на всички, че се чувствате онеправдан от настоящото статукво, защо вместо да куткудякате из форумното пространство не направите нещо по въпросите, които не ви харесват? Или за Вас тук е като Хайд Парк - качвате се на катурнато кошче за боклук и започвате с философските си разсъждения?

Всъщност г- н Антарес тука е точно като Хайд парк. Всеки поставя тема и се обменят мнения. Модератора решава кои да останат. Относно общината- една птичка пролет не прави. И в такъв случай мъжкари забравяме за нещата и си караме колелцата. До скоро и по- здрави.
Аватар
LyuboKolev
 
Мнения: 192
Рейтинг: 920
Регистриран на: Чет Апр 23, 2009 5:54 am

Re: Актуална информация за возене в софийски градски транспорт

Мнениеот Hell_Man » Вто Яну 15, 2013 1:01 pm

LyuboKolev написа:
Antares написа:Добре де, г-н Колев, след като сте така твърдо убеден, че цялата софийска общинска администрация, барабар с обществения транспорт са Ви длъжни, защо не отнесете въпроса си към общината, не да ни надувате главите с абсурдните си теории? Надявам се сте наясно, че кметовете, общинските съветници, както и директорите в СКГТ най вероятно нямат навика да четат форума ни?

Повече от ясно стана на всички, че се чувствате онеправдан от настоящото статукво, защо вместо да куткудякате из форумното пространство не направите нещо по въпросите, които не ви харесват? Или за Вас тук е като Хайд Парк - качвате се на катурнато кошче за боклук и започвате с философските си разсъждения?

Всъщност г- н Антарес тука е точно като Хайд парк. Всеки поставя тема и се обменят мнения. Модератора решава кои да останат. Относно общината- една птичка пролет не прави. И в такъв случай мъжкари забравяме за нещата и си караме колелцата. До скоро и по- здрави.

Най-смотаната поговорка на всички времена!
Ти подай читаво и разумно предложение, а после обяснявай как нещо не е станало, а не как НЕ БИ станало. И ако случайно стане ще можеш да отбележиш и че си работил по него от доста време, а не че просто си мислел върху идеята.
Явно на някои места има по-адекватно решение на велотранспорта, което означава, че може да се измисли решение.
did написа:А аз да питам, щото си омазах каплата с пръжки, трябва ли освен да си полирам калодките и да си шкуртаковам шината?

uCkPeH написа:Пръжки не беше ли джумерки ? Меглио-то и тях ще махне :agree:

Hell_Man
 
Мнения: 285
Рейтинг: 1563
Регистриран на: Пет Апр 13, 2012 11:56 am

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 165 госта