Откраднати велосипеди!

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мнениеот klmn » Пет Дек 29, 2006 3:20 am

Баси,поредното.. :banghead:
Вече за 3-ти път го пиша това,но няма ли някой с "връзки" в Полисето (щот явно не става другояче у европейскио),да проверят на Давид от "женския" мазето/къщата??
Допреди 3-4-5 год. съм взимал от там много качествени части ( ми сигурно дерайльор ЛХ за 10-15 лв. не е краден??),ма кат ме гледа отдавна с "по-лъскаво" колело,ако питам за нещо ме праща при Нина..,сигурно и 'бачкаторите' си там..
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот barbarossa » Пет Дек 29, 2006 10:05 pm

Хора помагайте за GIANT-a, най интересното е че го откраднаха от моя коридор (понеже сме в къща) и не бяхме заключили и някой е влязъл и го е изкарал... акъла ми не го побира......

http://img217.imageshack.us/my.php?image=img0298yt5.jpg
Аватар
barbarossa
 
Мнения: 321
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Май 04, 2003 10:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Grigo » Пон Яну 08, 2007 5:21 pm

рамка: RAM DH'03 /отличителни белези:много драскотини при веригата(невъзможни за заличаване поради задиране в самият алуминиев материал на рамката,вследствие добре познатото ви задиране от веригата!!! там бях навил и черен изулирбан (PVC) който вероятно обаче ще бъде свален на момента,ако крадеца има малко мозък); придружена от заден амортесьор/шок:
X-Fusion Vector PVR 190mm мисля. за съжаление прясно профилактиран (full)
вилка: Marzocchi Junior T'04 с подобрения '05 и отлепени стикери освен двата "Junior T" от вътрешната страна,драскотини откъм ухото за спирачния апарат! (трудно ще бъдат заличени дори при пребоядисване в друг от оригиналния цвят - а именно черен). короните са й смъкнати и добре пренатегнати!
спирачка: Magura Julie 185mm rotor (отличителни белези: къс маркуч,който опъва ако е все още инсталирана на Junior-a и оплътнението от лостчето към маркуча не се държи добре! накладки = 7% / 100)
курбелите (Truvativ Hussefelt) са запазени с изключение на доста драскотини от външната страна на Bashguard-a и следи от slide-овете на предишния собственик (апропо Metal Psycho,който за съжаление не отдавна бе поредната жертва на подобен вид излияния от страна на персонажи които се считат за по-големи от закона...) придружени от съответната качествена капсулована касетка (не съм обърнал внимание на марката,или Gigapipe или нещо италианско беше,ако не се лъжа)
лапа: Truvativ Hussefelt
гриповете са камуфлажни (не може да се сбъркат)
кормило: Answer Aluminite (матово,като има БЕЛИ следи от издиране,стандартни при удари по андонизиран алуминий)
гуми: Maxxis Ignition (предна -> доста запазена)
Maxxis Dynamite (задна -> на 1/3 грайфер) както всички гуми от производителя с оранжев кант.
седалка: Velo® леопардова окраска с широк кафяв кожен кант от долната страна,с бял шрифт изписано логото и производителя (виж снимката).единични бройки има от този модел в София,невъзможно да се сбърка).
капла предна: Remerx Grandrock (черно/сива) с теглени спици DT и фрезована главина на машинни лагери,с леко изкривена ОС и изкривена ябълчица на QR-a!!! сива на цвят.
задна капла: Alexrims DM22 отново с DT наплетена -> на главина Formula (черна,не за диск) -> за центровка
P.S. извинявам се че пиша и тук,но без да искам пуснах темата и поради невъзможността си да я изтрия сметнах поне да я актуализирам като информация.
Велосипеда бе откраднат на 27.07.2006 към 17:00h от вход "В" на бл.90 кв. Хаджи Димитър в близост до 40 и някое си там ОУ.
Мобилният ми телефон за връзка е 0899211355 -> Григор / Grigo без значение
Отново Благодаря!

http://s3.photobucket.com/albums/y73/valezka/Bike/Bikee01.jpg
UP
Grigo
 

Мнениеот FasTmaN » Сря Яну 10, 2007 7:59 pm

Днес за малко да се сбогувам с мойто колелце защото тъпите изроди пред нищо не се спират!!!
Бях си го оставил горе до магазина в Пловдив "ТАНДЕМ" до колелата за продан и бях до вратата просто за секунди се заговорих с продавача и по едно време един фр който беше с мен вика "Никсан виж си колелото бе" и аз такъв гледам и байка ми виси закачен само на задната гума ,излизам аз веднага и гледам някъф удря луд спринт и изчезва зад ъгъла!!!
За това съвета ми е за хората от Пловдив като ходите до магазина не си оставяйте колелетата от вън дори и като ги качите горе пак нищо няма да спре ония идиоти!!
Винаги да има човек вънка!!!
Skype - nicksan90
E-mail - [email protected]
:D :D :D Money,I Love Money :D :D :D
Аватар
FasTmaN
 
Мнения: 1483
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Юни 03, 2006 11:01 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TheUndertaker » Сря Яну 10, 2007 8:03 pm

хъм интересно ако не се лъжа наскоро на някой му откраднаха колелото пред същия магазин. Що не го погнахте тоя образ да го видим ....
Аватар
TheUndertaker
 
Мнения: 1253
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 10:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот FasTmaN » Сря Яну 10, 2007 8:04 pm

Защото бях само с 1 фр а и нали ти казвам той изчезна зад ъгъла!!
А въпросния човек е фр и стана много гадно тъкмо си беше направил байка!!
Skype - nicksan90
E-mail - [email protected]
:D :D :D Money,I Love Money :D :D :D
Аватар
FasTmaN
 
Мнения: 1483
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Юни 03, 2006 11:01 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Ayrton Senna » Пет Яну 12, 2007 8:47 pm

klmn написа:Баси,поредното.. :banghead:
Вече за 3-ти път го пиша това,но няма ли някой с "връзки" в Полисето (щот явно не става другояче у европейскио),да проверят на Давид от "женския" мазето/къщата??
Допреди 3-4-5 год. съм взимал от там много качествени части ( ми сигурно дерайльор ЛХ за 10-15 лв. не е краден??),ма кат ме гледа отдавна с "по-лъскаво" колело,ако питам за нещо ме праща при Нина..,сигурно и 'бачкаторите' си там..


Точно във връзка с тези от женския пазар искам да попитам...във връзка с откраднатия черен рамHt1, значи,дотука разбрах че става въпрос за оня "магазин" който е в нещо като "пряка" от страната на спирката на трамвая посока халите...вътре само някакви скапани боклуци продават,всичките си личат че са крадени,и праскат невероятни цени за тия боклуци...аз се пробвах с 1 приятел да попитам за някакава "по-добра" стока /все едно си търся колело/,но тия ме изгледаха съмнително и не поелаха... искам да питам тук,вие сте по-наясно, тия ли са,кои са,и как вярно да пробием "вътре" :D
Shadow fingers rise above
Iron fingers stab the desert sky
Oh, behold the power of man
Are your minds ready for the fall
Ayrton Senna
 
Мнения: 76
Рейтинг: 1207
Регистриран на: Пон Дек 18, 2006 12:14 am

Мнениеот did » Нед Яну 14, 2007 3:23 pm

Ayrton Senna написа:как вярно да пробием "вътре"

Например, като спрете да пишете по форуми какво смятате да правите.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот ddevil » Нед Яну 14, 2007 3:46 pm

did написа:
Ayrton Senna написа:как вярно да пробием "вътре"

Например, като спрете да пишете по форуми какво смятате да правите.


:rofl:

Знам че повода не е смешен,но просто наистина е много тъпо от ваша страна да правите планова в напълно публичен форум в който е 99% сигурно, че тези които крадат колелетата влизат в него и малко или много си "избират" какво да вземат. :nono:

Измислете си друг начин за заговор против малоумните гниди,които посягат на едно от най-скъпите неща в живота ни ;)
If the milk turns out to be sour, i ain't the kind of pussy to drink it
Продавам: Рамка Giant Faith + Fox DHX5.0 + още доста части или цяло колело
Аватар
ddevil
 
Мнения: 1176
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Яну 30, 2006 10:42 pm
Местоположение: Entropy

Мнениеот Ayrton Senna » Пет Яну 19, 2007 7:01 pm

Ми до момента не виждам някакви планове за общо действие да са били обсъждани :) просто питах това къде е точно...е няма значение забравете :bigeyes:
Shadow fingers rise above
Iron fingers stab the desert sky
Oh, behold the power of man
Are your minds ready for the fall
Ayrton Senna
 
Мнения: 76
Рейтинг: 1207
Регистриран на: Пон Дек 18, 2006 12:14 am

Мнениеот ahileas » Съб Фев 10, 2007 2:22 pm

ADMINE- toq RAM ht 1 (oranjev preliva6t v bqlo) go videh predi 2 sedmici pri spirka serdika (na metroto ) do curcva sveta nedelq kara6e go nekav s pobelqla kosa ama be6e su6toto
Аватар
ahileas
 
Мнения: 60
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Яну 21, 2007 8:23 pm

Мнениеот ahileas » Съб Фев 10, 2007 3:32 pm

1-bqh v tramvaq i prosto se zagledah 2-ne be6e dqdkla a prosto be6e s pobelqla kosa i 3 - malko trudno da go nabiq sled kato az sum samo na 14 godini a i 4-tramvaq be6e podminal spirkata taka4e malko trudno da slqza i da go sledq ili da ho biq :nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono:
Аватар
ahileas
 
Мнения: 60
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Яну 21, 2007 8:23 pm

откраднат Drag Alien

Мнениеот myrzel » Сря Фев 14, 2007 8:33 am

вчера, 13.02.07, беше вързан пред входа на Съборна 14 в София
стандартен, от 2003 г, само му бях сменил миналата седмица командите
иде ми да убия някого!
myrzel
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Фев 05, 2004 2:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот codename47 » Сря Фев 14, 2007 1:10 pm

стандартен какво?
Ако приемете ограниченията си, ще успеете да ги прескочите и да минете отвъд тях!
Аватар
codename47
 
Мнения: 2295
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 9:19 pm
Местоположение: София

Мнениеот myrzel » Сря Фев 14, 2007 1:47 pm

Drag Alien, в заглавието на поста е
не му помня конфигурацията, пък и не съм сигурен за термините; сега се сещам, че му бях сменил и педалите, че пластмаските с които го взех бързо заминаха
само че си беше моето колело
myrzel
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Фев 05, 2004 2:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот pocket-rocket » Сря Апр 04, 2007 9:14 pm

Добре, де, чудя се, няма ли такава застраховка против кражба, както е при автомобилите напр.? Защо не се поинтересува някой?
pocket-rocket
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Чет Мар 29, 2007 6:04 pm
Местоположение: Kurlandovo

Открадна ЛИДЕР шосейка.... или поне такъв се води

Мнениеот jivkonik » Чет Апр 05, 2007 1:59 pm

Откраднаха на един колега колелото:
На 3.04.2007г в София пред сградата на БСФС между 19 и 21 ч., било е вързано на оградата до улицата, останала е само заключвалката.
Колелото е точно като това на снимката, алуминиево, 28 цолови гуми!
Точно преди да го откраднат му е правена заварка там, където е захващането на седалката, но не си личи много от далеч. Кормилото не е това от снимката, а е сменено с такова тип "чайка".
Ще се опитам да дам и сериен номер като си намери колегата гаранцията.
Ако някой го види и има съмнение да звъни на собственика:
Любо Младенов - 0886 842 586

Изображение
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот Isidor » Чет Апр 05, 2007 7:40 pm

ahileas, смали си аватара - 119 на 160 ти е ;) :agree: :offtopic:
Rides: Santa Cruz Heckler with Fox DHX 5.0
Аватар
Isidor
 
Мнения: 812
Рейтинг: 1533
Регистриран на: Нед Апр 02, 2006 6:15 pm
Местоположение: Middletown, Connecticut, USA

Мнениеот Vagadeni » Съб Апр 14, 2007 11:02 am

Бахххх.. Кат се сета че имах Демонче на Крос 26" и ми го гепиха!
Сега сам с Монтана2 26" Ше ги ЗАПАЛА :)
Аватар
Vagadeni
 
Мнения: 43
Рейтинг: 1060
Регистриран на: Сря Яну 24, 2007 4:19 pm
Местоположение: България, София

Cross Phantom

Мнениеот flatko » Съб Апр 14, 2007 5:45 pm

Гепиха ми дзверо Крос Фантом :( Четвъртък - 12-ти. Има само заден калник (който много лесно клеква и почва да трака по гумата), мноооого му скърцат педалите, има дискови спирачки, преден армортисьор и мека вилка, никакви светлоотразители... само по скърцането мога да си го позная :( Червени и черни окраски му е цвета. Толкоз, ако някой види мангал да го скверни (щот мангал ми го отмъкна от офиса, 3 минути преди да си тръгна)... да го плеска и после да ми пише на мене ;)
flatko
 
Мнения: 77
Рейтинг: 1310
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 8:19 pm

++

Мнениеот annieee » Чет Апр 19, 2007 3:43 pm

Днеска дръпнаха и мойто... Беше на паркинга за колела при СУ Стопански факултет на Цариградско Шосе (ей тъй писах и при полицаиите)... ето снимчица
Изображение
ако някой нещо по някакъв начин, някак си ще му се отблагодаря!
annieee
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Май 11, 2005 1:56 pm

Мнениеот shturak » Вто Май 01, 2007 12:33 am

Вчера 30.04.2007 на кръстовището на ул. Младежка искра и бул. Възкресение (кв, Красна поляна 3), гр. София, оставено без надзор за един час и прилежно заключено за един пътен знак беше похитено и моето колело. Ето какво остана от него:
Изображение
Става въпрос за колелото на заден план. Както се вижда от снимката то е SPRINT, но не знам какъв модел. Номер на рамката 50207410. Много ще съм благодарен за всяка информация, която ще ми помогне да се почувствам по-добре чрез саморазправа с последици тежки телесни повреди.
shturak
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 12:06 am

Мнениеот Redhat » Пет Май 04, 2007 3:56 pm

Надявах се да не ми се наложи да пиша в тази тема, но днес откраднаха колелото на приятелката ми.

Колелото е с рамка Sprint Delta 2005 17", купувана е 2ра ръка от alexmax преди няколко месеца. Рамката е без лепенки, може би отличителен белег е, че има емблема на ДРАГ на челото. Рамката е черна отпред и преминава в сребристо към задната част. Вилката е Rock Shox Judi TT 100, модел 2001г., с оригиналните си лепенки е, черна, със сребриста корона, има си и гумени маншони, черни. Волана е 680мм, някъв безименен, няма преден дерайльор, задния е някакъв италиански, не си спомням марката, само знам че е гаден, черно и сребристо. Курбелите са като на колелетата от метро, демек никви сиви, педалите са алуминиеви платформи, безименни, предното колело е с безименна главина за диск, шина Airline, черна, гумата е Continential Survival 2,3, доста запазена, имаи някаква безименна дискова спирачка, 160мм. Задното търкало е формулска сребриста стара главина, шина Remerex Grand Rock, сребриста, спирачката е promax, v-brake. Задната гума е CST, 2,1, с грайфер като за кал, поизтъркана. Има само лява команда, Shimano, доста стар модел, с едно извито палче, което се бута нагоре надолу. Лостчето отдясно е черно, Tektro, лявото е черно, пластмасово, безименно. скобата за седалка и колчето са Zoom, самата седалка не се сещам точно каква е, нищо осбено. За друго не се сещам.

Колелото е откраднато от седянката се велосипеди пред 4ти блок на философски факултет на СУ, на 4ти километър, във времето между 13:30 и 14:00 часа. Прерязана му е вързалката. Очевидци както може да предположите няма, така че ако някои го е видял да каже, ако не кажете къде може евентуално да бъде препродадено.

Няма да се изказавам ласкаво за портиерите на блока и ръководството на университета, които също имат вина за изчезването на неедно колело от пространствата пред сградите на СУ, тъй като забраняват оставянето на велосипеди в сградите и принуждават студентите да си ги оставят навън, където на практика охрана няма. Въпреки зачестилите случаи, въпреки скандалита.

Моля, ако някой е бил жертва на подобен произвол на същото място или пред някоя друга сграда на СУ, да ми драсне ЛС. :V:
You Bastards!
Аватар
Redhat
 
Мнения: 881
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 9:42 am
Местоположение: неизвестно

Мнениеот dido3 » Сря Май 09, 2007 9:40 am

Снощи вдигнаха и моето, бях го вързал пред "Дивака", между 12:00 и 1:00. Байка е "IDEAL", нищо съществено като окомплектовка. По-скоро раздрънкан даже. Ако някой има инфо да се обади на ЛС...
dido3
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Сря Май 09, 2007 9:37 am

Мнениеот Alpina » Сря Май 09, 2007 12:45 pm

@dido3, знае ли колко колела отговарят на твоето описание?
Какво очакваш - не знам :dunno:
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот Admin » Сря Май 16, 2007 10:56 pm

peshcobg написа:Dnes mi otkradnaha koleloto i ako niakoi moje da dade niakakvi svedenia za nego shte sum mnogo blagodaren za uslugata.Ako si go vurna sum gotov i da se otblagodaria pod niakakva forma.
Koleloto e s ramaka Drag Expert (s chervena raztsvetka), vilkata e nai obiknovenna s nai skapania amortisior koito se prodava vuobshte.Tova e koeto moje bi nai-mnogo moje da napravi vpechetlenie.Po ramkata ima lepenki "Petzl" i "Charlet Moser" "Lasportiva".
Otnovo blagodari amnogo na koito dade niakakva informatsia.
Sofia
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот dido3 » Вто Май 22, 2007 1:20 pm

Alpina написа:@dido3, знае ли колко колела отговарят на твоето описание?
Какво очакваш - не знам :dunno:


Абе може и по-подробно - марката е IDEAL синьо/бяла разцветка, 26" гуми Schwalbe/IRC, капли VUELTA, обикновена вилка без амортисьор, заден също няма, лапа отпред на кормилото, рамката е сравнително висока, не е скосена назад към седлото, Cr-Mo. 2 чантички под седалката - с лепенки и 2 резервни гуми. Фитинга е на шимано някакъв нисък клас, спирачки в-брейк, черни курбели на шимано, счупен десен педал. Отпред монтиран кабел и датчик + основата за захващане на компютърчето. Самото то е в джоба ми все още.

Честно казано се надявам да се свържат с мене та да се разберем, затова пиша и гледам насам натам. Ама едва ли, казаха ми, че в София си има алъш-вериш с крадени байкове, пребоядисват ги и ги продават.
dido3
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Сря Май 09, 2007 9:37 am

поредното

Мнениеот dob » Нед Май 27, 2007 6:57 pm

:censore:
Днес бе откраднато колелото на Redhat.
Рамка Drag F5 с вилка DURO E, поодраскано, със заварка на челото, червена лепенка Бъртън на рамката, без предна спирачка ...

Било е оставено зад гумената платформа The Big M пред НДК между заграждения и наоколо сума ти хора, взето е около 15ч. Естествено никой нищо не е видял.
Предполагам по-късно ще качи снимки и по-добро описание, щото още обикаля да го търси :crap:

Много тъпо, Адаш, второ за този месец ...

п.с. ако някой се усъмни в нечия нова придобивка ще бъдем изключително благодарни да се свърже с нас, а ние ще бъдем изключително внимателни в отношението си към крадците
Аватар
dob
 
Мнения: 112
Рейтинг: 1413
Регистриран на: Чет Юни 01, 2006 2:03 pm
Местоположение: Бургас

Re: поредното

Мнениеот Redhat » Нед Май 27, 2007 7:58 pm

dob написа::censore:
Днес бе откраднато колелото на Redhat.
Рамка Drag F5 с вилка DURO E, поодраскано, със заварка на челото, червена лепенка Бъртън на рамката, без предна спирачка ...

Било е оставено зад гумената платформа The Big M пред НДК между заграждения и наоколо сума ти хора, взето е около 15ч. Естествено никой нищо не е видял.
Предполагам по-късно ще качи снимки и по-добро описание, щото още обикаля да го търси :crap:

Много тъпо, Адаш, второ за този месец ...

п.с. ако някой се усъмни в нечия нова придобивка ще бъдем изключително благодарни да се свърже с нас, а ние ще бъдем изключително внимателни в отношението си към крадците


Да им изсъхнат ръчичките на копеленцата мръсни...
You Bastards!
Аватар
Redhat
 
Мнения: 881
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 9:42 am
Местоположение: неизвестно

Мнениеот dulbokia » Нед Май 27, 2007 8:00 pm

Днес намерихме на един приятел старото колело - ram ht1 + нов сънтур - по-точно чисто нов, когато му го откраднаха преди 5-6 месеца.
Циганинът от който го взехме каза, че го е купил за 20лв и даже тръгна да обяснява, че не му работели скоростите и нямало предна спирачка...
Колкото повече карам... толкова повече ми се кара.
Изображение
Аватар
dulbokia
 
Мнения: 311
Рейтинг: 1680
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 10:23 pm
Местоположение: Bulgaria

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта