малко странен въпрос

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди, предназначени за тези по-специфични видове каране, които се практикуват предимно в градска среда, както и за компоненти и екипировка за тях. Може да се обсъждат и теми, свързани с BMX.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

малко странен въпрос

Мнениеот манджа » Нед Дек 21, 2008 6:55 pm

Въпросът ми е следния:
каква твърда вилка да съчетая с рамка клаймър ,ц2 или нещо от този род?
Изискванията ми са да е за 10 ос (да стават за еко главина)
да е прилично вдигната а не цялата геометрия да е изразено забита напред и надоло. Това е основното ...аа да щях да забравя да може да се купи в БГ/лесно да се поръча от някои магазин :)
поздрави Паржо :)
ПП:echo главина : Изображение
Аватар
манджа
 
Мнения: 533
Рейтинг: 1454
Регистриран на: Сря Ное 05, 2008 10:06 am

Мнениеот dracunculus » Нед Дек 21, 2008 7:02 pm

Identiti Rebate fork, поръчва се от chainreaction и излиза доста евтина (спрямо хубавите меки вилки, които биха ставали за стрийт, разбира се)- около 230лв. по старата цена на лирата. Лично съм карал с такава вилка и й давам много висока оценка. ;)
dracunculus
 
Мнения: 213
Рейтинг: 1760
Регистриран на: Нед Окт 08, 2006 2:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот assgiver » Пон Дек 22, 2008 12:17 am

Жоре, забравил си да му кажеш, че на клаймър или С2 не е рентабилно да сложи твърда вилка. Че ще стане - ще стане, но въпроса е колко ще издържи въпросната рампа. За С2 с твърда вилка можем да кежем доста ;) А относно клаймъра - мисля, че не е имало ентусиаст, който да сложи твърда вилка :agree:
не става само със спамене и пари !Трябва каране И АКЪЛ!!!.....
Аватар
assgiver
 
Мнения: 1206
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 10:55 pm
Местоположение: София

Мнениеот dracunculus » Пон Дек 22, 2008 9:11 am

Да, Светльо, прав си, забравих тази пикантна подробност. На клаймър няма как да стане качествено, за С2 положението е подобно.
dracunculus
 
Мнения: 213
Рейтинг: 1760
Регистриран на: Нед Окт 08, 2006 2:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот lapdkorn » Пон Дек 22, 2008 10:56 am

Абе май имаше един дето караше Climber с твърда вилка и мисля,1е даже го караше триал :) http://mtb-bg.com/photos/Ruse2007/IMG_8934.jpg http://mtb-bg.com/photos/Trial_Sofia_ap ... G_0580.jpg http://mtb-bg.com/photos/Trial_Sofia_ap ... G_0528.jpg :beer:
lapdkorn
 
Мнения: 93
Рейтинг: 1113
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 6:27 pm

Мнениеот CSI » Пон Дек 22, 2008 11:02 am

lapdkorn написа:Абе май имаше един дето караше Climber с твърда вилка и мисля,1е даже го караше триал :) http://mtb-bg.com/photos/Ruse2007/IMG_8934.jpg http://mtb-bg.com/photos/Trial_Sofia_ap ... G_0580.jpg http://mtb-bg.com/photos/Trial_Sofia_ap ... G_0528.jpg :beer:


БХГАХАХАХХАХАХХАХАХАХ

Браво. :popcorn:

Правете разлика между стиловете


По темата:

Идентитито е добър избор но все пак
потърси дали не можеш да се докопаш до някоя вилка на NS.
Каквото и да вземеш е добър избор.Едно е сигурно - ще трябва да сменяш рамката
Success is ALWAYS bringing enemies!!!!
Аватар
CSI
 
Мнения: 340
Рейтинг: 1312
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 7:52 pm
Местоположение: Без установено местожителство

Re: малко странен въпрос

Мнениеот chrome » Пон Дек 22, 2008 12:25 pm

манджа написа:Въпросът ми е следния:
каква твърда вилка да съчетая с рамка клаймър ,ц2 или нещо от този род?
Изискванията ми са да е за 10 ос (да стават за еко главина)
да е прилично вдигната а не цялата геометрия да е изразено забита напред и надоло. Това е основното ...аа да щях да забравя да може да се купи в БГ/лесно да се поръча от някои магазин :)
поздрави Паржо :)
ПП:echo главина : http://www.sbcycles.net/images/product/139.jpg


http://velos-bg.com/product_info.php?products_id=388 освен ако не си търсиш вилка за trial
Just Be!
chrome
 
Мнения: 329
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 03, 2003 6:32 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот манджа » Пон Дек 22, 2008 2:01 pm

вилката ще се ползва заа ърбан посмъртно няма да се тормози толкова ,че да се счупи нито рамката нито вилката идеята ми е просто да не седи прекалено забито защото това просто ме кара едва ли не да се откажа от твърдата вилка..... :V:
Аватар
манджа
 
Мнения: 533
Рейтинг: 1454
Регистриран на: Сря Ное 05, 2008 10:06 am

Мнениеот chrome » Пон Дек 22, 2008 4:49 pm

височината е екстра, пък и ако искаш може и с някакво по-високо кормило да караш
Just Be!
chrome
 
Мнения: 329
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 03, 2003 6:32 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот CSI » Пон Дек 22, 2008 5:10 pm

манджа написа:вилката ще се ползва заа ърбан посмъртно няма да се тормози толкова ,че да се счупи нито рамката нито вилката идеята ми е просто да не седи прекалено забито защото това просто ме кара едва ли не да се откажа от твърдата вилка..... :V:


Ако ще караш ъргън по-добре си вземи меко колело.Ако не почни да правиш разлика между стиловете...
Success is ALWAYS bringing enemies!!!!
Аватар
CSI
 
Мнения: 340
Рейтинг: 1312
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 7:52 pm
Местоположение: Без установено местожителство

Мнениеот манджа » Пон Дек 22, 2008 8:12 pm

CSI написа:
манджа написа::V:...


Ако ще караш ъргън по-добре си вземи меко колело.Ако не почни да правиш разлика между стиловете...

явно не съм се изразил правилно не исках да казвам понятието градуси за да не ми кажете да си купя хромо рамка :) да кажем нещо като градска возия + стриит без градуси -така определям карането си :)
Аватар
манджа
 
Мнения: 533
Рейтинг: 1454
Регистриран на: Сря Ное 05, 2008 10:06 am

Мнениеот dracunculus » Пон Дек 22, 2008 9:18 pm

Че то рамки се чупят не само от градуси, имай го като едно на ум...
dracunculus
 
Мнения: 213
Рейтинг: 1760
Регистриран на: Нед Окт 08, 2006 2:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот CSI » Чет Дек 25, 2008 9:47 pm

манджа написа:
CSI написа:
манджа написа::V:...


Ако ще караш ъргън по-добре си вземи меко колело.Ако не почни да правиш разлика между стиловете...

явно не съм се изразил правилно не исках да казвам понятието градуси за да не ми кажете да си купя хромо рамка :) да кажем нещо като градска возия + стриит без градуси -така определям карането си :)


Пфффф...как да го обясня по-ясно??

Защо мостовите въжета не се правят от алуминий?
Защо колите с алуминиево окачване нон стоп се чупят?
Защо всички рамки до преди 90 са се правели САМО от стомана?
Защо КОЯТО И ДА Е рамка от алуминий има ПОНЕ един счупен екземпляр?


Не случайно са измислили хромото!

Две думи - леко и здраво

Това че производителите все още не искат да правят перца стоманените си рамки защото няма да могат да ги "upgrade-ват" всяка година не значи че стоманените рамки са тежки!Това че клаймъра 2.5 кг а повечето cro-mo рамки 3 кила не значи че това половин кило ще го усетиш тъй като геометрията на повечето хромота е толкова удобна че няма как да го усетиш просто!!!!

Така че ако искаш кашкавалче по-добре си купи от магазина и го изяж...а не недай си боже да си плюеш зъбите заради някакъв кашкавалена рамка.(не че стоманените рамки са супер здрави но все пак по здрави от кашкавалче)

Дори и кормилата не трябва да се правят от кашкавал....защото някой хора не са късметлии.(като мен)

Ще питаш защо меките рамки са от кашкавал? - защото там има шокче..

Така че....
Всичко трябва да е от стомана! :D
Success is ALWAYS bringing enemies!!!!
Аватар
CSI
 
Мнения: 340
Рейтинг: 1312
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 7:52 pm
Местоположение: Без установено местожителство

Мнениеот CYBER » Пет Дек 26, 2008 2:02 pm

манджа написа:
CSI написа:
манджа написа::V:...


Ако ще караш ъргън по-добре си вземи меко колело.Ако не почни да правиш разлика между стиловете...

явно не съм се изразил правилно не исках да казвам понятието градуси за да не ми кажете да си купя хромо рамка :) да кажем нещо като градска возия + стриит без градуси -така определям карането си :)


А какво трябва да значи 'стриит без градуси' ??!?!
Skype: remus-xlr
CYBER
 
Мнения: 953
Рейтинг: 1539
Регистриран на: Пет Юни 23, 2006 4:24 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот dracunculus » Съб Дек 27, 2008 10:32 am

Означава: оли, менюъл, тейлтап, барспин, оли с барспин и тем подобни (или поне това има предвид авторът по мое мнение). Що се отнася до рамка като клаймъра и подобно каране "стрийт без градуси" ще споделя следния личен опит: чупят се ушите на дисковата спирачка (ако си с такава) от най- обикновен тейлтап, овализира се челото от олита, тейлтапове и какво ли още не. И то се овализира до чудовищни размери (лично изпитано). Покарах и стрийт със среден клас CroMo рамка- Duncon Pussy и подобни проблеми НЕ ВЪЗНИКНАХА (дори и градусите, който започнах да правя с нея и ги правих доста грубо и неизчистено не се отразиха зле). Разбира се и тази рамка, както и всички други рамки от стомана не са вечни и се чупят (за справка- Илиан (CSI)- счупено Pussy). Но те се чупят много по- трудно от която и да е алуминиева рамка, камо ли от родното клаймърче, което е една чудесна рамка, за каране в парка или дори за бавничко спускане от Витоша (просто за разходката), но определено не и за street.
dracunculus
 
Мнения: 213
Рейтинг: 1760
Регистриран на: Нед Окт 08, 2006 2:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот манджа » Съб Дек 27, 2008 1:28 pm

това ми е абсолютно ясно просто до лятото не разполагам с финанси за хромо рамка :) идеята е сега за не много пари да се сдобия с рамка с която колелото ми да движи същевременно и без да сменям главината :)
ПП: ще се кара с диск :)
ПП:не ме бива особенно и нямам намерение да блъскам като откачен :D
Аватар
манджа
 
Мнения: 533
Рейтинг: 1454
Регистриран на: Сря Ное 05, 2008 10:06 am

Мнениеот TNAMADA » Съб Дек 27, 2008 2:08 pm

имам да кажа 3 неща
1-во има алуминиеви рамки без скъсан екземпляр и аз карам такава-адамант а2 други такива са -еко контрол 07,адамант а1,донякъде цар фриитраялс и тн
2-ро
мандйа ви попита за вилка а не за сувети за рамка както си е решил тва си е негова работа
3-то
по'ти всеки траял е почнал с клаймър с твърда вилка :^:
http://userbars-bg.com/uploads/Други/Chuck%20Norris%20Facts%20(Animated).gif
TNAMADA
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1140
Регистриран на: Съб Дек 27, 2008 1:56 pm
Местоположение: казанлък

Мнениеот манджа » Съб Дек 27, 2008 3:06 pm

TNAMADA написа:имам да кажа 3 неща
1-рво има алуминиеви рамки без скъсан екземпляр и аз карам такава-адамант а2 други такива са -еко контрол 07,адамант а1,донякъде цар фриитраялс и тн
2-ро
мандйа ви попита за вилка а не за сувети за рамка както си е решил тва си е негова работа
3-то
по'ти всеки траял е почнал с клаймър с твърда вилка :^:

1-рво пиши грамотно!!! :(!:
2-ро прав си ;) питам само за вилкатаи и геометрията не за здравина на рамки и така нататък ;)
Аватар
манджа
 
Мнения: 533
Рейтинг: 1454
Регистриран на: Сря Ное 05, 2008 10:06 am

Мнениеот Gh0s7 » Съб Дек 27, 2008 4:32 pm

TNAMADA написа:имам да кажа 3 неща
1-во има алуминиеви рамки без скъсан екземпляр и аз карам такава-адамант а2 други такива са -еко контрол 07,адамант а1,донякъде цар фриитраялс и тн
........


:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Ко викаш... няма строшени а2-ки така ли?
Изображение
A2 e нисък клас, направен от още по-кофти алуминий и се трошат, като солети, просто не ми се търсят още снимки на гръмнали чела, дроп аути и тн. Твойта щом си мислиш, че не е пръсната, явно не си я ломил достатъчно. Останалите дето си ги изброил също се трошат и то не в малък брой, така че спокойно ;)
За 425424ти път казвам - НЯМА ВЕЧНА РАМКА, всичко е въпрос на тръшкане и време, независимо дали е хромак или кашкавал! (Особено пък и ако производителя гони ниско тегло на рамката)
Последна промяна Gh0s7 на Съб Дек 27, 2008 4:52 pm, променена общо 1 път
Аватар
Gh0s7
 
Мнения: 1011
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Апр 04, 2005 9:16 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот манджа » Съб Дек 27, 2008 4:48 pm

Gh0s7 написа:
Ко викаш... няма строшени а2-ки така ли?

Не че се заяждам ама и твоито ZOO! e здраво нали :D
Аватар
манджа
 
Мнения: 533
Рейтинг: 1454
Регистриран на: Сря Ное 05, 2008 10:06 am

Мнениеот Gh0s7 » Съб Дек 27, 2008 4:52 pm

Ти четеш ли изобщо кво пиша?
Аватар
Gh0s7
 
Мнения: 1011
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Апр 04, 2005 9:16 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот манджа » Съб Дек 27, 2008 4:55 pm

Gh0s7 написа:Ти четеш ли изобщо кво пиша?

определено ...
Аватар
манджа
 
Мнения: 533
Рейтинг: 1454
Регистриран на: Сря Ное 05, 2008 10:06 am

Мнениеот Diverse » Съб Дек 27, 2008 5:02 pm

Мда.. определено НЕ четеш какво ти пише. Май това че го е написал с големи букви пак не ти помогна ама айде аз ще се постарая няма вечни рамки Всичко се дели на класове според изработката и материала... след покупката вече зависи от човека който я кара... ако я използва за простир на мама естествено че ще е вечна/боята едва ли де/. Та изобщо щом търсиш "возия" защо ти е траялска рамка.. заради удобната седалка?
Изображение
Аватар
Diverse
 
Мнения: 19
Рейтинг: 1275
Регистриран на: Сря Дек 19, 2007 10:56 pm

Мнениеот chrome » Съб Дек 27, 2008 5:02 pm

айде някой да заключва тая глупост вече че не се трае
Just Be!
chrome
 
Мнения: 329
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 03, 2003 6:32 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот манджа » Съб Дек 27, 2008 5:06 pm

Diverse написа:Мда.. определено НЕ четеш какво ти пише. Май това че го е написал с големи букви пак не ти помогна ама айде аз ще се постарая няма вечни рамки Всичко се дели на класове според изработката и материала... след покупката вече зависи от човека който я кара... ако я използва за простир на мама естествено че ще е вечна/боята едва ли де/. Та изобщо щом търсиш "возия" защо ти е траялска рамка.. заради удобната седалка?

май май и ти не четеш... никой не е споменавал триалска рамка :dunno:
Аватар
манджа
 
Мнения: 533
Рейтинг: 1454
Регистриран на: Сря Ное 05, 2008 10:06 am


Назад към Продукти за Trials, Street, Urban, Dirt Jump, 4X

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 79 госта