DunCon Pussy Street vs. RAM 4130 vs. NS Bitch

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди, предназначени за тези по-специфични видове каране, които се практикуват предимно в градска среда, както и за компоненти и екипировка за тях. Може да се обсъждат и теми, свързани с BMX.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

DunCon Pussy Street vs. RAM 4130 vs. NS Bitch

Мнениеот sh4dy » Нед Окт 26, 2008 1:25 pm

Може би, ще кажете че не можем да ги сравняваме или всякакви други критики :crazy: , но ми е интересно какво смятате вие относно тези борбата между тези рамки. :dunno:
sh4dy
 
Мнения: 25
Рейтинг: 967
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 1:12 pm
Местоположение: burgasss

Мнениеот assgiver » Нед Окт 26, 2008 2:39 pm

1во. За какво ги сравняваме? Какъв стил ще бъдат карани?
2ро. Единственото сравняване м/у тези (а не само тези а и всички рамки) се прави на базата на:
-Геометрия
-Тегло
-Здравина,
ако искаш да попиташ за здравината на тези рамки може, но всички други показатели ги има в нета.
3то. Която и рамка да си вземеш зависи как ще я окомплектоваш. Защото и частите правят колелото не само рамките.
не става само със спамене и пари !Трябва каране И АКЪЛ!!!.....
Аватар
assgiver
 
Мнения: 1206
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 10:55 pm
Местоположение: София

Мнениеот sh4dy » Нед Окт 26, 2008 3:00 pm

Прав си, не сам дал точно описание.Бих искал да ги сравним по съотношение цена/здравина и на основа street каране.
sh4dy
 
Мнения: 25
Рейтинг: 967
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 1:12 pm
Местоположение: burgasss

Мнениеот blueeyezbg » Нед Окт 26, 2008 8:47 pm

Доколкото ми е известно :


За Рам 4130 - Теглото е около 3000г , Геометрията според мене ще е по добра за дърт отколкото за стрйт , за здравината най- добре ще е да питаш цуцо от Бас . Мисля че много малко хора карат такава рамка ... Цената e доста примамлива - 449.00 лева ...

За NS Bitch - за мен тази е фаворита от 3те .. С тегло 2900г и геометрия от модела 2008 тя е една доста добра рамка за стрийт
Здравината може да се окаже проблем вече при доста високо ниво на каране ... Малко по скъпичка 569,00 лева ...

Duncon Pussy Street - С тегло 3100 грама (според сайта на дънкан) може даже да отива 3200 , мога да кажа че това е доста добра и удобна рамка ... Но за здравината и понякога е късмет ... Досега видяхме 2 счупени рамки ... Цената в България също е добра - 558,00 лева !


Но защо питаш само за тези рамки ?! Има и други много свестни модели като Например NS suburban , 24 , Fireeye , Doberman ,GT и още куп ...


Както каза и @Assgiver , всичко зависи от компонентите които ще използваш
Продава се Кормило Хъсефелт !!! 66 см скайп - sadist_bg & Maxxis Hookworm
blueeyezbg
 
Мнения: 419
Рейтинг: 1358
Регистриран на: Пет Май 19, 2006 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MaN1aK » Пон Окт 27, 2008 12:47 pm

blueeyezbg написа:....Но защо питаш само за тези рамки ?! Има и други много свестни модели като Например NS suburban , 24 , Fireeye , Doberman ,GT и още куп ...

Забрави и Black Market! ;)
А GT го отпиши...
MaN1aK
 
Мнения: 1761
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Нед Фев 25, 2007 8:32 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот sh4dy » Пон Окт 27, 2008 1:24 pm

Добре де хайде продложете според вас най-здравата и най-евтина за здравината си.И ако обичаш ще ми пратиш ли снимки на двете спукани pussy-та.
sh4dy
 
Мнения: 25
Рейтинг: 967
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 1:12 pm
Местоположение: burgasss

Мнениеот dracunculus » Пон Окт 27, 2008 3:51 pm

Така, да се изкажа по темата. ЗАБРАВЕТЕ NS BITCH да е за стрийт. Рамката е с геометрия за големи вилки 120 до 170 ход (или от сорта) и е пригодена за хардтейл фрийрайд и тем подобни (за справка вижте сайта на производителя). С такава геометрия не се кара стрийт, драги мои. По въпроса с Пусито, аз карам такава и поне докато карах стрийт рамката си бе идеална и не съм имал проблеми. Да, поддава, но при много сериозно каране, на което и другите две биха поддали, въпрос на късмет е, а и мисля знаете, НЯМА безсмъртни рамки. Други рамки за стрийт, хубави според мен са NS Suburban, NS Capital... въпрос на конкретен избор е... ВСЯКА от тях може да поддаде, но това става мноого трудно :) :) :)
dracunculus
 
Мнения: 213
Рейтинг: 1760
Регистриран на: Нед Окт 08, 2006 2:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот blueeyezbg » Пон Окт 27, 2008 7:47 pm

dracunculus написа:Така, да се изкажа по темата. ЗАБРАВЕТЕ NS BITCH да е за стрийт. Рамката е с геометрия за големи вилки 120 до 170 ход (или от сорта) и е пригодена за хардтейл фрийрайд и тем подобни (за справка вижте сайта на производителя). С такава геометрия не се кара стрийт, драги мои. По въпроса с Пусито, аз карам такава и поне докато карах стрийт рамката си бе идеална и не съм имал проблеми. Да, поддава, но при много сериозно каране, на което и другите две биха поддали, въпрос на късмет е, а и мисля знаете, НЯМА безсмъртни рамки. Други рамки за стрийт, хубави според мен са NS Suburban, NS Capital... въпрос на конкретен избор е... ВСЯКА от тях може да поддаде, но това става мноого трудно :) :) :)


мойто момче ... извинявай но модела от 2008 е с къс чейнсей ... 2007 е за 120-170 а от 2008 е за по малки вилки ....
Продава се Кормило Хъсефелт !!! 66 см скайп - sadist_bg & Maxxis Hookworm
blueeyezbg
 
Мнения: 419
Рейтинг: 1358
Регистриран на: Пет Май 19, 2006 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MaN1aK » Пон Окт 27, 2008 9:59 pm

blueeyezbg написа:...бла бла...

Само да ти кажа не му викай мойто момче,щот не ти е на годините!
И много повече е карал и разбира от теб!
Незнам защо почнахте да се насочвате към тая ''кучка'' за street...
Като момчетата са направили рамки подходящи и леки за тая работа.
Например - capital,suburban.
:agree:
MaN1aK
 
Мнения: 1761
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Нед Фев 25, 2007 8:32 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот blueeyezbg » Пон Окт 27, 2008 10:12 pm

Както и да е , не искам да се карам с другите , таа спестявам приказки и заяждания и просто го насочвам към бича , защото е с 100 лева по-малко, но ако има пари да взема събърбан или пък ако ще е 24'' - Капитал :agree: , да не се колебае
Продава се Кормило Хъсефелт !!! 66 см скайп - sadist_bg & Maxxis Hookworm
blueeyezbg
 
Мнения: 419
Рейтинг: 1358
Регистриран на: Пет Май 19, 2006 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот van4o » Вто Окт 28, 2008 10:48 am

Че , ако няма пари да вземе нов SUB , да вземе втора употреба , поне аз така бих направил на негово място. ;) Само че много се съмнявам , че това е поредната повтаряща се тема , в която някое несериозно дете просто ей така иска да си попише , щото се е събудило и си е казало "въх кво ще е яко да карам такаа рамка" И за да потвърдя отговора си , само ще ви кажа да погледнете в пазара , където има над 2- 3 хромо рамки , както и 1-2 цели колела за DJ или Street , които от месеци се продават и изведнъж просто няма интерес и желаещи (с какъвто е пълен раздела ) бъдещи STREET - ари .
Аватар
van4o
 
Мнения: 514
Рейтинг: 1955
Регистриран на: Пет Сеп 29, 2006 4:55 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот assgiver » Вто Окт 28, 2008 12:14 pm

Има ли смисъл да се обсъждат тия рамки изобщо ?!?! Спроред мен абсолютно всичко се е изписало вече за всички взъможни рамки за този стил, и вече се преповтаряме. Ако някой наистина има желание да кара и не знае информацията за тези рамки, може да се поразрови в раздела и да намери нужната му информация, а не да пуска еднообразни теми. Не излизат всеки ден нови рамки, че да се пуска през ден теми. МЕКИЯ!!!
не става само със спамене и пари !Трябва каране И АКЪЛ!!!.....
Аватар
assgiver
 
Мнения: 1206
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 10:55 pm
Местоположение: София

Мнениеот sh4dy » Нед Ное 02, 2008 5:54 pm

assgiver написа:Има ли смисъл да се обсъждат тия рамки изобщо ?!?! Спроред мен абсолютно всичко се е изписало вече за всички взъможни рамки за този стил, и вече се преповтаряме. Ако някой наистина има желание да кара и не знае информацията за тези рамки, може да се поразрови в раздела и да намери нужната му информация, а не да пуска еднообразни теми. Не излизат всеки ден нови рамки, че да се пуска през ден теми. МЕКИЯ!!!
Рече и отсече !
sh4dy
 
Мнения: 25
Рейтинг: 967
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 1:12 pm
Местоположение: burgasss

Мнениеот assgiver » Нед Ное 02, 2008 8:04 pm

Мхм... По принцип така правя! :popcorn:
не става само със спамене и пари !Трябва каране И АКЪЛ!!!.....
Аватар
assgiver
 
Мнения: 1206
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 10:55 pm
Местоположение: София

Мнениеот trex » Вто Дек 30, 2008 7:03 pm

Ъъъ Попринцип NS Bitch e за дърт и не мога да разбера зещо е тук. :crazy: :dunno:
Аватар
trex
 
Мнения: 73
Рейтинг: 1102
Регистриран на: Сря Окт 22, 2008 8:51 pm

Мнениеот hardstyle_rider » Вто Дек 30, 2008 7:57 pm

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: На кратко, не знам кой бич е специално за дърт, но модела 07 е за ht-fr и позволява голям ход на вилката.Ако погледнеш 08 обаче има видими разлики в геометрията които предполагат използването и за стрийт и дърт.Гледай Промо клипчето!То даже е и написано по-горе.


мойто момче ... извинявай но модела от 2008 е с къс чейнсей ... 2007 е за 120-170 а от 2008 е за по малки вилки ....
:agree: :)
hardstyle_rider
 
Мнения: 74
Рейтинг: 991
Регистриран на: Сря Ное 19, 2008 8:10 pm

Мнениеот dracunculus » Вто Дек 30, 2008 8:11 pm

Според вас само чейнстеят ли е от значение, нещо като челен ъгъл няма ли? (в случая с новия бич 67,00). Това идва малко мъничко за стрийт каране (не случайно стрийтърските рамки на същата марка са с челен над 70,00) ;)
dracunculus
 
Мнения: 213
Рейтинг: 1760
Регистриран на: Нед Окт 08, 2006 2:50 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Продукти за Trials, Street, Urban, Dirt Jump, 4X

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 96 госта