Сглобка на колело за начален DJ

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди, предназначени за тези по-специфични видове каране, които се практикуват предимно в градска среда, както и за компоненти и екипировка за тях. Може да се обсъждат и теми, свързани с BMX.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Сглобка на колело за начален DJ

Мнениеот sando g » Съб Сеп 20, 2008 5:41 pm

Здравейте!

Имах рожден ден и на партито един приятел ми съобщи, че незнаел какво да ми подари и ми поръчал рамка ХТ1 16'', тъй като имам части и мога да си сгобя нещо вместо да ги продавам.

Частите които нямам са:

-Вилка
-Предно търкало
-Гуми
-Чашки
-Лапа
-Седалка

Отделеният бюджет е 500-600 лв (като за начаоло толкова :) )

Очаквам всякакви препоръка и предложения за части. Благодаря
предварително :^:

ПП.Няма да вкарвам страшните пари в тва колело, по простата причина, че карам Спускане и си имам колело за този стил. ХТ1-то е за Градско и Дъртове!


Edit:-Вилка - Излезе ми оферта Manitou Stance Static......?


Моля, който ми цъкна минуса да ми пише ЛС, за да ми каже какво съм сгрешил :dunno: !
[img]http://userbars-bg.com/uploads/Спорт/truvativ%20user%20bar.png[/img]
Аватар
sando g
 
Мнения: 788
Рейтинг: 1562
Регистриран на: Нед Дек 02, 2007 8:45 pm
Местоположение: Sofia,Lozenec

Мнениеот Editor » Съб Сеп 20, 2008 6:20 pm

С тази рамка не си за никакъв дърт джъмп.Изключително крехки са , говоря от личен опит.Моето мнение е да се откажеш от тази идея.
This is our fight for freedom,this is our way of saying,this is our day.
http://www.facebook.com/PavelStefanovEditor My Page
Аватар
Editor
 
Мнения: 2804
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Вто Сеп 13, 2005 8:51 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот sando g » Съб Сеп 20, 2008 6:28 pm

:) :agree: Напълно съгласен съм с теб, но рамката вече я имам. Става въпрос за начално колело...

Благодаря за отговора!
[img]http://userbars-bg.com/uploads/Спорт/truvativ%20user%20bar.png[/img]
Аватар
sando g
 
Мнения: 788
Рейтинг: 1562
Регистриран на: Нед Дек 02, 2007 8:45 pm
Местоположение: Sofia,Lozenec

Мнениеот Kolelarq » Нед Сеп 21, 2008 1:09 am

Пфу Дърт с рамка NS важното да е хромирана иначе чупи се :) така продай онази рамка и събери около 2000 ще направиш добра машина със здрави части !
Трявба да си мизерник а не PRO
Kolelarq
 
Мнения: 7
Рейтинг: 940
Регистриран на: Пон Авг 11, 2008 1:01 pm
Местоположение: Бургас

Мнениеот ShadowConspiracy » Нед Сеп 21, 2008 8:51 am

Kolelarq написа:...важното да е хромирана иначе чупи се...

Хрома му е майката. :rofl:
[htp]
Аватар
ShadowConspiracy
 
Мнения: 90
Рейтинг: 1364
Регистриран на: Сря Фев 08, 2006 7:25 pm
Местоположение: София

Мнениеот Black cat » Нед Сеп 21, 2008 11:12 am

никелирана е по-яка
Аватар
Black cat
 
Мнения: 838
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Пет Юни 23, 2006 3:53 pm

Мнениеот sando g » Нед Сеп 21, 2008 1:37 pm

Kolelarq написа:Пфу Дърт с рамка NS важното да е хромирана иначе чупи се :) така продай онази рамка и събери около 2000 ще направиш добра машина със здрави части !

.....и моето кафе е Нова Бразилия!
[img]http://userbars-bg.com/uploads/Спорт/truvativ%20user%20bar.png[/img]
Аватар
sando g
 
Мнения: 788
Рейтинг: 1562
Регистриран на: Нед Дек 02, 2007 8:45 pm
Местоположение: Sofia,Lozenec

Мнениеот assgiver » Нед Сеп 21, 2008 1:43 pm

Kolelarq написа:Пфу Дърт с рамка NS важното да е хромирана иначе чупи се :) така продай онази рамка и събери около 2000 ще направиш добра машина със здрави части !


На тфа лайно няма ли кой да му забрани да пише тук най накрая ?!?!


По темата: Предната капла не ти е важна. Купуваш едно Rhino Lite и няква главинка за 10-15лв (но зависи дали искаш да има спирачка от пред и каква е тя, ако е за диска главината ще ти е малко по скъпа.)
За гуми мога ти препоръчам holly roller. Чашките и те не са чак толкова важни с оглед рамката. И ефтини да сложиш пак ще се реабие и по скъпи с по дълбоко захващане - пак същата работа. Някви чашки за 20-30 кинта са си перфе. Седалка отиваш в БАС или при каймата и си зеимаш едно Вело DJ. Отосно вилката - щом спускаш значи имаш прилично добре работеща вилка и ако си вземеш манитуто няма да ти хареса изобщо, защото тя не работи. Пък и от друга страна е тежичка. Купи си всички останали части, виж с колко пари си останал и според парите си търси вилка в този ценови клас. :agree:
не става само със спамене и пари !Трябва каране И АКЪЛ!!!.....
Аватар
assgiver
 
Мнения: 1206
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 10:55 pm
Местоположение: София

Мнениеот sando g » Нед Сеп 21, 2008 1:57 pm

assgiver :agree: :bowdown: Човек, искрено ти благодаря за отговора. Ти си единствения, който пише сериозно в темата.

Ще карам без предна спирачка, аз за предна капла- ще направя, както ми каза. Чашките ще са най-вероятно ВП Монста или нещо такова.А за вилка си мислих RS Argyle....на старо. За седалка ще видим.

А assgiver , какво мислиш за Argyle?
[img]http://userbars-bg.com/uploads/Спорт/truvativ%20user%20bar.png[/img]
Аватар
sando g
 
Мнения: 788
Рейтинг: 1562
Регистриран на: Нед Дек 02, 2007 8:45 pm
Местоположение: Sofia,Lozenec

Мнениеот mitakaman » Нед Сеп 21, 2008 3:11 pm

Съвет и от мен - рамката не е чак долкова крехка, примерно Крисмарс си скачаше дъртове с неговата хт1 дълго време и мисля, че нищо и нямаше докато я експлоатираше така( е той тежи 50кг, но все пак...)
Колкото за вилката, според мен за дърт ти трябва вилка, която да не е чувствителна към малки неравности, да връща бързо и т.н. по скоро такава, която да попива големи, еднократни скокове ( каквито са дъртовете), арджайл е много добра вилка за случая, може да погледнеш и DJ серията на марзо. Успех с DJ-я :beer:
Аватар
mitakaman
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1977
Регистриран на: Пон Май 29, 2006 8:55 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот assgiver » Нед Сеп 21, 2008 3:42 pm

sando g написа:assgiver :agree: :bowdown: Човек, искрено ти благодаря за отговора. Ти си единствения, който пише сериозно в темата.

Ще карам без предна спирачка, аз за предна капла- ще направя, както ми каза. Чашките ще са най-вероятно ВП Монста или нещо такова.А за вилка си мислих RS Argyle....на старо. За седалка ще видим.

А assgiver , какво мислиш за Argyle?


Нп. Задал си си правилно, грамотно въпроса, няма как да не ти отговоря така.


Иначе относно вилката - това е може би единствената вилка, която ми харесва от меките. В смисъл такъв, аз изобщо не обичам меките вилки и не съм техен подръжник, но това е вилката, която ми допада най-много. :agree:

ПП: и относно рамката: ако не я тормозиш много, не я сучеш, не я натоварваш прекалено мн ще си я караш до като ти стане неудобна, а не до като не се счупи. Всичко е строго индивидуално. Една и съща рамка може да издъжи при един 2 дни а при друг 2 години. От теб зависи ;)

ПП2: Чашките са дълбоки и ще ти държат.
не става само със спамене и пари !Трябва каране И АКЪЛ!!!.....
Аватар
assgiver
 
Мнения: 1206
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 10:55 pm
Местоположение: София

Мнениеот sando g » Нед Сеп 21, 2008 8:57 pm

Благодаря ви за отговорите! mitakaman, имаш +.... assgiver- в твоя случай няма да има ефект ако ти дам :D

Останаха само два въпроса- задна спирачка и лапа.

Задна спирачка имам ББ7 185 и се чудя да ли да не я заменя за някой хубав в-брейк :confused:

Лапа? Може би Hussfelt?
[img]http://userbars-bg.com/uploads/Спорт/truvativ%20user%20bar.png[/img]
Аватар
sando g
 
Мнения: 788
Рейтинг: 1562
Регистриран на: Нед Дек 02, 2007 8:45 pm
Местоположение: Sofia,Lozenec

Мнениеот PARJ0 » Нед Сеп 21, 2008 9:08 pm

имай в предвид че при в-бреика ще трябва да следиш това колко е права
шината което не е голямо удобство ,пък и защо ще си играеш щом имаш отлична задна спирачка? (може само да смениш ротора със 160) чиирс :beer:
обещавам да не пиша глупости само не ми даваите ''-''
Аватар
PARJ0
 
Мнения: 78
Рейтинг: 991
Регистриран на: Вто Сеп 02, 2008 12:42 pm

Мнениеот assgiver » Нед Сеп 21, 2008 10:27 pm

Да, дискът трябва да е по малък, защото иначе рамката няма да издържи. Относно лапата - няма никакво значение каква е стига да е 40мм (най-късата).
не става само със спамене и пари !Трябва каране И АКЪЛ!!!.....
Аватар
assgiver
 
Мнения: 1206
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 10:55 pm
Местоположение: София

Мнениеот Delta » Пон Сеп 22, 2008 7:32 pm

http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=43130 ето предлагам ти две предни търкала.И са евтини
Skype:nos_222
Delta
 
Мнения: 99
Рейтинг: 998
Регистриран на: Съб Сеп 06, 2008 8:54 pm


Назад към Продукти за Trials, Street, Urban, Dirt Jump, 4X

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта