Запитване

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди, предназначени за тези по-специфични видове каране, които се практикуват предимно в градска среда, както и за компоненти и екипировка за тях. Може да се обсъждат и теми, свързани с BMX.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Запитване

Мнениеот panjabi » Сря Юли 16, 2008 3:58 pm

Здравейте на всички.Понеже съм нов в този вид спорт и имам запитване относно закупуване на колело.Колелото ще се ползва главно за DJ и отвреме навреме малко XC.Колебая се между Drag Climber 2008 и Scott Voltage Yz3.И за двата модела изчетож много писания че на единия му била по добра рамката на другия окомплектовката.Е вярно от време на време ще се адва някой чарколяк,но няма как.Та въпроса ми е точно между тези два модела кой да зема а може да ми препоръчате и нещо друго горе долу от същата цена.Благодаря предварително.Надявам се да не вазникнат спорове ;) :nono: :popcorn:
panjabi
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Сря Юли 16, 2008 3:48 pm

Мнениеот yavka » Сря Юли 16, 2008 4:18 pm

Ако ще купуваш цяло колело вземи Скот, защото много хора не са доволни от сглобените колела на Драг.
Другият варянт е да си купиш само рамката climber и да си сложиш компоненти по твой избор....

П.С. Ако имах възможност да си сглобя сам колело бих предпочел втория варянт :)
Аватар
yavka
 
Мнения: 529
Рейтинг: 1945
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 9:57 pm
Местоположение: София

Мнениеот lapdkorn » Сря Юли 16, 2008 9:03 pm

Аз си взех scott yz3 и съм мн доволен
lapdkorn
 
Мнения: 93
Рейтинг: 1113
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 6:27 pm

Мнениеот ImprezaSTI » Чет Юли 17, 2008 4:19 pm

Карам Voltage YZ1 и съм ужасно доволен от рамката (начинаещ съм, но съм си голям "селянин" и поради липса на техника смятам че товаря доста рамката), нямам никакви проблеми. Не знам какви са разликите между YZ1 и YZ3, но все пак визуално поне имат огромна прилика (все пак си говорим за Voltage).
Относно Climber-а и многото му слабости има много написано във форума.
Моят съвет е да постъпиш като мен: избери си частите и си го поръчай колелото в магазин, странно защо на мен ми казаха, че като си поръчам части за цяло колело и ми ги сглобят ще ми направят отстъпка, а няма да вземат за труд (което не е лошо за мен, реклама няма да правя като казвам имена), а не да взимаш глобено. Така ще си натамъниш точно парите и няма да останеш недоволен от окомплектовката (до колкото позволява джоба разбира се). :)
'06 SCOTT VOLTAGE YZ1
...Защото животът не се измерва с броя на вдишванията,
а с моментите които спират дъха!!!
Аватар
ImprezaSTI
 
Мнения: 74
Рейтинг: 1262
Регистриран на: Вто Юли 18, 2006 8:36 am
Местоположение: София

Мнениеот panjabi » Пет Юли 18, 2008 11:28 am

Благодаря ви първо на всички за отделеното време.И второ съм решил да си зема Скота и на първо време да му сменя курбел,педали и грипове.А вече като събера пари ще си зема нова вилка кормило и лапа и евентуално някаква предна дискова :popcorn: :)
panjabi
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Сря Юли 16, 2008 3:48 pm

Мнениеот nikityy9 » Съб Авг 02, 2008 12:35 pm

абе вие в ред ли сте ве какъв Scott YZ3 за Дурт ве вие 4увате ли се естествено 4е Climber е по-добре.Знам 4е Сцотт е яка марка ама тоя модел не става за дурт и за XC ще се раздрунка яко така 4е Клаймър
sfed
Аватар
nikityy9
 
Мнения: 30
Рейтинг: 930
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:35 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот DH & FR-biker » Съб Авг 02, 2008 10:20 pm

nikityy9 написа:абе вие в ред ли сте ве какъв Scott YZ3 за Дурт ве вие 4увате ли се естествено 4е Climber е по-добре.Знам 4е Сцотт е яка марка ама тоя модел не става за дурт и за XC ще се раздрунка яко така 4е Клаймър



Хааааах , а за какво става Скота :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

П.П.: Сигурен съм че ти имаш Климбер или някой твои преятел за тва говориш без да знаеш!!!
DH & FR-biker
 
Мнения: 145
Рейтинг: 923
Регистриран на: Пет Юли 11, 2008 8:59 pm
Местоположение: Хасково

Мнениеот lapdkorn » Нед Авг 03, 2008 9:12 pm

nikityy9 написа:абе вие в ред ли сте ве какъв Scott YZ3 за Дурт ве вие 4увате ли се естествено 4е Climber е по-добре.Знам 4е Сцотт е яка марка ама тоя модел не става за дурт и за XC ще се раздрунка яко така 4е Клаймър
ще цитирам Сами (не че много мога да карам ) обаче ти сигурно много караш "дурт" и направо си купи самолет ;) btw не,че точно този скот е баш за дърт обаче определено е по-добре от оная измислица
lapdkorn
 
Мнения: 93
Рейтинг: 1113
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 6:27 pm

Мнениеот assgiver » Нед Авг 03, 2008 10:25 pm

lapdkorn написа:
nikityy9 написа:абе вие в ред ли сте ве какъв Scott YZ3 за Дурт ве вие 4увате ли се естествено 4е Climber е по-добре.Знам 4е Сцотт е яка марка ама тоя модел не става за дурт и за XC ще се раздрунка яко така 4е Клаймър
ще цитирам Сами (не че много мога да карам ) обаче ти сигурно много караш "дурт" и направо си купи самолет ;) btw не,че точно този скот е баш за дърт обаче определено е по-добре от оная измислица



:offtopic:


Божееееее, до къде стигнахме! От кой се взимат вече цитати. Опазил ме Господ! :bowdown:
не става само със спамене и пари !Трябва каране И АКЪЛ!!!.....
Аватар
assgiver
 
Мнения: 1206
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 10:55 pm
Местоположение: София

Мнениеот assgiver » Нед Авг 03, 2008 10:26 pm

lapdkorn написа:
nikityy9 написа:абе вие в ред ли сте ве какъв Scott YZ3 за Дурт ве вие 4увате ли се естествено 4е Climber е по-добре.Знам 4е Сцотт е яка марка ама тоя модел не става за дурт и за XC ще се раздрунка яко така 4е Клаймър
ще цитирам Сами (не че много мога да карам ) обаче ти сигурно много караш "дурт" и направо си купи самолет ;) btw не,че точно този скот е баш за дърт обаче определено е по-добре от оная измислица



:offtopic:


Божееееее, до къде стигнахме! От кой се взимат вече цитати. Опазил ме Господ! :bowdown:
не става само със спамене и пари !Трябва каране И АКЪЛ!!!.....
Аватар
assgiver
 
Мнения: 1206
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 10:55 pm
Местоположение: София

Мнениеот CYBER » Пон Авг 04, 2008 10:49 am

Добре,че си ти ;)
Skype: remus-xlr
CYBER
 
Мнения: 953
Рейтинг: 1539
Регистриран на: Пет Юни 23, 2006 4:24 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bodo » Пон Авг 04, 2008 2:09 pm

DH & FR-biker написа:
nikityy9 написа:абе вие в ред ли сте ве какъв Scott YZ3 за Дурт ве вие 4увате ли се естествено 4е Climber е по-добре.Знам 4е Сцотт е яка марка ама тоя модел не става за дурт и за XC ще се раздрунка яко така 4е Клаймър



Хааааах , а за какво става Скота :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

П.П.: Сигурен съм че ти имаш Климбер или някой твои преятел за тва говориш без да знаеш!!!
Рамката на скота ехубава, но компонентите , които са на модела с цена като на Climber са пълна скръб. По добре си потърси само рамка ако много държиш на Scott.

Между другото погледни Trek Jack 1 - 580лв в момента
http://screambikes.eu/product_info.php? ... cts_id=902
Аватар
bodo
 
Мнения: 311
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Яну 20, 2005 1:49 pm

Мнениеот lapdkorn » Пон Авг 04, 2008 6:01 pm

:offtopic: аа не само не ме забърквайте във форумните интриги :popcorn: btw да не реши,че съм фен клуба на Сами ?? :bowdown: :popcorn:
lapdkorn
 
Мнения: 93
Рейтинг: 1113
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 6:27 pm


Назад към Продукти за Trials, Street, Urban, Dirt Jump, 4X

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта