Първи Dirt

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди, предназначени за тези по-специфични видове каране, които се практикуват предимно в градска среда, както и за компоненти и екипировка за тях. Може да се обсъждат и теми, свързани с BMX.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Първи Dirt

Мнениеот Freeze » Чет Фев 07, 2008 1:00 am

Какво бихте препоръчали? Нямам много големи впечатления.

Бюджет: Около 1000лв, по принцип и до към 1200 бих могъл да стигна.
Аватар
Freeze
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Чет Фев 07, 2008 12:56 am

Мнениеот MaN1aK » Чет Фев 07, 2008 1:08 am

1-во Задай си по добре въпроса!Мисля,че става думи за dirt bike,но все пак...
2-ро Я разгледай предишните 10000 теми и тогава размишлявай кое не ти харесва и тогава пускай тема.
;)
MaN1aK
 
Мнения: 1761
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Нед Фев 25, 2007 8:32 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Besen na Kolelo » Чет Фев 07, 2008 1:33 am

MaN1aK написа:1-во Задай си по добре въпроса!Мисля,че става думи за dirt bike,но все пак...
2-ро Я разгледай предишните 10000 теми и тогава размишлявай кое не ти харесва и тогава пускай тема.
;)


Му да... има доста теми пуснати по въпроса.Аз лично за 1ви дърт бих ти препоръчал да скачаш нещо малко,не да се метнеш на големи дъртове ,защото може да се контузиш много лошо ;)

ПП разбрах ти въпроса,ма като го задаваш глупаво и аз ще ти отговоря тъпо,така че не се хаби пич да ми обясняваш как не съм ти разбрал въпроса ;)

ПП2 Маняка ти го е казал,направи следното,има 10000000 теми,имаш пари,знаеш някви неща за колелата,сглоби си нещо и ни го представи и ние ще ти кажем добро ли е за тия пари,какво мислим и така,вече ти сам решаваш дали искаш да ни послушаш или не,капиш ? :)
I spit on the face of the people who don't want to be cool
Аватар
Besen na Kolelo
 
Мнения: 1342
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 16, 2005 1:51 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот assgiver » Чет Фев 07, 2008 1:51 am

Е*и му майката! Само в тия ли стилове е пълно с досадни малки лайна с пари ? Мое ли идея да си нямаш от колела и да извадиш 1-2к "за да се науча"!?! Хубавото колело не прави карача! Почвам да се отчайвам вече.... :V:
не става само със спамене и пари !Трябва каране И АКЪЛ!!!.....
Аватар
assgiver
 
Мнения: 1206
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 10:55 pm
Местоположение: София

Мнениеот Gh0s7 » Чет Фев 07, 2008 2:00 am

Ако Freeze е този за когото си мисля, не е "досадно, малко лайно с пари" ;)
По темата: В тоя ценови клас, аз препоръчвам - CLICK
Аватар
Gh0s7
 
Мнения: 1011
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Апр 04, 2005 9:16 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Freeze » Чет Фев 07, 2008 2:09 am

Същият ;) Ти се загуби от нашия форум нещо. Защо така?
Повечето теми тук са тотален offtopic и в крайна сметка са заключени. Почти нищо смислено не пише.
В крайна сметка по мнения и ценови диапазон RAM 4x и Holy-то най-попадат. Клоня по-скоро към рамът.
Тук следва друг въпрос. Готов байк или гледам във велосът има само рамка, а другото на части?

@assgiver аз работя за парите, които харча. И работя много. А ти?
Аватар
Freeze
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Чет Фев 07, 2008 12:56 am

Мнениеот Besen na Kolelo » Чет Фев 07, 2008 7:37 am

Freeze написа:Същият ;) Ти се загуби от нашия форум нещо. Защо така?
Повечето теми тук са тотален offtopic и в крайна сметка са заключени. Почти нищо смислено не пише.
В крайна сметка по мнения и ценови диапазон RAM 4x и Holy-то най-попадат. Клоня по-скоро към рамът.
Тук следва друг въпрос. Готов байк или гледам във велосът има само рамка, а другото на части?

@assgiver аз работя за парите, които харча. И работя много. А ти?


Не ти личи,че работиш за тия пари... По това което пишеш,как си задаваш въпроса,повторения на един и същи израз в едно изречение 5 пъти(на една и съща дума) ми мязаш точно на едно 13 годишно лапе.

ПП до са карал ли си дърт ? :) И къде,ако не е тайна ;)
I spit on the face of the people who don't want to be cool
Аватар
Besen na Kolelo
 
Мнения: 1342
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 16, 2005 1:51 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот assgiver » Чет Фев 07, 2008 1:53 pm

Изкренно се надявам да съм сбъркал! Забрави за РАМ-а. Взями хубава рамка и си сглоби сам колелото. За предпочитан е да е кр-мо. После си преценяваш дали искаш да караш с мека или твърда вилка, и ако искаш с мека дали можеш да си позволиш да я смениш след време като я счупиш, а това е неизбежно :agree: сглоби си сам колелото, за да си доволен от него.
не става само със спамене и пари !Трябва каране И АКЪЛ!!!.....
Аватар
assgiver
 
Мнения: 1206
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 10:55 pm
Местоположение: София

Мнениеот Freeze » Пет Фев 08, 2008 5:57 pm

След доста четене, търсене и задаване на въпроси го докарах до следото:
Рамка: RAM Urbn или DunCon Pussy DJ.
Aко не се намери втората на прилична цена си мисля за първата.
Вилка: Marzocchi Dirt Jump 3 срещу Marzocchi Bomber Z1
За едната оставам с впечатлението, че като цяло е много прилична entry вилка, кофти е само на влизане, а бомбера се трошал малко по-лесно
Спирачка: Avid BB 7 или Juicy 5. Втората е хидравлика, два пъти по-скъпа е и има ли смисъл чак от нея?
Аватар
Freeze
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Чет Фев 07, 2008 12:56 am

Мнениеот assgiver » Пет Фев 08, 2008 11:45 pm

Така.... Пак ще ти кажа - забрави за РАМ-а. Вилката или DJ или ARGYLE. ВВ7 за спирачка, от подобра няма смисъл няма да ти е необходима. Но пак ти казвам ориентирай се към нещо чуждестранно и да е "джелезно". РАМ-а отдавнааааа е излезнал от играта (ако някога е бил в нея де) :)
не става само със спамене и пари !Трябва каране И АКЪЛ!!!.....
Аватар
assgiver
 
Мнения: 1206
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 10:55 pm
Местоположение: София

Мнениеот Gh0s7 » Съб Фев 09, 2008 2:51 am

@Freeze: Не съм се загубил, следя го редовно, ама гледам да не спамя излишно ;)
Иначе по темата, Светльо (assgiver) с "забрави за RАМ-а" има предвид, че е алуминиев, а алуминия освен, че е лек, натрупва "умора", отслабва с времето (блъскането) и накрая се чупи/пука. Например, аз преди... забравих вече години съм трошил и то 2 пъти, за доста малък преиод от време. Ако се разровиш, ще намериш още бая потрошени на същото място, демек не става за това което ти искаш да караш. URBN-a държи повече, но също не е безсмъртен - CLICK ;) Тебе примерно ще те устройва urbn-a като за начало, но аз не виждам особено голям смисъл, тъй като на почти същите пари има в пъти по-добри рамки, при това cr-mo (стоманени), като например - CLICK или CLICK
Понеже не ми се обяснява за хром-молибдена, ще ти кажа, че специално за тези стилове (street, dj и тн. по-аграрни), CrMo-то е в други измерение спрямо алуминия ;) За тва, моя съвет е да се насочиш към Cr-Mo рамка, RockShox Argyle вилка, bb7-ца спирачка и другите неща ще ги оправиш. :) А между другото, освен здравината на една рамка, трябва да гледаш и геометрията, тя е най-важна... От нея зависи дали колелото ще ти е удобно колелото. :)
Аватар
Gh0s7
 
Мнения: 1011
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Апр 04, 2005 9:16 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Juk » Нед Фев 17, 2008 10:15 am

Ей ей... Всичко си е до самоя карач карал съм една година 4x, рамката не е професионална но е добра за начало понеже е лекичка. Естествено че няма да издържи на някви невероятни аграрщини ,но просто има хора които нямат стил и предпочитат да блъскат. :crazy:
Но пак казвам от личен опит че рамката може да издържа и на дърт и на градуси.
Мразя шибаната чалга
Juk
 
Мнения: 95
Рейтинг: 1182
Регистриран на: Пет Май 26, 2006 3:29 pm
Местоположение: София

Мнениеот van4o » Нед Фев 17, 2008 9:39 pm

Juk написа:Но пак казвам от личен опит че рамката може да издържа и на дърт и на градуси.

Да , на градуси една седмица може и да издържи :nono: ... И аз от личен опит и наблюдения ти казвам , че таз рамка купиш ли си я и тръгнеш ли да въртиш до 5 -6 дена и строшена ( при Climber-а този период е към 2 дена :D ) . Що се отнася до "вертикално" блъскане се държи доста по-добре , но все пак си остава консуматив .
Аватар
van4o
 
Мнения: 514
Рейтинг: 1955
Регистриран на: Пет Сеп 29, 2006 4:55 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Продукти за Trials, Street, Urban, Dirt Jump, 4X

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 45 госта