Climber 26 vs. Climber 24

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди, предназначени за тези по-специфични видове каране, които се практикуват предимно в градска среда, както и за компоненти и екипировка за тях. Може да се обсъждат и теми, свързани с BMX.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Climber 26 vs. Climber 24

Мнениеот DESTROYERxXx » Сря Яну 02, 2008 8:14 pm

Чудя се кой от двата climber-a да купя (ако ще купувам 24 ще е с вилка XCR. Ще се кара DJ и лек Freeride от човек 50-60 кила и и 160см висок.
DESTROYERxXx
 
Мнения: 53
Рейтинг: 1143
Регистриран на: Вто Окт 09, 2007 4:00 pm

Мнениеот Ozzie » Сря Яну 02, 2008 10:27 pm

Личното ми мнение е, че Climber 24" е по- скоро детски вариант на Climber 26"... :popcorn:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот assgiver » Сря Яну 02, 2008 10:44 pm

Climber 24` няма никакви разлики с клаймъра за 26. Единствената разлика е в разположението на ушите за В-брейка. То се подразбира, че от ДРАГ няма да си направят труда да му понамалят размерите. Ако искаш да си дадеш парите на вятъра купи си което и да е колело :agree:
не става само със спамене и пари !Трябва каране И АКЪЛ!!!.....
Аватар
assgiver
 
Мнения: 1206
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 10:55 pm
Местоположение: София

Мнениеот Admin » Сря Яну 02, 2008 10:53 pm

Ozzie написа:Личното ми мнение е, че Climber 24" е по- скоро детски вариант на Climber 26"... :popcorn:


То и на производителя мнението е такова. :D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот DESTROYERxXx » Чет Яну 03, 2008 12:20 am

Ozzie написа:Личното ми мнение е, че Climber 24" е по- скоро детски вариант на Climber 26"... :popcorn:

И аз знам, че това е мнението на производителя, но съм карал такова и вози доста добре, пък и изглежда добре с тези малки капли, но дали е толкова здраво (все пак се води за деца)

Climber 24` няма никакви разлики с клаймъра за 26. Единствената разлика е в разположението на ушите за В-брейка. То се подразбира, че от ДРАГ няма да си направят труда да му понамалят размерите. Ако искаш да си дадеш парите на вятъра купи си което и да е колело icon_agree.gif

Не си прав. Има малка разлика в размерите и размера на тръбите (поне на това което аз видях) е по-голям.
DESTROYERxXx
 
Мнения: 53
Рейтинг: 1143
Регистриран на: Вто Окт 09, 2007 4:00 pm

Мнениеот assgiver » Чет Яну 03, 2008 12:32 am

Но пак си остава клаймър ! Има "хиляди" страници изписано по темата "клаймър". ;)
не става само със спамене и пари !Трябва каране И АКЪЛ!!!.....
Аватар
assgiver
 
Мнения: 1206
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 10:55 pm
Местоположение: София

Мнениеот tailor » Чет Яну 03, 2008 10:40 am

assgiver написа:Climber 24` няма никакви разлики с клаймъра за 26. Единствената разлика е в разположението на ушите за В-брейка. То се подразбира, че от ДРАГ няма да си направят труда да му понамалят размерите. Ако искаш да си дадеш парите на вятъра купи си което и да е колело :agree:
Climber 24`e детски велосипед, със съответната геометрия и е произведен със същите материали и по същата технология като Climber 26`
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот dracunculus » Чет Яну 03, 2008 11:37 am

tailor написа:
assgiver написа:Climber 24` няма никакви разлики с клаймъра за 26. Единствената разлика е в разположението на ушите за В-брейка. То се подразбира, че от ДРАГ няма да си направят труда да му понамалят размерите. Ако искаш да си дадеш парите на вятъра купи си което и да е колело :agree:
Climber 24`e детски велосипед, със съответната геометрия и е произведен със същите материали и по същата технология като Climber 26`


ОООО, не, пак със същите материали и по същите технологии. Бе вие от Веломания умеете да се забавлявате с производството на рамки, които се доказаха, че не са хубави и продължавате да го правите. Няма да задълбавам в подробности, но не е зле да се попромени концепцията на тези рамки- уши за дискова спирачка (доказано слаби), размери и т.н. Също така челната тръба- овализира се много лесно (лично аз съм виждал 4 такива рамки, две от които бяха карани съвсем кротичко и по предназначение). Според мен е редно да се променят някои неща. ;)
dracunculus
 
Мнения: 213
Рейтинг: 1760
Регистриран на: Нед Окт 08, 2006 2:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот tailor » Чет Яну 03, 2008 12:57 pm

dracunculus написа:ОООО, не, пак със същите материали и по същите технологии. Бе вие от Веломания умеете да се забавлявате с производството на рамки, които се доказаха, че не са хубави и продължавате да го правите. Няма да задълбавам в подробности, но не е зле да се попромени концепцията на тези рамки- уши за дискова спирачка (доказано слаби), размери и т.н. Също така челната тръба- овализира се много лесно (лично аз съм виждал 4 такива рамки, две от които бяха карани съвсем кротичко и по предназначение). Според мен е редно да се променят някои неща. ;)
Добре де, разбирам, че не харесваш Drag и Веломания, обаче какво имаш против технологиите на детските велосипеди, 2006/7 не мога да разбера? Ушите на 24-ката са различни - виж снимката http://dragbicycles.com/modules/news/ar ... storyid=97
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот dracunculus » Чет Яну 03, 2008 2:15 pm

Да, наистина малко заядливо го давам, за което се извинявам, наистина неуместно е. Просто се ядосвам, че тази рамка, чиято идея наистина е хубава (за all- mountain колело среден клас) има такива слаби места и нищо не се прави по въпроса за елиминирането им (а моделът вече е на доста години). Още веднъж- извинения на офтопика.
dracunculus
 
Мнения: 213
Рейтинг: 1760
Регистриран на: Нед Окт 08, 2006 2:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот assgiver » Чет Яну 03, 2008 10:44 pm

dracunculus написа:Да, наистина малко заядливо го давам, за което се извинявам, наистина неуместно е. Просто се ядосвам, че тази рамка, чиято идея наистина е хубава (за all- mountain колело среден клас) има такива слаби места и нищо не се прави по въпроса за елиминирането им (а моделът вече е на доста години). Още веднъж- извинения на офтопика.



Жоре, няма значение колко е гадна цялата гама "драг" и то е гадна само защото не са предназначени за това, за което е написано, че са предназначени. Неможе да се пише на С2, че става за лек траял. Това е повече от абсурдно, смешно и на последно място жалко. Да не говорим за обслужване, ремонт и тн.. Жоре идеата ми е да не се ядсоваш, щото ние си знаем колко е зле всичко. Все пак трябва да печелят от нещо. Нека да не отчайвамедецата, които искат да си вземат "драг". Пазарна икономика... Аз лично не бих си купил каквото и да е повече оттам. Въпрос на избор. :agree:
не става само със спамене и пари !Трябва каране И АКЪЛ!!!.....
Аватар
assgiver
 
Мнения: 1206
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 10:55 pm
Местоположение: София

Мнениеот eliten_tupan » Пет Яну 04, 2008 10:13 am

И аз съм карал климбер 24 но няма нищо общо с 26
няма подсилки на челото задницата ми се стува калпава и е с гадна геометрия няма да стане за тфа което го искаш но това си е по твоя преценка
намери некой твой приятел и го питай за едно кръгче ще се разубедиш
Аватар
eliten_tupan
 
Мнения: 95
Рейтинг: 1105
Регистриран на: Съб Юли 14, 2007 10:09 pm

Мнениеот DESTROYERxXx » Съб Яну 05, 2008 8:17 pm

Благодаря ви много за отговорите. Спрях се на 26.
DESTROYERxXx
 
Мнения: 53
Рейтинг: 1143
Регистриран на: Вто Окт 09, 2007 4:00 pm


Назад към Продукти за Trials, Street, Urban, Dirt Jump, 4X

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта