Колко мм вилка държи Sprint Primus 2016

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди, предназначени за тези по-специфични видове каране, които се практикуват предимно в градска среда, както и за компоненти и екипировка за тях. Може да се обсъждат и теми, свързани с BMX.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Колко мм вилка държи Sprint Primus 2016

Мнениеот asl » Пет Мар 31, 2017 4:12 pm

Здравейте.Извинявам се,ако вече има такава тема,но не намерих точно за това.
Взех си рамка Sprint Primus,последния модел.Започвам да я сглобявам и за начало ще е с вилка 100мм,която смятам ще издържи,каквото и да правя.
Не карам особено агресивно или по-точно сериозно.Започвам да се уча,така да се каже,но все пак искам да знам дали ще издържи сериозно каране със 130мм или 160мм,180мм вилка?
Едва ли ще я блъскам много,но все пак да знам,че може още :D
Благодаря предварително.
asl
 
Мнения: 42
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 02, 2016 3:54 pm

Re: Колко мм вилка държи Sprint Primus 2016

Мнениеот newbiebg » Вто Апр 11, 2017 2:07 pm

Колега, не съм чак такъв голям специалист, но аз имам "Спринт Леопард" и той издържа на всякакви терени и препятствия. Доста здраво колело и съответно рамка и всички части по него. Само шините на двете колела не бяха напълно ОК, но с времето могат и ще ги подменя.
---
Верен почитател на велосипеди "Спринт" и техния производител "Макском", http://maxcombike.com/. Имам и много топли спомени и приятни емоции с велосипеди "Балкан" (които по едно време се казваха и "Weekend") на завода в гр. Ловеч.
Аватар
newbiebg
 
Мнения: 60
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Вто Апр 04, 2017 3:00 pm
Местоположение: София

Re: Колко мм вилка държи Sprint Primus 2016

Мнениеот Lucky Loser » Вто Апр 11, 2017 2:34 pm

Какво точно визираш под:
newbiebg написа:всякакви терени и препятствия

? :)
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Колко мм вилка държи Sprint Primus 2016

Мнениеот newbiebg » Сря Апр 12, 2017 6:33 am

Благодаря ти за питането, Lucky Loser. :-)

Под това, че колелото ми издържа на всякакви терени и препятствия - както се казва "куче марка" - имам предвид, че е видяло бая друсане и съпротивления - по павета, по бордюри, по дълбоки коловози в асфалта (като тези на Орлов мост, когато се пресича "Цариградско" в посока Военната академия), по улички с разбита настилка и дълбоки процепи - навсякъде се държи отлично, да чукна на дърво. Обикновено го карам по асфалт, но понякога се случва и да има друг тип настилка и до момента не ме е изоставяло в трудни моменти. Хората от "Макском" (производителите на велосипеди "Спринт") са си свършили наистина перфектно работата.

За момента най-много дертове имам със задната капла или по-точно сигурно иде реч за самата шина, която ще я сменя в най-скоро време, след като един мотопед ме удари отзад и я счупи. Тя и без това бе проблемна, но сега още повече. И въпреки контузията, и тя се държи геройски все още. На следващо място са скоростите, които на моменти ми създават главоболия, но общо взето си работят много добре. И на трето - спирачките, където трябва да сменя калодките. Като цяло, колелото е много стабилно и аз съм доволен от него и засега не мисля да го сменям с друго, след време ще видим. Но си ми е много верен боен другар, и в хубаво, и в лошо.
---
Верен почитател на велосипеди "Спринт" и техния производител "Макском", http://maxcombike.com/. Имам и много топли спомени и приятни емоции с велосипеди "Балкан" (които по едно време се казваха и "Weekend") на завода в гр. Ловеч.
Аватар
newbiebg
 
Мнения: 60
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Вто Апр 04, 2017 3:00 pm
Местоположение: София


Назад към Продукти за Trials, Street, Urban, Dirt Jump, 4X

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта