Circus Expert или Argyle

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди, предназначени за тези по-специфични видове каране, които се практикуват предимно в градска среда, както и за компоненти и екипировка за тях. Може да се обсъждат и теми, свързани с BMX.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Circus Expert или Argyle

Мнениеот microlab » Пон Май 20, 2013 11:11 pm

Здравейте, много го мисля този въпрос, та много се мисля за Circus Expert-a, но нали пък Argyle-то си е... но пък най-нисък клас, приятели ми казват, ако не е Argyle RCT, по-добре Circus Expert...та ако може и вие да ми кажете вашите мнения...:) като се има на предвид, че ще се купуват нови и ще се кара дърт/стрийт :) Арджайл-а(100mm) ще е 2013 модел най-вероятно (850лв, среден клас(RC)), а Circus-а(130mm) ще е 2012, и той нов, само че е намален бая на 530 лв.... Аз предпочитам повече ход ! Та въпроса ми е кое ще е по-здраво и кое ще работи по-добре...:)

Поздрави Мартин :)
Bike riding is not only about riding, it has principles, its about everything we live for.
Аватар
microlab
 
Мнения: 234
Рейтинг: 1144
Регистриран на: Нед Окт 30, 2011 7:57 pm
Местоположение: Rio De Ja NEIRO

Re: Circus Expert или Argyle

Мнениеот onEcoRe » Вто Май 21, 2013 12:56 pm

Вземай аргайла. Перфектно здрава вилка. Не ги разбирам много меките, но имам 2 приятеля които карат такава без проблеми. за стрийт и дж не ти трябва повече от 100 ход, даже на твое място бих го смъкнал на 80. :)
onEcoRe
 
Мнения: 186
Рейтинг: 1194
Регистриран на: Пет Мар 11, 2011 1:35 pm

Re: Circus Expert или Argyle

Мнениеот microlab » Вто Май 21, 2013 2:00 pm

Ами аз повече бих искал 130 мм.... другото много е малко, защото може да се наложи и се покара и по виражи и по-големи скокчета... ииии затова и аз съм на мнение, че Circusa ще ми е по-добре, Argyle R, има само ребаунд... тоест нищо получавам една обикновена по-здрава вилка... а циркъса има компресия и рибаунд... ама гледам в чайнреакшън-а, има само тейпърд 130 мм Църкъс... а 1 1/8 има 80мм..... а мен не ме задоволява много много...
Bike riding is not only about riding, it has principles, its about everything we live for.
Аватар
microlab
 
Мнения: 234
Рейтинг: 1144
Регистриран на: Нед Окт 30, 2011 7:57 pm
Местоположение: Rio De Ja NEIRO

Re: Circus Expert или Argyle

Мнениеот onEcoRe » Вто Май 21, 2013 3:11 pm

На аргайла можеш после да му купиш компресия фитва такава от ревалейшън и някжи други вилки. :) повярвай ми със 130 няма да можеш да дърпаш като хората на дъртовете. :)
а относно виражчетата - от дърта ще се научиш да се приземяваш много плавно така че няма да е проблем, аз дори със твърдата скачам дъртчета и нямам проблеми. :)
onEcoRe
 
Мнения: 186
Рейтинг: 1194
Регистриран на: Пет Мар 11, 2011 1:35 pm

Re: Circus Expert или Argyle

Мнениеот microlab » Вто Май 21, 2013 4:25 pm

onEcoRe написа:На аргайла можеш после да му купиш компресия фитва такава от ревалейшън и някжи други вилки. :) повярвай ми със 130 няма да можеш да дърпаш като хората на дъртовете. :)
а относно виражчетата - от дърта ще се научиш да се приземяваш много плавно така че няма да е проблем, аз дори със твърдата скачам дъртчета и нямам проблеми. :)


Нищо няма да му купувам, ще си взема вилка и искам да заспи всичко.. не да правя само... наистина може и 100 ход да взема... но аргайл-а е много скъп.. 800 лв е 2013 модел...а друг не намирам... имам една вилка дето мога да взема fox 831 2012 http://gp1.pinkbike.org/p4pb9525291/p4pb9525291.jpg тази ама е 80мм, а казваш, че ще ми пасне много ... та я кажете нещо и за тази..:)
Bike riding is not only about riding, it has principles, its about everything we live for.
Аватар
microlab
 
Мнения: 234
Рейтинг: 1144
Регистриран на: Нед Окт 30, 2011 7:57 pm
Местоположение: Rio De Ja NEIRO

Re: Circus Expert или Argyle

Мнениеот onEcoRe » Вто Май 21, 2013 5:27 pm

фоксито също е много яка вилка - перфектна е за дърт! 80 ход са перфектни! Ако обаче ще караш и здраво стрийт(нещо повече от 180ки имам предвид) ти препоръчвам фокс със тръби 36. :)
onEcoRe
 
Мнения: 186
Рейтинг: 1194
Регистриран на: Пет Мар 11, 2011 1:35 pm

Re: Circus Expert или Argyle

Мнениеот microlab » Вто Май 21, 2013 7:39 pm

Да, ще правя повече от 180ки и дне като се замислих, май ще е по-добре 100мм или 80мм иии ще реша каква точно, но може ли да ми дадеш идея някои модели за дърт/стрийт :)
Bike riding is not only about riding, it has principles, its about everything we live for.
Аватар
microlab
 
Мнения: 234
Рейтинг: 1144
Регистриран на: Нед Окт 30, 2011 7:57 pm
Местоположение: Rio De Ja NEIRO

Re: Circus Expert или Argyle

Мнениеот onEcoRe » Вто Май 21, 2013 8:48 pm

За истински стрийт честно ще ти кажа - няма направена мека вилка. Всичките са твърди. Но за аргайла и за фокс 36 талас мога да ти потвърдя, че издържат яката! Другия вариант е дуро от новите 20ка със хром молибденов стержен и тръби, ако си гледал алексей синайко, той кара с такъв(вилката е подобна на аргайл, няма кой знае какви настройки, евтина, здрава)
http://www.youtube.com/watch?v=Mab9b0KE7dE
Последна промяна onEcoRe на Вто Май 21, 2013 8:54 pm, променена общо 1 път
onEcoRe
 
Мнения: 186
Рейтинг: 1194
Регистриран на: Пет Мар 11, 2011 1:35 pm

Re: Circus Expert или Argyle

Мнениеот microlab » Вто Май 21, 2013 8:51 pm

Manitou Circus е по-здрава от тва дуро, мога да се обзаложа, 1 карат го на whistler crankworx, а там няма да си правят шега... аз като цяло няма да карам стрийт, а повече дърт, та хич не искам некви смешни Suntour-и... Църкаса много го подценяват, 'щото е Манитоу ама е мнооооого здрав..:)
Bike riding is not only about riding, it has principles, its about everything we live for.
Аватар
microlab
 
Мнения: 234
Рейтинг: 1144
Регистриран на: Нед Окт 30, 2011 7:57 pm
Местоположение: Rio De Ja NEIRO

Re: Circus Expert или Argyle

Мнениеот onEcoRe » Вто Май 21, 2013 8:55 pm

Абе братле и на тебе ще кажа - ти като си знаеш защо питаш? преди 2 поста ми да ще карам стрийт сега няма да карам стрийт. Какви сте такива олигофрени(извинявам се за думата, ама трябваше да го кажа) във тоя форум? Новите дурота хич не са смешна работа, видеото го потвърждава. Май е единствената вилка в която има по-здрава стомана Ти си смешен...
п.с - crankworx да не би да е стрийт бе човек?!? Кажи ми как по дяволите ще счупиш вилка на попивка???
onEcoRe
 
Мнения: 186
Рейтинг: 1194
Регистриран на: Пет Мар 11, 2011 1:35 pm

Re: Circus Expert или Argyle

Мнениеот microlab » Вто Май 21, 2013 9:11 pm

onEcoRe написа:Абе братле и на тебе ще кажа - ти като си знаеш защо питаш? преди 2 поста ми да ще карам стрийт сега няма да карам стрийт. Какви сте такива олигофрени(извинявам се за думата, ама трябваше да го кажа) във тоя форум? Новите дурота хич не са смешна работа, видеото го потвърждава. Май е единствената вилка в която има по-здрава стомана Ти си смешен...
п.с - crankworx да не би да е стрийт бе човек?!? Кажи ми как по дяволите ще счупиш вилка на попивка???



1. Никъде не съм казвал, че ще карам само стрийт. :offtopic:
2. Мисля, че на една вилка и се дава по-голямо напрежение като паднеш от 15 метра, дали било то на попивка или не(при това не перфектна или не) http://www.bicycling.com/sites/default/ ... /Cabin.jpg ... затова не се изказвай неподготвен и не обиждай без да имаш за какво, както аз правя, защото сега веднага мога да ти кажа, че си пълен дарвар, ама нищо не съм казал :beer:

Това го превърнахме в спор, отколкото в тема за съвети... та аз разгледах и фоксовете, ама ми се сториха, бааая скъпички :xx(: :D , затова май ще се върнем на rock shox i manitou, а защо не pike или лирик(u-turn) :dontknow:
Bike riding is not only about riding, it has principles, its about everything we live for.
Аватар
microlab
 
Мнения: 234
Рейтинг: 1144
Регистриран на: Нед Окт 30, 2011 7:57 pm
Местоположение: Rio De Ja NEIRO

Re: Circus Expert или Argyle

Мнениеот onEcoRe » Вто Май 21, 2013 9:51 pm

Пайк съм виждал как лесно се усука от един човек който тъкмо беше научил 180ки и после 20 мин избивахме оста с чук, така че я забрави. Също така след време протича задължително. лирика не знам каква е. Аргайла са си го замислили за дърт от рок шок и се представя отлично!. И малко офф - не попивката не може да наебе вилката освен ако не и се забиеш на много брутален преден баланс ама то тогава ти ще го изядеш най-много. аегайл- фокс - дуро ти си избирай. Аз лично манитуто не ми харесва и със тая задната арка ми е много гадно. Това е моето мнение. :)
onEcoRe
 
Мнения: 186
Рейтинг: 1194
Регистриран на: Пет Мар 11, 2011 1:35 pm


Назад към Продукти за Trials, Street, Urban, Dirt Jump, 4X

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта