Shimano SLX vs. SRAM X.7

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Shimano SLX vs. SRAM X.7

Мнениеот TeDo_BaPHa » Вто Яну 13, 2009 10:39 pm

Ако ви престои вземане на нова скоростна система , то коя от двете бихте избрали:
-Sram X.7
-Shimano SLX
Става въпрос за цялостна скоростна система: дерайльор, команди, декланшор. Ще се ползват главно за XC/AM. От една страна SLX ме привлече с това, че използва Shadow технологията, и е с около 10-тина грамчета по-лек. Но от друга страна Х.7 до сега само хубави неща съм чул. Друго важно нещо е, когато има примерно близка среща с някой камък, кой би бил по-здрав от двата дерайльора?

EDIT:
Говоря за GS (Short Cage) на SLX
Последна промяна TeDo_BaPHa на Вто Яну 13, 2009 11:13 pm, променена общо 1 път
ХОРА, ИЗПОЛЗВАЙТЕ ТЪРСАЧКАТА, ТЯ Е НАПРАВЕНА ЗА ДА ВИ УЛЕСНИ!!!
Cipokrila Zizibaga написа:p.s. Ако сте неосъзнат пубер на не повече от 14 и половина , или ми предлагате бартери за всякакъв вид бяла или черна техника, други предмети или човешки органи, моля не ме търсете.
Аватар
TeDo_BaPHa
 
Мнения: 2509
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 13, 2007 9:31 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Stancho » Вто Яну 13, 2009 10:55 pm

Ми като наследник на Hone аз бих заложил на SLX, макар и да съм със СРАМ в момента. Пробвал съм Hone и тази серия се представи много добре, а сега SLX ми се видяха още по - добри. Така че аз казвам SLX.
Аватар
Stancho
 
Мнения: 1501
Рейтинг: 1699
Регистриран на: Пон Юни 02, 2008 8:53 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Вто Яну 13, 2009 11:00 pm

Специално за задния дерейльор.... SLX е доста по-компактен от Х7, но за сметка на това е по-дълъг;
Като работа бих заложил на Х7 ;
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот axelmax » Сря Яну 14, 2009 12:19 am

ако имаш парички X9 ,219 грама (късо рамо):agree: ,безупречна работа :agree:
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот Newone » Сря Яну 14, 2009 10:55 am

Заради командите, аз съм привърженик на СРАМ. Не мога да си представя да се върна към палцовите команди на Шимано. Като работа не съм усетил някаква разлика между ХТ и Х9....
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот GECKO » Сря Яну 14, 2009 11:28 am

Newone написа:Заради командите, аз съм привърженик на СРАМ. Не мога да си представя да се върна към палцовите команди на Шимано. Като работа не съм усетил някаква разлика между ХТ и Х9....


Мда, но това не е особено задължаващо - аз съм със Sram Atack вързана към Shimano Saint и е прекрасно.

Откъм работа... SRAM-а превключва по-особено - някак леко и мигновено, но за сметка на това стърчи доста ( 4 пъти съм страдал от криво ухо за половин сезон по тази причина ) Направи ми впечатление също, че дори с криво ухо Sram-а работеше, и то без особени затруднениядостигаше нивото от преди това ( това разбирасе беше преди да цъкна на най-ниска предавка и да заклещя веригата :) ).

На Shadow-а не съм имал толкова много опит, но е драстично по-прибрано. а и откъм тегло и изработка си го бива ;) Само... не знам до колко е оферта SLX-а предвид цената, на която може да се намери сенчесто ХТ :)

Откъм камъни.... мисля, че всичките са на едно ниво, и ако искаш още брония ще е редно да се насочиш към Saint ;)
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Мнениеот An1MaL » Сря Яну 14, 2009 1:21 pm

Карах цяло лято SRAM X-7(оптегач и команда),първоначално беше добре, превключваше много леко и безшумно. На мен лично ми допадаше, и не мисля, че дългото рамо е минус. Обаче не бих заложил повече на SRAM X-7, разлуфти се до неознаваемост! За теб незнам как ще го караш и к'во ще го правиш, но аз лично бих заложил на Shimano SLX. Също така и командата направи един проблем, по едно време започна да спича, и да прави по две превключвания, незнам защо, обаче я разглобих и я оправих. Сигурно пружинката се е била разместила. За предния дерайльор незнам, не съм карал, но имам приятели които карат, и до сега не са се оплаквали.
Bogdan Andreev - RAM BIKES N4
Аватар
An1MaL
 
Мнения: 584
Рейтинг: 1942
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 10:05 am
Местоположение: София


Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта