Avid Elixir R или CR

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Avid Elixir R или CR

Мнениеот hitar_potar » Пон Яну 12, 2009 2:13 pm

здр, искам да питам някой карал ли е някоя от новите спирки AVID ELIXIR, независимо R или CR варианта, да сподели впечатления. и каква толкова е разликата, че в CRC едното да е по-скъпо от другото с около 30 паунда. CR има допълнителна някаква екстра, но нищо не ми говори. може ли някой да обясни? :bowdown:
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Мнениеот GECKO » Пон Яну 12, 2009 2:26 pm

Разликата е същата като между Juicy 5 и 7, CR има настройка на захапването. Ако не се лъжа CR-а има и банджоподобно нещо на апарата, за да си нагласиш под какъв ъгъл ти идва маркуча.
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Мнениеот hitar_potar » Пон Яну 12, 2009 6:30 pm

мерси много за бързия отговор. :bowdown: не мисля, че тези допълнителни опции по спирачката ще са ми нужни, затова мисля, че R-версията ще ме задоволи напълно. :beer:
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Мнениеот fall_out » Пон Яну 12, 2009 6:45 pm

Хмм а някой би ли ми обяснил къде се наместват тея Еликсири,в смисъл за какъв вид каране са насочени.
Аватар
fall_out
 
Мнения: 597
Рейтинг: 1685
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 12:39 pm

Мнениеот hitar_potar » Пон Яну 12, 2009 7:01 pm

мисля някъде прочетох, че еликсир-линията се е очаквало да смени джуситата, но джуси продължава да се произвежда. мисля, че еликсир ще се ползва за това, за което и джусито досега, само дето ще се представя една идея по-добре... нещо като случая - предния фиат пунто се продаваше добре и го оставиха в производство опр. време, а новото пунто просто беше прекръстено на гранде пунто. :) :agree:
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Мнениеот Zink » Пон Яну 12, 2009 7:43 pm

Elixir R и CR заемат пазарния сегмент между Juicy и Code. Разлика между двете спецификации има и в това, че CR може да се поръча с карбоново лостче.
True Riders Team
Zink
 
Мнения: 696
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Авг 30, 2004 10:37 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Isidor » Пон Яну 12, 2009 7:51 pm

но джуси продължава да се произвежда.

Аз пък предполагам, че след като Елексир-а е излязал Джуси ще си остане като по-бюджетна спирачка с доста добри спирачни възможности. Съвсем се бъркам, ако това, което Zink казва е истина :dunno:
Rides: Santa Cruz Heckler with Fox DHX 5.0
Аватар
Isidor
 
Мнения: 812
Рейтинг: 1533
Регистриран на: Нед Апр 02, 2006 6:15 pm
Местоположение: Middletown, Connecticut, USA

Мнениеот hitar_potar » Пон Яну 26, 2009 1:47 pm

може ли някой да ми каже, ако е запознат, горе-долу с какво мито ще ме цакат за едно такова, през тоя сайт - http://www.jensonusa.com/store/product/ ... Brake.aspx ? а и ако има още някакви разходи освен митата, да кажете.
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Мнениеот biker-kj » Пон Яну 26, 2009 1:49 pm

Мито - 8% oт цената на продукта + ДДС - 20% от цената на продукта + мито! ;)
Последна промяна biker-kj на Пон Яну 26, 2009 2:40 pm, променена общо 1 път
Аватар
biker-kj
 
Мнения: 791
Рейтинг: 1941
Регистриран на: Пет Окт 28, 2005 8:21 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот jivkonik » Пон Яну 26, 2009 2:09 pm

biker-kj написа:Мито - 8% + ДДС - 20% = 28% ;)

:nono: :nono: :nono:
Грешно смяташ! Първо начисляват митото върху цената на стоката и транспорта и, след това върху цялата получена сума слагат 20%!
Пример - една стока струва 100 лв заедно с транспорта до тук.
Като сложат митото от 8% става 108 лв стойността, след което като сложат още 20% на тези 108 лв става 129.60лв. Изваждаш от тях 100лв и получаваш, че трябва да заплатиш 29.60 лв мито и ДДС.
По твоята сметка по-горе излиза 28 лв мито плюс ДДС!
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот bikerider » Пон Яну 26, 2009 5:55 pm

Грешка всъщност няма - и двамата сте прави, защото говорите за едно и също, но biker-kj е пропуснал, че се облага крайната цена на продукта, тоест включително транспорта.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот CoBHC » Пон Яну 26, 2009 8:19 pm

Искам само от личен опит да споделя с теб, че една-две настройки, не идват вповече. Аз лично, съжалявам, че моята спирачка няма въпросната настройка за захапването. 30 паунда са много пари, но въпреки това, помисли ужасно много, защото другия вариант за нагласяне е с промяна на количеството спирачна течност, което не е най-лесния за изпълняване процес (а, като добавим факта, че тази спирачка е на марката Avid, източването и след това обезвъздушаване са напълно невъзможни освен ако не разполагаш с специалния комплект)
Поздрави ! :beer:
Аватар
CoBHC
 
Мнения: 121
Рейтинг: 1024
Регистриран на: Пон Яну 26, 2009 10:33 am

Мнениеот hitar_potar » Пон Яну 26, 2009 8:39 pm

а вие сигурни ли сте, че на тези 100 паунда ще се начислят допълнително още само 30??? щото аз не съм... и това ме спира да я поръчам от тоя сайт... разбира се, винаги го има и chainreaction-а, но там вече си говорим за 160 паунда. :dunno:
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Мнениеот Admin » Пон Яну 26, 2009 9:21 pm

hitar_potar написа:а вие сигурни ли сте, че на тези 100 паунда ще се начислят допълнително още само 30???


Налозите, които ще трябва да платиш, вече ти ги изясниха. Уловката при поръчка от САЩ е цената на доставката, тъй като тя се начислява към цената, посочена от магазина и едва след това се обмитява всичко. А пък тази доставка до България, дори да е само за една спирачка, едва ли ще е по-малко от 30$. Понякога точно доставката би била най-скъпото при покупка от САЩ.
При покупка от страна-член на ЕС мито и ДДС не се дължат, но пак трябва да внимаваш за цената на доставката.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот hitar_potar » Пон Яну 26, 2009 9:38 pm

благодарен съм за точните отговори. :bowdown: админ, в момента в jensonusa.com имат някаква промоция, че всяка поръчка над 75 долара тръгва с безплатна доставка, освен ако не искаш някаква по-бърза доставка... за проверяване на цената на доставката трябва да се вкара желаната стока в basket-а и мисля да се уточни за къде ще се праща. след вс това, общата цена така и не се промени, като го пробвах това, затова си мисля, че доставката ще е безплатна дотук. наистина страшно много се замислих коя от двете спирачки да избера - ако CR-а наистина излезе около 130 паунда, мятам му се отгоре, но повече пари наистина не ми се дават.

ЕДИТ: уупс, извинявам се, доставката се оказва, че не е безплатна, отначало не я добавят към количката, но ако се направи поръчката, ще изгърбят още 65 долара за доставка, което вече надвишава моя бюджет. сори за това, че ви занимавах, и още един път мерси на отзовалите се специалисти по проблема с международните пратки. :beer: :beer: :beer:
Последна промяна hitar_potar на Пон Яну 26, 2009 9:44 pm, променена общо 1 път
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Мнениеот PtD » Пон Яну 26, 2009 9:41 pm

bikerider написа:Грешка всъщност няма


Е, всъщност има, защото облагането излиза 29.6% вместо 28. :) За който не може да си го спести...
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот bikerider » Вто Яну 27, 2009 12:29 am

Добре дошъл в клуба на дъртите заядливци :roll2:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот TeDo_BaPHa » Вто Яну 27, 2009 7:09 am

А и в момента говорим за 100 паунда до колкото разбрах, а представете си примерно от 1000 пак ли раликата ще е в 2 паунда ;) :agree: :beer:
ХОРА, ИЗПОЛЗВАЙТЕ ТЪРСАЧКАТА, ТЯ Е НАПРАВЕНА ЗА ДА ВИ УЛЕСНИ!!!
Cipokrila Zizibaga написа:p.s. Ако сте неосъзнат пубер на не повече от 14 и половина , или ми предлагате бартери за всякакъв вид бяла или черна техника, други предмети или човешки органи, моля не ме търсете.
Аватар
TeDo_BaPHa
 
Мнения: 2509
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 13, 2007 9:31 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот jivkonik » Вто Яну 27, 2009 11:17 am

Само да вметна, че скоро си взимах пратка от Австралия дошла по DHL на митницата на летище София, където културно ми обясниха, че за частни лица пратки на стойност до 150 ЕВРО са необлагаеми!!! :^: - разбира се, попълваш надлежни митнически документи за пратката в митническа агенция (може и сам ако си супер наясно с тарифни кодове и процедури на внос), от там на митница, от там на DHL - цялото освожбодаване ми излизе над 30 лв. такси.
На централна митница София на пощенските гишета обаче продължават да си твърдят, че за тях "тия 150 евро не важат?!? :dunno: "
Писах писмо до обявения на сайта на Агенция МИТНИЦИ мейл с въпрос за изясняване на тези 150 ЕВРО - никакъв отговор, разбира се!
ЩЕ отговарят те на ДАНЪКОПЛАТЕЦ (разбирай - техен работодател - човек, който им плаща част от заплатите...) :(!: :(!: :(!: Мизерници....
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот bikerider » Вто Яну 27, 2009 11:23 am

jivkonik написа:На централна митница София на пощенските гишета...


Си е ... Франко магарето. Няма такива нещастници... след като си взех последната пратка получих четири известия, едно от друго по-настоятелни. Пълна мизерия...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот jivkonik » Вто Яну 27, 2009 11:29 am

bikerider написа:
jivkonik написа:На централна митница София на пощенските гишета...


Си е ... Франко магарето. Няма такива нещастници... след като си взех последната пратка получих четири известия, едно от друго по-настоятелни. Пълна мизерия...

Тия само ги "черпим", нещат да си платиш легално и тва си е, просто са супер нагли, но като си платих легално 30 лв за освобождаване на НЕОБЛАГАЕМА пратка на Летището си мисля, че е по-рентабилно "да черпим".... :crap:
Ех...... държавица, мила, родна...
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот bikerider » Вто Яну 27, 2009 12:38 pm

Предпочитам да си дам парите на пощенски служител, отколкото на държавната администрация в лицето на тия тлъсти нагли митнически тапири, които ме карат да чакам по половин час да ми ударят едно печатче, за да мога да платя на гишето на банката.

Айде аз спирам, че се отплеснахме :)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Re: Avid Elixir R или CR

Мнениеот bbike » Пон Фев 02, 2009 9:51 pm

hitar_potar написа:здр, искам да питам някой карал ли е някоя от новите спирки AVID ELIXIR, независимо R или CR варианта, да сподели впечатления. :bowdown:



Здравей.Аз карам с Avid Elixir R 203mm диск предна.Много съм доволен от тази спирачка,защото има добра модулация,има много спирачна мощност (поне с вариянта 203мм диск) и от личин опит Аvid Elixir R 203mm има значително повече мощност отколкото Avid Juisy 7 203mm.Врътката която е на лостчето е голяма екста,защото без никакви усилия,само с няколко завъртания можеш да си реголираш лоста напред-зазад в зависимост на дължината на пръстите и удобството.
Диска G3 който варви в комплект със спирачките Avid Elixir,освен,че има по добър дизайн от G2 има и някои подобрения в работата на спирачката: че е по лек с 13 грама от G2 и има по-добро охлаждане (според мен).

Надявам се,че сам ти бил полезен. :) :popcorn:
Аватар
bbike
 
Мнения: 114
Рейтинг: 1277
Регистриран на: Сря Яну 30, 2008 11:11 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот hitar_potar » Пон Фев 02, 2009 10:50 pm

ами... общо взето мнението за модела Еликсир е добро, независимо R или CR... което ми помогна да взема решението - преди 5-6 дни поръчах R-версийката за отпред със 185 мм диск (просто сега 160 паунда ми идват много нанагорно). само мога да се радвам, че си доволен от нея, bbike, щото скоро ще ти бъда колега по спирка. :beer: мерси на всички за изчерпателните отговори както по въпроса с различните благинки по спирачките, така и по отношение на разясненията за доставките. :beer: :bowdown: :beer: :bowdown: :beer:
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе


Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 102 госта