Въпрос...

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Въпрос...

Мнениеот LORDA » Пон Дек 29, 2008 1:17 pm

Не съм много сигурен в това дали запитването ми е за точно тази секция на форума, надявам се да съм попаднал на правилното място!

... като за начало ще вметна, че съм висок 182см и тежа 70кг. Карам сражнително твурдичко. Последно карах Драг Онтарио ТЕ, от който чесно казано бях доволен и оставам с добри впечатления. Продадох го на скоро тъй, като реших за идната година и сезон да мина на по-висок клас велосипед.

Та... въпроса ми е следния бих искал обосновни съвети от запознатите за това какъв ще е най-удачния избор за байк в диапазона 1000 - 1200 лв?! Бих желал да се коментират и сравняват основно модели на Драг и Рам в този ценови диапазон!

Благодаря предварително за вниманието, весели празници на всички!
LORDA
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юли 24, 2006 9:29 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот hitar_potar » Пон Дек 29, 2008 2:07 pm

здр, предполагам ще искаш някой твърдак с мека вилка отпред, провери в http://www.ridespot.net за RAM HT1, НТ2 и НТ3, те се движат в диапазона 950-1400лв. - горната граница е малко над бюджета ти, но може да се направи някой компромис. също можеш да се обадиш в БАС, ако не се лъжа, можеш да си избереш рамка и окомплектовка по твой вкус, като горе долу вземеш за база трите изброени байка.
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Мнениеот axelmax » Пон Дек 29, 2008 2:41 pm

за какъв стил?
мека или твърда рамка?

един АМ би бил достатачен;)

малко ще излезнеш от бюджета ,но аз бих сменил спирачките с J5 С ПО ГОЛЯМ ДИСК ОТПРЕД и обтегача с X7

:beer:
Последна промяна axelmax на Пон Дек 29, 2008 3:18 pm, променена общо 1 път
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот LORDA » Пон Дек 29, 2008 2:54 pm

Твърда!
LORDA
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юли 24, 2006 9:29 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот hitar_potter » Пон Дек 29, 2008 4:39 pm

Рам НТ2 със спирачки Avid BB7 мисля, че ще те устройва :) Може би леко ще превишава границата от 1200лв. , но може да се направи и някой друг компромис..
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Мнениеот foxracingshox » Пон Дек 29, 2008 7:52 pm

Ram HT2 е 1200лв с вилка Rock Shox Dart3 :)
Ако можеш събери още 160-170лв и кажи в магазина
да ти сменят Dart3-ката с една Rock Shox Tora 289 ;)
Мисля че това е най-удачното решение :beer:
Аватар
foxracingshox
 
Мнения: 562
Рейтинг: 1107
Регистриран на: Пон Дек 22, 2008 11:07 pm
Местоположение: София

Мнениеот hitar_potter » Пон Дек 29, 2008 8:48 pm

http://www.ridespot.net/product_info.ph ... ts_id=2706

За жалост, вече не... 1400 е. Така че ще трябва да се правят компромиси :) Хубавото е, че човекът може да иде в БАС и да си поговори с пичовете там и да им каже, че му трябва байк за 1200, примерно и заедно ще измислят прилична окомплектовка ;)
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Мнениеот LORDA » Вто Дек 30, 2008 12:14 am

Може да се позамисля и да се бръкна за още 100-200 лв отгоре.
Всички до момента ми намеквате и правите предложения за HT2... нещо друго, като предловение няма ли да видя всв пак и да се направят сравнения?
От този ценови клас какво бихте могли да предложите от серията на ДРАГ и да го сравните съответно с HT2 на РАМ?! Мислех си за EXPERT в интерес на истината, но все повече ме разубеждават и накланят везните в полза на РАМ-а.
LORDA
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юли 24, 2006 9:29 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Motorola » Вто Дек 30, 2008 12:21 am

Като бивш служител в Драг... взимай РАМ-а. Ако не друго поне ще е сглобен по-читаво :popcorn:
Motorola
 
Мнения: 78
Рейтинг: 1208
Регистриран на: Вто Окт 21, 2008 12:02 am

Мнениеот hitar_potter » Вто Дек 30, 2008 12:27 am

LORDA написа:Може да се позамисля и да се бръкна за още 100-200 лв отгоре.
Всички до момента ми намеквате и правите предложения за HT2... нещо друго, като предловение няма ли да видя всв пак и да се направят сравнения?
От този ценови клас какво бихте могли да предложите от серията на ДРАГ и да го сравните съответно с HT2 на РАМ?! Мислех си за EXPERT в интерес на истината, но все повече ме разубеждават и накланят везните в полза на РАМ-а.
Драг нямат такъв доказан еквивалентен АМ твърдак :agree:
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Мнениеот hitar_potar » Вто Дек 30, 2008 1:19 am

ем драгската алтернатива е експерта, мисля... и веднага бих се насочил към хт2-ката, както ти казват и др съфорумци. :) тей де, аз вече се насочих към него и ся го събирам дзвера. а ако не ме лъже паметта, РАМ (демек БАС, нали са им представители) предлагаха срещу някакво минимално доплащане над цената на рамката и custom paintjob, в случай че не харесаш ни една от готовите разцветки (въпреки че беличко с червени надписчета просто рулира и плеска отвсякъде :bowdown: :bowdown: :bowdown: ). надявам се не бъркам нещо, щото това беше доста отдавна. а за ДРАГ въобще не съм чувал да предлагат такава опция.
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Мнениеот Daniel Panev » Вто Дек 30, 2008 6:26 am

hitar_potar написа:ем драгската алтернатива е експерта, мисля... и веднага бих се насочил към хт2-ката, както ти казват и др съфорумци. :) тей де, аз вече се насочих към него и ся го събирам дзвера. а ако не ме лъже паметта, РАМ (демек БАС, нали са им представители) предлагаха срещу някакво минимално доплащане над цената на рамката и custom paintjob, в случай че не харесаш ни една от готовите разцветки (въпреки че беличко с червени надписчета просто рулира и плеска отвсякъде :bowdown: :bowdown: :bowdown: ). надявам се не бъркам нещо, щото това беше доста отдавна. а за ДРАГ въобще не съм чувал да предлагат такава опция.

До колкото си спомням вземат 50 лв за пребоядисване. Първоначалното боядисване си е включено в цената на рамката и можеш да си избереш каквито цветове искаш. Това по несигурни спомени от началото на годината...
TheAnimal написа:Абе друго си е да го "забелиш" :evil:
Аватар
Daniel Panev
 
Мнения: 1934
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 3:47 pm
Местоположение: София

Мнениеот storm » Вто Дек 30, 2008 1:19 pm

Аз лично съм 180см висок и в началото на септември си сглобих толкова обсъждания Drag Climber `08. Окомплектовах го за малко над 1200 с прилични части :) . Досега както и да го карам нямам оплаквания. Пояснявам че Climber-a не е с оригинална окомплектовка, а е сглабян на части. Успех при избора, дано съм помогнал :popcorn:
Весели Празници на всички! :beer:
Барзи :peace:
Всеки луд :crazy: с номера си :scatter:
Аватар
storm
 
Мнения: 183
Рейтинг: 1269
Регистриран на: Пет Юни 27, 2008 12:05 pm
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот PowerSlide » Вто Дек 30, 2008 10:39 pm

Сякаш си объркал раздела, но смятам че за обявения бюджет най е подходящ един HT3 (средния размер рамка) а с остатъка си закупи екипировка :agree:
Иначе може да погледнеш това колелце http://mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=46653 ама сега ще ти излезе над 1650лв
Аватар
PowerSlide
 
Мнения: 1189
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 12:07 pm
Местоположение: на баира

Мнениеот Teodor40 » Вто Дек 30, 2008 11:54 pm

Motorola написа:Като бивш служител в Драг... взимай РАМ-а. Ако не друго поне ще е сглобен по-читаво :popcorn:


Ти да не си работил в РАМ байкс също че да кажеш? И какво му е на сглобяването? Присъствал съм в завода и мисля, че всичко е в рамките на нормалното, а което не е - има си реална гаранция.

http://screambikes.eu/product_info.php? ... d39e7b04d0 с малки ъпгрейди е доста добре. Само трябва да видиш като размер как е.

http://screambikes.eu/product_info.php? ... d39e7b04d0 Доживотна гаранция на рамката и 2 години на компонентите...

Цените се чувствително под 1200лв и ти остават бяа финанси за ъпгрейд ;)
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Мнениеот hitar_potar » Сря Дек 31, 2008 8:51 pm

teodor4o, и двата байка не си заслужават парите, от трека може само рамката да ползва, другото по байка не става, ако пък сравняваме драг асаут с рам хт2, драга няма шанс. lorda каза, че евентуално може да изрови отнякъде още някой скрит досега лев... ако му се занимава, може да пробва с поръчка от интернет, примерно chainreactioncycles.com. моя бюджет беше около 1500лв :crazy: , с които сглобявам рам хт2 със сънтър епикон вилка, хейс маг диск отпред (втора ръка), авид джуси 5 отзад, смесен drivetrain LX, SLX и HONE, седалка FIZIK ( :bowdown: ), предна главинка FORMULA на машинни лагери с ALEXRIMS DP20, отзад май ще бъде DA BOMB главина с мавик шина. те това е, което може да се сглоби с чарколя от chainreaction-а, мисля, че е по-добре от досегашните предложения. разбира се, на някои епикона може да им се стори недостатъчно здрав, примерно рукс ще върши идеална работа, но е и малко по-скъп... което може да се компенсира примерно с избора на drivetrain LX от по-старите, които също никак не са лоши. няма нищо сложно с поръчката, трябва само кредитна (или дебитна, ма не съм сигурен) карта, аз използвах виза електрон, не е нужно плащането да става през пейпал, може направо да се плаща... само бг-пощите бавят малко доставката, щото "такива са дните" според тяхна служителка мисля. lorda, ако наистина решиш да действаш по този вариант, но нямаш възможност да се оправиш сам, опитай да се свържеш с jivkonik (съфорумец, надявам се да не се разсърди от рекламата :thumb: ), той има опит с поръчките. и се надявам да съм помогнал. весела нова година на вс. ;)
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Мнениеот LORDA » Чет Яну 01, 2009 10:49 am

Коментирайте по темата смело и мерси на всички за пореден път. Чета всичко и умишлено не се вклучвам в разговора и обсъждането :)

4.Н.Г. на всички!
LORDA
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юли 24, 2006 9:29 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Mast3rm1nd » Нед Яну 04, 2009 5:35 pm

@Теодор40
1вото дето си го дал е за DJ/Urban а второто за XC.. Все пак темата е за AllMountain :)
Аватар
Mast3rm1nd
 
Мнения: 245
Рейтинг: 936
Регистриран на: Пон Дек 22, 2008 8:32 pm
Местоположение: София


Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 96 госта