RAM AM '09 - промени?

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

RAM AM '09 - промени?

Мнениеот LandShark » Чет Дек 04, 2008 2:34 pm

Привет,

Покрай на скорошния ми интерес за подобрения по моя велосипед RAM AM '08, в магазина при Нахи, случайно разглеждах каталога на РАМ Байкс за 2009г. Общо взето лично аз съм много доволен от рамката и целия велосипед. Но и предварително си признавам че нямам много опит, сравнително нов съм в този спорт и не се чувствам много компетентен да коментирам. Към момента не видях да има пусната тема за промените в моделите на RAM, се престрашавам да поведа дискусията. Това което аз прочетох е, че при новата рамка на RAM AM '09 средното движение е изместено назад (с около 20мм), поради което седалковата тръба в средата си има чупка, която да компенсира изместването. Чисто визуално за мен това малко разваля геометричната визуална хармония, но се надявам пък функционално наистина да има полза това нововъведение. Отделно се появява неудобство от това че седалковото колче ще трябва да е по-късо (поне наполовина се съкращава възможната дължина за прибиране надолу). Струва ми се че рамката може би малко ще загуби якост в тази си част при седалката (тази чупка там, допълнителни заварки) - не съм специалист по тази част, просто предположение. Така че специално това нововъведение ми е малко странно. Според вас има ли смисъл и каква по-специално е предполагаемата полза?

Другата промяна ми се стори по-смислена. А именно промяна с цел олекотяване (така пишеше на каталога!) на кобилиците. При което обаче се губят 3-те възможни позиции, остава само най-вътрешната (което оправдават с това, че и без друго мнозинството клиенти използват само нея). Самите кобилици чисто визуално според мен изглеждат по-добре от досегашните (надявам се ще извините тези мои естетически залитания), донякъде жалко че се губят двете позиции. Интересно ми е дали на рамка модел 2008 ще могат да се "вграждат" кобилици модел 2009? Интересна е и оценката дали наистина няма значение 2-те екстра позиции които се губят, дали досегашните кобилици наистина са имали нужда от подобрение и олекотяване. Т.е. освен визуално, ми е интересно да коментираме и функционално тази промяна.
Аватар
LandShark
 
Мнения: 225
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 10:00 am
Местоположение: Сф, Кзн, СтЗ

Мнениеот outfaced » Чет Дек 04, 2008 2:59 pm

средното движение е изместено назад
...

20mm са много бе човек ... сигурен ли си ?
и е изместено спрямо какво, не може просто да се вземе и да се премести - това променя цялата рамка !

а по кобилиците лично мен много ми е любопитно какво са направили :D
не мисля, че въпросните се нуждаеха от олекотяване, по скоро от заздравяване ... друг материал и спънка отзад
иначе верно никой не ги кара на друго освен 150

това което ми идва на ум, като ти чета впечатленията е, че са свалили средното надолу ... нещо отдавна очаквано
и понеже свалянето на средното надолу на сегашната рамка означваще и намаляне на хода, понеже гумата стига до седалковата тръба, затова са сгънали седалковата тръба, за да освободят място
:idea:
ако е така ... е определено крачка във вярна посока

я накой да постне една картинка де :dunno: :)
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот LandShark » Чет Дек 04, 2008 3:07 pm

Може би си прав, че е изместено надолу - и на мен такъв ми е спомена, но ми се стори леко нелогично да е надолу. Тук колега в офиса ме разколеба за това надолу (струваше му се безсмислено, но какво пък ние тук сме един отбор...), та затова в крайна сметка написах назад - просто защото за момент ни се стори да е по-логично. За 20мм не съм напълно сигурен, това ми е по спомен. Виж, почти сигурен съм, че за кобилиците бяха използвали думата "олекотяване". Картинка за съжаление нямам.
Аватар
LandShark
 
Мнения: 225
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 10:00 am
Местоположение: Сф, Кзн, СтЗ

Мнениеот Admin » Чет Дек 04, 2008 5:14 pm

Средното движение наистина е свалено с 20мм по-ниско, а не по-назад. За мен това е едно същественото подобрение, от което се нуждаеше тази рамка, така че мога само да го приветствам :agree:
Що се отнася до позициите за хода, когато имах АМ, две от тях ми бяха напълно излишни. Ползвал съм ги само заради самата проба и толкоз. А и другите ползватели на Ram AM, които познавам, май подхождат по същия начин. ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Delta » Чет Дек 04, 2008 8:37 pm

а цени могат ли да се кажат или е още рано
Skype:nos_222
Delta
 
Мнения: 99
Рейтинг: 998
Регистриран на: Съб Сеп 06, 2008 8:54 pm

Мнениеот Admin » Чет Дек 04, 2008 8:45 pm

Скоро (надявам се другата седмица) ще мога да публикувам подробностите за каталог 2009 на Ram в статия, както обикновено :agree: Не ми се иска сега на парче да разнасям части от информацията - по прегледно ще е наведнъж :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот bobiracing059 » Чет Дек 04, 2008 8:49 pm

С нетърпение очаквам да видя новите модели и части. :bowdown: :beer:
Ram Bikes Team
Аватар
bobiracing059
 
Мнения: 1554
Рейтинг: 1317
Регистриран на: Пет Юни 15, 2007 9:50 pm
Местоположение: Плевен

Мнениеот URNEST » Сря Дек 10, 2008 4:42 pm

В Райдспот може да се видят част от новите модели заедно със съотвтните им цени. :)
Аватар
URNEST
 
Мнения: 1998
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 9:04 pm
Местоположение: София


Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: BlazeBg и 110 госта