RS Lyrik или Fox 36 Talas RC2

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

RS Lyrik или Fox 36 Talas RC2

Мнениеот LandShark » Пон Дек 01, 2008 6:29 pm

Привет,

Към момента съм щастлив собственик на един RAM AM. Може би е редно да спомена, че карам основно ХС, като макар че колелото не е от най-леките с него и катеря. Спускането за сега не ми е стихията, но определено там АМ доставя удоволствие. Замислил съм се за подобрение на велосипеда. Срам ме е да си призная, но основната ми цел е просто да пробвам нещо различно. Към момента вилката ми е RockShox Pike 426 Dual air 140мм. За нея не мога да кажа нищо лошо - работи си чудесно. С нея имам 1600+ км и никакви грижи. Въпреки това реших да пробвам по-висок клас, като вариантите които спряха вниманието ми са:

1) Rock Shox Lyrik solo-air
2) Rock Shox Lyrik 2 step air
3) Fox 36 Talas RC2

Първия бързо го отписах след като съобразих че с нерегулируеми си ход от 160мм при изкачванията които правя като че ли ще е по-трудно, отколко с Pike-a за сметка на по-голямо удоволствие при спускания. Но лично аз държа на изкачванията, не по-малко отколкото на спускането. Затова всъщност се колебая между (2) и (3) - при които може да се регулира хода. Като че ли клоня към (2), донякъде защото цената на която ще ми го доставят ще е по-ниска, а и ми се струва че Rock Shox са по-отдавна на пазара у нас, съответно може би сервизното обслужване ще е по-надежно (знам ли). Карал съм веднъж велосипед със Fox 32 Float RLC и ми се стори много добра вилка, с много добри впечатления останах. Отделно Таласа има 3 положения при регулиране на хода (160, 130, 100мм), докато Лирика - само 2 (160, 115мм).

Ще съм благодарен на коментари от ваша страна.
Аватар
LandShark
 
Мнения: 225
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 10:00 am
Местоположение: Сф, Кзн, СтЗ

Re: RS Lyrik или Fox 36 Talas RC2

Мнениеот sando g » Пон Дек 01, 2008 8:28 pm

LandShark написа: докато Лирика - само 2 (160, 115мм).



:nono: Не , не! Това 115-160 не значи, че можеш да го караш само на 2 размера, а че хода, на който го караш е от 115 до 160 мм :popcorn:

По темата: От двете вилки съм карал само Лирик-а и общо взето работата му не ми допадна много.
[img]http://userbars-bg.com/uploads/Спорт/truvativ%20user%20bar.png[/img]
Аватар
sando g
 
Мнения: 788
Рейтинг: 1562
Регистриран на: Нед Дек 02, 2007 8:45 pm
Местоположение: Sofia,Lozenec

Мнениеот FireFoXa » Пон Дек 01, 2008 8:53 pm

За "Rock Shox Lyrik 2 step air " има тест във сайта направен от админа ;) Ако не си го прочел, хвърли му едно око :popcorn:
Аватар
FireFoXa
 
Мнения: 1057
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Чет Окт 12, 2006 3:23 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Capoeira » Пон Дек 01, 2008 8:57 pm

НЕ не не, ама да да да.
Само 2 са положенията в който се кара и проблема е, че след известно време от 115-160 става 140-160 и накрая остава само 160. А като работа мога да ти кажа че по работлива хидравлика няма на пазара, не случайно я прехвърлиха на новите Боксери.
Bikes Intelligence Life
Proud of Boxxer
Аватар
Capoeira
 
Мнения: 1188
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 10, 2003 9:49 pm
Местоположение: 2025

Мнениеот ATR » Пон Дек 01, 2008 9:19 pm

Capoeira написа: ...след известно време от 115-160 става 140-160 и накрая остава само 160....

Малко офтопик, ама да попитам - това има ли го при пайковете ?
Аватар
ATR
 
Мнения: 126
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Авг 01, 2008 3:43 pm

Мнениеот codename47 » Пон Дек 01, 2008 9:20 pm

вариант е да вземеш Lyric coil+u-turn като по-безпроблемна система но u-turn-a си е трудоемка задача. Вариант е също ако се целиш в 160мм ход Mz 55+ETA. Ето една подобна тема: http://forums.mtbr.com/showthread.php?t=419019
Ако приемете ограниченията си, ще успеете да ги прескочите и да минете отвъд тях!
Аватар
codename47
 
Мнения: 2295
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 9:19 pm
Местоположение: София

Мнениеот Capoeira » Пон Дек 01, 2008 10:00 pm

ATR написа:
Capoeira написа: ...след известно време от 115-160 става 140-160 и накрая остава само 160....

Малко офтопик, ама да попитам - това има ли го при пайковете ?

мне това е проблем на 2-степ
Bikes Intelligence Life
Proud of Boxxer
Аватар
Capoeira
 
Мнения: 1188
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 10, 2003 9:49 pm
Местоположение: 2025

Мнениеот outfaced » Пон Дек 01, 2008 10:48 pm

codename47 написа:вариант е да вземеш Lyric coil+u-turn като по-безпроблемна система но u-turn-a си е трудоемка задача. Вариант е също ако се целиш в 160мм ход Mz 55+ETA. Ето една подобна тема: http://forums.mtbr.com/showthread.php?t=419019


и аз бих заложил на coil (2степа продължава да прави ядове, съдейки по какво се пише у форумите) ... любопитно ми е някой имал ли е възможност да сравни двете като работа (въздушната и пружинната конкретно при лирик) та да сподели

55ета нещо не се радва на популярност ;)

фокса ... ако не можеш да си я оправяш сам, май няма кой да ти я оправи тука ... или поне никой, който да поеме отговорност за това

wotan-a също беше алтернатива, обаче нещо му забиха много висока цена тая година. При тая вилка имаш поне със сигурност много приятно функционираща и надеждна система за понижаване на хода. Всъшност точно за това което ти караш, даже е доста добър варинат ... едно заради горното, второ, че няма 101 настройки - просто си я караш :D (иначе и лирика и таласа имат бая джиджафки за настройване ;) )
Дали е най доброто като работа - по скоро не, но явно е на съвсем задоволително ниво за приятно сурване надолу.
Сервизирането също е по силите на домашен майстор.
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот stroker » Пон Дек 01, 2008 11:58 pm

Аз карах лирик 2 степ и мога да кажа само хубави неща за тази вилка,въпреки проблемите с 2-степа(които за мен не бяха въобще проблем ,тъй като аз никога не ползвах регулирането на хода,ами я карах само на 160мм) просто работата и страхотната отзивчивост на вилката към всякакви препятствия ме накара да си взема тотем,найстина много ме зариби мишъна.За Фокс 36 нямам наблюдения(имам преки впечатления от 32 талас рлц,което значително отстъпваше на моя лирик).
Нещото за което се сещам(тъй като сега съм на този хал) е че ще ти е трудна продажбата на такъв тип вилка.
stroker
 
Мнения: 558
Рейтинг: 1842
Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 11:09 am

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Вто Дек 02, 2008 12:00 am

stroker написа:Нещото за което се сещам(тъй като сега съм на този хал) е че ще ти е трудна продажбата на такъв тип вилка.



Вилка от този клас веднъж се купува....
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот Newone » Вто Дек 02, 2008 8:49 am

Аз бих препоръчал Фокс Талас, с уговорката, че нямам продължителни впечатления от Рокшокс Лирик. Моят Фокс вече навърши третия си сезон и въпреки това продължава да работи безупречно. Освен това вилката ми е отваряна два пъти в БАС за смяна на масло и нямам проблеми с нея след поддръжката. Не е за подценяване и фактът, че Фокс 36 е най-лек в класа си. В общи линии, толкова съм доволен, че следващата ми вилка ще е отново Фокс Талас 36, но не знам кога ще се случи това, защото сегашната ми вилица продължава да ми служи перфектно. Дано да съм помогнал... ;)
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот outfaced » Вто Дек 02, 2008 9:06 am

HepBeH_XaMcTep написа:
stroker написа:Нещото за което се сещам(тъй като сега съм на този хал) е че ще ти е трудна продажбата на такъв тип вилка.



Вилка от този клас веднъж се купува....


:offtopic:
стига бе ... няма да са женя за нея я :D
:offtopic:

тука е ясно че ще се продаде трудно ... то при общ пазар 3-4бр. на година я има я няма :) и въможността винаги да се поръча нещо от вън на добра цена ...

в момента най тънко лирик койл в ЕС намерих тука ...
http://www.bike-discount.de/shop/k277/a ... ml?mfid=45
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот GECKO » Вто Дек 02, 2008 11:13 am

Аз пък бих избрал Manitou Nixon за вилка със 160мм ход, която да става за всичко... хем по-лека, хем по-измислена... а да тя беше и по-евтина ;)
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Мнениеот sherpite » Вто Дек 02, 2008 1:04 pm

FOX 36 :agree:
А джуджето хаяско как не се е обадил още :offtopic:
Аватар
sherpite
 
Мнения: 722
Рейтинг: 1623
Регистриран на: Нед Мар 27, 2005 9:35 am
Местоположение: София

Мнениеот outfaced » Вто Дек 02, 2008 2:04 pm

sherpite написа:FOX 36 :agree:


такива мнения от 2 думи са особенно информативни ша знаеш

вземи обясни защо ... може пък да е от полза на някой ;)
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Newone » Вто Дек 02, 2008 2:06 pm

outfaced написа: ... то при общ пазар 3-4бр. на година я има я няма :) и въможността винаги да се поръча нещо от вън на добра цена ...


Владо, мисля, че подценяваш пазара на Фокс в България/вилки само/.
Моите впечатления са за повече продадени и внесени бройки, освен това високата надеждност на Фокс в сравнение с останалите известни марки би трябвало да помогне при евентуална препродажба....
Естествено, ако се търси реалистична цена за вилка втора ръка.
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот LandShark » Чет Дек 04, 2008 2:03 pm

Благодаря на всички за отзивите. Още преди време бях чел статията на Админа за Lyrik 2 Step Air, беше ми полезна и препратката към mtbr.com. Не се съмнявам и в качествата на Fox. Беше интересно да разгледам и другите вилки, които посочихте – не бяха ми попаднали в полезрението. В крайна сметка, обаче, при мен кантара се наклони към Lyrik по чисто прагматични съображения - цената на която я получавам. Притеснен съм единствено да не би 2 Step Air-a да даде проблем, но в крайна сметка вилката ще си има и гаранция. Силно се надявам да не се стига до нея. Пък фоксовете няма да избягат, както правилно е посочил един от колегите по-горе, аз все пак не се женя за тази вилка. За мен поне темата е изчерпана, още веднъж благодаря на всички включили се.
Аватар
LandShark
 
Мнения: 225
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 10:00 am
Местоположение: Сф, Кзн, СтЗ

Мнениеот Capoeira » Пет Дек 12, 2008 12:47 pm

Проблема не е гаранцията, проблема е че няма оправяне и 10 пъти да отиде гаранционно в сервиз пак започва да намалява хода си и да губи тези 115мм. Просто забрави за 2-степ и си вземи ако можеш u-turn.
Bikes Intelligence Life
Proud of Boxxer
Аватар
Capoeira
 
Мнения: 1188
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 10, 2003 9:49 pm
Местоположение: 2025

Мнениеот LandShark » Пет Дек 12, 2008 2:01 pm

Уви, вече е късно - взех си Lyrik 2 Step Air. За сега всичко е ок, само времето ще покаже дали и колко ядове ще бера с него. Благодаря все пак за мнението, макар че U-Turn го бях изключил съвсем в началото, защото нещо идеята да спирам и да въртя врътка за да си променям хода не ме кефи. Признавам вилка с U-Turn досега не съм имал, но и нямам кой знаек какъв опит - преди това имах просто Pike Dual Air.
Аватар
LandShark
 
Мнения: 225
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 10:00 am
Местоположение: Сф, Кзн, СтЗ

Мнениеот dido85 » Пет Дек 12, 2008 10:11 pm

Като цяло при U-turn-a, цялата продседура по сгъване и разгъване не е чак толкова тегава колкото я описваш, отнема макс 4-5 секунди, като в едната посока (за сгъването става дума) става и в движение.
2 степс-а явно, че ще е още по-удобен, ама при положение, че до няколко седмици/месеца ще е развален и вилката ще си остане в една позиция, нещо не я виждам файдата от него :dunno:

А дали на вилка 2 Step могат да се извадят карантиите и да се монтират такива за U-turn ???
Аватар
dido85
 
Мнения: 150
Рейтинг: 1665
Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 3:09 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот LandShark » Съб Дек 13, 2008 10:39 am

Както и по-горе съм посочил - реален опит с вилки с пружини и U-Turn система нямам; мнението ми за тях е базирано само на четено/чуто отнякъде, така че не мога да кажа че е много обективно. Просто на мен ми се струва че настройката на хода при този тип вилки ще е малко по-тегава (но може и да не съм съвсем прав), затова и самия аз не се престраших да си купувам такава вилка.

Колкото за системата 2 step air - все още живея с надеждата че все пак има някаква надежда да се размина със сервиза. А вие едва ли не го изкарахте задължително... :crap:
Аватар
LandShark
 
Мнения: 225
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 10:00 am
Местоположение: Сф, Кзн, СтЗ

Мнениеот URNEST » Съб Дек 13, 2008 3:32 pm

dido85 написа:отнема макс 4-5 секунди, като в едната посока (за сгъването става дума) става и в движение.

Което е силно НЕпрепоръчително. Когато регулираш хода не трябва да има напрежение върху пружината. Някои хора се оплакваха че им се чупели врътките, други целите пружини. От това се започва.
dido85 написа:2 степс-а явно, че ще е още по-удобен, ама при положение, че до няколко седмици/месеца ще е развален и вилката ще си остане в една позиция, нещо не я виждам файдата от него :dunno:

Твърде пресилено. Всичко е много относително. Нека не забравяме че вече е 2009 и са изминали 2 години откакто системата беше пусната на пазара. Предполага се че на хората им плащат, за да отстранят пробелма. Доколкото съм чувал още в партидата от 2008 беше отстранен.

LandShark честито за новата прдиобивка. Много добър избор. Да си караш със здраве.
Аватар
URNEST
 
Мнения: 1998
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 9:04 pm
Местоположение: София

Мнениеот stroker » Съб Дек 13, 2008 4:02 pm

LandShark написа:Колкото за системата 2 step air - все още живея с надеждата че все пак има някаква надежда да се размина със сервиза. А вие едва ли не го изкарахте задължително... :crap:

Аз живях с надеждата че в моедела за 2008 година проблема с 2-степ е отстранен,но уви след 2 месеца вилката даде проблем точно там,е за 60лв Теко в БАС я оправи,но все пак имаше горчив привкус в устата.
@LandShark аз като си копувах вилката бях с ясното съзнание, си купувам много проблемна пружина,но да ти кажа я взех на такава цена, ми дремеше на .... за 2-степа,кефе и се яко,издържа на много бой,карах я като ДХ вилка,не съм я пазил грам дори,вилката си работеше перфектно.
Радвай и се и не му мисли много много,все пак има кои д апомогне в БГ за тези вилки!
Честито още веднаж за придобивката!
@urnest
stroker
 
Мнения: 558
Рейтинг: 1842
Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 11:09 am

Мнениеот hitar_potar » Чет Фев 26, 2009 1:02 am

здр колеги, първо да се извиня for bringing this topic back from the dead, и второ, да попитам хората, радващи се на Rock Shox Lyric 2-step 2008, да споделят дали проблемите с 2-step-а са решени или не, и дали има нещо др важно относно вилката, примерно някакви др проблеми? извинявам се ако нещо повтарям някоя др тема.
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Мнениеот LandShark » Чет Фев 26, 2009 7:02 pm

Аз с моя Rock Shox Lyric 2-Step Air проблеми все още не съм имал (и се надявам да нямам, но знаеш ли)... но трябва да си призная че го купих декември 2008 и досега не съм му се радвал много... нямаше време, пък и времето все още не е чак толкоз подходящо. Така че едва ли можеш да разчиташ на мен, като достатъчно надежден източник.
Аватар
LandShark
 
Мнения: 225
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 10:00 am
Местоположение: Сф, Кзн, СтЗ

Мнениеот Capoeira » Чет Фев 26, 2009 7:11 pm

Проблема е наличен и винаги е бил наличен. Всички маркетингови изявлния че тази година видиш ли е оправен си остават само изявления. Просто RS безгласно са се примирили че ситемата има някой явно инжинерно непреодолими проблеми(или поне смята че не си заслужава да се оправят) и приема всички дефекти като гаранционни, често след 4-5 вече дефект предлага да замени 2-степ с SoloAir или U-turn. В момента в който дефектира единствено се нядяваш да е като мойта поне само ситемата да не работи, в смисал да седи винаги на максималния ход, а не да започне да потъва безвъзвратно.
Останали проблеми не съм забелязал. Предишния собственик (stroker) имаше лек теч след смяна на маслото в десния крак, аз сега смених маслото и наистина като натисна леко Low speed compression врътката и излиза супер малко количество масло и се чува леко съскане, но нито количеството нито пук го прави без да го натискам. Предполагам че трябва някое уплътнение да се смени.
Bikes Intelligence Life
Proud of Boxxer
Аватар
Capoeira
 
Мнения: 1188
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 10, 2003 9:49 pm
Местоположение: 2025

Мнениеот hitar_potar » Чет Фев 26, 2009 8:34 pm

кхкхкх, стига бе... :bigeyes: изпадна едно такова малко на аванта и поръчах вече, не се стърпях. :dunno: доколкото знам, има и бройки без никакви проблеми след дълго ползване, явно е на късмет. а да попитам, понеже някъде четох един съфорумец дал вилката за ремонт мисля в БАС (не помня точно, май 2-степа) и с/у 60лв. бил оправен, и при двата проблема ли (остава на 160мм или спада) има оправия след сервизиране? не им разбирам въобще на тея вилки вс тея системи и настройки, затова се извинявам ако нещо звуча объркано. :bowdown:
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Мнениеот Capoeira » Чет Фев 26, 2009 9:50 pm

Моята Теко я нагласи поне да не спада, в смисал той я беше "оправил" ама като пак се прецака поне не спада
Bikes Intelligence Life
Proud of Boxxer
Аватар
Capoeira
 
Мнения: 1188
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 10, 2003 9:49 pm
Местоположение: 2025


Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта