Въпрос за вилка АМ 4

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Въпрос за вилка АМ 4

Мнениеот fastera2 » Нед Ное 23, 2008 7:05 pm

Здравейте на всички !

Имам следното питане... вилка Marzocchi Bomber AM4 140mm travel.( ето я вилката http://www.snimka.bg/album.php?album_id=252346 ).

Днес започнах да си човъркам из колелото и стигнах до вилката.Викам си сега ще си я напомпя,защото имах вече уред за измерване на налягането и така ще мога да напомпя и 2та ботуша с еднакво количество въздух.Казаха ми преди когато я помпих,чe по 1 атмосфера във всеки ботуш е добре.И така и направих напомпих я (по 1 атмосфера във всеки ботуш),но след като примерих вилката видях,че тя е 120мм в този момент (а я дават 140мм) .Реших да си направя експеримент и я напомпих някъде 2-2,5 атмосфери (тогава вилката се опъна вече до 140 мм някъде),но беше много твърда и мен ме хвана страх да не я повредя (защото според мен това налягане е много) нещо и затова си я върнах до 1 атмосфера...

Питането ми е дали е възможно ако сложа пружини които са малко по-дълги и малко по-меки да компенсирам от дължината на пружината-налягането (един вид ще ми трябва по малко налягане за да стигна до максималният ход на вилката-когато пружината е малко по-дълга) и по-меки,защото тези са ми малко твърди за моите килограми...

Дано да сте ме разбрали ако не кажете ще се опитам да ви обесня по-поразбираем начин.

Благодаря Ви предварително!
fastera2
 
Мнения: 388
Рейтинг: 1485
Регистриран на: Сря Мар 15, 2006 4:40 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Stancho » Нед Ное 23, 2008 7:15 pm

Виж без да си на колелото колко ход прави вилката (ако си прави 140мм начи проблема е в настройката). При система с пружина и въздух, дори и половин атмосфера е голяма разлика, защото е малка въздушната камера, която втвърдява вилката. И също така виж в упътването - трябва да пише горе-долу колко въздух трябва за теглото ти (една табличка).

Пробвай да я оправиш като вкарваш по малко въздух, не да скачаш с цели атмосфери и виж упътването.
Аватар
Stancho
 
Мнения: 1501
Рейтинг: 1699
Регистриран на: Пон Юни 02, 2008 8:53 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот fastera2 » Нед Ное 23, 2008 7:42 pm

Честно казано за моята вилка упътване съм търсил,но така и не намерих...До колкото разбрах тази вилка се прави за сглобяване на колела (отделно не се продава).Когато взех колелото нямах упътване за вилката...Иначе тези измервания са напревани когато не съм на колелото.Настройка има само за ребаунд и помпенето на 2та ботуша (незнам дали има някакъв термин начинаещ съм).
Когато напомпя около 1 атмосфера се променя твърдостта на вилката,но хода пак си остава около 120мм (чак като напомпя повече около 2атмосфери се променя хода,но става прекалено твърда...).
fastera2
 
Мнения: 388
Рейтинг: 1485
Регистриран на: Сря Мар 15, 2006 4:40 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Нед Ное 23, 2008 8:48 pm

А кога е купена тази вилка и колко време е карана?
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот did » Нед Ное 23, 2008 8:50 pm

bikerider написа:А кога е купена тази вилка и колко време е карана?


спри се бе! ти още малко ще му препоръчаш да прочете гаранционните условия на колелото. :crazy:
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот fastera2 » Нед Ное 23, 2008 10:22 pm

Колелото е купено тази година.Общо е карано 7-8 месеца (съответно и вилката толкова...).
fastera2
 
Мнения: 388
Рейтинг: 1485
Регистриран на: Сря Мар 15, 2006 4:40 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 87 госта