Помощ при избор на trail велосипед до 6.5к

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Помощ при избор на trail велосипед до 6.5к

Мнениеот bre » Пон Май 22, 2023 1:39 pm

Искам да си взема trail велосипед до 6500 лева. Общо взето съм карал и притежавал само XC колела, като текущото е Pulse ST1 (<3). Висок съм 186см, тежа 85кг и дължината на краката от чатала е 85 см.

До момента съм подбрал следните колела (подредени по предпочитание и желание да ги купя):

1. Canyon Spectral 29 AL 6 (2023)
2. Radon Slide Trail 8.0 (2023)
3. Marin Alpine Trail 7, 29" (2023)

Първите две имат еднакви вилка и шок, Radon-a май(?) има по-добри спирачки и е с карбонова основна част от рамката, но може би по-лоши шини и главини. На Canyon–а единствено не ми харесват и двата цветови варианта, но това са "бели кахъри".

Разгледах и Propain Tyee AL, но там сякаш цената е твърде висока за компонентите, с които се предлага. До колкото успях го конфигурирах със сходни компоненти, но крайната цена удари над 3500 евро, което не ми се струва оправдано, но съм готов да бъда разубеден, ако марката си заслужава.


Освен горните варианти за нов велосипед, разгледах и малко обяви в olx и харесах и този Cube Stereo 150 (2022), но като цяло май предпочитам ново колело, освен ако офертата наистина не е за изпускане.


В крайна сметка бях на път да поръчам Canyon-а преди няколко дни, но сам се разубедих и реших да потърся мнения тук - там. Отворен съм към всякакви предложения (за избора на велосипед :D), но наистина не бих искал да надвишавам посочения бюджет, тъй като съм си новобранец по отношение на спускането и не виждам смисъл да се изхвърлям твърде много.
bre
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Пет Май 19, 2023 3:25 pm

Re: Помощ при избор на trail велосипед до 6.5к

Мнениеот Alexi » Пон Май 22, 2023 3:31 pm

от така изброените без никакво колебание Каньона - модерна геометрия ,балансиран монтаж без особени слабости .. Радона - къс ,висок ,все едно гледам геометрия от около 2018 че и по отдавна ,като монтаж бива ... Марин - много бедни части ,всичко е нисък клас чак съм потресен .. Кюба от линка ти се продава от много отдавна ,2021г е не е 2022 което го прави вече 3 годишен байк - цената е висока ..
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6311
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Помощ при избор на trail велосипед до 6.5к

Мнениеот bre » Пон Май 22, 2023 6:11 pm

Alexi, благодаря ти за мнението. Ти сещаш ли се някакъв друг вариант в рамките на бюджета?
bre
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Пет Май 19, 2023 3:25 pm

Re: Помощ при избор на trail велосипед до 6.5к

Мнениеот Alexi » Пон Май 22, 2023 7:05 pm

Бюджета е голям, варианти много - аз лично бих взел някаква рамка и бих си сглобил с части по мой вкус :beer:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6311
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Помощ при избор на trail велосипед до 6.5к

Мнениеот the_rookie » Пон Май 22, 2023 8:21 pm

Едно мнение с препоръка и от мен, което никъде другаде няма да чуеш (прочетеш)!
Както Алекси е отбелязъл Марин е най-беден откъм части! Забелязва се често и при други по-именити събратя спрямо актуалните пазарни хитове. А дали има обяснение за това!? Моето най-кратко и просто е - разликата идва от себестойноста на рамката, съответно от вероятноста да получиш това което е написано! Когато купуваш колело (рамка) ти се доверяваш на едни цифри от едни таблици за геометрия. Измерването на реалните размери с точност е труден процес изискващ специализирани измервателни инструменти и приспособления. Ако направиш някои сравнително прости изчисления по предоставените таблични данни може да си извадиш някои заключения! В конкретния случай ти давам отклоненията на седалковия ъгъл от заявения (при Л размер)
marin 3' 27'' 38
radon 7' 27'' 71
canyon 11' 36'' 96
Отбелязвам че дори и при топ моделите на расовите колела има отклонения при изчисление по табличните данни! Получава се защото линейните размерите са с точност до милиметър, а ъгловите обикновено са до десета от градуса (едно число след запетаята). В добрите таблици отклонението при "изчислителна засечка" е от порядъка на ъглова минута до две.
Какво рамка (като геометрия) ще получиш от производител, който дори в една таблица не може да я опише точно!?
Надявам се да разбереш за какво пиша!
Аватар
the_rookie
 
Мнения: 470
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 03, 2020 10:39 pm

Re: Помощ при избор на trail велосипед до 6.5к

Мнениеот Bi11y » Пон Май 22, 2023 10:38 pm

https://redbike.bg/product/planinski-ve ... yo-cherno/

Това е интересен вариант
Принципно имат едновременно и генерация 5, и генерация 6 от този модел. Виж някой представител на ТРЕК за Бг на каква цена ще можеш да вземеш генерация 6.
Bi11y
 
Мнения: 1369
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Вто Окт 10, 2017 10:42 pm

Re: Помощ при избор на trail велосипед до 6.5к

Мнениеот martin.radev » Вто Май 23, 2023 6:32 am

От тези, които ти си изредил - аз бих взел Каньона, но ако не те притеснява по-малкото травел 140 F/120 rear
аз бих взел миналогодишния Skeen Trail HD на Радон - чисто нов от Байк дискаунт - иамт го и в твоя размер ('20)

https://www.bike-discount.de/en/radon-s ... ecklaeufer
https://www.bike-discount.de/en/radon-s ... il-10.0-hd
P.s: извинявам се - линка е от върнат байк - 2рия е чисто нов с 200 евро отгоре.
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 695
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Помощ при избор на trail велосипед до 6.5к

Мнениеот bre » Вто Май 23, 2023 7:28 am

Благодаря на всички за мненията. :beer:

the_rookie написа:...
В конкретния случай ти давам отклоненията на седалковия ъгъл от заявения (при Л размер)
marin 3' 27'' 38
radon 7' 27'' 71
canyon 11' 36'' 96
Отбелязвам че дори и при топ моделите на расовите колела има отклонения при изчисление по табличните данни!
...


Мисля, че разбирам идеята ти, но конкретния пример горе малко ме обърка. Къде мога да видя тези числа, които си дал като пример? Съответните производители споделят ли някъде възможните отклоненията? Разгледах официалните страници на трите модела и за седалковия ъгъл виждам само градуси (от 76.5 при Каньона, до 78 при Марина).


Bi11y написа:https://redbike.bg/product/planinski-velosiped-trek-fuel-ex-8-gen-5-sinyo-cherno/

Това е интересен вариант
Принципно имат едновременно и генерация 5, и генерация 6 от този модел. Виж някой представител на ТРЕК за Бг на каква цена ще можеш да вземеш генерация 6.


Интересен вариант, наистина. Тук обаче явно пак се плаща премиум цена заради марката и получавам по-лош цялостен монтаж. Ще разгледам дали може да се намери по-добра цена за модела. :agree:


martin.radev написа:От тези, които ти си изредил - аз бих взел Каньона, но ако не те притеснява по-малкото травел 140 F/120 rear
аз бих взел миналогодишния Skeen Trail HD на Радон - чисто нов от Байк дискаунт - иамт го и в твоя размер ('20)

https://www.bike-discount.de/en/radon-s ... ecklaeufer
https://www.bike-discount.de/en/radon-s ... il-10.0-hd
P.s: извинявам се - линка е от върнат байк - 2рия е чисто нов с 200 евро отгоре.


И на мен ми потекоха лигите по монтажа на Skeen Trail HD, но сякаш искам повечко ход на вилката и шока, и малко по-slack (легнала? ниска? отпусната?) геометрия. :boggled:
bre
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Пет Май 19, 2023 3:25 pm

Re: Помощ при избор на trail велосипед до 6.5к

Мнениеот Bi11y » Вто Май 23, 2023 10:42 am

bre написа:
Bi11y написа:https://redbike.bg/product/planinski-velosiped-trek-fuel-ex-8-gen-5-sinyo-cherno/

Това е интересен вариант
Принципно имат едновременно и генерация 5, и генерация 6 от този модел. Виж някой представител на ТРЕК за Бг на каква цена ще можеш да вземеш генерация 6.


Интересен вариант, наистина. Тук обаче явно пак се плаща премиум цена заради марката и получавам по-лош цялостен монтаж. Ще разгледам дали може да се намери по-добра цена за модела. :agree:


Тази премиум марка считам ,че ще е по-добре настроила окачването и геометрията спрямо останалите. На практика това е най-важното.

200 грама по-лека вилка примерно нищо в тотала не променя - може да се окаже по-мека и да работи по-същия начин.

ТРЕКА няма лош компонент - може спокойно да се кара така както е според мен. Единствено може би едни лостчета SLX 7100 бих сменил - но преди подмяната първо обстоен тест.
Bi11y
 
Мнения: 1369
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Вто Окт 10, 2017 10:42 pm

Re: Помощ при избор на trail велосипед до 6.5к

Мнениеот darin » Вто Май 23, 2023 1:02 pm

Здравейте!
До скоро и аз търсех подобен велосипед, но с малко по-скромен бюджет.

Спях се на Vitus Escarpe 29 CR:
https://vitusbikes.com/products/vitus-escarpe-29-cr-mountain-bike-2022

С по-висок бюджет може да погледнеш CRS спецификацията (SLX монтаж, изцяло карбонова рамка, вилка)
https://vitusbikes.com/collections/esca ... -bike-2022

В момента май има проблем с наличностите в chainreactioncycles.com, но все пак може да разгледаш пускат и добри промоции.

Note:
Когато сравнявах забелязах, че Radon-а изпозлва средно Pressfit, не знам до колко е проблем, но все пак май е по-скоро минус.
darin
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Юни 23, 2018 8:06 pm

Re: Помощ при избор на trail велосипед до 6.5к

Мнениеот Вилката » Вто Май 23, 2023 1:55 pm

Аз не бих отхвърлил толкова леко Кюба от OLX. За 2 години не се са променили нещата толкова много. Ако е добре пазен и поддържан и договориш по-добра цена, може и да се окаже хубава оферта.
Аватар
Вилката
 
Мнения: 944
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 3:21 pm

Re: Помощ при избор на trail велосипед до 6.5к

Мнениеот Bi11y » Сря Май 24, 2023 9:16 pm

Втора употреба има интересни предложения - не само Cube...
Bi11y
 
Мнения: 1369
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Вто Окт 10, 2017 10:42 pm

Re: Помощ при избор на trail велосипед до 6.5к

Мнениеот the_rookie » Сря Май 24, 2023 11:20 pm

bre написа:
the_rookie написа:...
В конкретния случай ти давам отклоненията на седалковия ъгъл от заявения (при Л размер)
marin 3' 27'' 38
radon 7' 27'' 71
canyon 11' 36'' 96
Отбелязвам че дори и при топ моделите на расовите колела има отклонения при изчисление по табличните данни!
...


Мисля, че разбирам идеята ти, но конкретния пример горе малко ме обърка. Къде мога да видя тези числа, които си дал като пример? Съответните производители споделят ли някъде възможните отклоненията? Разгледах официалните страници на трите модела и за седалковия ъгъл виждам само градуси

Тези числа идват от няколко изчисления (тригонометрични и Питагорова теорема), като целта е да се провери до колко табличните данни съответстват помежду си. При Каньона в случая има най-големи отклонения (или не е толкова дълго, или челния ъгъл е различен, или обхвата е друг) с две думи ...таблицата е грешна! Каква рамка получаваш при сбъркана таблица... :dontknow:- хора със солиден опит, разбиращи от геометрия силно го препоръчват...значи ще е много добро!
Аватар
the_rookie
 
Мнения: 470
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 03, 2020 10:39 pm

Re: Помощ при избор на trail велосипед до 6.5к

Мнениеот hitar_potar » Чет Май 25, 2023 2:31 pm

Аз не разбрах съвсем какъв точно байк се търси. Коментират се първо байкове по 140-150мм ход и изведнъж бааам - Propain Tyee със 160мм отзад и възможност за 170 отпред. И после автора би искал нещо с повечко ход. Обърках се!
Има предостатъчно предложения и за ползвани байкове на по година-две-три, които са си все така актуални откъм геометрия и работа на окачването, а и би спестил лев за други неща като екипировка! :)
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Помощ при избор на trail велосипед до 6.5к

Мнениеот bre » Чет Май 25, 2023 4:33 pm

hitar_potar написа:Аз не разбрах съвсем какъв точно байк се търси. Коментират се първо байкове по 140-150мм ход и изведнъж бааам - Propain Tyee със 160мм отзад и възможност за 170 отпред. И после автора би искал нещо с повечко ход. Обърках се!

И аз не съм сигурен какво искам и затова се лутах между ендуро и трейл варианти.

В крайна сметка точно поръчах Каньона в цвят песък. В момента е на -10% и реших направо да действам. :eyebrow:

Благодаря отново на всички за мненията и предложенията. :beer: Ще пусна снимки като пристигне.
bre
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Пет Май 19, 2023 3:25 pm

Re: Помощ при избор на trail велосипед до 6.5к

Мнениеот hitar_potar » Чет Май 25, 2023 11:22 pm

Тъкмо щях да напиша, че някой ендуро-модел с по-добре педалиращо окачване би свършило чудесна работа, но ти си действал вече. Чакаме снимки! И честито!
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Помощ при избор на trail велосипед до 6.5к

Мнениеот bre » Чет Юни 08, 2023 3:34 pm

Колелцето дойде миналата седмица, но все нямах време да го покарам. Има и лека кривина в предната гума/капла/диск, за която се разправям с Canyon, но май не е голяма драма. :dontknow:

Ето и няколко снимки - https://imgur.com/a/z6NIo4e :eyebrow:
bre
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Пет Май 19, 2023 3:25 pm

Re: Помощ при избор на trail велосипед до 6.5к

Мнениеот Alexi » Чет Юни 08, 2023 3:36 pm

екстра е машинката ,колко е реалното тегло ?
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6311
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Помощ при избор на trail велосипед до 6.5к

Мнениеот bre » Нед Юни 11, 2023 8:09 am

Вчера се опитах да го премеря на кантар с точност до 100г и показваше между 15.8кг и 16кг, така че е някъде там. :D
bre
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Пет Май 19, 2023 3:25 pm

Re: Помощ при избор на trail велосипед до 6.5к

Мнениеот fall_out » Пон Юли 03, 2023 1:21 pm

bre написа:Вчера се опитах да го премеря на кантар с точност до 100г и показваше между 15.8кг и 16кг, така че е някъде там. :D

Здравей, някакви впечатления можеш ли да споделиш? Мисля и аз да заръчам един точно такъв, но в скучния цвят, че не ми се чака до края на месеца.
Кой размер взе и как се усеща? Аз съм 181/81 и ми казва М, но съм на края и може и Л.
Колко време е доставката до БГ?

Бях тръгнал да вземам кюб стерео, но представителя нито може нито иска да ми каже дали и кога ще има наличност. Пратиха ме да съм бил следял сайта.
Аватар
fall_out
 
Мнения: 597
Рейтинг: 1685
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 12:39 pm

Re: Помощ при избор на trail велосипед до 6.5к

Мнениеот martin.radev » Вто Юли 04, 2023 9:50 am

Истината, е че като малък дистрибутор (от европейските) Байк-център не може да се ползва с особенно добро зареждане, и никой не ги бръсне за ....
Те наистина нямат понятие, дадени заявки - кога ще пристигнат и кога от наличните в Германия - ще им дойде реда да потеглят за БГ.

Аз лично бих си избрал Кюб пред Кениън въпреки всичко. И мисля, че можем да имаме само плюсове, ако подкрепяме локалните байк-шопове, а ако проблема с чакането е
непреодолим за теб - винаги можеш да си го "вигнеш/поръчаш" колелото от Германия (големите сайтове) и да знаеш, че гаранцията ти е на една ръка разстояние - тъй като е международна :D
А и според мен лично Стереото е по-добро колело от Спектрал (бих карал и двете, не ме разбирай погрешно), но при даден избор - ще взема Стерео.
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 695
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Помощ при избор на trail велосипед до 6.5к

Мнениеот Alexi » Вто Юли 04, 2023 11:51 am

кой размер Стерео предлагаш да вземе както е 1.81 ?
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6311
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Помощ при избор на trail велосипед до 6.5к

Мнениеот martin.radev » Вто Юли 04, 2023 12:51 pm

L-ka разбира се - ще му е супер
Аз при 174см съм на кантар между М/Л при тяхната геометрия
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 695
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Помощ при избор на trail велосипед до 6.5к

Мнениеот Alexi » Вто Юли 04, 2023 2:24 pm

не знам човек ,450 рийч за Л ,това за мен ще му е като циркаджийско колело ,много е късо .. че и 470 седалкова ( отива на дропър 125-130 ,150 ще му е висок ) .. все едно гледам геометрия от 2016-18
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6311
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Помощ при избор на trail велосипед до 6.5к

Мнениеот martin.radev » Вто Юли 04, 2023 2:50 pm

Е така е, те са замръзнали в 2018 и не мърдат вече години.
не знам какво печелят с тая дълга седалкова, но е масово това... поне пък няма кво да им се сменя на сглобките (това се зачита и за Кениъните между другото)
Между другото аз го ям по подобна причина и на Спарка ми - заради глупавия вграден шок - дропъра е 125 и се чувствам като последната кола на света без ел стъкла
като вадя мултитула да смъквам дропъра (125мм). Бе няма пълно щастие :)
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 695
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Помощ при избор на trail велосипед до 6.5к

Мнениеот fall_out » Вто Юли 04, 2023 5:12 pm

Вече е свършен факт - бяха заредили песък М и го поръчах току-що. Ще разбера от първо лице какви са впечатленията. Искаше ми се само да е с code rsc.

Относно кюб и байкцентър - не исках в такава посока да тръгва разговора. В началото исках стерео точно защото мога да го пробвам, макар да ми коства едни 4-5 часа отиване и връщане до София. Поне да седна на него.
Но те нямат нито един stereo one55 Л без значение окомплектовка, или поне нямаха, не могат да ми кажат дали и кога ще имат. Има само М от най-високата окомплектовка. А 11к за стерео няма да дам. При това положение как да чакам да ми доставят, ако отнеме 6-8 седмици той сезона почти ще е свършил.

От друга страна виждам, че цените са по-ниски от тези в западна европа и може би и там се крие причината заедно с не особено много продажби за България кюб да не ги "бръснат".
Само, че това не са мои проблеми. Това са си бизнес проблеми и един човек да се бута насила да си купи велосипед от тях няма да помогне изобщо. За съжаление тези директни продажби най-вероятно изтеглят доста клиенти и задълбочават проблема за представителите - но там трябва марките като кюб да го решат този проблем с техните представители. Няма как да изгреба морето с кофичка от кисело мляко.
Аватар
fall_out
 
Мнения: 597
Рейтинг: 1685
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 12:39 pm

Re: Помощ при избор на trail велосипед до 6.5к

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Сря Юли 05, 2023 10:28 am

За трейл се колебаех между Спектрал и Неврон, поради натрупани травми и желание малко да се "укротя" предпочетох Неврон-а. А и за сметката на по малко ход при него получаваш по-висок клас компоненти в същия бюджет. Фоксове окачване, ХТ групсет, СЛХ спирачки. Не ми е толко за фоксовете, ма имам доста негативен опит със всичко друго на Срам, и предпочитам Шимано. Вече "цял" сезон направих с Неврона, без никакви проблеми, наскоро минах и през Велобууст за сервизация на шок/вилка стана съвсем друга бира :D

Мисля че ще останеш доволен, само малко размера М за твоя ръст не съм много сигурен. Идвайки от РАМ АМ Неврона ми се стори гигантски, но бързо стана продължение на тялото де се вика. Аз съм 177 М Неврона ми се стори дълъг предвид от какво идвам, и усещах дискомфорт в раменете. Почти веднага сложих по къса лапа и изместих седалката леко напред, и нещата станаха перфектни. Може и при теб да се наложи обаче обратното, за жалост това са неща които трудно би усетил като се качиш в шоуруум, а си трябва реално да покараш.
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Помощ при избор на trail велосипед до 6.5к

Мнениеот fall_out » Сря Юли 05, 2023 7:36 pm

Е ти ако си 177 смятам, че М ще ми е по-добре от Л. Аз и без това цял живот от страх да не ми е малко все се набутвам на големи неща които се управляват като кораби - особено дъски за сноуборд.
Сегашното ми колело е антика рам хт3 с пайк от тия много дъртите още преди да ги заместят със сектор и да го пуснат после пак, и то според мен е твърде голямо. Не помня вече кой размер е, май 18.5 инча по-спомен, но вече няма нито сайт да видя геометрията нито нищо. Много ме разтяга на спусканията че да не прескоча кормилото.

А за окомплектовката - предпочитам срам/рокшокс ако говорим за приблизително еднакви класове. Само, че сигурно ще търся лостчета за code rsc защото не мога без настройката на контактната точка и синтеровани накладки, органични съм карал преди много време и не са за мен. Нямах много избор на окомплектовка и без това. Лирика според много хора е по-добре от фокс-а при бюджените спектрали, фокс грип2 го има май чак при карбонов за 12к. В общи линии от canyon това ми е най-добрия избор.

Колелото ще се кара главно на Банско с кабинката това лято, даже мислех за нещо с още-повече окачване, но искам все пак и понякога да мога да въртя. И пиринските пътеки си искат ъгъл и окачване, ако беше за нещо по-равно и гладко щях да взема спектрал 125. Ще видим, само живи и здрави да има време за каране.

А тези ohlins някой има ли впечатления от тях? Видях спектрал с такова окачване, но ми идват малко екзотични сравнено със срам и фокс.
Аватар
fall_out
 
Мнения: 597
Рейтинг: 1685
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 12:39 pm

Re: Помощ при избор на trail велосипед до 6.5к

Мнениеот Alexi » Сря Юли 05, 2023 8:36 pm

спектрал 125 си е чисто ендуро ,само че със скъсен ход на задницата - подобна концепция напоследък е популярна ,предлага малко по добро педалиране
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6311
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Помощ при избор на trail велосипед до 6.5к

Мнениеот fall_out » Сря Юли 05, 2023 11:34 pm

Alexi написа:спектрал 125 си е чисто ендуро ,само че със скъсен ход на задницата - подобна концепция напоследък е популярна ,предлага малко по добро педалиране

Не е само разликата с хода на задницата, отпред също е със по-малко ход 140мм, а рамката е различна от тези със 150 на задницата. Не е просто същата рамка с различен ход, макар и разликите да не са толкова съществени - главно били в кинематиката на задното и 100гр по-лека рамка.
Самия велосипед е по-жив и "скачащ" но не толкова много обиращ неравностите сравнено с "нормалния" спектър.
Аватар
fall_out
 
Мнения: 597
Рейтинг: 1685
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 12:39 pm

Следваща

Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 97 госта