Sr suntour durolux rc2 2016 или Rock Shox Domain RC Coil

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Sr suntour durolux rc2 2016 или Rock Shox Domain RC Coil

Мнениеот Ramaxoni » Нед Ное 11, 2018 10:57 pm

Здравейте, тук съм да попитам коя вилка е по-добра - говорим в случая за:
Sr suntour durolux rc2 2016 или Rock Shox Domain RC Coil 2014
Така, изслушах досега няколко мнения, и мисля, че има за какво да се замисля, но все пак, за направата на правилния избор съм длъжен да се допитам и до вас. Някои хора казват да пристъпя към Sr Suntour, защото била с въздух, а не като Domain - масло и пружина, че Sr Suntour има по-добра компресия, по-нова година, може да се регулира от 180мм до 80мм и т.н. Други казват - "Вземи си Домейна, влиза по-мазно, направен е за дълги спускания, няма да останеш разочарован ". Та мисълта ми е, какво е вашето мнение, и какви са плюсовете и минусите на тези 2 вилки.
Говорим за две еднокоронни вилки, които ще бъдат купувани втора ръка. :look: Благодаря за вниманието! :D
Ramaxoni
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Апр 13, 2018 9:15 am

Re: Sr suntour durolux rc2 2016 или Rock Shox Domain RC Coil

Мнениеот КоlЮ » Пон Ное 12, 2018 2:47 am

Ако пружината на домейна ти пасва на килата -->Домейна , ако ли не ---> потърси друга вилка :popcorn:
Bin Big Mag , mag mich kein.
Аватар
КоlЮ
 
Мнения: 286
Рейтинг: 1658
Регистриран на: Пон Дек 25, 2017 3:19 am
Местоположение: с.София

Re: Sr suntour durolux rc2 2016 или Rock Shox Domain RC Coil

Мнениеот Ramaxoni » Пон Ное 12, 2018 8:18 am

КоlЮ написа:Ако пружината на домейна ти пасва на килата -->Домейна , ако ли не ---> потърси друга вилка :popcorn:

Ми като цяло не ми пасва на килата(45кг.), а понеже Sr Suntour е въздух и може да се регулира, мисля, че трябва да е Sr Suntour. Какво мислиш ? :D
Ramaxoni
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Апр 13, 2018 9:15 am

Re: Sr suntour durolux rc2 2016 или Rock Shox Domain RC Coil

Мнениеот bdog » Пон Ное 12, 2018 9:18 am

Чисто технологично Suntour-ът има по-добър пълнител. Motion control-ът в Domain-a е доста зле.

От друга страна не мога да коментирам какво е качеството на изработка при Suntour-а и бих потърсил мнения на хора или на сервизи, където имат опит с такава вилка. Мен лично би ме притеснявала здравината при китайците.

П.П. Аз също бих погледнал и за друга вилка - напр. Manitou Mattoc.
Аватар
bdog
 
Мнения: 335
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 20, 2011 12:09 pm

Re: Sr suntour durolux rc2 2016 или Rock Shox Domain RC Coil

Мнениеот Xares » Вто Ное 13, 2018 7:54 am

Да започнем с това втора ръка вилка, към цената за която я купуваш веднага си пишеш части масло и труд е така да ти е сигурно че нема да захапеш кормилото някъде.

Гледай вилката как изглежда на външен вид тия зле козметично ама работи идеално, такова животно нема има ли драскотини по стеншъните беж далече.

Сънтур хубавото им е че нещо по вътрешностите (хидравличните настройки) ако не работи се сменя цял пълнител около 150лв е ама знаеш че все едно имаш нова вилка. Въздушната камера е евтина. При домейна както каза колегата прожината не е ли за твойте кила или ще си на лагерна количка или на всяка по сериозна дупка bottom out....

Та при поставен така въпроса, ако и двете вилки са в еднакво състояние бих избрал китайчето заради повечето настройки и заради това че ще е по прогресивна. Домейна е много линеен и тежък.
Xares
 
Мнения: 108
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Чет Сеп 22, 2016 11:34 am

Re: Sr suntour durolux rc2 2016 или Rock Shox Domain RC Coil

Мнениеот Ramaxoni » Вто Ное 13, 2018 8:48 am

Ами значи последно взимам сънтура :) . Мисля, че в случая това е правилният избор ! :D
Ramaxoni
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Апр 13, 2018 9:15 am

Re: Sr suntour durolux rc2 2016 или Rock Shox Domain RC Coil

Мнениеот compira » Вто Ное 13, 2018 10:18 pm

В добавка... не мисля, че някоя пружина може да ти пасне на килограмите - 45кг! Не че и върдушните пружини ще работят много по-добре на тези килограми, но ще е пак по-близко до истината.
Аватар
compira
 
Мнения: 543
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 10:23 pm
Местоположение: Пловдив


Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: martin.radev и 22 госта