NS Bikes Eccentric Djambo 2

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: NS Bikes Eccentric Djambo 2

Мнениеот I.nfraR.ed » Пон Юни 04, 2018 5:05 pm

4-буталните M8020 би трябвало да попадат и те някъде близо до Saint-a, като твърдят, че и модулацията била по-добре сравнено с двубуталните.
Предполагам, че все пак са по-слаби, защото сега имат 4 бутала, но пък са по-малки, т.е. сигурно се нареждат между М8000 и Saint.
Аз съм си свикнал на XT-то и като съм пробвал Guide-ове и други SRAM-ски ми се струваха странни и все едно нямат достатъчно сила.

ПП: Всъщност доста прилича на Sain-тa, може спирачното тяло да е еднакво.
Аватар
I.nfraR.ed
 
Мнения: 256
Рейтинг: 1645
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 10:48 am

Re: NS Bikes Eccentric Djambo 2

Мнениеот pcconsult » Пон Юни 04, 2018 5:48 pm

Всъщност ми се размина голямото изваждане за момента. Ицо от Байк Центъра установи, че задните накладки са полу-заминали и за 27 кинта вече имам монтирани нови органични накладки. Монцата на Южния парк и моите "скромни" килограми ги изядоха за има няма 1150 километра. Просто там за едни стотина метра развивам 50км/ч, които после бързо трябва да намаля на 15км/ч за да взема завойчето без да отнеса каквото пешеходец се разхожда там в момента и така си отиват накладките. Поне от метални минах на органични накладки и очаквам от тях диска да не загрява толкова.
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: NS Bikes Eccentric Djambo 2

Мнениеот Pr3d4t0R » Пон Юни 04, 2018 9:07 pm

Точно обратното е - с органични загравя повече и се търкат по-бързо, но пък по-малко износват дискът. Иначе не са хапливи и заради това ги използвам в Сейнт-а отпред.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3968
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: NS Bikes Eccentric Djambo 2

Мнениеот Dim » Вто Юни 05, 2018 8:51 am

Накладките му заминали, а той моментално хвърля вината върху спирачките и е готов да ги заклейми като проблемни и да ги смени за "по-хубави", на друг диска му омаслен като тиган в китайски ресторант и на него спирачките му виновни, нямали спирачна сила! Ето за това става дума!
Dim
 
Мнения: 207
Рейтинг: 1025
Регистриран на: Пет Яну 12, 2018 1:29 pm

Re: NS Bikes Eccentric Djambo 2

Мнениеот pcconsult » Вто Юни 05, 2018 9:04 am

За каква вина споменаваш колега? Всеки се оправя с велосипеда си както намери за добре. Това, че са монтирали първоначално бюджетни компоненти - спирачки, средно, плоча, главини и вилка е нормално, но защо да се ограничавам само с тях?
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: NS Bikes Eccentric Djambo 2

Мнениеот DungeonHunter » Вто Юни 05, 2018 9:34 am

pcconsult написа:За каква вина споменаваш колега? Всеки се оправя с велосипеда си както намери за добре. Това, че са монтирали първоначално бюджетни компоненти - спирачки, средно, плоча, главини и вилка е нормално, но защо да се ограничавам само с тях?

Просто Dim-чо е поредният тъпанар в тоя форум, който си знае всичко, разбира всичко и ако някой някъде допусне грешка - край.. !

Един спамер се кротне, друг дойде на мястото му!
DungeonHunter
 
Мнения: 59
Рейтинг: 1149
Регистриран на: Чет Май 03, 2018 3:18 pm

Re: NS Bikes Eccentric Djambo 2

Мнениеот Dim » Вто Юни 05, 2018 9:49 am

DungeonHunter написа:
pcconsult написа:За каква вина споменаваш колега? Всеки се оправя с велосипеда си както намери за добре. Това, че са монтирали първоначално бюджетни компоненти - спирачки, средно, плоча, главини и вилка е нормално, но защо да се ограничавам само с тях?

Просто Dim-чо е поредният тъпанар в тоя форум, който си знае всичко, разбира всичко и ако някой някъде допусне грешка - край.. !

Един спамер се кротне, друг дойде на мястото му!

Eй момченце още една обида по мой адрес и съдбата ще ни срещне някъде, тогава ще ти покажа кой какъв е! Тъпанар ще ми вика! Ти знаеш ли кой обиждаш бе неразумни юроде! Пиши ми налично ако имаш да ми казваш още нещо, аз на теб ще ти кажа, че допусна грешка, така че - край ;)
Dim
 
Мнения: 207
Рейтинг: 1025
Регистриран на: Пет Яну 12, 2018 1:29 pm

Re: NS Bikes Eccentric Djambo 2

Мнениеот Dim » Вто Юни 05, 2018 10:07 am

pcconsult написа:За каква вина споменаваш колега? Всеки се оправя с велосипеда си както намери за добре. Това, че са монтирали първоначално бюджетни компоненти - спирачки, средно, плоча, главини и вилка е нормално, но защо да се ограничавам само с тях?

Хвърляш вината върху спирачките, а реално те си бачкат добре, а проблемът е в консуматив, който няма нищо общо със спирачките! После някой като ти чете темата ще остане с впечатление, че срам левъл са проблемни спирачки. Разбираш ли!
Dim
 
Мнения: 207
Рейтинг: 1025
Регистриран на: Пет Яну 12, 2018 1:29 pm

Re: NS Bikes Eccentric Djambo 2

Мнениеот DungeonHunter » Вто Юни 05, 2018 10:34 am

Dim написа:
DungeonHunter написа:
pcconsult написа:За каква вина споменаваш колега? Всеки се оправя с велосипеда си както намери за добре. Това, че са монтирали първоначално бюджетни компоненти - спирачки, средно, плоча, главини и вилка е нормално, но защо да се ограничавам само с тях?

Просто Dim-чо е поредният тъпанар в тоя форум, който си знае всичко, разбира всичко и ако някой някъде допусне грешка - край.. !

Един спамер се кротне, друг дойде на мястото му!

Eй момченце още една обида по мой адрес и съдбата ще ни срещне някъде, тогава ще ти покажа кой какъв е! Тъпанар ще ми вика! Ти знаеш ли кой обиждаш бе неразумни юроде! Пиши ми налично ако имаш да ми казваш още нещо, аз на теб ще ти кажа, че допусна грешка, така че - край ;)

Определено трябва да се пробваш в някое stand up comedy шоу !
:rofl:
DungeonHunter
 
Мнения: 59
Рейтинг: 1149
Регистриран на: Чет Май 03, 2018 3:18 pm

Re: NS Bikes Eccentric Djambo 2

Мнениеот pcconsult » Вто Юни 05, 2018 12:37 pm

Dim написа:Хвърляш вината върху спирачките, а реално те си бачкат добре, а проблемът е в консуматив, който няма нищо общо със спирачките! После някой като ти чете темата ще остане с впечатление, че срам левъл са проблемни спирачки. Разбираш ли!

Ти разбираш ли Dim, че нищо на никой не съм хвърлял, а само споделям личните си впечатления. Не съм професионалист, но определено от едни базови хидравлични спирачки има по-добри и това е най-ниския клас от бившите AVID. За момента съм си решил проблема - най-вероятно скоро ще сменя и предните накладки. Аз сменям всичко, което ЛИЧНО НА МЕНЕ не ми харесва по колелото - това е моят байк - де да беше толкова лесно и с другите ми неща от живота. :D Ако някой се чувства лично засегнат от този факт, то нека не чете тази "МНОГО НАТОВАРВАЩА" тема. Просто съм май единствения собственик в България на този модел байк и поне имам идеята да се консултирам с хора, които за мене са по-професионалисти. Ицо спомена, че би било рисковано да сложа 203 диск на задната главина, щото щяло да бъде натоварващо за рамката. Въпреки, че за точно този модел разправят по сайтовете, че е с 160-ки дискове, то моя екземпляр си дойде със 180-ки и с някакви ЛИЧНО СПОРЕД МЕНЕ измислени адаптери, на които са подлагани сума ти шайби за да паснат. Явно това са имали моментно във фабриката на NS Bikes. Да не кажеш сега че пък ХВЪЛЯМ НЕЩО към тях - няма такова нещо. Давай го Dim по леко, моля - няма нужда да се сбиеш със всички!
Изображение
:beer:
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: NS Bikes Eccentric Djambo 2

Мнениеот Dim » Вто Юни 05, 2018 1:23 pm

Да го карам леко, тука някакъв мишкарски хлапак дето само като го хвана за гушата ще се насере си позволява да ме обижда и да ме прави на шут, а ти ми казваш да го карам леко! Никой до сега не си е позволявал да ми говори така, тоя смешник ще ми се прави на интересен от компютъра! Аре със здраве, а на тоя ще му го взема, само да ми падне, ще го вкарам в реалния и суров свят!
Dim
 
Мнения: 207
Рейтинг: 1025
Регистриран на: Пет Яну 12, 2018 1:29 pm

Re: NS Bikes Eccentric Djambo 2

Мнениеот DungeonHunter » Вто Юни 05, 2018 2:03 pm

:rofl: то се вижда кой прави заплахи от компютъра !
Май ти имаш нужда да влезеш в реалния свят щом "Никой до сега не си е позволявал да ми говори така" :roll2:

Към автора: Извинения, че ти наспамих иначе интересната тема! Красив велосипед, с кеф да продължаваш да си го събираш. Но ми е писнало в хубавия и ЕДИНСТВЕН мтб форум у нас да има многознайковци, които само се**т на метеното!
DungeonHunter
 
Мнения: 59
Рейтинг: 1149
Регистриран на: Чет Май 03, 2018 3:18 pm

Re: NS Bikes Eccentric Djambo 2

Мнениеот pcconsult » Вто Юни 05, 2018 2:07 pm

Почнах да се замислям дали пък да не сменя само дисковете. Пуснали са скоро за този модел спирачки само дискове, за които разправят в описанието, че намаляват шума. Да сложа два хей такива преходника:
https://www.bike-discount.de/en/buy/avid-adaptor-40-p-std.-for-front-rear-200mm-87701
Да сложа такъв диск отпред:
https://www.bike-discount.de/en/buy/sram-centerline-rotor-rounded-200mm-694213
И такъв диск отзад:
https://www.bike-discount.de/en/buy/sram-centerline-rounded-6-hole-rotor-180mm-one-piece-730072
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: NS Bikes Eccentric Djambo 2

Мнениеот Alexi » Вто Юни 05, 2018 3:05 pm

няма да усетиш съществена разлика като смениш твоите дискове с тия ,да не говорим ,че за тая цена 45 евра има направо цели спирачки прилични .. ако не ти харесва спирачната сила може да пробваш с метални накладки ,на мен повече ми допада спирането с тях ,изкарват доста повече освен това ... имат и други плюсове - ако се омазнят от нещо могат да се зачистят ( докато органичните ги хвърляш - твоя случай ,а омазняване в града е доста вероятно от масло покапало по шосето примерно ,особено ако караш и в дъжд ) ,и по малко греят
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: NS Bikes Eccentric Djambo 2

Мнениеот pcconsult » Вто Юни 05, 2018 3:11 pm

Не гледай какво пишат другите. Гледай какво съм писал аз. Не се беше омазнило нищо, а и бях с метални накладки. Аз си поддържам дисковете и велосипеда чисти. Бяха се изтъркали задните накладки, а и в Байк Център-а сега ми потвърди Ицо, че това бил хубав диск. Намерих си го малкия диск в olx.bg, а големия го имат в магазина за 79 (и ако направят някаква отстъпка...).
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: NS Bikes Eccentric Djambo 2

Мнениеот SStoeV » Вто Юни 05, 2018 3:27 pm

Аз карам с дискове Avid Centerline и трябва да кажа, че задния за година каране има ужасно износване. Чувал съм и от други, че този модел свършва бързо, независимо от накладките. А иначе мисля имам такъв преходник, който си посочил на линка, ако ти трябва пиши лс. :beer:
Аватар
SStoeV
 
Мнения: 684
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2007 7:10 pm
Местоположение: София

Re: NS Bikes Eccentric Djambo 2

Мнениеот bdog » Вто Юни 05, 2018 4:41 pm

Ако ще сменяш дисковете, защо не си сложиш Shimano RT-76? Доста добро съотношение като цена/качество и се намират в магазините в БГ с прилично намаление.
Аватар
bdog
 
Мнения: 335
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 20, 2011 12:09 pm

Re: NS Bikes Eccentric Djambo 2

Мнениеот Pr3d4t0R » Вто Юни 05, 2018 8:10 pm

Да се дадат 30тина евро за диск без алуминиев паяк си е срам по мое мнение :D

В Европа за пазарене част по част Шимано обикновено са доста по-изгодни.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3968
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: NS Bikes Eccentric Djambo 2

Мнениеот Dim » Сря Юни 06, 2018 8:12 am

Това с омазняването не се отнасяше за теб, просто твоя случай беше показателен, което провокира коментара ми!
Не те съветвам да слагаш дискове по-големи от 180, особено с твоето тегло, вилката ти е за 160 с директен монтаж, 180 й е предела.
Dim
 
Мнения: 207
Рейтинг: 1025
Регистриран на: Пет Яну 12, 2018 1:29 pm

Re: NS Bikes Eccentric Djambo 2

Мнениеот pcconsult » Сря Юни 06, 2018 10:23 am

Dim написа:Това с омазняването не се отнасяше за теб, просто твоя случай беше показателен, което провокира коментара ми!
Не те съветвам да слагаш дискове по-големи от 180, особено с твоето тегло, вилката ти е за 160 с директен монтаж, 180 й е предела.

Благодаря ти Dim, но тази вилка, а и велосипеда са проектирани за по-екстремно каране, където и моментното натоварване е по-голямо, така че ще издържи една 203-ка отпред, а отзад ще е 180мм. Харесах си други дискове - друг модел, който никой от познатите ми не е чувал, но пък са с ярко оранжево. Снимката говори най-добре за тях:
Изображение
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: NS Bikes Eccentric Djambo 2

Мнениеот Dim » Сря Юни 06, 2018 11:26 am

Просто имай предвид, че поставянето на 200мм диска си е изцяло на твоя отговорност, производителят я е предвидил да работи с 160, максимум 180, 200 се слагат на двукоронни вилки.
Диска изглежда готин, но липсата на отвори може да води до по-лошо охлаждане.
Виждам, че водещо за теб е естетиката и да изглежда яко, за това просто си вземи хубави доказали се дискове и пръсни паяка с един оранжев спрей, така хем ще си сигурен, че всичко ще е наред, хем ще изглежда яко.
Dim
 
Мнения: 207
Рейтинг: 1025
Регистриран на: Пет Яну 12, 2018 1:29 pm

Re: NS Bikes Eccentric Djambo 2

Мнениеот pcconsult » Сря Юни 06, 2018 12:13 pm

Dim написа:Просто имай предвид, че поставянето на 200мм диска си е изцяло на твоя отговорност, производителят я е предвидил да работи с 160, максимум 180, 200 се слагат на двукоронни вилки.
Диска изглежда готин, но липсата на отвори може да води до по-лошо охлаждане.
Виждам, че водещо за теб е естетиката и да изглежда яко, за това просто си вземи хубави доказали се дискове и пръсни паяка с един оранжев спрей, така хем ще си сигурен, че всичко ще е наред, хем ще изглежда яко.

Спокойно Dim, отпусни се. Написаното от тебе ми създава чувството, че си напрегнат, че много се тревожиш и много грижи са ти са се натрупали - постоянно използваш думи като "отговорност" и "вина". Все се опитвам да те изкарам от това състояние - няма смисъл от толкова тревоги. Нещата още ги мисля и до края на месеца, когато ще взема решение какво да купувам има още едно кило време.
:beer:
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: NS Bikes Eccentric Djambo 2

Мнениеот Boyan1984 » Сря Юни 06, 2018 12:28 pm

Абе нямаше ли едни дискове Ашима с много разцветки?
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2418
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: NS Bikes Eccentric Djambo 2

Мнениеот pcconsult » Сря Юни 06, 2018 12:38 pm

Boyan1984 написа:Абе нямаше ли едни дискове Ашима с много разцветки?
- няма в ярко оранжево.
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: NS Bikes Eccentric Djambo 2

Мнениеот Dim » Сря Юни 06, 2018 12:55 pm

pcconsult написа:
Dim написа:Просто имай предвид, че поставянето на 200мм диска си е изцяло на твоя отговорност, производителят я е предвидил да работи с 160, максимум 180, 200 се слагат на двукоронни вилки.
Диска изглежда готин, но липсата на отвори може да води до по-лошо охлаждане.
Виждам, че водещо за теб е естетиката и да изглежда яко, за това просто си вземи хубави доказали се дискове и пръсни паяка с един оранжев спрей, така хем ще си сигурен, че всичко ще е наред, хем ще изглежда яко.

Спокойно Dim, отпусни се. Написаното от тебе ми създава чувството, че си напрегнат, че много се тревожиш и много грижи са ти са се натрупали - постоянно използваш думи като "отговорност" и "вина". Все се опитвам да те изкарам от това състояние - няма смисъл от толкова тревоги. Нещата още ги мисля и до края на месеца, когато ще взема решение какво да купувам има още едно кило време.
:beer:

Хахаха какви тревоги, какво състояние бе колега, тука някакъв пикльо вчера ме определя какъв съм без да ме познава, а ти от две мои определения на твои намерения чак психоанализ ми правиш и определяш душевното ми състояние, думите понякога са просто отражение на обстоятелствата, не на морала и душата, явно тук обстоятелствата са такива.
Dim
 
Мнения: 207
Рейтинг: 1025
Регистриран на: Пет Яну 12, 2018 1:29 pm

Re: NS Bikes Eccentric Djambo 2

Мнениеот pcconsult » Сря Юни 06, 2018 1:28 pm

А ти преди да се впрягаш толкова не погледна ли, че той се е регистрирал преди има-няма месец и има всичко на всичко десетина реплики във форума? В тоя живот винаги ще се намери някой дето да се изкаже, че за нищо не ставаш и да те очерни ей така без да те познава - просто само това си може хейтъра, а ти си "старо куче" във форума и да си връзваш на акъла такива глупости - айде без тия - просто няма смисъл. Тук си пишем за техниката, за железата дето ни возят и кефят. Виж тоя линк: https://youtu.be/p0go-UN1x3g и да му се засмееш, моля!
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: NS Bikes Eccentric Djambo 2

Мнениеот Pr3d4t0R » Сря Юни 06, 2018 2:44 pm

Вилката е с 9мм QR и ти твърдиш, че си тежък => ще се суче много при рязко спиране, особено с 203 диск. Тя със сигурност и сега се суче, ако стиснеш много силно спирачката, като разликата е, че с по-големият диск не трябва да се упражнява толкова сила върху лостчето.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3968
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: NS Bikes Eccentric Djambo 2

Мнениеот protiven » Сря Юни 06, 2018 2:46 pm

Dim написа:Просто имай предвид, че поставянето на 200мм диска си е изцяло на твоя отговорност, производителят я е предвидил да работи с 160, максимум 180, 200 се слагат на двукоронни вилки.


Не е вярно:

Rotor Size (max.): 203 mm

https://www.bike-components.de/en/Fox-R ... EM-p61616/
Аватар
protiven
 
Мнения: 351
Рейтинг: 1427
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 7:57 am

Re: NS Bikes Eccentric Djambo 2

Мнениеот pcconsult » Сря Юни 06, 2018 2:48 pm

Pr3d4t0R написа:Вилката е с 9мм QR и ти твърдиш, че си тежък => ще се суче много при рязко спиране, особено с 203 диск. Тя със сигурност и сега се суче, ако стиснеш много силно спирачката, като разликата е, че с по-големият диск не трябва да се упражнява толкова сила върху лостчето.

Здравей колега, но това отдавна беше оригиналната вилка. Новата е далече напред от тези неща и е с ос 15мм:
https://www.bike-components.de/en/Fox-Racing-Shox/34-Float-29-130-Grip-Rhythm-51-Boost-Suspension-Fork-2017-OEM-p61616/
Пак са я намалили милата ми вилка!!! Миналата седмица беше 594 евро! То аз докато се обадя и вече са писали, че и по-добре от мене - браво! Мда - писали са немците в описанието на вилката: Rotor Size (max.): 203 mm тъй, че няма от какво да се плаша.
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: NS Bikes Eccentric Djambo 2

Мнениеот Dim » Сря Юни 06, 2018 3:34 pm

protiven написа:
Dim написа:Просто имай предвид, че поставянето на 200мм диска си е изцяло на твоя отговорност, производителят я е предвидил да работи с 160, максимум 180, 200 се слагат на двукоронни вилки.


Не е вярно:

Rotor Size (max.): 203 mm

https://www.bike-components.de/en/Fox-R ... EM-p61616/

Аз чета това от сайта на Фокс:
Lower leg
9mm (32mm Only), 15x100 QR, 15x110 QR
160mm direct post mount disc brake mounting.
180mm Maximum rotor size for SC forks.
SC e single crown.
Отнася се за 32-34мм стеншъни.
Но както и да е.
http://www.ridefox.com/fox17/help.php?m=bike&id=690
Dim
 
Мнения: 207
Рейтинг: 1025
Регистриран на: Пет Яну 12, 2018 1:29 pm

ПредишнаСледваща

Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Boyan1984 и 2 госта