протекция за тяло

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

протекция за тяло

Мнениеот half » Пет Май 19, 2017 9:03 am

Здравейте, смятам да си купя протектор за тяло, но не съм сигурен от кой тип да бъде. Лично за мен те са три типа:
Изображение
1) Ризница
+пази всичко от кръста нагоре
+изглеждаш по-голям (кучета и мечки ще се замислят преди да ти налитат)
–малко ще е топло през лятото си мисля
–не може да я сложиш в раницата и да я облечеш преди спускането
Изображение
2) Нагръдник
+пази торса отвсякъде
+проветриво и средно обемно (май)
–не всички имат птотектори за рамената
-също се слага в началото на карането


Изображение
3) Копресионни блузи с втърдяващ се гел и подлата
+най-компактен вариант (и на тяло и в раница)
+няма да те бъркат с рицар
-протекцията е по-слаба

протектори само за гръб не ме блазнят

Сега видях и това, нещо между ризница и нагръдник.
Така ги виждам аз нещата, за блузите въобще си нямам идея тия гелове до колко вършат работа, не съм виждал на живо, нямам и познати с такива (за това съм малко скептичен). Въпреки това за момента те най-ми допадат понеже са все пак някаква протекция и излгеждат удобни, но не знам колко пазят реално.
Бих дал до 150-200 лева. Втора ръка, нова ръка, лява, дясна няма значение.
Мисля, че е важно да кажа за какво ще се ползва протектора. Карам твърдак със 140 ход, трасето за спускане във Варна го минавам като не скачам скоковете по големи от 1,5 метра вертикално (дропове и рампи), но и на тях ще им дойде времето, определено карането надолу е с приоритет. За момента карам предимно сам и не се отдалечавам много от града, но до Аладжа манастир с компания ще ходя все по-често, надявам се тази година и на планина да се кача (и спусна).
Какви са вашите мнения, с какво карате и пази ли ви добре?
"Доброто възпитание е умението да скрием колко високо мнение имаме за себе си и колко ниско мнение имаме за другите." - Марк Твен
Аватар
half
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1293
Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 9:09 am
Местоположение: Варна

Re: протекция за тяло

Мнениеот Pr3d4t0R » Пет Май 19, 2017 10:51 am

Аз съм от доста години с тази, но моделът без бекпротектор, който не им е наличен в момента:
http://scott.bg/magazin/17-aksesoari/14 ... it-pro-ii/

Няколко пъти ми е спасявала рамото, като последният път счупих ключица (няма протекция, която я пази от силен удар в рамото), но нямах никакви поражения по рамото. Протекторите за лакътя с ОК - покриват ставата и малко от предмишницата, като стоят стабилно без да се извъртат. За карането и терена, които си описал такава блуза е идеална - събира се компактно в раницата и тежи малко сравнена с броня. Съветът ми е каквато и марка блуза да избереш да е с D3O - наистина работи.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: протекция за тяло

Мнениеот anaydev » Пет Май 19, 2017 10:59 am

Следвайки съветите на Pr3d4t0r за предпазната екипировка, преди седмица звънях на Scott за тази ризница, евентуално ако не ти е много спешна могат да я доставят след месец. Обаче при рисърча, който направих попаднах и впоследствие се сдобих с тази ризница на 661. Досега не съм я използвал по предназначение (разбирай не съм падал), но стои наистина чудесно и дори в даден момент забравих, че я нося. Обмислям дори покупката на тези къси гащи :D
Pulse QRS 1 Army Green
Shockblaze R7 Elite 2013
Аватар
anaydev
 
Мнения: 84
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Пон Апр 03, 2017 8:59 pm
Местоположение: Пловдив

Re: протекция за тяло

Мнениеот Kobeto » Пет Май 19, 2017 2:46 pm

Понеже стана въпрос за протектори с D3O - я споделете как стоят нещата с прането. Все пак това е първи слой и потта попива директно там. Интересува ме и какво се случва след втвърдяването при удар. Някакво моментно втвърдяване на съдържанието ли е, което после си връща еластачността, или остава твърдо, т.е при второ падане и удар на същото място протекцията няма да свърши работа, защото вече е втвърдила веднъж?
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: протекция за тяло

Мнениеот anaydev » Пет Май 19, 2017 4:07 pm

Доколкото изгледах една камара клипове :D
Всичко се връща по местата си и отново е меко като желиран бонбон. Може би Pr3d4t0r има най-добри впечатление от личният си опит.
Pulse QRS 1 Army Green
Shockblaze R7 Elite 2013
Аватар
anaydev
 
Мнения: 84
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Пон Апр 03, 2017 8:59 pm
Местоположение: Пловдив

Re: протекция за тяло

Мнениеот Pr3d4t0R » Пет Май 19, 2017 6:45 pm

Имам натрупани, да :D

Пера я на ръчна програма и студена вода, като на моята се махат налакътниците, а тези за рамо остават - никакви грижи.

Втвърдява се само при удар иначе стои гъвкаво и сравнително меко. Важно е да се съхранява без да има натиск върху него, за да запази гъвкавостта си. Това че по цял ден стои натиснато в раницата по време на преход не му е било проблем.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: протекция за тяло

Мнениеот half » Нед Май 21, 2017 12:37 pm

Труден избор ще е явно, добре че имам доста време докато се видя с пари.
Хем знам, че трябва да е леко, а продължавам да гледам ризниците. Тази протекция на гърдите и ребрата много ме блазни (поне като ще нося протектор да ме пази на макс), а пък ми е ясно че не си е работа да караш нагоре с такова нещо, камо ли от вкъщи до пътеките. Да ви кажа честно и 200 лева са ми много, но като гледам с D30 няма как да се намери нещо евтино все още, на 661 се вижда, че има подплата отпред, а skott-a само рамо, лакът и гръб ли е?
За сега тази броня ми хвана окото, но като се замисля не е нужно всеки път да съм с нея, ако карането е по-дълго, а не само спускане и бутане, мога да я оставям в къщи. :idea:
Преди да продължа да си противореча последен въпрос. Пречи ли и има ли смисъл от протектор за гръб (като част от цялостен протектор), ако се кара винаги с пристегната раница?
"Доброто възпитание е умението да скрием колко високо мнение имаме за себе си и колко ниско мнение имаме за другите." - Марк Твен
Аватар
half
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1293
Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 9:09 am
Местоположение: Варна

Re: протекция за тяло

Мнениеот anaydev » Нед Май 21, 2017 9:14 pm

half написа: Пречи ли и има ли смисъл от протектор за гръб (като част от цялостен протектор), ако се кара винаги с пристегната раница?


И аз съм си го задавал този въпрос, досега раницата ме е спасявала няколко пъти :D
Но при положение, че обмислям да карам на трасетата в Пампорово и надявам се други байк паркове, гърба за мен важен.
Pulse QRS 1 Army Green
Shockblaze R7 Elite 2013
Аватар
anaydev
 
Мнения: 84
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Пон Апр 03, 2017 8:59 pm
Местоположение: Пловдив

Re: протекция за тяло

Мнениеот Sartor » Нед Май 21, 2017 9:42 pm

half написа:Преди да продължа да си противореча последен въпрос. Пречи ли и има ли смисъл от протектор за гръб (като част от цялостен протектор), ако се кара винаги с пристегната раница?


За тази цел имам раница с интегриран протектор - има няколко избора на такива раници на Evoc и Deuter. Аз съм с втората марка, понеже са доста по-надеждни откъм качество в сравнение Evoc-ите на приятели. За байк парк, където не е нужна раница в повечето случаи, може да ти свърши по-добра работа бронята.
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: протекция за тяло

Мнениеот bgbikeriv » Чет Май 25, 2017 8:10 am

Ризницата изглежда мега яко ;) Освен това ползвам подобна и съм доволен.
Feel the freedom of biking!
Аватар
bgbikeriv
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 22, 2017 9:12 am

Re: протекция за тяло

Мнениеот stoyancha » Сря Сеп 05, 2018 9:29 am

Някой каращ с тази жилетка, за да сподели отзиви?
https://www.youtube.com/watch?v=3jEPdKBvEJs
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

Re: протекция за тяло

Мнениеот Sartor » Пон Окт 01, 2018 1:45 pm

Преди повече от година взех на RaceFace протектораната блуза, за да сменя тежката и неудобна пластмасова броня (която така и бях спрял да ползвам).

Не е точно жилетка, защото има къси ръкави и протектори за рамената. Има и протектор за гърба, който не нося, понеже си карам с протекторната deuter-ка. За байк парковете си свикнах с дойтерката пък и тази година поне Боровец беше пълна скръб от към поддръжка на трасетата.

Само веднъж съм падал и то тип подпиране върху рамото на един камък на Локорска и като цяло осъзнах, че мога да разчитам. Не става да се кара с такова нещо нагоре лятото, но есента и зимата даже си пази топло и не се забелязва.

Определно е много по-добре от пластмасовата ризница, която май само става за "нелегалните" ебайкове с по 1000W мотори :D
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: протекция за тяло

Мнениеот stoyancha » Чет Юни 06, 2019 12:30 pm

За да не отварям нова теам. Имах до скоро протектор Alpinestars Paragon Vest, но го продадох и сега съм на пазара за нещо ново. Спрял съм се на тези 2 варианта:
- https://enduro.bg/протектори/протекторни-жилетки/ALPINESTARS-SEQUENCE-PROTECTION-JACKET-SHORT-SLEEVE
- https://enduro.bg/протектори/протекторни-жилетки/Leatt-2-5-Chest-Protector-Black

Предполагам никой от форума не е карал с такъв hard shell, но ако са чували някакви отзиви от техни приятели/ познати ще съм благодарен ако ги споделят.
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm


Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: dantass и 20 госта