Каска за Ендуро/АМ

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Каска за Ендуро/АМ

Мнениеот Petar_stoychev » Чет Юни 07, 2018 10:02 pm

В Bike-Discount Giro-то в момента е намалено на 150 евро което си е супер цена за тая каска :beer:
Аватар
Petar_stoychev

Рейтинг: 1502

Мнениеот Gworan » Чет Юни 07, 2018 10:09 pm

Благодаря за отговорите. Този Lazer го бях видял по чуждестранни сайтове, но никъде в България, за съжаление.
С относно въпроса защо търся такава каска - просто ми харесва как изглежда.

Petar_stoychev написа:В Bike-Discount Giro-то в момента е намалено на 150 евро което си е супер цена за тая каска :beer:

Вярно, цената е добра. Конкретно за тази каска четох доста противоречиви мнения. Хората са писали, че след едно падане подбранника се чупи и пак се влачат по лице... Може би просто не трябва да я класифицират като DH каска. Но пък нещо пред лицето все ще е по-добре от нищо :dontknow: . Аз като си имам брада, мисля че поне малко от малко ще ме предпази от драскотини, или поне ще ги прикрива :) Тъй като моето каране е предимно няколко километра изкачване, и после спускане, идеята за модуларната каска злучи перфектно. Дишаш свободно на горе - носиш full face надолу.

Явно само на този цвят е намалена цената.
Жалко, с нищо не ми пасва.
Последна промяна Gworan на Чет Юни 07, 2018 10:19 pm, променена общо 1 път
Аватар
Gworan

Рейтинг: 1585

Мнениеот Petar_stoychev » Чет Юни 07, 2018 10:18 pm

Gworan написа:Благодаря за отговорите. Този Lazer го бях видял по чуждестранни сайтове, но никъде в България, за съжаление.
С относно въпроса защо търся такава каска - просто ми харесва как изглежда.

Petar_stoychev написа:В Bike-Discount Giro-то в момента е намалено на 150 евро което си е супер цена за тая каска :beer:

Вярно, цената е добра. Конкретно за тази каска четох доста противоречиви мнения. Хората са писали, че след едно падане подбранника се чупи и пак се влачат по лице... Може би просто не трябва да я класифицират като DH каска. Но пък нещо пред лицето все ще е по-добре от нищо :dontknow: . Аз като си имам брада, мисля че поне малко от малко ще ме предпази от драскотини, или поне ще ги прикрива :) Тъй като моето каране е предимно няколко километра изкачване, и после спускане, идеята за модуларната каска злучи перфектно. Дишаш свободно на горе - носиш full face надолу.

https://enduro-mtb.com/en/lightweight-c ... ts-review/

Ето тук може да придобиеш малко представа коя как се представя...иначе ако сега ми беше ред да си взимам какска от тоя тип бих си взел Bell Super DH ама там цената е УАУ :beer: .....
Аватар
Petar_stoychev

Рейтинг: 1502

Мнениеот moridinbg » Чет Юни 07, 2018 10:29 pm

Ако ще караш нагоре само колкото да стигнеш до спускането - просто си вземи нормален фулфейс и си го слагай само надолу. Нагоре не ти трябва.
Брадата няма да те опази от нищо при падане.
Аватар
moridinbg

Рейтинг: 2000

Мнениеот Gworan » Чет Юни 07, 2018 10:34 pm

moridinbg написа:Брадата няма да те опази от нищо при падане.

На шега го написах. Само Чък Норис може би ще го предпази брадата :)
Аватар
Gworan

Мнениеот Yash » Чет Юни 07, 2018 10:38 pm

Според мен Bell Super 3M в Драгзона е на доста прилична цена. Без подбрадник не покрива изцяло ушите, но каската е достатъчно изнесена, че, при евентуален страничен удар, да ги предпази.
Аватар
Yash

Рейтинг: 1567

Мнениеот Pr3d4t0R » Пет Юни 08, 2018 9:55 am

moridinbg написа:Ако ще караш нагоре само колкото да стигнеш до спускането - просто си вземи нормален фулфейс и си го слагай само надолу. Нагоре не ти трябва.
Брадата няма да те опази от нищо при падане.

Пробвал съм го това и се отказах, защото много тежат и са проветриви чак при наистина високи скорости. Също така на подсичащи пътеки, където има нужда от въртене въобще не става.
Изображение Изображение .
Аватар
Pr3d4t0R

Мнениеот Gworan » Пет Юни 08, 2018 10:17 am

В крайна сметка, реших да да си купя Bell Super 3R. Сега следващата трудност е, да намеря, от магазин в България, комбинация от цвят, който ми харесва, и моя размер, в наличност. Оказва се, че не е толкова лесно. Благодаря пак на всички за коментарите.
Аватар
Gworan

Мнениеот madsnake » Пет Юни 08, 2018 11:37 am

Аз си взех 3R и съм много доволен. Супер проветрив е.
Аватар
madsnake

Рейтинг: 1896

Мнениеот Gworan » Пет Юни 08, 2018 4:06 pm

Да, тва е най-проветливата каска която някога съм си слагал на главата. Нищо общо с предишната ми FF. Също е много лека. Пасна ми добре, но пък и моята глава не е толкова претенциозна.
Единствен компромис направих с цвета. Просто нямаше цветове които да ми паснат на колелото. А пък черна каска никога повече няма да си купя :hot:

(знам че на снимките не е закопчана правилно от лявата страна)

Изображение Изображение Изображение
Аватар
Gworan

Мнениеот papinu » Сря Авг 15, 2018 4:06 pm

В момента в Чейна има промоция на Bell Super каски като използвате промо код: SALE2018.
- Bell Super DH MIPS Helmet 2018 размер L (червена) за £139.99
- Bell Super 3R MIPS Helmet 2018 Черна (S, M и L) за £142.99.
В превъзходството ти над другите няма нищо благородно. Истинското благородството се състои в това да превъзхождаш предишния си аз.
Аватар
papinu

Мнениеот papinu » Сря Авг 15, 2018 6:01 pm

papinu написа:В момента в Чейна има промоция на Bell Super каски като използвате промо код: SALE2018.
- Bell Super DH MIPS Helmet 2018 размер L (червена) за £139.99
- Bell Super 3R MIPS Helmet 2018 Черна (S, M и L) за £142.99.

Това беше за тук, но вече не мога да го променя/премахна. :banghead:
В превъзходството ти над другите няма нищо благородно. Истинското благородството се състои в това да превъзхождаш предишния си аз.
Аватар
papinu

Мнениеот stoyancha » Вто Апр 30, 2019 9:02 am

Някой друг освен @Jacket може ли да потвръди за това как пасва Fox Proframe? Дали е задължително да се скочи с един размер по-голям?
Аватар
stoyancha

Рейтинг: 1371

Мнениеот moridinbg » Чет Май 02, 2019 9:17 am

Преди карах с Bell Sanction M, сега карам с Proframe M, пробвал съм и други М каски и повечето са ми ОК, така че според мен размерът си отговаря. Гледай дадените сантиметри. В комплект идват от много тънки до много дебели подплънки, които дават сравнително голям "обхват" на глави.
Аватар
moridinbg

Предишна

Назад към All Mountain/Ендуро продукти