Агресивни АМ гуми

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот psixopat » Пет Ное 11, 2016 12:55 pm

Гледам, че в screambikes има "черен петък" и има намаление на Schwalbe. Та какво мислите за следната комбинация.
Отпред - Schwalbe Magic Mary SnakeSkin 27.5x2.35" - TrailStar http://screambikes.eu/bg/vanshni-gumi-2 ... 5x235.html

Отзад - Schwalbe Hans Dampf SnakeSkin 27.5x2.35" - PaceStar http://screambikes.eu/bg/vanshni-gumi-2 ... 5x235.html

Ще са карат на шини WTB frequency i25, като безкамерни. Струва ли си, или да минавам на Maxxis (MInion DHR2 3C и Hight Roller 2 )
taurus13 написа:в планината също има 4 посоки, но те са различни от световните. Тук те са: Нагоре, Надоле, Насам и Натам.
:)
Аватар
psixopat
 
Мнения: 1211
Рейтинг: 1867
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:11 pm
Местоположение: Габрово

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Pr3d4t0R » Пет Ное 11, 2016 1:42 pm

Минусът на тия Швалбета е, че са много уязвими под грайфера - SuperGravity кейсънга им е на съвсем друго ниво. Сцеплението им е много добро на всичко, което не е твърде сухо или много мокро. От тези Швалбета минах на Shorty DD MaxGrip и HR2, но още не съм имал време да ги ги покарам за мнение - аз предпочитам гумите да са по-подходящи за мокро отколкото сухо време.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3969
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот moz » Пон Ное 14, 2016 12:00 pm

Hans Damph (aka knob womit) не става за задна, ще замине за един месец, пък и за предна толкова става, ако все пак решиш имам я почти нова, ще се радвам да се отърва. Минавай на Максис и няма да погледнеш назад.
moz
 
Мнения: 443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 20, 2008 7:15 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот psixopat » Пон Ное 14, 2016 3:17 pm

Благодаря за съвета. Аз съм 27,5 ти май беше 26, така че няма как да взема Damph-а. Явно ще минавам на Максис. Обаче има едно но.. ?
Чудя се каква комбинация да избера.
Отпред ще е MINION DHR II със сигурност - но не знам дали да е 3c или не. В сайта на Максис за 27,5 се предлага като 3C и Dual. Чудя се дали има смисъл от 2,4 за предна гума ? Също така не съм сигурен дали в България се предлага изобщо 2,4 :dontknow:

За задна гума имам колебания между HIGH ROLLER II и отново MINION DHR II. Тук размерът най-вероятно ще е 2,3 и гумата ще е Dual , защото 3С идва прекалено скъпа и не виждам смисъл за задна. Карал съм High Roller II като задна но беше 26х2,4 и се водеше Sigle (не знам колко беше твърдостта май 50а) и имам спомен, че не се въртеше много лесно. Може да е било заради широчината, затова сега съм решил да сложа 2,3.
Някой има ли впечатление от двете гуми като и дали би споделил мнение - коя е по-добра за задна.
taurus13 написа:в планината също има 4 посоки, но те са различни от световните. Тук те са: Нагоре, Надоле, Насам и Натам.
:)
Аватар
psixopat
 
Мнения: 1211
Рейтинг: 1867
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:11 pm
Местоположение: Габрово

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот moz » Пон Ное 14, 2016 4:03 pm

Аз карам от две години само ДХР2 отпред и отзад и мисля да продължавам. Най-добрата за предна е Super Tacky 2.4 - много държи в почти всякакви условия, търкалянето не съм го усетил да ме бави много, учуди ме колко много каране изкара. Смених я с 3C 2,3. Разликата е осезаема, добра е, но след меката, новата ме изненада в няколко завоя, сега си търся пак ST за предна, а 3Ц-то ще сложа отзад. Иначе за отзад твърдите са супер.
moz
 
Мнения: 443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 20, 2008 7:15 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот 4getcredo » Пон Ное 14, 2016 4:35 pm

Minion DHF също е вариант, който може да обмислиш. Аз първо карах в комбинация Minion DHF 2.35 (май се води) и High Roller 2.3. Сега сложих DHR II отазад и пак съм щастлив. С една идея по-хващащ е от High Roller.
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот halfdone » Пон Ное 14, 2016 4:48 pm

Смених отзад HRII с DHRII и втората се върти една идея по-лесно, но HRII държеше повечко. Такива бяха и коментарите, които четох преди да си я взема. Ама то терени и условия всякакви, така че ... :)
Иначе като цяло бих предпочел DHR 2-ката за задна.
Последна промяна halfdone на Пон Ное 14, 2016 5:09 pm, променена общо 2 пъти
Продавам : .
Аватар
halfdone
 
Мнения: 568
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 19, 2010 8:14 pm
Местоположение: София о884о974о5

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Lucky Loser » Пон Ное 14, 2016 5:05 pm

Карам с Minion DHF 2.35 вече четвърта година. Първата се изхаби и пак си взех такава. Не съм пробвал кой знае колко модели, но лично аз не бих карал с друга.

Интересно ми е, обаче, дали някой е карал/пробвал Continental Baron - съответно за предна и задна...
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот moridinbg » Пет Ное 18, 2016 1:10 am

Лятото в Алпите аз бях с чисто нови Minion 3С DHF/DHR2, а единия приятел беше с чисто нови Der Baron Projekt. 26"
Като цяло са доста подобни по поведение гуми, бароните чистят една идея по-лесно кал.
Минионите не бяха TR, но станаха страшно лесно тюблес, същото с бароните. И двете се справяха доста добре на около 1.4-1.5 атмосфери.

DHR2 минионът беше по-захабен от задния Барон на края на ~400км обиколка.
DHF и предният Барон бяха еднакво немръднали.

Тъпото е, че бяхме и с еднакви шини и еднакви размери главини, а така и не се хванахме да ги ги разменим направо на колелата, за да сравним...

Но като цяло доста подобни гуми. Бароните в 2.4 идват малко по-тежки от 2.5 DHF/2.4 DHR2. DHR2 е една идея по-тясна от баронът, DHF е ~еднакъв.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот iPop » Пет Ное 18, 2016 8:09 am

Някой има ли опит с MICHELIN Wild Grip'R??
Аватар
iPop
 
Мнения: 573
Рейтинг: 1544
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 2:07 pm
Местоположение: София

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот stoicho85 » Нед Ное 20, 2016 6:20 pm

Съжалявам че се намесвам в темата, но искам да питам някои дали има трайни впечатления от тези гуми http://allmountain.bg/shop/tires/48-wtb ... &results=4
Писна ми да лепя гуми със сегашните ми Ноби Ник и съм се насочил към горните гуми.
stoicho85
 
Мнения: 38
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Пон Сеп 28, 2015 4:53 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Alexi » Нед Ное 20, 2016 7:03 pm

според мен е грехота да караш АМ и да не са тюблес направени
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот stoicho85 » Нед Ное 20, 2016 7:17 pm

Настоящата седмица отида да видя как стоят нещата с тюблес-а, до сега съм карал само с вътрешни гуми.
stoicho85
 
Мнения: 38
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Пон Сеп 28, 2015 4:53 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот outfaced » Пон Ное 21, 2016 1:16 pm

stoicho85 написа:Съжалявам че се намесвам в темата, но искам да питам някои дали има трайни впечатления от тези гуми http://allmountain.bg/shop/tires/48-wtb ... &results=4
Писна ми да лепя гуми със сегашните ми Ноби Ник и съм се насочил към горните гуми.

Някои хора много ги тачеха преди време ... сега тия хора си карат minion DHR2 :)
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Nocturne » Пон Ное 21, 2016 2:22 pm

stoicho85 написа:Настоящата седмица отида да видя как стоят нещата с тюблес-а, до сега съм карал само с вътрешни гуми.

И аз не съм, защото не виждам особено голяма причина да похарча маса пари за нещо, което има колкото плюсове толкова и недостатъци, но ето една статия по темата.
https://www.rei.com/learn/expert-advice ... eless.html
RAM AM.ONE Custom
Аватар
Nocturne
 
Мнения: 412
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Пет Сеп 04, 2009 12:44 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот outfaced » Пон Ное 21, 2016 4:49 pm

Факт ... тия дет не четат статии, карат тюблес ... само, отдавна (от преди да е писана статията) :deal:
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот stoicho85 » Пон Ное 21, 2016 6:45 pm

В крайна сметка от утре съм с XC гуми: https://ritcheylogic.com/speedmax-beta-mountain-tire
Ще видя как ще се представят на различни терени. С "боза" ще са.
stoicho85
 
Мнения: 38
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Пон Сеп 28, 2015 4:53 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот xargs » Пон Ное 21, 2016 7:26 pm

Изключително подхождащи на заглавието на темата :rofl:
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот stoicho85 » Пон Ное 21, 2016 7:29 pm

Просто исках да напиша на какво съм се спрял в крайна сметка, знам че не са агресивни АМ гуми.
stoicho85
 
Мнения: 38
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Пон Сеп 28, 2015 4:53 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Alexi » Пон Ное 21, 2016 7:36 pm

боза на тия гуми ? те са за шосе :D
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот stoicho85 » Пон Ное 21, 2016 7:40 pm

XC ги водят, с 2.2 балон са. Централният грайфер е по-дълбок от колкото се вижда на снимката.
С боза да, ела да караш в града есенно време.
stoicho85
 
Мнения: 38
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Пон Сеп 28, 2015 4:53 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот evilzet » Вто Ное 22, 2016 9:05 am

Сега какво се заяждате те са го написали :) :
Z-Max style center-side tread lugs for aggressive cornering
evilzet
 
Мнения: 1479
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот enforser » Пон Дек 05, 2016 8:08 pm

В сряда след големия сняг се разходих с моя рам хт 2 до Витоша. Искам да споделя, че съм очарован от гумите. Моите са от 2007година когато купих колелото, но грайфер си имат. На сняг сцеплението беше доста добро, особено предната държи супер. Задната също е яка и когато въртях нагоре стига да съм седнал на седалката не съм имал проблеми. Единствено на лед не държат ама то предполагам, че там няма какво да те спаси. Видях, че вече си купил, но да знаеш, че си струват. За градско обаче не ги препоръчвам.
Cross Country enthusiast!
Аватар
enforser
 
Мнения: 161
Рейтинг: 1166
Регистриран на: Вто Юни 24, 2008 3:20 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот xargs » Вто Дек 06, 2016 10:05 pm

Нещо избяга темата май. Ще споделя малко впечатления от изминалата година и половина. С описаните гуми изкарах всички ендуро състезания (без В. Търново, където се контузих на тренировките):

предна: Schwalbe Magic Marry 2.35 Evo, trailstar, TL, SnakeSkin. За цялата година имах едно единствено спукване - на катерене по асфалт. Как стана и идея си нямам, но само се запуши от бозата, след 3-4 припомпвания. Уникална гума, и като предна издържа цяла година и все още изглежда добре. Ако някой пазарува, да има превдид, че SuperGravity са по-тесни. Явно и смеската им е по-мека (може би беше VertStar), защото за по-малко карания, грайферите почват да се късат в основите.

задна:
- Maxxis DHR 2 2.4 ST Exo - страшна гума, но въртенето е ужас. Резервна за най-калните дни и витошкото ендуро :eyebrow:

- Maxxis DHR 2 2.4 Exo, супер универсална гума, въртенето пак е тегавичко, но за пролетта си ми беше супер. Лесно се плъзга и контролира в завоите. Доста спуквания като цяло с тия DHR-та, но и доста каране издържаха :(

- Maxxis DHF 2.3 - усещане подобно на DHR-a, но надолу ми се струва по-бърза. DHR-то като че ли беше по-контролируемо. Не ги карах последователно и директните сравнения са ми малко трудни, тъй като и двете гуми са ми доста подобни.

- Schwalbe Nobby Nick 2.35, Evo, SnakeSkin - много универсална гума - едновременно държи доста, но е лесна за въртене - много ми хареса, но свършва страшно бързо, а Schwalbe не са точно от най-евтините. Страшно много спуквания, за съжаление. Само на Elevation 999 я спуках 3 или 4ри пъти. Изкара Банско, Пампорово и едно Локорско. Перфектна за лятото и не толкова агресивно каране.

- Schwalbe Hans Dampf 2.35 сравнително универсална гума, но както се казва, "Jack of all trades, master of none" (не мога да се сетя израза на български, но трябва да е "добър във всичко, перфектен в нищо". То и името и на немски май нещо такова значи. Карал съм я в комбинация с Nobby Nick за задна на 700км преход (то е един такъв в България :) ) и като комбинация за такъв тип каране мога да кажа, че е перфектна. Никакви спуквания на предната, едно на задната за целия преход.

- Schwalbe Rock Razor, Evo, 3c, SnakeSkin - въртенето е на светлинни гуми от DHR-то, спирането...става, като свикнеш. В началото е малко трудно, още повече, че аз съм свикнал доста да си нося задницата и с DHR-тата имах много повече контрол. Живота на тая гума се мери не в часове, а минути :(

- Schwalbe Rock Razor Evo, SG - същата като горната, но по-издържлива.

За догодина избора за предна ми е ясен - Magic Marry 2.35 Evo TL . Алтернативи няма за мен за предна. За задна мисля да пробвам Aggressor-a на Maxxis, като за начало, а после каквото се намери, защото наличностите в БГ не са чак огромни :)
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот half » Нед Фев 05, 2017 10:40 am

Tука повечето карате с по-скъпи гуми, обаче аз си взех от най-евтините варианти на hans dampf и ardent и доста се учудих от разликата в мекотата на грайферите. Максис-а е доста по-мекичък от швалба, не намерих колко е А-то на немеца, но максис пишат за ардента 65А. Предполагам че с вдигането на цената нещата стават по-близки като дурометри, но ми се стори доста интересна тази осезаема разлика в гумите и не бях срещал подбни мнения из нета.
"Доброто възпитание е умението да скрием колко високо мнение имаме за себе си и колко ниско мнение имаме за другите." - Марк Твен
Аватар
half
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1293
Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 9:09 am
Местоположение: Варна

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Lucky Loser » Пет Мар 17, 2017 3:37 pm

Здравейте,

Някой тук да е карал или има да впечатления за гумите на Continental - Der Kaiser, Der Baron и Rubber Queen? Съответно за предна и задна.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Admin » Пет Мар 17, 2017 6:03 pm

Rubber Queen и TrailKing на практика са с еднаква шарка. Т.е. впечатленията тук важат: http://www.mtb-bg.com/index.php/product ... trail-king, като имай предвид, че те са за най-евтиния вариант, т.е. при по-високите класове може да се очакват още по-добри неща.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот VLP » Пон Мар 20, 2017 1:20 pm

Моля за мнение за PANARACER гуми. ориентирал съм се към FIRE PRO, NEO MOTO или QUASI MOTO (последната май е лятния вариант) Mного противоречиви мнения намирам. Тъй като възнамерявам да ги правя безкамерни, искам съвет защото после смяна чак като се скъсат. Каране предимно по черно, пътеки и т.н. включително и в предстоящите кални месеци.
Намерил съм ги в някакъв UK сайт http://www.probikeshop.com/en/bg/mtb/ty ... earch=3447. Според мен на изгодна цена с оглед БГ офертите (69лв).
VLP
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пон Апр 11, 2016 2:28 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот natalito » Пон Мар 20, 2017 2:39 pm

Lucky Loser написа:Здравейте,

Някой тук да е карал или има да впечатления за гумите на Continental - Der Kaiser, Der Baron и Rubber Queen? Съответно за предна и задна.

Baron е послушна гума в ролята й на предна. Сега, не съм некъв мноо агресивен карач, но ако има кой да показва линия :D , отпускам спирачките. Но пак без мнооого агресивни лягания в завои. Та не мога да съм ти отправна точка по тез въпроси.
Съпротивлението си го нося в себе си обикновено.Т.е. "формата" ми е много непостоянна и ако ми е добре и гума от джип да туря, пак ще карам здраво :8D: . Все пак е й предна, но не е по-тегава от разни нобиниковци и хансдамповци.
Моята е скъпия вариант с блек мек чили, апекс мапекс и секви турбовщини, не ме е подвеждала, при разнообразни условия. Откъм износване се представя доста добре. Като се сетя Hans Dampf, пак по-скъпия вариант, какво сирене е :lol:.
Купих я от форума на няколко карания, но не питах, защо аджеба я продава човека, дали е бил недоволен от нещо примерно. Той даже продаваше 2, а след 2-3 карания се питах, що не ги купих и двете.
Та ако си я намериш на добри пари.
Абе гуми, не ти харесва, сменяш :)
Последна промяна natalito на Пон Мар 20, 2017 2:42 pm, променена общо 1 път
"I say the sunshine will blow my mind and the wind blow my brain" - BA

Изображение
Аватар
natalito
 
Мнения: 867
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 10:20 am

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Petar_stoychev » Пет Авг 18, 2017 5:57 pm

Някой пробвал ли е комбо-то Schwalbe Fat Albert предна/задна да сподели впечатления?

https://www.schwalbe.com/en/offroad-rea ... -rear.html
https://www.schwalbe.com/en/offroad-rea ... front.html
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

ПредишнаСледваща

Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта