Агресивни АМ гуми

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот moridinbg » Сря Май 29, 2019 7:22 pm

stoyancha написа:Гледам за нова шина с вътрешен ММ от 30мм. Първоначалално се бях спрял на EX 511, а сега виждам, че M 502 е със същите характеристики, а цената й е сравнително по-ниска. Има ли някаква голяма разлика между тях, освен че Ричито кара EX 511 :D :D


Параметрите на хартия са почти същите, но 511 и 471 са ужасно здрави шини.
Едно време Gwin като финишира по капла в Леоганг доста се впечатлих и взех чифт, плетох ги сам, което ми беше и първо плетене - в байкпарка в Шамони на задната ми се охлабиха всичките спици единия ден - видях го чак след няколко спускания, обрах ги и си продължих. После съм ги карал още доста години, неведнъж на твърде ниски налягания по 1.1-1.3 бара, половината време на твърдак, изяли са доста бордюри, задната вече има толкова подбивки, че може да се каже, че има собствен грайфер, но на здравина не мръдва - няма дори наченки на сцепване или нещо такова, държи си тюблеса.
511 е същата шина, но в 30мм вътрешна ширина.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот stoyancha » Нед Юни 02, 2019 6:25 pm

Някой успя ли вече да пробва Assegai?
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот moridinbg » Вто Авг 27, 2019 4:25 pm

В крайна сметка мигрирах от 26" 471 (25мм) на 27.5" 511 (30мм). Рамката (Banshee Rune) е правена и за двата размера колела.
Отпред от 26" Minion DHF Exo TR 2.5" на 27.5" Minion DHF Exo+ 2.5"
Отзад от 26" Minion DHR2 Dual Exo TR 2.4" на 27.5" Minion DHR2 3C DoubleDown TR 2.4"

Разлики в самия балон практически няма. С шублер е в рамките на ~1мм. От друга страна гумата седи доста по-стабилно в шината. Сложих и инсърти почти веднага, така че е трудно да кажа при колко по-ниско налягане почва да се мести борда, но разлика имаше определено.

На едно и също колело, като усещане 27.5" ми се струва че газят повече и ми е по-комфортно, но правя практически едни и същи времена, като 26". Чак на Боровец ходих с двата wheelset-а и ги разменях, а гумите са практически еднакви, освен размера.



И едно сравнение на износване на смеските:

Изображение

DHR2
26" DualCompund ляво и 27.5" 3C дясно

26" е карана на едно състезание повече, няколко дни байк паркове повече и с нея ходя на работа, по 15км на ден из София.
3С-то е каран по-малко, но вече е доста по-изядено. Г-блокчетата са почнали да стават по-скоро I
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Belyov » Чет Сеп 26, 2019 8:29 pm

Хора кажете защо стана така ? Гумата я сложих май месец чисто нова, колелото се ползва, като второ и нее чак толкова много карана.
Schwalbe magic mary
Прикачени файлове
WhatsApp Image 2019-09-26 at 21.18.39.jpeg
(272.09 KiB) 402 пъти
Аватар
Belyov
 
Мнения: 72
Рейтинг: 1222
Регистриран на: Пет Юли 05, 2013 10:07 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Lucky Loser » Чет Сеп 26, 2019 9:32 pm

Това след някакво специфично каране ли е станало, примерно спускане по каманак или нещо подобно ?
Не бях виждал такива цицини на гума :popcorn:
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Yash » Чет Сеп 26, 2019 9:44 pm

Според мен е просто производствен дефект. Некачествена оплетка.
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Belyov » Чет Сеп 26, 2019 9:50 pm

Не беше нещо по особено каране. Оставих го вечерта и всичко си беше наред с гумата, на сутринта гледам цицините даже са около 10. По цялата гума са.
Аватар
Belyov
 
Мнения: 72
Рейтинг: 1222
Регистриран на: Пет Юли 05, 2013 10:07 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот moridinbg » Пет Сеп 27, 2019 8:44 am

На Швалбе регенерата (:
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Boyan1984 » Пет Сеп 27, 2019 10:26 am

Миналата година имах доста по-малки на един Maxxis Ikon.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2421
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот martin.radev » Нед Ное 03, 2019 7:59 pm

Belyov написа:Хора кажете защо стана така ? Гумата я сложих май месец чисто нова, колелото се ползва, като второ и нее чак толкова много карана.
Schwalbe magic mary



Тая гума на твое място си я нося в Драг (Предполагам от там е дошла като генерален вносител на Швалбе) и си искам парите и въпреки, че аз карам изключително и само с
Швалбе, ако това стане с моя гума - сменям дистрибутура на момента - ако ще да ми излиза двойно по-скъпо от https://chainreactioncycles.com
представям си да тръгна за няколкодневно каране и след първата нощ да се събудя без външна гума :))
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 692
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот banzai » Сря Ное 20, 2019 6:29 pm

martin.radev написа:
Belyov написа:Хора кажете защо стана така ? Гумата я сложих май месец чисто нова, колелото се ползва, като второ и нее чак толкова много карана.
Schwalbe magic mary



Тая гума на твое място си я нося в Драг (Предполагам от там е дошла като генерален вносител на Швалбе) и си искам парите и въпреки, че аз карам изключително и само с
Швалбе, ако това стане с моя гума - сменям дистрибутура на момента - ако ще да ми излиза двойно по-скъпо от https://chainreactioncycles.com
представям си да тръгна за няколкодневно каране и след първата нощ да се събудя без външна гума :))


Дистрибутора каква вина има в случая? Гумата е дефектирала, отиваш, правиш рекламация и ти я сменят. Вината е в производителя и се случват такива неща, няма нужда от предървяне.
Аватар
banzai
 
Мнения: 135
Рейтинг: 1799
Регистриран на: Сря Мар 26, 2014 10:32 am

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Alexi » Сря Ное 20, 2019 6:32 pm

всеки карал с гуми отвън и от БГ си има изградено мнение по въпроса и то трябва да се уважава .. специално Драг за ОЕМ гуми няма да се учудя да поръчват някакви 3то качество ( не съм имал такъв случай с техни гуми но и не карам гуми от по 10-15 лв )
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот rarekin » Сря Ное 27, 2019 12:48 pm

Alexi написа:всеки карал с гуми отвън и от БГ си има изградено мнение по въпроса и то трябва да се уважава .. специално Драг за ОЕМ гуми няма да се учудя да поръчват някакви 3то качество ( не съм имал такъв случай с техни гуми но и не карам гуми от по 10-15 лв )


Въпреки че такъв вариант е възможен, не бива да се хвърля вина без да се занят фактите. Швалбе имат проблеми с качествения контрол и въпреки генерално много добрите им гуми аз лично съм имал няколко различни случая на дефекти с техни модели, при все че карам само с гуми "отвън".
Планинското колоездене може да бъде опасен спорт! Винаги карайте с каска! Никоя екипировка не може да гарантира колоездача срещу падане и тежко нараняване!
rarekin
 
Мнения: 1589
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 1:25 am
Местоположение: Германия

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот martin.radev » Съб Дек 28, 2019 6:55 pm

banzai написа:
martin.radev написа:
Belyov написа:Хора кажете защо стана така ? Гумата я сложих май месец чисто нова, колелото се ползва, като второ и нее чак толкова много карана.
Schwalbe magic mary



Тая гума на твое място си я нося в Драг (Предполагам от там е дошла като генерален вносител на Швалбе) и си искам парите и въпреки, че аз карам изключително и само с
Швалбе, ако това стане с моя гума - сменям дистрибутура на момента - ако ще да ми излиза двойно по-скъпо от https://chainreactioncycles.com
представям си да тръгна за няколкодневно каране и след първата нощ да се събудя без външна гума :))


Дистрибутора каква вина има в случая? Гумата е дефектирала, отиваш, правиш рекламация и ти я сменят. Вината е в производителя и се случват такива неща, няма нужда от предървяне.


Дистрибутора е Драг, ако това не ти говори достатъчно няма к'во да ми се държиш като обиден се едно бащинията съм ти нахранил, трябва ли да ти обръщам внимание, че
продават гуми - Evolution series, които фабрично - би трябвало да са в картонена кутия с книжка към тях....навити с ластик от нарязани вътрешни гуми, Драго сигурно като отиде в
Германия пита: "Има ли нещо за изхвърляне?"А колкото до рекламацията опитвал съм да сменя ръкави Ендура за по-голям размер, буквално не бяха обличани никога, пратиха ме обратно към онлайн-магазина...ебати брадата. Добре, че имат механици, които са супер пичове, че иначе да са изпозатворили сергията.
П.С: Не искам да започвам някаква караница тука, просто гума, която струва сериозни пари и изглежда по тоя начин - някой трябва да носи отговорност
така както се е надула - можеше да се пръсне без видима причина в някой вираж или дроп и да приключи карането на момчето...в най-добрия случай до края на сезона.
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 692
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Pr3d4t0R » Пон Дек 30, 2019 11:02 am

Oт bike-components ми бяха пратили Максис с крив борд - на 1.7 налягане изплюваше борда. Пратих им я и ми замениха бързо бързо с нова. Та както написа banzai , когато се появи дефект човек трябва да се свърже с търговеца, от където я е купил за рекламация - Belyov не ни е написал до колкото виждам как се е развила ситуацията.

ПП Аз също купувам само гуми от чужбина вече 4ри години и моите скромни наблюдения са, че са с друго качество, но и на доста различна цена.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот scratch » Пон Дек 30, 2019 3:53 pm

Аз съм купувал 2 гуми висок клас Швалбе от драг и не съм имал никакви драми с тях - надуват се, не са криви, държат боза, всичко е точно.
Честно казано винаги ми е било чудно защо в България цените на гумите са средно 20-30 лв под цената на същия модел в чуждите сайтове. Важи катко за Швалбе, така и за Максис.
Факт е, че има дефектни бройки, но е и факт, че супер много хора си търкалят гумите купени от тук без проблеми.
Аватар
scratch
 
Мнения: 223
Рейтинг: 1424
Регистриран на: Пет Яну 21, 2011 8:12 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот martin.radev » Чет Яну 02, 2020 3:59 pm

Така е съгласен съм с теб, че много хора си карат с гуми от Драг и няма проблеми, може и 200 гуми да се сменят и да няма проблем с нито една,
но като има веднъж и това ти прецака 4-дневно каране на ден 1ви, гумата почва да се рони като от дунапрен, 25км по-късно бозата (Станс) се процеждаше през борда, Nobby Nick(Еvo/ Snake Skin) слoжих вътрешна, лепих я три пъти за следващите 5 часа, защото гумата изскачаше от борда над 22 psi и трябваше да карам/возя/бутам на около 15psi (~1 bar, а бях 90+ килограма с екипировката и разбира се говоря за задна гума на твърдак :) ) и така се отказах, да не прецакам карането и на групата и си слязох надолу към Лакатник...
Та мисълта ми беше доколко важно е за всеки това никога да не се получава отново? За мен много - от тогава давам с по 30-40 лева повече на гума но си поръчвам от ЧейнРеакшън
или Байк Дискаунт и не си поставям ценното време на колелото на карта.
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 692
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот didonch » Вто Яну 14, 2020 10:06 pm

Някой с пресни впечатления от WTB Vigilante TCS? По назад в темата само се помена тази гума като алтернатива на MAXXIS Minion DHF, но само до там. Вярно че ММ е супер универсална гума ама мен нещо не ме кефи...най-вече лошата и странична стабилност(може би зависи от стил на каране). Първоначално мислех за новия сезон да я сменя с Schwalbe Magic Mary, но докато преглеждам гумите из hibike-ка, видях че и WTB Vigilante е намалена: двете идват на приблизително еднаква цена. И дилемата вече е налице. Разликата в теглата на 29" 2,5 и 2,6 е минимална така че фактора тегло остава на заден план. По разните тестове и ревюта(до колкото може да им се вярва) казват че втб-то е по-добро от към съпротивление на търкаляне и странична стабилност. Schwalbe си е по-предвидима (поне на сухо), но ме дразнят че след месец каране(като се пооблъскат малко) започват да сълзят бозица (тук някак си не мога да преглътна гума за 100 кинта да се дъни по тоя начин).
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот stoyancha » Вто Яну 14, 2020 10:22 pm

didonch написа:Някой с пресни впечатления от WTB Vigilante TCS? По назад в темата само се помена тази гума като алтернатива на MAXXIS Minion DHF, но само до там. Вярно че ММ е супер универсална гума ама мен нещо не ме кефи...най-вече лошата и странична стабилност(може би зависи от стил на каране). Първоначално мислех за новия сезон да я сменя с Schwalbe Magic Mary, но докато преглеждам гумите из hibike-ка, видях че и WTB Vigilante е намалена: двете идват на приблизително еднаква цена. И дилемата вече е налице. Разликата в теглата на 29" 2,5 и 2,6 е минимална така че фактора тегло остава на заден план. По разните тестове и ревюта(до колкото може да им се вярва) казват че втб-то е по-добро от към съпротивление на търкаляне и странична стабилност. Schwalbe си е по-предвидима (поне на сухо), но ме дразнят че след месец каране(като се пооблъскат малко) започват да сълзят бозица (тук някак си не мога да преглътна гума за 100 кинта да се дъни по тоя начин).


Вземай Assegai и да ти е мирна главата
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Alexi » Вто Яну 14, 2020 11:09 pm

Мерито не ми е сълзяло доста здрава гума е като цяло
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Petar_stoychev » Вто Яну 14, 2020 11:19 pm

Човека ако се интересува от съпротивление при търкаляне Assegai-а едва ли ще е по-добре ,но всички казват че гипа е несравним....И аз съм си доволен от Мерито,но не е като да не съм го пукал.Жалко че Швалбе нямат адекватна задна гума в комбинация с по-твърдата им смеска.
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот didonch » Сря Яну 15, 2020 9:06 am

Търкалянето си е важно, все пак трябва да се стигне някак до началото на пътеката :eyebrow: . Бях финализирал поръчката с мерито, когато в едно поле се появи и втб-то, та се загледах и по него. Но щом мерито не сълзи ... както другите си събратя ...
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Pr3d4t0R » Сря Яну 15, 2020 11:22 am

@didonch предполагам DHF-a не е бил с MaxxGrip смес? Ако Мери-то не е УлтраСофт за предна пак няма да си доволен. Много съм доволен от MaxxGrip обаче вече са твърде скъпи. Сега съм 29ки е*13 Race front/Pace rear, които вече поизносих и са много добре във всякакви условия - следващите мисля да са Мишелен Wild Enduro.

https://www.vitalmtb.com/features/What- ... mbers,2296
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот didonch » Сря Яну 15, 2020 12:54 pm

Pr3d4t0R, прав си DHF/DHR са със смеска MaxxTerra-байка дойде с тях. Честно казано очаквах много по-вече от това комбо, особенно след многото хвалебствени ревюта които гледах/четох. На всичкото отгоре се оказаха и много нежнички :D , задната я клъцнах още на втората седмица, така и не разбрах как стана номера ... уж карах супер лежерно и в един момент ми омекна задницата. Смених я с Hans Dampf(такава имаше налична за моя размер в кварталния магазин/сервиз), която ме изненада доста приятно особено часта касаеща спирането. Не бях обръщал внимание че DHF се предлагат и в друга смеска :dontknow: . Кой модел на e*thirteen си карал?
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Pr3d4t0R » Сря Яну 15, 2020 3:56 pm

Ето ги - https://www.bike-components.de/en/e-thi ... et-p68489/
Карам ги с Хък Норис отпред и Къшкор отзад. Доста са меки, задната си е вече износена за 500 км само по чукарите. Предната е съпоставима като сцепление на MaxxGrip, задната е по-мека от MaxxTerra. Единствено не съм ги карал на много мокро и съм много доволен. По-плътни са под грайферите от ЕХО.

При Максис и Швалбе един и същ модел гума с различна смес и борд ще се държи коренно различно. Така като гледам MaxxGrip продължава да се върти около 50 евро за бройка. Последно карах Швалбе преди да въведат аддикс смесите.

ПП ЕХО борд на Максис не можам да спукам с Къшкор за задна при 1.5/1.6 налягане.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот martin.radev » Чет Яну 16, 2020 4:48 pm

didonch написа:Някой с пресни впечатления от WTB Vigilante TCS? По назад в темата само се помена тази гума като алтернатива на MAXXIS Minion DHF, но само до там. Вярно че ММ е супер универсална гума ама мен нещо не ме кефи...най-вече лошата и странична стабилност(може би зависи от стил на каране). Първоначално мислех за новия сезон да я сменя с Schwalbe Magic Mary, но докато преглеждам гумите из hibike-ка, видях че и WTB Vigilante е намалена: двете идват на приблизително еднаква цена. И дилемата вече е налице. Разликата в теглата на 29" 2,5 и 2,6 е минимална така че фактора тегло остава на заден план. По разните тестове и ревюта(до колкото може да им се вярва) казват че втб-то е по-добро от към съпротивление на търкаляне и странична стабилност. Schwalbe си е по-предвидима (поне на сухо), но ме дразнят че след месец каране(като се пооблъскат малко) започват да сълзят бозица (тук някак си не мога да преглътна гума за 100 кинта да се дъни по тоя начин).


От 5 месеца карам WTB Vigalante 27.5/2.3 и съм много доволен, грипа е супер - в момента даже са намалени
https://www.chainreactioncycles.com/wtb ... prod140112
разбира се по-широка гума ще има още по-добър грип, но съм циция и въпреки, че си купих 2.6...търкам тая да не иде зян :)
П.С - на асфалт е доста тегаво - имам 9.5км до околовръстното под Бояна и ми лазят малко по нервите като съм тръгнал към златните мостове, но кефа надолу винаги > от лесното нагоре
карам я в комбинация с Трейл Бос 2.4 отзад. Налягането, което си позволявам е 20-21 ПСИ в предната и 23-25 задната (аз съм 90кг.) При много рошава пътека - го качвам до 25/28 Тюблес разбира се, никога не
съм виждал цвета на бозата освен докато я наливам :))
Успех с избора :)
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 692
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Admin » Пет Яну 17, 2020 10:25 am

@didonch
Доста ме изненадват впечатленията ти от Minion. Ако под странична устойчивост имаш предвид устойчивост/сцепление при завиване/накланяне на байка, то изненадата ми става още по-голяма, защото за мен лично DHF и DHR2 си остават еталон в това отношение (без да са единствените толкова добри, разбира се, но не се сещам за гуми, с които да съм се чувствал по-сигурен и уверен). Единствено може би по-твърдата каучукова смес да е довела до разочарование - аз лично не съм карал с такава, защото съм пробвал само 3С и SuperTacky, но брат ми и тякои приятели са пробвали и по-твърдите варианти (мисля, че дурометър 62а) и са си доволни.
Но явно при гумите всеки си има някакви индивидуални отношения с някои модели. Аз например (а и от други хора съм го чувал) така и не успях да харесам достатъчно Magic Mary. Все намирам ситуации (най-често на сухо, твърдо и песъчливо), в които никак не се чувствам уверен с нея в завоите, но сега отново съм с такава на един тестов байк (Addix Soft e) и ще видим как ще се разберем. :) Но на мен лично от Schwalbe повече ми харесва новият Hans Dampf - във вариант с Addix Soft смея да кажа, че му имах доверие толкова, колкото и на Minion-ите.
Vigilante съм карал преди няколко години (има някъде и подробна статия в сайта), но ако трябва да обобщя спомените си с две думи: с меката каучукова смес и с подсиления каркас бях доста доволен; с по-твърдата смес и по-тънкия каркас не ме впечатли твърде много, т.е. за предна бих ползвал само с меката смес.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот didonch » Пет Яну 17, 2020 3:01 pm

Под странична устойчивост разбирам точно сцепление при завиване/накланяне и то при конкретни условия-пясък, пепеляк... на твърда настилка тип байкпарк се държат чудесно. Но при "рохкав" терен си имат явлението on/off, липсва им предвидливост кога е достигнат лимитът на сцепление, което мен определено не ме кефи. След обмяна на опит с колеги на "терен", достигнахме до извода че това явление се дължи на липсата на междинни копчета (бутони) между централно разположените и крайните, подобно на Assegai, vigilante, Magic Mary(тук са разположени през по-голямо разстояние). Pr3d4t0R по-горе обърна внимание на смеските (в моя случай е по-твърда), може би с MaxxGrip - а нещата ще са коренно различни, но ми се иска да пробвам и друг модел. Към настоящия момент избора се свежда до Assegai, vigilante...Michelin's Wild
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот nkc20 » Съб Яну 18, 2020 11:18 am

Аз от доста скоро съм с комбинация Континентал Дер Барон отпред, Максис Агресор отзад и не мога да изкажа кой знае какви впечатления (на практика са на едно каране). Но си направих един idiot-proof тест на Континентала. На асфалтов участък с тънък лед отгоре натиснах рязко предна спирачка, гумата превъртя леко назад и закова. Така че като грип вероятно са доста добре нещата при Барона.
nkc20
 
Мнения: 162
Рейтинг: 1474
Регистриран на: Пет Юни 24, 2016 7:28 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот ohoboho » Съб Яну 18, 2020 2:13 pm

nkc20 написа:Аз от доста скоро съм с комбинация Континентал Дер Барон отпред, Максис Агресор отзад и не мога да изкажа кой знае какви впечатления (на практика са на едно каране). Но си направих един idiot-proof тест на Континентала. На асфалтов участък с тънък лед отгоре натиснах рязко предна спирачка, гумата превъртя леко назад и закова. Така че като грип вероятно са доста добре нещата при Барона.


Тая физика не я разбирам нещо ? :bigeyes: :dontknow:
ohoboho
 
Мнения: 59
Рейтинг: 1242
Регистриран на: Нед Юли 17, 2016 8:48 pm

ПредишнаСледваща

Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта