протектори за крака и ръкавици

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

протектори за крака и ръкавици

Мнениеот xcrider » Сря Юни 15, 2011 12:21 am

Здравейте. Карам крос-кънтри и екипировката ще се ползва само в планината. Каранията са ми главно пътеките над княжево до момина скала. На горе главно бутам, а на някой места карам. Спускането е по пътеките отново, и не е много екстремно, все пак карам XC колело . Търся протектори за коляно и пищял като бюджета е до 50-60лв. Търся нещо здраво (мислих за протекторите на драгомир за 39лв ,ама четох, че много се огъвали и при падане не защитавали много) , което да не се свлича много . Висок съм към 165, но обиколки на прасец не съм мерил. За ръкавици се чудя какво точно ми трябва(досега съм карал без) , може би едни половинки на драг http://screambikes.eu/bg/protektori-rakavici/4323-rakavici-bez-prasti-drag-freeride.html за 17 лв .Другото, което обмислям се продава пак в драг, но ги няма в сайта им са едни цели ръкавици на трек, които са намалени от 60лв на 40лв понеже са стар модел, но човека ми ги препоръча. Чудя се има ли смисъл да давам 40лв за ръкавици , а може би и ще запарват :dontknow: . Вариант за покупката може да е да ползвам обща поръчка от CRC. До сега не съм ползвал, но ще мога да си позволя протектори / ръкавици, които надхвърлят бюджета ми в БГ магазините.
Каска вече съм избрал - http://screambikes.eu/bg/kaski-mtb/6826-velosipedna-kaska-giro-indicator-2011.html черно-синия модел. Ако имате някакви препоръки и мнения относно каската също може да споделите. Цената на тази каска е максималната , която имам за каска (70 лв)
xcrider
 
Мнения: 1385
Рейтинг: 1256
Регистриран на: Пет Юни 10, 2011 11:43 am
Местоположение: София

Re: протектори за крака и ръкавици

Мнениеот xcrider » Чет Юни 16, 2011 7:12 pm

xcrider
 
Мнения: 1385
Рейтинг: 1256
Регистриран на: Пет Юни 10, 2011 11:43 am
Местоположение: София

Re: протектори за крака и ръкавици

Мнениеот mover » Пет Юни 17, 2011 12:02 am

Здрасти, не мога да съм ти полезен по конкретните продукти, но имам какво да ти кажа. Струва ми се, че ще пазаруваш електронно.
Най-важното е: "око да види, ръка да пипне (и да се премери!)" Не е добра идея да пазаруваш от е-магазин, ако можеш да го мериш и да се косултираш във физическия (освен ако вече не си пробвал от приятели, например).

Миналата седмица си купих каска KED от мгазин на Макском в Пловдив. Както виждам, софийският м-н се рекламира повече и сигурно е по-добре зареден. Моята каска е най-евтиният модел, под 40лв и само с 6 отвора (но си мисля, че сигурно е по-здрава от тези с 20 отвора). Като гледам снимката на избраната от теб Giro, виждам следните предимства (на всички модели KED): мрежичка против насекоми в предните отвори и 2 червени мигащи лампички в задната част. Старата ми каска е Polisport, а новата има следните разлики: вътрешният пръстен, който опира в главата може да се регулира на степени. При закопчаване на каишката под брадата тя не щраква веднага в едно единствено положение, а "мъжкото", което влиза е на степени, дълго е към 4-5см и може да се закопчае първо на хлабаво и след това с една ръка да се стегне на междинно или на крайно положение, а също и обратно. Нещо такова май има и в описанието на Giro, но не съм го виждал.
Просто ти давам идея за още една марка каски на достъпна цена.

Протекторите за крака, които си избрал изглеждат доста сериозни за ХС каране, но нямам обективно мнение за тях.
Преди 3-4 месеца аз си купих различен вид: http://www.chainreactioncycles.com/Mode ... elID=39496
Тествал съм ги 6-7 пъти при спускане и след това докато се прибера. През зимно-пролетния сезон бях много доволен от тях, защото са меки и не пречат на движението. Скоро ще разбера колко спарват при многодневни летни условия.
По идея на мой приятел преди 2 седмици си купих и чифт кори за футболисти за 13лв. (закрепват се сигурно с по 2 регулируеми ленти с велкро). Конструктивно си паснаха много добре с протекторите, защото може да влязат под тях и стават обща система. Освен това може да се кара само с кори (през къпини и др. трънаци и срещу заръфващия ефект "pedal bite" http://www.youtube.com/watch?v=JBp9ahcF ... re=related ) или само с протектори. Ако някой се интересува, ще имам пълни данни след приключението в Източни Родопи.
Идеята ми е, че има протектори за крака от 2 части, с които може да се правят 3 различни комбинации.
Аватар
mover
 
Мнения: 398
Рейтинг: 1829
Регистриран на: Пон Апр 13, 2009 1:36 pm

Re: протектори за крака и ръкавици

Мнениеот k0k0 » Пет Юни 17, 2011 10:22 am

Аз карам с Exustar E-CPK30 нови струваха 40лева, но сега нещо не ги виждам по магазините.. Ползвам ги само като спускам, защото не е много комфортно да се върти продължително с тях, но все пак предпазват.
Аватар
k0k0
 
Мнения: 489
Рейтинг: 1419
Регистриран на: Пон Окт 27, 2008 10:30 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: протектори за крака и ръкавици

Мнениеот xcrider » Пет Юни 17, 2011 11:44 am

Май ето тези ще бъдат : http://www.bikescenter-bg.com/index.php?step=module_action&modname=pricelist&modaction=details&product=4666&product_cat=832&lang=2 от байкцентъра или евентуално посочените от k0k0http://www.bikescenter-bg.com/index.php?step=module_action&modname=pricelist&modaction=details&product=2614&product_cat=453&lang=2. Ръкавиците ето тези мисля да са :http://eshop-gorgona.com/rykavici-celi-trek-team-comp-1-730.html от драг.
@mover Благодаря за съветите, но каската вече съм си избрал и протекторите държа да са knee/snin
xcrider
 
Мнения: 1385
Рейтинг: 1256
Регистриран на: Пет Юни 10, 2011 11:43 am
Местоположение: София

Re: протектори за крака и ръкавици

Мнениеот kawasuna » Чет Мар 30, 2017 1:38 pm

Имам въпрос относно протектори за колена и лакти.Има ли модели които са подходящи за педалиране или при предалиране се свалят,при спускане се слагат?
Питам защото моя стил на каране е АМ,изкачвания и спускания,и би било кофти постоянно да ги свалям и съответно обличам.
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: протектори за крака и ръкавици

Мнениеот Katana » Чет Мар 30, 2017 3:48 pm

За да не отварям нова нема ще питам направо тук.Трябват ми налакътници за спускане.Проблемът е че имам малък проблем с десния лакът...не трябва по никакъв начин да го удрям, дори прежулвам, тъй като се възпалява и т.н.Вече пробвах различни налакътници по магазините, но всичките бяха прекалено агресивни и няма как да ги нося.Та въпросът ми е ако може да ми препоръчате възможно НАЙ-МЕКИТЕ налкътници които ЕВЕНТУАЛНО да НЕ набиват и протъркват лакътя.Явно ще са някакви с гел.Цената която мога да отделя е около 100 лв. Благогаря предварително! :beer:
Аватар
Katana
 
Мнения: 409
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 10:22 pm

Re: протектори за крака и ръкавици

Мнениеот Admin » Чет Мар 30, 2017 9:51 pm

kawasuna написа:Имам въпрос относно протектори за колена и лакти.Има ли модели които са подходящи за педалиране или при предалиране се свалят,при спускане се слагат?
Питам защото моя стил на каране е АМ,изкачвания и спускания,и би било кофти постоянно да ги свалям и съответно обличам.

С никои наколенки педалирането няма да е като без, но все па има такива, с които е поносимо. Има и такива, които се свалят лесно, без да е нужно да си събуваш обувките: http://www.mtb-bg.com/index.php/product ... k-lite-zip
Най-често обаче АМ/ендуро карачите ползват наколенки, които нямат протектор за пищяла и при педалиране просто ги смъкват надолу под коляното и ги извъртат настрани, без да ги свалят.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: протектори за крака и ръкавици

Мнениеот Lepichi » Нед Апр 02, 2017 9:05 am

kawasuna написа:Имам въпрос относно протектори за колена и лакти.Има ли модели които са подходящи за педалиране или при предалиране се свалят,при спускане се слагат?
Питам защото моя стил на каране е АМ,изкачвания и спускания,и би било кофти постоянно да ги свалям и съответно обличам.


Аз карам с Race Face Ambush. Мисля, че ще отговорят на изискванията ти. С тях се върти лесно и дори когато е студено почти забравяш, че си с наколенки. Сега в топлото обаче ги свалям ако има продължително катерене, защото спарват доста (карам с дълъг панталон, с къс сигурно ще е по-добре). Но едва ли има наколенки с добра защита, които да не спарват в жегите. Поне тези се свалят лесно без да махаш обувките.

Katana написа:За да не отварям нова нема ще питам направо тук.Трябват ми налакътници за спускане.Проблемът е че имам малък проблем с десния лакът...не трябва по никакъв начин да го удрям, дори прежулвам, тъй като се възпалява и т.н.Вече пробвах различни налакътници по магазините, но всичките бяха прекалено агресивни и няма как да ги нося.Та въпросът ми е ако може да ми препоръчате възможно НАЙ-МЕКИТЕ налкътници които ЕВЕНТУАЛНО да НЕ набиват и протъркват лакътя.Явно ще са някакви с гел.Цената която мога да отделя е около 100 лв. Благогаря предварително! :beer:


И на теб бих препоръчал да погледнеш налакътници от същият модел. Аз съм се насочил към тях, защото ми изглеждат удобни, а и съм доволен от наколенките. Не знам обаче дали покриват критериите за спускане. По скоро са ендуро/АМ. Все пак не съм ги пробвал още, така, че не мога да ги препоръчам на 100%.
Lepichi
 
Мнения: 66
Рейтинг: 1264
Регистриран на: Вто Юни 09, 2015 8:21 am

Re: протектори за крака и ръкавици

Мнениеот Katana » Пон Апр 03, 2017 1:34 pm

Race Face Ambush явно са читави наколенки, но малко излизам от бюджета.
Аватар
Katana
 
Мнения: 409
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 10:22 pm

Re: протектори за крака и ръкавици

Мнениеот Lucky Loser » Пон Апр 03, 2017 2:11 pm

И аз така си мислех в началото, защото и моята граница беше като твоята - около 100-тина лева.
Но ако сметнеш тези 50 лв разлика за месеци(а и години, в зависимост от карането) напред, всъщност си е оправдано.
А и другото - караме велосипеди за по няколко хиляди дет се вика.. за 50 ли ще си спестя сигурността и удобството.
Аз поне съм на тоя хал :smash:
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: протектори за крака и ръкавици

Мнениеот Lepichi » Сря Апр 05, 2017 12:22 pm

Katana написа:Race Face Ambush явно са читави наколенки, но малко излизам от бюджета.


Ти нали питаше за налакътници? Ако е така, то амбушите не ти надхвърлят бюджета - https://www.bike-components.de/en/Race-Face/Ambush-Elbow-D3O-Ellenbogenschoner-p36666/. Но пак казвам, имам впечатления само от наколенките.
Lepichi
 
Мнения: 66
Рейтинг: 1264
Регистриран на: Вто Юни 09, 2015 8:21 am

Re: протектори за крака и ръкавици

Мнениеот Stevewonder » Съб Апр 08, 2017 7:22 pm

виж на scott.bg има едни наколенки Scott soldier . зимата стават и за борд
Луд умора неа, само се поти.
Аватар
Stevewonder
 
Мнения: 29
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 16, 2016 12:29 am

Re: протектори за крака и ръкавици

Мнениеот Katana » Съб Апр 08, 2017 10:16 pm

Грешката е моя.Гледал сън наколенките явно.За наколенките нямам особенно големи изисквания, по скоро за налакътниците...всичко което пробвах е доста твърдо ( ЗА МЕН С ТОЯ С...ПАН ЛАКЪТ).По скоро за РЪКИТЕ ще сложа нещо подобно https://www.bike-components.de/en/Race- ... er-p37144/ , което прилича на протектор против разтягане в други спортове, но пак е нещо...
Аватар
Katana
 
Мнения: 409
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 10:22 pm

Re: протектори за крака и ръкавици

Мнениеот Katana » Пет Апр 14, 2017 10:35 pm

В крайна сметка взех Race Face Ambush http://katana123.snimka.bg/other/katana.947020 :) Благодаря ви за помощта.Доста са удобни, стават за педалиране и лесно се свалят.Друго не ми трябва!!! :beer: Колебах се дали да не взема тези https://www.bikecenter.bg/ekipirovka/pr ... rs-a-line/ , но в крайна сметка мисля че направих правилния избор спрямо моето каране! :agree:
Аватар
Katana
 
Мнения: 409
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 10:22 pm

Re: протектори за крака и ръкавици

Мнениеот anaydev » Нед Апр 16, 2017 5:00 pm

Katana написа:В крайна сметка взех Race Face Ambush


Здравей,
от къде си ги купи ?
Pulse QRS 1 Army Green
Shockblaze R7 Elite 2013
Аватар
anaydev
 
Мнения: 84
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Пон Апр 03, 2017 8:59 pm
Местоположение: Пловдив

Re: протектори за крака и ръкавици

Мнениеот Katana » Нед Апр 16, 2017 5:09 pm

От магазин Allmountain http://allmountain.bg/contacts.php :)
Аватар
Katana
 
Мнения: 409
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 10:22 pm

Re: протектори за крака и ръкавици

Мнениеот anaydev » Пон Апр 24, 2017 3:46 pm

Някой да има или имал следните наколенки ? https://dragzone.bg/nakolenki-ixs-carve-evo
Pulse QRS 1 Army Green
Shockblaze R7 Elite 2013
Аватар
anaydev
 
Мнения: 84
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Пон Апр 03, 2017 8:59 pm
Местоположение: Пловдив

Re: протектори за крака и ръкавици

Мнениеот kawasuna » Вто Май 02, 2017 1:05 pm

20170502_132514.jpg
(494.98 KiB) 160 пъти

Преди мако пристигнаха,нямам търпение утре да ги пробвам.Само ми се струва,че наколенките трябваше да са ХЛ,а не Л.Доста ми стягат над коляното,дано с времето да се поотпуснат.
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: протектори за крака и ръкавици

Мнениеот anaydev » Вто Май 02, 2017 2:06 pm

kawasuna написа:
20170502_132514.jpg

Преди мако пристигнаха,нямам търпение утре да ги пробвам.Само ми се струва,че наколенките трябваше да са ХЛ,а не Л.Доста ми стягат над коляното,дано с времето да се поотпуснат.


Честито :D
Аз си поръчах Race Face Ambush размер L, но дори не мога да ги закопчея без да си причиня болка, та се надявам да ми ги подменят с по голям номер скоро
Pulse QRS 1 Army Green
Shockblaze R7 Elite 2013
Аватар
anaydev
 
Мнения: 84
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Пон Апр 03, 2017 8:59 pm
Местоположение: Пловдив

Re: протектори за крака и ръкавици

Мнениеот kawasuna » Вто Май 02, 2017 3:27 pm

Ами горе-долу същата работа и при мен,по-скоро дискомфорт.По таблица съм за Л размер,което ме навежда на мисълта,че така ще да е в началото.При мен подмяната не е на дневен ред защото са от чужд сайт,плюс това им орязах етикетите :bigeyes:
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: протектори за крака и ръкавици

Мнениеот anaydev » Пон Май 08, 2017 2:33 pm

Някой да има следната броня: http://www.chainreactioncycles.com/bg/e ... prod129497
Просто доста зачестиха паданията при мен и мисля, че е крайно време да се подсигуря повече
Pulse QRS 1 Army Green
Shockblaze R7 Elite 2013
Аватар
anaydev
 
Мнения: 84
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Пон Апр 03, 2017 8:59 pm
Местоположение: Пловдив

Re: протектори за крака и ръкавици

Мнениеот jivkoU » Пон Апр 15, 2019 11:02 am

Искам да попитам някой ползвал ли е подобен сет протектори - накитници, налакатници и наколенки.

Изображение
https://sportensklad.bg/sportni-stoki/kaski/protektor

Търся нещо по-евтино, не съм професионалист, но паднах кофти преди две седмици и искам някаква защита. Тези от външната страна са от твърда пластмаса и се чудя дали няма да ограничават движенията ми. Ще се радвам някой да сподели опит с подобни протектори
jivkoU
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Апр 12, 2019 9:50 am

Re: протектори за крака и ръкавици

Мнениеот Lucky Loser » Пон Апр 15, 2019 11:10 am

Това са протектори за деца.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm


Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта