SPD педали

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: SPD педали

Мнениеот veskoz » Чет Дек 17, 2009 3:45 pm

_SoRa_ написа::)

Има значение, ако са тъпкани от мъжко ходило, макар и малко по размер. Търси обувки за жени. Има голяма разлика. ;)
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: SPD педали

Мнениеот _SoRa_ » Чет Дек 17, 2009 7:45 pm

Мен точно това ме притеснява :D
Стъпалото ми е широко и трудно си намирам обувки, които да са ми удобни. Женските обувки все ги правят някакви тесни /поне аз които съм пробвала/ :xx(:
_SoRa_
 
Мнения: 2529
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: SPD педали

Мнениеот rarekin » Пет Дек 18, 2009 2:50 am

_SoRa_ написа:Пробвах шпайкове Shimano /не знам кой модел и от коя година/ за шосеен велосипед и на етикета зашит под езика пишеше: EU 39, US 6.5, JAP 24.5


Само да отбележа,че има лека разлика в номерацията на Shimano за техните шосейни и техните MTB обувки. Добро приближение е, но не се предоверявай.

:beer:
Планинското колоездене може да бъде опасен спорт! Винаги карайте с каска! Никоя екипировка не може да гарантира колоездача срещу падане и тежко нараняване!
rarekin
 
Мнения: 1589
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 1:25 am
Местоположение: Германия

Re: SPD педали

Мнениеот _SoRa_ » Пон Дек 21, 2009 5:18 pm

Мнение за тези обувки http://www.chainreactioncycles.com/Mode ... elID=32870
Гледам, че имат 6.5 и 7.5 като размер. Моето стъпало е 24см= 39 номер, а 6.5=40 номер. Не знам дали няма да са ми големи :dontknow:

Предлагат ми и тези http://www.chainreactioncycles.com/Mode ... delID=5123 но не за 19.99 бр. лири, а за 120лв В наличност има само 40 номер, а този модел е мъжки и ми се струва, че ща са ми големи.

Търся обувка до 120лв /максимално/.
_SoRa_
 
Мнения: 2529
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: SPD педали

Мнениеот Newone » Пон Дек 21, 2009 7:20 pm

_SoRa_ написа:....Предлагат ми и тези http://www.chainreactioncycles.com/Mode ... delID=5123 но не за 19.99 бр. лири, а за 120лв В наличност има само 40 номер, а този модел е мъжки и ми се струва, че ща са ми големи.

Търся обувка до 120лв /максимално/.


Аз имам такива 40-ти номер, чисто нови, и бих се разделил с тях на половината цена - 60лв. Хубаво е да пробваш модела преди това, но имай предвид, че обувките на Шимано/по-специално конкретния модел/ реално са с един размер по-малки, т.е. 40=39. Ако имаш интерес, пиши на ПМ.
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Re: SPD педали

Мнениеот veskoz » Вто Дек 22, 2009 9:25 am

_SoRa_ написа::)

Сетих се за още едно важно нещо. Огледай се в изработката на захвата на парчетата, ако имаш възможност да гледаш обувки на място разбира се. Шиманските смучат водичка отдолу, защото отворите за болтовете са проходни (минават през цялата подметка). Не е проблем, но е по-гот с глухи отвори. ;)
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: SPD педали

Мнениеот 4getcredo » Вто Дек 22, 2009 10:08 am

veskoz написа: Огледай се в изработката на захвата на парчетата, ако имаш възможност да гледаш обувки на място разбира се. Шиманските смучат водичка отдолу, защото отворите за болтовете са проходни (минават през цялата подметка). Не е проблем, но е по-гот с глухи отвори. ;)


Този проблем се решава като лепнеш под стелката качествена момент лента, т.нар. power tape. Моите обувки са с проходни болтове и никога не са се мокрили откъм подметката.
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: SPD педали

Мнениеот _SoRa_ » Вто Дек 22, 2009 10:55 am

На "живо" няма как да разгледам обувките :crap:
Иначе ето как изглежда Зоя-та http://www.mavic.com/mtb/products/zoya.300138.10.aspx
Притеснява ме дали лесно се почиства от кал и колко водонепроницаема е /ако изобщо е такава с тия мрежички/ :dontknow:
Същото се отнася и за Шимано модела WM42
_SoRa_
 
Мнения: 2529
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: SPD педали

Мнениеот Admin » Вто Дек 22, 2009 2:19 pm

_SoRa_ написа:Притеснява ме дали лесно се почиства от кал и колко водонепроницаема е /ако изобщо е такава с тия мрежички/ :dontknow:
Същото се отнася и за Шимано модела WM42


Не очаквай да са водонепромокаеми. И двата модела не са обувки за сурови условия.
Но през летния сезон и голяма част от пролетно-есенния не би трябвало да имаш проблеми. :agree:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: SPD педали

Мнениеот _SoRa_ » Вто Дек 22, 2009 3:59 pm

Реших да купя тези http://www.chainreactioncycles.com/Mode ... elID=46686
40 номер.
Да трябват ми за пролетта, лятото и есента. За зимата платформените педали с едни зимни обувки мисля, че ще е ок. :D
_SoRa_
 
Мнения: 2529
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: SPD педали

Мнениеот taurus13 » Вто Дек 22, 2009 9:38 pm

_SoRa_ написа:Да трябват ми за пролетта, лятото и есента. За зимата платформените педали с едни зимни обувки мисля, че ще е ок. :D

Да, ама ако знаеш точно зимата колко е важно да имаш автомати - задницата рие без прекъсване и просто няма закъсване - все едно имаш мотор под задника. :D
През лятото пък е подобно като караш през висока трева и туфи, както и когато прекосяваш река.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: SPD педали

Мнениеот _SoRa_ » Съб Яну 09, 2010 7:33 pm

Обух се и се и се закопчах.
Обувките са мъжкия модел и може би за това отпред при пръстите са ми малко големи /2-3мм/, но с по- плътен чорат няма проблем. Педалите- понеже са ми първите с автомат /не калашников :lol: / няма с какво да ги сравня. Сякаш с левия крак ми е по- трудно да се откопчея и съответно закопчея. По- голямо усилие трябва да положа за да завъртя и откопчея кракът си. Вече успях и да падна и то на равно. Откопчах десния крак, а тръгнах да се подпирам с левия. :D
Направих 25км в и около града за да посвикна със закопчаването и откопчаването.
До този момент съм много доволна от инвестицията си ;)
_SoRa_
 
Мнения: 2529
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: SPD педали

Мнениеот marsa » Съб Яну 09, 2010 7:43 pm

Честито! Предсои ти да преоткриеш колоезденето още на първото и по- дълго каране!
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: SPD педали

Мнениеот mladen » Нед Яну 10, 2010 12:16 am

_SoRa_ написа:Сякаш с левия крак ми е по- трудно да се откопчея и съответно закопчея. По- голямо усилие трябва да положа за да завъртя и откопчея кракът си.


Погледни дали са правилно регулирани , т.е. дали са настроени да освобождават при едно и също усилие .
mladen
 
Мнения: 48
Рейтинг: 1365
Регистриран на: Съб Авг 18, 2007 10:35 am
Местоположение: Tryavna

Re: SPD педали

Мнениеот kvelikov » Нед Яну 10, 2010 9:16 am

Хайде - ЧЕСТИТО!!!
Месец по-късно и 43 поста, но важното е ХЕПИ-ЕНДА... :beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: SPD педали

Мнениеот taurus13 » Пон Яну 11, 2010 1:31 am

_SoRa_ написа:Обух се и се и се закопчах.
Обувките са мъжкия модел и може би за това отпред при пръстите са ми малко големи /2-3мм/, но с по- плътен чорат няма проблем. Педалите- понеже са ми първите с автомат /не калашников :lol: / няма с какво да ги сравня. Сякаш с левия крак ми е по- трудно да се откопчея и съответно закопчея. По- голямо усилие трябва да положа за да завъртя и откопчея кракът си. Вече успях и да падна и то на равно. Откопчах десния крак, а тръгнах да се подпирам с левия. :D
Направих 25км в и около града за да посвикна със закопчаването и откопчаването.
До този момент съм много доволна от инвестицията си ;)

Честито! Първоначално ще се закопчават малко по тегаво докато се отъркат малко клийтовете(металните парчета на обувката). След малко каране ще се сработят механизмите. Интересното при мен беше , че със слагането на автоматите, ми стана по-удобно да въртя с по-нисък каданс. Важно е да си нагласиш добре клийтовете, за да не ти се усукват колената при въртене - моите се наложи да ги завъртя доста - явно не са ми съвсем успоредни ходилата. Покарай по-дълго по асфалт и ако чувстваш след това някакъв дискомфорт в коляното, значи трябва да завъртиш парчето. Аз постигнах правилното положение след 3-4 опита, но твоите крака може да са по-прави от моите :D .
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: SPD педали

Мнениеот andriii » Вто Апр 07, 2020 1:56 pm

Здравейте, за да не отварям нова тема, да изтупаме тая от преди 10 години :)
Въпроса ми е следния: Карам ХС, но никога не съм бил с автомати/клипсове. Интересно ми е да опитам, но не знам до колко ще ми е ок и хареса. Та искам да си взема по евтини, за този случай, обувки,педали,парчета, пък ако се разберем със ситуацията, после ще мислим и за по добри. Така ,че да дадете акъл нещо-модели?
Гледах в Декатлон-: https://www.decathlon.bg/obuvki-za-mtv- ... 12376.html и https://www.decathlon.bg/pedali-s-avtom ... 86972.html . Идват около 100 лв ,което мисля е добре, като за начало/проба?

Благодаря предварително :beer:

п.с. като цяло май ми допадат повече обувки тип като декатлонския- кец/маратонка с парчета отдолу, а не тези ,които са като 'шпайкове' или там както се казват :)
andriii
 
Мнения: 128
Рейтинг: 1400
Регистриран на: Нед Юни 30, 2013 7:58 am

Re: SPD педали

Мнениеот Alexi » Вто Апр 07, 2020 2:59 pm

тия декатлонските нямат възможност да местиш парчето напред назад ,което е неприемливо .. щото ако не ти е удобно както са до поставили ще се наложи да караш така с неудобството
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6312
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: SPD педали

Мнениеот andriii » Вто Апр 07, 2020 4:35 pm

Alexi написа:тия декатлонските нямат възможност да местиш парчето напред назад ,което е неприемливо .. щото ако не ти е удобно както са до поставили ще се наложи да караш така с неудобството


Ок,благодаря. А как стоят нещата със стандартите..предполагам, че на обувки ,на които могат да се сложат парчета, може да са поставят различни такива? Парчетата стандартни ли са или различни такива отговарят на различни да речем класове педали? :) Например Декатлонските педали с техните парчета биха ли станали на кои и да е обувки - ако е стандартно разстоянието на винтовете и прочее..

Ако все пак знаете, някой що годе читав и по-евтин/базов модел педали да кажете?
Мерси пак :eyebrow:
andriii
 
Мнения: 128
Рейтинг: 1400
Регистриран на: Нед Юни 30, 2013 7:58 am

Re: SPD педали

Мнениеот Bobeto » Сря Апр 08, 2020 6:51 am

Практически съм убеден че това на снимка е "капачка", която се сваля и отдолу са релсите с които можеш да местиш парчетата напред назад. Най лесно в магазина може да го видиш.
Bobeto
 
Мнения: 54
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Авг 07, 2014 9:18 am

Предишна

Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 102 госта