SPD педали

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

SPD педали

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Съб Дек 12, 2009 11:13 pm

Преди малко ми се случи доста неприятна случка със сегашния десен педал (XT-770)
Вече става главно за резервни части;
Сега се чудя какви да са новите;
бюджета е около 100-тина лева, като честно казано не ми се дават повече;
някакви предложения за сходни по възможности/тегло педали на тази система?
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Re: SPD педали

Мнениеот Анелия » Съб Дек 12, 2009 11:27 pm

Не съм много експерт на тази тема. Самата аз не успях да свикна закопчана, но съм държала тези педали. Наистина са доста леки. Капсуловани са. Не се пълнят много с кал. :dontknow:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: SPD педали

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Нед Дек 13, 2009 12:21 am

Анелия написа:Не съм много експерт на тази тема. Самата аз не успях да свикна закопчана, но съм държала тези педали. Наистина са доста леки. Капсуловани са. Не се пълнят много с кал. :dontknow:


Обмислям този вариант - най-вече заради тегло и цена
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Re: SPD педали

Мнениеот argon » Нед Дек 13, 2009 12:53 am

Момче, аз карам с такива от около година, и нямам никакви ядове :) И мен ме привлече именно теглото и цената. Комплекта е по-тежък с 7 грама от това което пише в сайта на производителя, но пак в съотношение цена-тегло, няма конкуренция. Ако искаш да ги покараш, съм насреща :)
P.S. : Нали знаеш, че от педали разбирам :love:
Like Steven Segal I'm hard to kill....
Аватар
argon
 
Мнения: 492
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Ное 24, 2007 2:33 pm

Re: SPD педали

Мнениеот rarekin » Нед Дек 13, 2009 4:53 am

Видях, че си писал SPD, но в случай, че размислиш ....
Теглото не е най-важното (в случая), както сам добре знаеш.

:beer:
Планинското колоездене може да бъде опасен спорт! Винаги карайте с каска! Никоя екипировка не може да гарантира колоездача срещу падане и тежко нараняване!
rarekin
 
Мнения: 1589
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 1:25 am
Местоположение: Германия

Re: SPD педали

Мнениеот _SoRa_ » Нед Дек 13, 2009 6:06 am

Понеже и аз от няколко месеца обмислям да се закопчея, но все не мога да се реша, искам да попитам Shimano M520 Clipless SPD Pedals ще си паснат ли с тези обувки /май трябваше да попитам дали обувките ще паснат на педалите/?
Понеже ще ми е за първи път, не искам да давам пари за по-скъпи педали и обувки, понеже не знам дали ще свикна :dontknow:
_SoRa_
 
Мнения: 2529
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: SPD педали

Мнениеот rarekin » Нед Дек 13, 2009 7:15 am

Ще паснат.
Планинското колоездене може да бъде опасен спорт! Винаги карайте с каска! Никоя екипировка не може да гарантира колоездача срещу падане и тежко нараняване!
rarekin
 
Мнения: 1589
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 1:25 am
Местоположение: Германия

Re: SPD педали

Мнениеот kvelikov » Нед Дек 13, 2009 9:14 am

_SoRa_ написа:Понеже и аз от няколко месеца обмислям да се закопчея, но все не мога да се реша, искам да попитам Shimano M520 Clipless SPD Pedals ще си паснат ли с тези обувки /май трябваше да попитам дали обувките ще паснат на педалите/?
Понеже ще ми е за първи път, не искам да давам пари за по-скъпи педали и обувки, понеже не знам дали ще свикна :dontknow:


Без да искам да споря, само ще ти вкарам тема за размисъл:

Като гледам, ще ги взимаш по поръчка.
На снимките няма кадър как изглежда подметката отдолу... :dontknow:
Номерацията НИКОГА не отговаря на реалния ти размер на крака...
На твое място бих си ги взел оттук (и педалите и обувките).
Колкото до това дали пасват, педалите се продават с парчетата за хващане към обувките, така че не бери грижа...

И понеже ти е за първи път (с мен беше същото) ГОРЕЩО ти препоръчвам да си купиш педали с автомат само от едната страна!!!
Така нагоре ще си закопчан и с голямо КПД, а надолу спокоен, че като паднеш, кракът ти ще си остане на тялото ти... :dark:

Успехи!
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: SPD педали

Мнениеот _SoRa_ » Нед Дек 13, 2009 9:53 am

Ето така изглежда подметката
От Сливен пак няма къде да пробвам преди да си купя. Има само обувки за шосеен велосипед, но все големи номера /40 нагоре/. А тези, които посочих ми допаднаха и като цена и като номер. Кракът ми е 24см, което отговаря на 38 номер, но аз нося 39ти, тези също са 39ти номер и са мъжки модел /поне в него раздел са сложени/. А някъде бях гледала сравнителна таблица за мъжките и женски номера на обувки и имаше разлика 1см, т.е. мъжки номер 39 би трябвало да отговаря на 40ти дамски. Но тук всичко е относително. А за педали с автомати шимано има Платформа за SPD педали
_SoRa_
 
Мнения: 2529
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: SPD педали

Мнениеот Ozzie » Нед Дек 13, 2009 10:00 am

@Нервния
Ще споделиш ли, какво точно му се е случило на десния PD-M 770?

kvelikov написа:И понеже ти е за първи път (с мен беше същото) ГОРЕЩО ти препоръчвам да си купиш педали с автомат само от едната страна!!!

За мен въпросния тип педали винаги са били неудачно решение. Под влияние на теглото клипса винаги остава отдолу, а "платформата" не става дори и за каране из парк, камо ли в планина.
Та или ще е само SPD или само платформа. Междинни положения просто не вършат работа.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: SPD педали

Мнениеот Анелия » Нед Дек 13, 2009 10:05 am

:offtopic: Тук мога да поспоря за номерацията на обувките. Нашето семейство си напазари вече 3 чифта обувки от CRC, отделно аз съм носила от чужбина обувки за PowerSlide. Еми хората си знаят номерацията и си я спазват. Винаги всичко ни е залепвало по мярка.
Мисля, че намалените обувки в CRC са изключително добра оферта ако имат твоя номер.
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: SPD педали

Мнениеот kvelikov » Нед Дек 13, 2009 10:13 am

"Всеки сам кове съдбата си" ...
Кое е добро и кое лошо показва практиката...:----)
Опитах се да бъда полезен.
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: SPD педали

Мнениеот _SoRa_ » Нед Дек 13, 2009 11:01 am

:offtopic: Обувките, които съм посочила http://www.chainreactioncycles.com/Mode ... elID=21392 стават ли и за нормално ходене по земята /заради тия два "шипа" отпред/?
Последна промяна _SoRa_ на Нед Дек 13, 2009 11:26 am, променена общо 1 път
_SoRa_
 
Мнения: 2529
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: SPD педали

Мнениеот marsa » Нед Дек 13, 2009 11:12 am

Ozzie написа:За мен въпросния тип педали винаги са били неудачно решение. Под влияние на теглото клипса винаги остава отдолу, а "платформата" не става дори и за каране из парк, камо ли в планина.
Та или ще е само SPD или само платформа. Междинни положения просто не вършат работа.
Въпрос на свикване е дори това. Аз лично започнах да карам шосейката си с платформи, на които се стъпваше от едната страна (педали с куки, но с махнати куки), които се изправяха и трябваше да се обръщат при стъпване, после първите ми клипсове на шосето бяха SPD, само с по един автомат, а от другата страна без платформа. По това време сложих на байка SPD-та с автомат и платформа, който са доста широки и много удобни за каране и без автомат. Винаги стоят хоризонтално с клипса надолу и трябва да се обръщат, но се свиква. Още повече до момента байка ми го карам със шосеен шпайк без подметка за стъпване, т.е. не мога да карам ако не съм закопчан и това не ми е създавало особени проблеми, освен на едно кално каране, на което си бях с традиционните сликове и се хлъзгах много, което предполагаше много откопчавания. Ако човек има техника на каране и сила да върти без да спира може да си кара доста добре с такива педали.

Да - не е удобно да се учиш по трудния начин, който следвах аз, но това не значи че не можеш да се научиш, а и все пак се търси универсалност.

Обувките, които си посочила стават за ходене - парчето е "скрито" в подметката.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: SPD педали

Мнениеот vpravov » Нед Дек 13, 2009 2:05 pm

_SoRa_ написа::offtopic: Обувките, които съм посочила http://www.chainreactioncycles.com/Mode ... elID=21392 стават ли и за нормално ходене по земята /заради тия два "шипа" отпред/?

По принцип SPD обувките не са особено удобни за ходене, поради твърдата си подметка. В крайна сметка не са предназначени за ходене. Подметката на обувките, на които си се спряла, изглежда много добре. По принцип винаги препоръчвам да се взимат обувки с едър грайфер, най-вече заради случки с бутане на колелото по кална пътека, където ситния грайфер се набива с кал и започва голямо пързаляне.

Ozzie написа:
kvelikov написа:И понеже ти е за първи път (с мен беше същото) ГОРЕЩО ти препоръчвам да си купиш педали с автомат само от едната страна!!!

За мен въпросния тип педали винаги са били неудачно решение. Под влияние на теглото клипса винаги остава отдолу, а "платформата" не става дори и за каране из парк, камо ли в планина.
Та или ще е само SPD или само платформа. Междинни положения просто не вършат работа.


Съгласен на 100% :agree: Поради подобни на kvelikov разсъждения, първите ми SPD педали бяха с платформа от едната страна и в момента са един от музейните експонати на неудачните ми покупки. В момента, в който наистина свикнеш да си закопчан и започнеш да се разкопчаваш несъзнателно във всякакви ситуации, спираш да изпитваш каквито и да е притеснения и неудобства. Просто докато се свикне, се настройват пружините да откопчават максимално лесно. Аз определено не бих се върнал на "платформа" по никакъв повод.
Изображение
Аватар
vpravov
 
Мнения: 1277
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 09, 2005 8:51 am
Местоположение: София

Re: SPD педали

Мнениеот kvelikov » Нед Дек 13, 2009 3:38 pm

Мислех да не пиша повече по темата, но понеже питащата е девойка, ще се прежаля пак... :love:

Девойко, мари, хубава!

"Поради подобни на kvelikov разсъждения...", немалко хора са избегнали "красиви" фрактури и усуквания на крайниците!!!
Можеш да направиш справка във всеки ортопедичен кабинет... :fight:
В Сливен има много такива - поразпитай колегите...
Позволих си да ти дам съвет, защото:

1. Жена си и от опит знам, че карате по-предпазливо
2. Подразбира се, че искаш да караш XC
3. За пръв път ще си на SPD и за да не се откажеш бързо е хубаво да имаш алтернатива

Платформата, която си посочила, върши добра работа и също е добро решение.
Иначе моделът и подметката изглеждат супер и със сигурност няма да са неудобни за побутване по най-гадните баири.

Ако имаш късмет и след доставката се окаже, че си улучила номера, след монтажа си запълни отворите на обувките отвън (със силикон, примерно), за да не ти се пълнят с прахоляк и други екстри...Вчера доста драпах из снега на Витоша и нямаше и следа от вода!
Ако пък размислиш и си ги купиш (подобни) от БГ, комбинацията педали+обувки ще ти излезе около 200 лв., но поне после няма да пускаш обяви в "Продавам"...
Добри модели има в момента в BAS ( http://www.bas-bg.com/), но можеш да си поръчаш и от "Колелото" (http://koleloto.com/) при бате ти Райко... :wavey:
Ако агентите от Бургас или Пловдив се намесят, може да те упътят за по-близо от София...

В този форум ще получиш всевъзможни съвети и не твърдя, че моите са правилните.
Колегите също са прави, така че имаш избор... :eyebrow:
Просто ако няма да ставаш следващия световен шампион, ако ти се кара за удоволствие и добра форма, ако държиш на здравето си, карай я по-леко и се наслади на удоволствието, наречено MTB!
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: SPD педали

Мнениеот _SoRa_ » Нед Дек 13, 2009 4:21 pm

Много ми се иска да си ги купя от магазин в Сливен, за да мога да пробвам дали са ми удобни. Но положението е такова, че няма начин :crap:
Тук има няколко коментари, от които разбирам, че размера си отговаря. :dontknow:
Идната седмица ще по обиколя тукашните магазини да видя какво има и какво мога да пробвам.

Разбира се, че карам за удоволствие и здрав :agree:
_SoRa_
 
Мнения: 2529
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: SPD педали

Мнениеот deather » Нед Дек 13, 2009 5:47 pm

За педали предлагам тези http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=46396 и http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=4733 . Аз се колебаех между тях и избрах Candy C, защото са по-леки, а и обувките са ми по-тежички.Ето и статия от Admin за тях http://mtb-bg.com/index.php/products/test/343-test0044 . Имат в комплекта 2 пластмасови платформи, които може да се монтират по-всяко време (утре ще ги снимам).Обувките са ми тези http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=22334 , хвалят ги, че ставали за ходене, но не си отговарят на номера и били по-тежки.Аз си взех 45, като попринцип нося 44 още не съм ги пробвал, но от тази таблица излиза, че 44=45 :D http://images.jensonusa.com/sizing/shimano_shoe.jpg Другата събота или неделя ще пробвам комплекта на дълъг маршрут и тогава ще кажа как са :agree:
Аватар
deather
 
Мнения: 266
Рейтинг: 1309
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 8:35 pm
Местоположение: София

Re: SPD педали

Мнениеот tanya » Нед Дек 13, 2009 10:03 pm

@ _SoRa_ , обувките, които си избрала изглеждата много добре. Цената им също е супер.
Малки номера SPD обувки в България по принцип няма много. Така че изборът е труден и възможността за закупуването им от чужбина не е за пренебрегване. Когато аз си купувах преди години моите обувки, обиколих всички налични тогава магазини в София и само на едно място имаше моят номер - 38. Добре, че моделът ми хареса и ми служат вярно вече 5 години.
Относно педалите, аз съм на мнение, че платформи не са ти необходими. Всичко е въпрос на свикване. След като свикнеш така или иначе няма да ти е удобно да караш с платформи. Аз например днес се нервих супер много, че при спускането в снега, след няколко стъпвания с крак, автоматите ми се напълниха със сняг и ми беше на моменти невъзможно да се закопчавам. Ама като не се закопчея губя стабилност и контрол над колелото. Просто дотолкова съм свикнала, че ако съм с платформи сигурно ще се пребия някъде. :dontknow:
Изображение
Аватар
tanya
 
Мнения: 625
Рейтинг: 1913
Регистриран на: Сря Май 26, 2004 1:18 pm
Местоположение: Търговище

Re: SPD педали

Мнениеот rarekin » Пон Дек 14, 2009 2:42 am

Анелия написа::offtopic: Тук мога да поспоря за номерацията на обувките. Нашето семейство си напазари вече 3 чифта обувки от CRC, отделно аз съм носила от чужбина обувки за PowerSlide. Еми хората си знаят номерацията и си я спазват. Винаги всичко ни е залепвало по мярка.
Мисля, че намалените обувки в CRC са изключително добра оферта ако имат твоя номер.


С риск да съм малко на контра, ще изразя несъгласие с мнението ти. Например, известен факт е, че обувките на Shimano трябва да са с 1.5 до 2 номера по-големи от номерацията на нормални обувки. Тези на Lake са с 1 номер разлика + различна ширина. Тези на SiDi 0.5 до 1 + различна ширина, Тези на Diadora и Specialized съответстват на номерацията на нормални обувки и т.н. Разбира се, всичко това е относително и поради тази причина пробата си остава най-добрия начин за избор на MTB обувка.

Цък и цък

Между другото, за такива обувки е добре на проби да се ходи следобяд. ;)
Планинското колоездене може да бъде опасен спорт! Винаги карайте с каска! Никоя екипировка не може да гарантира колоездача срещу падане и тежко нараняване!
rarekin
 
Мнения: 1589
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 1:25 am
Местоположение: Германия

Re: SPD педали

Мнениеот rarekin » Пон Дек 14, 2009 3:55 am

kvelikov написа:
1. Жена си и от опит знам, че карате по-предпазливо
.......
3. За пръв път ще си на SPD и за да не се откажеш бързо е хубаво да имаш алтернатива


1. Ани и Таня дали ще се съгласят с теб? :dontknow:
3. Според мен, това, което предлагаш, не е алтернатива, ако някои иска да се научи да кара с клипсове.


kvelikov написа: ... след монтажа си запълни отворите на обувките отвън (със силикон, примерно), за да не ти се пълнят с прахоляк и други екстри...Вчера доста драпах из снега на Витоша и нямаше и следа от вода!


Ако в обувките ти влиза вода от отворите за клийтовете, значи нещо не е както трябва. :)

tanya & Ozzie :agree:
Планинското колоездене може да бъде опасен спорт! Винаги карайте с каска! Никоя екипировка не може да гарантира колоездача срещу падане и тежко нараняване!
rarekin
 
Мнения: 1589
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 1:25 am
Местоположение: Германия

Re: SPD педали

Мнениеот jivkonik » Пон Дек 14, 2009 10:08 am

Анелия написа::offtopic: Тук мога да поспоря за номерацията на обувките. Нашето семейство си напазари вече 3 чифта обувки от CRC, отделно аз съм носила от чужбина обувки за PowerSlide. Еми хората си знаят номерацията и си я спазват. Винаги всичко ни е залепвало по мярка.
Мисля, че намалените обувки в CRC са изключително добра оферта ако имат твоя номер.

Само да вметна - купувал съм моя номер 42 обувки на SCOTT i SETTE - паснаха ми като отляти по крака ми. Обаче ШИМАННООО - греда! Оказа се,че 42 ми е добре като дължина, но ме стиска силно в пръстите, взех си 43 - на стискане ОК, но пък мааалко дълги се явиха...

По принцип нормалните обувки на по-читавите производители се правят с 3 възможни ширини при пръстите за всеки номер обувка и съответно си избираш според твоето стъпало. При продаваните онлайн обувки за колоезднене обаче няма този избор за съжаление.... :crap:

_SoRa_ написа::offtopic: Обувките, които съм посочила http://www.chainreactioncycles.com/Mode ... elID=21392 стават ли и за нормално ходене по земята /заради тия два "шипа" отпред/?

Имам подобен на вид модел, но на SETTE - трудно се ходи, много твърда НЕЕЛАСТИЧНА подметка(разбира се нормално, става въпрос за обувки за автомати!) - при ходене тя не следва естественото огъване на стъпалото и дискомфорта е налице. Доста твърда като материал отдолу, почти пластмасова, на леко влажни камъни, стълбища, плочки става чудооооо :banghead: :xx(:
Последна промяна jivkonik на Пон Дек 14, 2009 10:20 am, променена общо 2 пъти
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Re: SPD педали

Мнениеот _SoRa_ » Пон Дек 14, 2009 11:11 am

Така като чета коментарите ви, че номерацията на различните производители е различна, а и стъпалото ми е широко- 10см широко и 24см дълго. Тези 24см отговарят на 38ми номер, но аз до сега винаги съм си купувала 39ти и при това ми е трудно да си намеря обувки, които да са широки. :crap:
_SoRa_
 
Мнения: 2529
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: SPD педали

Мнениеот veskoz » Пон Дек 14, 2009 11:16 am

При мен байк патъците са +1 на маратонките/кецовете, които пък са +1 на обувките.
=> обувки - 43
маратонки - 44
байк патък - 45
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: SPD педали

Мнениеот EmZo » Пон Дек 14, 2009 12:30 pm

HepBeH_XaMcTep написа:
Анелия написа:Не съм много експерт на тази тема. Самата аз не успях да свикна закопчана, но съм държала тези педали. Наистина са доста леки. Капсуловани са. Не се пълнят много с кал. :dontknow:


Обмислям този вариант - най-вече заради тегло и цена



Няма какво да го мислиш. С около 30 грама по-леки от XTR, капсуловани лагери на тая цена ... :^: . Аз съм с такива от скоро (около 1/2 сезон) но проблеми не съм срещал.

Ozzie написа:
kvelikov написа:И понеже ти е за първи път (с мен беше същото) ГОРЕЩО ти препоръчвам да си купиш педали с автомат само от едната страна!!!

За мен въпросния тип педали винаги са били неудачно решение. Под влияние на теглото клипса винаги остава отдолу, а "платформата" не става дори и за каране из парк, камо ли в планина.
Та или ще е само SPD или само платформа. Междинни положения просто не вършат работа.


Абсолютно съгласен! :agree: Когато аз си купувах първите педали с автомати исках да имат и платформена част точно поради тези съображения. После разбрах, че е напълно безсмилено. Всичко опира до правилна настройка на педалите. Падал съм с автомати и абсолютно никога не съм имал проблеми, разлика от падане с платформи не съм забелязал. Педали които са с автомат само от едната страна наистина са много непрактични. Ако ти се налага да караш в града и държиш да има и платформа или държиш да се разбереш дали ти е нужна най-добрия вариант е да си купиш хубави педали с двустранен клипс + това:
Изображение

Сваля се и се маха лесно има ги в магазиние на Веломания и са около 20-тина лева.

Не мога да разбера мотивите надолу да се кара незакопчан при положение, че си несравнимо по-стабилен когато си закопчан имаш много по-голям контрол над велосипеда, окачването работи по-добре, изобщооо понякога ми се струва, че клипсовете имат повече приимущества надолу от колкото нагоре. :beer:
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Re: SPD педали

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Пон Дек 14, 2009 1:28 pm

EmZo написа:
HepBeH_XaMcTep написа:
Анелия написа:Не съм много експерт на тази тема. Самата аз не успях да свикна закопчана, но съм държала тези педали. Наистина са доста леки. Капсуловани са. Не се пълнят много с кал. :dontknow:


Обмислям този вариант - най-вече заради тегло и цена



Няма какво да го мислиш. С около 30 грама по-леки от XTR, капсуловани лагери на тая цена ... :^: . Аз съм с такива от скоро (около 1/2 сезон) но проблеми не съм срещал.


Бе има тука един "Too-good-to-be-true" момент :) но ще са те!

EmZo написа: Ако ти се налага да караш в града и държиш да има и платформа или държиш да се разбереш дали ти е нужна най-добрия вариант е да си купиш хубави педали с двустранен клипс + това:
http://www.cheapbikeparts360.com/images/b/10936.jpg

Сваля се и се маха лесно има ги в магазиние на Веломания и са около 20-тина лева.

Не мога да разбера мотивите надолу да се кара незакопчан при положение, че си несравнимо по-стабилен когато си закопчан имаш много по-голям контрол над велосипеда, окачването работи по-добре, изобщооо понякога ми се струва, че клипсовете имат повече приимущества надолу от колкото нагоре. :beer:


Тази чикия върши работа само като светлоотразител...
Неудобна е и винаги стои отдолу; в града си карам с автомати, ако се наложи нещо по- специално просот слагам платформите и си пея;

А според мен - "платформата" при комбинираните (двустранни с платформа) е повече за протекция на самия автомат от колкото откопчано каране
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Re: SPD педали

Мнениеот EmZo » Пон Дек 14, 2009 1:46 pm

Това е ясно. :agree:

Идеята беше за педали с едностранна платформа, не двустранно комбинирани. Което според мен е изключително непрактично. И мисълта ми беше просто, че ако все пак иска да свикне и е несиугурна в началото това е просто по-добрия вариант, защото може да се махне и не е голяма инвестиция.
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Re: SPD педали

Мнениеот taurus13 » Чет Дек 17, 2009 9:25 am

Е..едните педали не са толкова голяма инвестиция. Ако толкова те притесняват автоматите, ще ги махнеш и пак ще си ползваш обувките. Аз също смятам, че решения от типа полуплатформа не са добри. С автоматите или се свиква за няколко дена и после си завинаги с тях или никога не свикваш. Добре е да свикнеш! :D
Хмм - как бихте се чувствали, ако ви качат на ски с платформа, вместо автомат??? Ама то и на ски се пада...
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: SPD педали

Мнениеот veskoz » Чет Дек 17, 2009 9:37 am

taurus13 написа:Хмм - как бихте се чувствали, ако ви качат на ски с платформа, вместо автомат??? Ама то и на ски се пада...

Първия ден с новия байк преди да прехвърля автоматите от стария в Западен парк направих Superman на едно скокче на път към вкъщи. Добре че после нацелих платформите инак щях да се изнежа. Викам я да дръпна задницата... ееееEEEeyee... леелеле.... замалко.
:lol:
Не ми харесва единствено, че много падам на задна гума. :crap:
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: SPD педали

Мнениеот _SoRa_ » Чет Дек 17, 2009 3:37 pm

Избрах си педалите, Избрах си защита за крачетата, остава да си избера и обувки.
Пробвах шпайкове Shimano /не знам кой модел и от коя година/ за шосеен велосипед и на етикета зашит под езика пишеше: EU 39, US 6.5, JAP 24.5
Обувките прилепнаха на стъпалото ми. Но ... не знам дали е от значение, шпайковете не бяха нови, а носени. В смисъл, че вече са "разтъпкани" от друг крак. :dontknow:
_SoRa_
 
Мнения: 2529
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Следваща

Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 104 госта