Хидравлика Shimano DEORE XT BR- M775.

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Хидравлика Shimano DEORE XT BR- M775.

Мнениеот bojidar » Нед Дек 07, 2008 2:18 pm

Въпросът ми е следния: купих си спирачка хидравлична Shimano DEORE XT BR- М775, модела с настройки: SERVO WAVE и FREE STRAKE, вчера си я сложих, на ротор: Shimano DEORE RT53 ONLY RESIN PADS, спирачката и тя е с RESIN накладки и по- конкретно ме интересува, кога започва да спира, както трябва, държа да подчертая, че спирачката е нова, благодаря предварително.
bojidar
 
Мнения: 266
Рейтинг: 988
Регистриран на: Пон Сеп 12, 2005 2:21 pm

Мнениеот MeTyYyY » Нед Дек 07, 2008 5:30 pm

Ами тя с органичните накладки трябва да си спира отначало хубаво. Ама като я загрееш(не прегрееш) 2-3 пъти хубаво още по-спира :D :beer:
MeTyYyY
 
Мнения: 158
Рейтинг: 1647
Регистриран на: Нед Дек 17, 2006 8:09 pm
Местоположение: Sevlievo

Мнениеот Popa » Чет Дек 11, 2008 12:01 am

Хубава спирачка си си купил, но за да почне добре да спира трябва Хубаво да я загрееш.
За целта се качи на х. Мазалат и се спусни по Кривата пътека , към с. Скобелево . Е тогава със сигурност ще усетиш силата и на спиране. :beer:
УСПЕХ!
Никога не спори с глупак - ще те завлече на неговото ниво и ще те победи с опит!
Аватар
Popa
 
Мнения: 244
Рейтинг: 1862
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 5:43 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Мнениеот F1-MAN » Чет Дек 11, 2008 12:48 am

Ако си малко по-тежък силно ти препоръчвам след като изхабиш тези накладки да продадеш на някого ротора или да си го запазиш за резервен и да си вземеш хубав ротор за метални накладки и съотвените такива. Ти сам ще видиш за колко време ще се изхабят, но при мен беше неприемливо малко. Щях да дам в пъти повече пари за накладки, от колкото сега съм дал поради износен ротор.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bojidar » Пет Дек 12, 2008 8:58 am

Благодаря ви за мненията, мисля че разбрах къде е ключовия момент ( да я загрея един път инфарктно, но не до посиняване ), за ротора съм решил, като свършат тези накладки, да сменя тях, заедно с него, но възникна друг въпрос, когато диска е по- голям, ще спира повече, а дали ще е същият ефекта, ако взема моя размер: 160мм., но по- скъп за метални накладки, имам в предвид, дали има някаква разлика в материала на ротореа и от там в спирането.
bojidar
 
Мнения: 266
Рейтинг: 988
Регистриран на: Пон Сеп 12, 2005 2:21 pm

Мнениеот MeTyYyY » Пет Дек 12, 2008 10:16 am

Има разлика,има то заради това е и по-скъп. Разликата няма да се изразява чак толкова в силата на спиране спрямо сегашния ти диск. А в това колко по-бавно ще стига до момента с прегряването и дооооста по- дългия живот на металните накладки спрямо органичните :)
MeTyYyY
 
Мнения: 158
Рейтинг: 1647
Регистриран на: Нед Дек 17, 2006 8:09 pm
Местоположение: Sevlievo

Мнениеот nicky bike » Пет Дек 12, 2008 11:51 pm

Хубаво би било да започнеш и да караш колелцето което така широко рекламира. Защото като те гледам караш повече компютъра от колкото колелцето. :crazy2: :dark:
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово

Мнениеот bojidar » Съб Дек 13, 2008 11:42 am

Ако поста ти nicky bike, се отнася до мен, съгласен съм с теб, ако беше ваканция, знаеш, че съм редовен при вас габровците, но просто сега така се подреждат нещета, че повече го карам колелото на сън, от колкото на яве, на мен лично много би ми се искално, някой път и с вас да дойда, там в района на Амбарица, разбира се ако ме вземете.
bojidar
 
Мнения: 266
Рейтинг: 988
Регистриран на: Пон Сеп 12, 2005 2:21 pm


Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 128 госта