Continental explorer 2.1

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Continental explorer 2.1

Мнениеот papi007 » Нед Ное 23, 2008 8:01 pm

Странно, но за този модел не намерих нищо в bikeradar.com и mtbr.com :dunno: , пък определено съм се замислил за нови гуми, защото тези, които дойдоха с колелцето ми хич не ми се нравят!

Тук вече ми е и въпроса, стават ли тези гуми за агресивно XC при сякакви условия (ако бързо се възстановя от предстоящата ми операция достатъчно бързо, ще бъдат карани през всичките 4 сезона)? Как се държат и като цяло надеждни гуми ли са? Това 2 на цената на 1 в screambikes малко ме усъмни, да не би да не са хубави и за това да гледат как да се оттърват от тях? мерси предварително :beer:
Аватар
papi007
 
Мнения: 1084
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 9:16 am
Местоположение: Село София

Re: Continental explorer 2.1

Мнениеот XeDoX » Нед Ное 23, 2008 8:37 pm

Карам с Explorer 2.1 от началото на годината и вече почти нищо не е останало от задната гума.Карал съм ги доста по шосе и се държат много добре ,дори и на мокро спират доста добре(за шосе става дума).Нагоре по кални пътеки също се държат добре,много рядко буксувам,но все пак съм 82кг,което оказва влияние.Обаче като дойде спускане,във завойте им нямам вяра,особено пък ако пътеката е мокра или покрита с листа(или и двете).Друг недостатък е,че лесно се пукат,но този проблем го реших с боза...за два месеца пет пъти да съм припомпил най-много.Като цяло съм доволен от гумите,но смятам другата година да карам с по-добри...може би Nobby Nic.
Изображение
Аватар
XeDoX
 
Мнения: 618
Рейтинг: 1796
Регистриран на: Нед Юни 04, 2006 9:39 am
Местоположение: Горна Оряховица

Мнениеот SStoeV » Нед Ное 23, 2008 8:46 pm

Аз имам въпросната гума.Карах я около месец,но местата по които я карах бяха повече каменисти и забелязах,че много набързо се накъсват грайферите и я махнах.Откъм сцепление забелязах,че се държи добре,по асфалт също имаше добро сцепление.Промоцията в цената и аз незнам за какво е.Според мен си вземи някакъв друг модел гуми щом ще караш целогодишно с тях.От почти година имам два броя CST Caballero 26x2.4,държат се много добре на всякакъв терен,леки са,единствения недостатък им е,че отстрани борда е доста тънък и по камъни може да се прореже. :beer:
Аватар
SStoeV
 
Мнения: 684
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2007 7:10 pm
Местоположение: София

Мнениеот Antares » Нед Ное 23, 2008 9:05 pm

Няма гуми за четирите сезона.
Ако мислиш да караш целогодишно ще ти трябват минимум два комплекта гуми.
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот Yavkata » Нед Ное 23, 2008 9:17 pm

Впечатленията са положителни от ползването й като предна по земни настилки. За каране на асфалт усещам ,че някак си това не им е силата( сякаш има някаква нестабилност и склоност да продължи по окръжност в завои). По каменист терен грайфера направо се"чупи".
За размера няма да коментирам защото и аз карам 2.1 понякога по доста тежки терени.
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Мнениеот Lilly » Нед Ное 23, 2008 10:06 pm

Аз съм съгласна с Antares... За различните сезони, ти трябват различни гуми. 2.1 като цяло според мен са си за сухо време и не много тежък терен. Аз до скоро бях с Continental-a обаче да ти кажа-няма да останеш много очарован. Грайфера изобщо не е издръжлив и не съм съгласна, че на мокро спира добре. Особено при спускания е ужас...
Ако искаш да караш сега и в месеците, които наближават, по-добре си вземи по-хубава макар и по-скъпа гума, според мен поне 2.35...
Аватар
Lilly
 
Мнения: 112
Рейтинг: 1457
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 5:52 pm
Местоположение: София

Мнениеот XeDoX » Пон Ное 24, 2008 1:39 pm

Lilly написа: и не съм съгласна, че на мокро спира добре. Особено при спускания е ужас...


Ако говориш за мойто мнение...казах,че на шосе спира добре защото каучука е мек...на пътеки при спускане писах,че не е задоволителна.
Изображение
Аватар
XeDoX
 
Мнения: 618
Рейтинг: 1796
Регистриран на: Нед Юни 04, 2006 9:39 am
Местоположение: Горна Оряховица

Мнениеот kpax » Чет Ное 27, 2008 10:10 am

Като предна е добра, карам два сезона с такава. Наскоро смених с нов Explorer защото не ми се екпериментираше. Стабилна, добро сцепление в завоите, сравнително лека.

За задна определено не става - прекалено бързо се износва.
Аватар
kpax
 
Мнения: 141
Рейтинг: 1655
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 4:37 pm
Местоположение: Ботевград


Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 65 госта