съвети за окомплектовка

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

съвети за окомплектовка

Мнениеот ммк » Съб Авг 05, 2023 6:49 pm

Привет,
надъхах се да си взема епик ево, но не ми се плащаше двойно и повече за под 100 грама разлика в рамката с s-works, затова минах на варианта да си взема най-евтиния модел, да разпродам всичко по него освен рамката и после да си сложа каквото ми трябва, като искам да взема сравнително висок клас неща и да се получи колело под 11 кг с педалите.

Като цяло искам вилката и шока да са със заключване, там според каквото си намеря на оферта ще поръчам, имал съм и фокс имал съм и няколко rockshox sid и reba, доволен съм като цяло и от двете , за мен фокса работеше доста по-мазно, но не знам дали ще ми се плаща двойно в момента за фокс при положение, че има sid ultimate на прилични цени с почти 50% намаление. Въпросът ми е някой ползвал ли е шок/вилка на dt swiss ,r/f 232 мисля че е xc модела, за впечатления от работата му както и места за обслужване в София.
Другия ми въпрос е за препоръки по задвижването, колебая се между x01 и gx, има ли голяма разлика в усещането и откъде идва най-много. Тук е момента да отбележа, че имам 2 3 нови gx касети , ако сложа команда и дерайльор x01 на тоя етап ще се усети ли някаква разлика? Не искам axs да се занимавам с батерии зарядни и тн . Shimano не съм обмислял, защото каплите ми са xd , не че няма да стане, но не съм наясно има ли смисъл.
Спирачки мисля да взема стандарно xtr , тия които идват с колелото sram level T някой има ли отзиви за тях или за дропера TranzX, четох прилични ревюта за дропера, но ми се ще да чуя някой, който е карал такова.
ммк
 
Мнения: 73
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Сря Май 09, 2018 10:15 am

Re: съвети за окомплектовка

Мнениеот Bi11y » Нед Авг 06, 2023 9:03 am

Според мен заложи на Rockshox или FOX вилка и шок - считам ,че са по-добрия избор. Да разбирам ,че искаш да закупиш предходната генерация групсет с жило за дерейльора - няма да е Т type ?
Bi11y
 
Мнения: 1369
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Вто Окт 10, 2017 10:42 pm

Re: съвети за окомплектовка

Мнениеот ммк » Нед Авг 06, 2023 4:01 pm

не съм много наясно с тия t-type, но като има гледам цените не искам и да ставам наясно. Ще си карам с ухо, май ще оставя засега gx касетата , ще си взема карбонови курбели gx , че има в момента на прилични промоции, команда и дерайльор x01
Вероятно ще взема rockshox вилка остава да измисля шока, какво против dt имаш ?

Bi11y написа:Според мен заложи на Rockshox или FOX вилка и шок - считам ,че са по-добрия избор. Да разбирам ,че искаш да закупиш предходната генерация групсет с жило за дерейльора - няма да е Т type ?
ммк
 
Мнения: 73
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Сря Май 09, 2018 10:15 am

Re: съвети за окомплектовка

Мнениеот the_rookie » Нед Авг 06, 2023 5:45 pm

ммк написа:...Вероятно ще взема rockshox вилка остава да измисля шока, какво против dt имаш ?

Без да имам преки впечатления, реших да потърся набързо информацията за "съдържанието" на дт шок, и то конкретно за хидравличната му част! Не откривам конкретна такава, ... както не откривам и комлект за сервизирането и! Мисля че пълното обслужване, което трябва да правиш веднъж годишно или на 200 часа, сериозно ще "куца" у нас. За себе си- не бих заложил на такова нещо!
Аватар
the_rookie
 
Мнения: 470
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 03, 2020 10:39 pm

Re: съвети за окомплектовка

Мнениеот ммк » Нед Авг 06, 2023 7:15 pm

the_rookie написа:
ммк написа:...Вероятно ще взема rockshox вилка остава да измисля шока, какво против dt имаш ?

Без да имам преки впечатления, реших да потърся набързо информацията за "съдържанието" на дт шок, и то конкретно за хидравличната му част! Не откривам конкретна такава, ... както не откривам и комлект за сервизирането и! Мисля че пълното обслужване, което трябва да правиш веднъж годишно или на 200 часа, сериозно ще "куца" у нас. За себе си- не бих заложил на такова нещо!

https://www.dtswiss.com/en/support/prod ... CESA38998S
Аз намерих това, но не съм наясно кой се занимава с тях в сф, може би е по-разумно нещо по-разпространено
ммк
 
Мнения: 73
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Сря Май 09, 2018 10:15 am

Re: съвети за окомплектовка

Мнениеот Bi11y » Нед Авг 06, 2023 9:14 pm

the_rookie написа:
ммк написа:...Вероятно ще взема rockshox вилка остава да измисля шока, какво против dt имаш ?



В Youtube аз не намерих сравнения и смислени ревюта на DT Swiss вилки и шокове - Fox и Rockshox ,както и сравнения между тях колкото искаш ...
Bi11y
 
Мнения: 1369
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Вто Окт 10, 2017 10:42 pm


Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 110 госта