Изтръпване на китките/пръстите +обувки

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Изтръпване на китките/пръстите +обувки

Мнениеот fossa » Чет Май 07, 2020 5:40 pm

Здравейте,начинаеш съм! Търсих в търсачката но нищо не намерих
1. Имам проблем с изтръпване на пръстите и котките при каране повече от 20мин(много бързо)
Колелото е ХЛ рамка аз съм 190см.115кг.Та питането ми е нормално ли е това в началото или ми е грешно кормилото(късо) или ми е грешна стойката
2. Харесах си 5.10 обувки,но никъде в БГ не намерих 46 номер,не ми се ще да ги поръчвам от чужбина без да съм ги пробвал,навих се да сменя модела,но в нито един магазин не намерих 46 за платформвни педали
Мерси
fossa
 
Мнения: 15
Рейтинг: 1218
Регистриран на: Сря Апр 04, 2012 9:47 pm

Re: Изтръпване на китките/пръстите +обувки

Мнениеот Боян Бановски » Чет Май 07, 2020 7:56 pm

Здравей! Не е норммално, дори и начинаещ да си! Може да е по много причини. Обикновено изтръпването е нарушено кръвообръщение. Сменяй дрехи, ръкавици, всякакви ластици които усещаш, че ти стягат. Възможно е и колелото да не ти е наред. Общо взето трябва да си упорит да пробваш различни настройки и дрехи и да установиш за себе си как ти е най-добре! Ако нещо боли или изтръпва, не продължавай, променай екипировка или байк настройки. Има го и моента , че при начинаещия нещо винаги боли. После нещата се напасват, гъзът се омачква, свикваш, заякваш, ставаш по-бърз и забравяш! Само караш! :beer:
Аватар
Боян Бановски
 
Мнения: 351
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 5:33 pm
Местоположение: София

Re: Изтръпване на китките/пръстите +обувки

Мнениеот fossa » Чет Май 07, 2020 9:15 pm

Боян Бановски написа:Здравей! Не е норммално, дори и начинаещ да си! Може да е по много причини. Обикновено изтръпването е нарушено кръвообръщение. Сменяй дрехи, ръкавици, всякакви ластици които усещаш, че ти стягат. Възможно е и колелото да не ти е наред. Общо взето трябва да си упорит да пробваш различни настройки и дрехи и да установиш за себе си как ти е най-добре! Ако нещо боли или изтръпва, не продължавай, променай екипировка или байк настройки. Има го и моента , че при начинаещия нещо винаги боли. После нещата се напасват, гъзът се омачква, свикваш, заякваш, ставаш по-бърз и забравяш! Само караш! :beer:

Мене ме притеснява да не е от стойката(да се опирам на китки и тн
Интересно е че ако спра за 1 мин всичко е точно и така до следващите 20мин
fossa
 
Мнения: 15
Рейтинг: 1218
Регистриран на: Сря Апр 04, 2012 9:47 pm

Re: Изтръпване на китките/пръстите +обувки

Мнениеот didkodidi » Чет Май 07, 2020 9:17 pm

fossa написа:Здравейте,начинаеш съм! Търсих в търсачката но нищо не намерих
1. Имам проблем с изтръпване на пръстите и котките при каране повече от 20мин(много бързо)
Колелото е ХЛ рамка аз съм 190см.115кг.Та питането ми е нормално ли е това в началото или ми е грешно кормилото(късо) или ми е грешна стойката
2. Харесах си 5.10 обувки,но никъде в БГ не намерих 46 номер,не ми се ще да ги поръчвам от чужбина без да съм ги пробвал,навих се да сменя модела,но в нито един магазин не намерих 46 за платформвни педали
Мерси

https://aquamatrix.bg/bg/%D0%B2%D0%B5%D ... -blue.html

https://bike-house.biz/o%60neal-sender- ... ali_p_4212

https://sportdelivery.com/bg/product/52 ... 8/102-Grey
JEFFSY 29 AL Base
Изображение
Аватар
didkodidi
 
Мнения: 255
Рейтинг: 1322
Регистриран на: Вто Сеп 12, 2017 11:58 am
Местоположение: Плевен

Re: Изтръпване на китките/пръстите +обувки

Мнениеот martin.radev » Чет Май 07, 2020 9:31 pm

Здравей колега,

Изтръпването на пръстите на ръцете се асоциира с притискане на нерв в дланта (обикновенно е съпроводено с по-приведена стойка над кормилото),
от което идва и неочакван товар върху дланите (един вид поза тип - лицева упора) - много хора решават проблема с ергономични грипове от този вид:
(Слагам линк от проведено търсене в голям сайт за да не каже някой, че правя реклама)
https://www.bike-discount.de/en/shop/gr ... nomic-8736

2) Колкото до 5/10 - всичките ми чифтове са от чужбина поръчани онлайн - от всички съм супер доволен - следвай си таблицата за размерите и няма да имаш проблеми.
Five Ten - Sleuth са изключение, усещат се доста по-издължени и тип "шпицарки" съответно - там трябваше да ги сменя за половин номер по-големи
ChainReaction имат феноменален съпорт и след 2 седмици бяха дошли новите.
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 695
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Изтръпване на китките/пръстите +обувки

Мнениеот Pr3d4t0R » Чет Май 07, 2020 10:18 pm

Да допълня горното - тежестта ти на колелото трябва да се носи винаги от краката. Също така си поиграй с позицията на лостчетата за спирачки (най-вероятно са твърде надолу).
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3977
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Изтръпване на китките/пръстите +обувки

Мнениеот ilkoto86 » Пет Май 08, 2020 7:48 am

Това само когато изкачваш ли е или и когато спускаш (караш по равно без натоварване ).
ilkoto86
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Сря Юни 26, 2019 7:17 am

Re: Изтръпване на китките/пръстите +обувки

Мнениеот fossa » Пет Май 08, 2020 8:37 am

ilkoto86 написа:Това само когато изкачваш ли е или и когато спускаш (караш по равно без натоварване ).

Предимно карам по-равно(в града)
fossa
 
Мнения: 15
Рейтинг: 1218
Регистриран на: Сря Апр 04, 2012 9:47 pm

Re: Изтръпване на китките/пръстите +обувки

Мнениеот fu4ko » Пет Май 08, 2020 9:07 am

Не съм спец,но може би една снимка седнал на велосипеда да пуснеш може да е в помощ на колегите
Cross Sprinter
fu4ko
 
Мнения: 298
Рейтинг: 1344
Регистриран на: Нед Ное 22, 2015 9:25 pm


Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 110 госта