Помощ и съвети преди покупка

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Помощ и съвети преди покупка

Мнениеот hacksoon » Съб Май 02, 2020 2:46 pm

Здравейте !
Започвам с малко клишираното обръщение, че се възроди страстта към колоезденето, но няма как, факт е :).
Освен това стигнах до заключението, че ми трябва превозно средство, за да гоня детето, пеша не става :) /За момента ползвам Кросс 26 със стоманена рамка и двойно old school окачване, който тежи само 27кг./
Сега по същество:
След като изчетох доста теми, мнения, ревюта и статии стигнах до заключението, че ми е нужен МТВ, който да е ХС ориентиран. Същия ще се ползва за градско, както и за черни пътища и вероятно преходи до 20/30 км, със смесен терен. Също така е вероятно да бръмча и по разни язовири, тъй като риболовствам активно и придвижването по брега ще ми е по-лесно с него.
Насочил съм се към въвеждащ клас велосипед, без да претендирам за много активна или натоварваща употреба. Идеята е велосипеда да е горе/долу читав и надежден, както и да не ми дреме особено за него, като след някоя друга година да взема нещо по-добро, ако влечението не отмине и детето също се запали по офф роуд велосипедни преходи.
Насочил съм се към следните модели:

1. https://kadenas.bg/CROSS-GRX-9-29-2019

2. https://kadenas.bg/CROSS-FUSION-MAN-29-2019

3. https://dragzone.bg/velosiped-drag-hardy-base-2019

Изчетох всичко налично във форума за тях, запознах се и направих известно сравнение относно компонентите им, както и ходих да ги видя на живо. Тъй като със сигурност са Ви добре познати, а и съм сигурен, че ще мога да получа компетентно мнение, Ви моля за съдействие, защото не мога да взема крайно решение :) Относно размера на рамката, той ще е според ръста / 175см. и 75 кг. /, размерът на гумите ще е 29 със сигурност.
За последно ще добавя, че ме вълнуват предимно тези 3те. Държа велосипеда да е нов. Тавана от 900лв. е абсолютният максимум за подобна покупка и други марки и модели на този етап не ме касаят особено, но все пак съм съгласен на предложения до ценовия таван :)
Стана малко дълго, дано имате търпение да го прочетете до края :)
Благодаря предварително :)
Последна промяна hacksoon на Съб Май 02, 2020 3:19 pm, променена общо 2 пъти
hacksoon
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 29, 2020 6:28 pm

Re: Помощ и съвети преди покупка

Мнениеот Alexi » Съб Май 02, 2020 2:57 pm

от тия 3те Драга е със значително по актуална геометрия спрямо кросовете :beer:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6312
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Помощ и съвети преди покупка

Мнениеот hacksoon » Съб Май 02, 2020 3:03 pm

Благодаря Alexi, точно на такъв тип отговори се надявах :)
hacksoon
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 29, 2020 6:28 pm


Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 68 госта