Колебания за избор на вилка

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Колебания за избор на вилка

Мнениеот zim » Съб Дек 28, 2019 1:52 pm

Имам колебания при избор на вилка 27.5". Стила ми на каране е нормално ХС без каквито и да е агресии. Тежа 75 кг. Рамката с която разполагам е за вилка с ход 120 мм. Това на което съм се спрял съобразено със средствата с които разполагам са:

1. Rockshox Reba RL - https://www.ebay.co.uk/itm/Rockshox-Reb ... SwS5Rd7BR5
2. Manitou Minute Comp - https://www.ebay.co.uk/itm/Manitou-Minu ... 4078175016
3. X-FusionVelvet RL2 - https://www.planetx.co.uk/i/q/FOXFV26RL ... 5-rl2-fork

На позиция 2 и 3 мисля да намаля хода на 120 мм, доколкото разбрирам е възможно. Според мен и трите вилки са със сходни възможности, като цяло ревютата които прочетох са добри, един ценови диапозон. Важно за мен е чувствителността към малки препятствия да е добра, доколкото е възможно за бюджет до 450 лв. Ще съм благодарен за мнения и съвет.
Аватар
zim
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Май 06, 2016 3:29 pm
Местоположение: Шумен

Re: Колебания за избор на вилка

Мнениеот Drunken MadLoud » Съб Дек 28, 2019 7:16 pm

Препоръчвам ти Manitou Minute, защото съм имал същия модел, но Pro версията. При Comp-a не знам какви са възможностите за регулиране на хода и чувствителност, обаче е добре да го проучиш. Можеш да пратиш запитване на Manitou, отговарят доста бързо и изчерпателно на въпроси. Иначе е чудна вилка за парите си и е под 1700гр. Имай предвид обаче, че Manitou (не знам за другите производители) имат едни 20мм аванс заради bottom out-а, т.е. измерено стеншъните са 160мм, да не се стреснеш, че си получил вилка с още повече ход. Моята я бях продал на колега от форума, който в първия момент беше озадачен от това. Направи ми впечатление, че вилките които си посочил са с различен тип стержени, това взел ли си го предвид? Мога ли да попитам и кой точно модел е рамката ти?
Аватар
Drunken MadLoud
 
Мнения: 371
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:47 pm

Re: Колебания за избор на вилка

Мнениеот Drunken MadLoud » Съб Дек 28, 2019 7:26 pm

...моя грешка, по въпроса за стержените съм се подвел от примерната снимка на X-Fusion-a.
Аватар
Drunken MadLoud
 
Мнения: 371
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:47 pm

Re: Колебания за избор на вилка

Мнениеот zim » Съб Дек 28, 2019 8:44 pm

Рамката е тази:

https://www.chainreactioncycles.com/bra ... prod130452

За теглото на Manitou мисля че не си прав. Имам Minute Pro на втория си велосипед, само че 26", и тежи 1850 гр без QR. Не вярвам 27,5 да тежи под 1700 гр. Иначе имам много добри впечатления за нея и пак бих си взел такава (Pro), но вече не се произвеждат и не се намират на разумна цена. Разликата между Pro и Comp е във въздушната пружина, доколкото разбирам. Но ми се ще да чуя и мнения за другите две вилки.
Аватар
zim
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Май 06, 2016 3:29 pm
Местоположение: Шумен

Re: Колебания за избор на вилка

Мнениеот Drunken MadLoud » Съб Дек 28, 2019 9:53 pm

Възможно е да се различава теглото, за това няма да споря. Имат доста варианти на една и съща вилка, както откъм визия така и изработка, това също е малко объркващо. Много често като съм си поръчвал Manitou, снимките са били примерни и нещата на живо са били съвсем различни. Моята беше 1670гр. Тук също може да се види теглото:
https://manitoumtb.com/product/minute/?cat_id=23
Макар и моята да не беше точно този вариант. Иначе, както се знае Comp моделите са и по-тежки, така че не знам какво ще ти се падне откъм тегло. Вариант е също да си потърсиш и Marvel модела, така или иначе той си беше XC позициониран и предполагам също ще е лека вилка, сега вече е заменен с Machete...което имам и аз в момента.
Аватар
Drunken MadLoud
 
Мнения: 371
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:47 pm

Re: Колебания за избор на вилка

Мнениеот Alexi » Съб Дек 28, 2019 10:28 pm

Реба е класа отгоре на другите 2 вилки .. най малкото има всякакви части за нея ( пробвайте да намерите шиш за Маниту примерно :D ,или дори семеринги .. ) доказана вилка ,здрава е ,ще ти служи с години :beer:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6312
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Колебания за избор на вилка

Мнениеот Drunken MadLoud » Съб Дек 28, 2019 10:47 pm

Сериозно ли!? Мисля, че си в грешка. Ако човек го мързи прекалено много, може даже да си поръча и директно от Manitou EU. Чакам си чаркове от Manitou в близката седмица-две, поръчал съм ги от нашите дилъри, но съм поръчвал и директно. Да, имам пристрастия към Manitou, защото съм имал само ядове с Rock Shox. Харесвам вилките на Manitou като работа, дизайн и конструкция. Освен това за мен няма по-добра поддръжка/support от техния. След месец разправия с RCZ за лека драскотина на единия стеншън (която дори не беше проблемна, а козметична) на въпросната вилка Manitou Minute Pro им писах, че от RCZ ме мотаят с някакви глупости и стоя без вилка близо месец, и без много обяснения ми казаха да си избера вилка която искам, и да ми я пращат. Така се обзаведох с подарък Mattoc Pro 27.5, а седмица по-късно ми пристигна обратно и Minute-a. По-добра поддръжка срещал ли си?
Аватар
Drunken MadLoud
 
Мнения: 371
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:47 pm

Re: Колебания за избор на вилка

Мнениеот zim » Пон Дек 30, 2019 4:35 pm

Благодаря за мненията. Появи се още едно предложение за Manitou Minute Expert и се възползвах. Дано времето да позволи по-скоро да й направя сефтето.
Аватар
zim
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Май 06, 2016 3:29 pm
Местоположение: Шумен

Re: Колебания за избор на вилка

Мнениеот Alexi » Пон Дек 30, 2019 6:56 pm

че какво му е на времето :) Платото е замръзнало идеално за каране :beer:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6312
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен


Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 86 госта