Китайски карбонови рамки,компоненти и още...

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Китайски карбонови рамки,компоненти и още...

Мнениеот Pock0 » Пет Май 10, 2019 6:24 pm

Здрасти,

ще направя едно малко ревю първо на какво карам и после ако може да коментирате какво мислите по темата.

От около 2-3 години карам Shockblaze KRS 29инча. Още след първите 4-5 месеца почнаха обновленията по чарколяците защото тогава на момента не ми се даваха повече от 2000 лева, а тогава KRS PRO си беше 1850 лева с вилка manitou marvel comp (с тру аксел+remotelockout).Единственият проблем ест беше че е с 3х10 shimano Deore и доста тежък комплект колела+гуми(mach1 neuro disc шини, deore hubs,smart sam гуми).

Тук идва момента с обновленията на чърколяците и по-точно с такива от Китай,Тайван и тн. От две години вече карам карбонов "wheelset" + Maxxis IKON tubeless,карбоново кормило, колче и седалка (плюс че съм с Deore XT 1х11). Досега съм нямал никакви проблеми,падал съм 3-4 пъти, но всичко в нормите. Да кажем че за парите които съм дал съм супер доволен да карам нещо което е 10 кг и е доста здраво.

Знам какво ще кажат всички...защото всеобщото мнение е такова за Китайките карбонови фабрики които произвеждат от тръби за въдици,спойлери за коли...до карбонови рамки за "велосипеди", но съвсем наскоро попаднах на рамка....и именно тази която карам....на "Shockblaze KRS" в китайски дистрибутор и то от тези които нямат никак добра репутация...

Прикачвам малко картинки на китайската рамка и тази от Shockblaze :
https://ibb.co/kM6jV2G
https://ibb.co/3Y7VCCS
https://ibb.co/rxLY37H

Рамката е 1 към 1 с малко изключение каква точно е капачката за жилата отгоре.

Според китайския дистрибутор рамката тежи 1400 грама без средното и боя, познайте какво....моята тежи 1440 с боята без средно.
Забавен факт е че рамката на страницата на дистрибутора е 440$ + "другите части" е интересно колко ниска трябва да е печалбата на Shockblaze, но да кажем че поръчват количество и там им смъкват добре цените :dontknow:

Ще ми е интересно да видя дали някой тук в България има опит с китайски рамки/компоненти като цяло и имали ли сте проблеми с тях ?
(да кажем като един от моите проблеми беше че ми се счупи капачката под средното и от shockblaze ми казаха че вече нямали такива :bawling: ....а китайския дистрибутор ми я прати (друга на вид...но работи перфектно) за 2 седмици от Китай)

Знам че навън масово се продават китайски копия на всичките "велики" марки като Specialized,Canyon,Trek и тн... някой да се е качвал на такова ?
При дистрибуторите в китай вече виждам и копия на S-works Epic рамки по няма 900 грама(и доста други) ? Струва ми се че всичките големи производители вече са отворили производствата си в китай :dontknow:

Очаквам коментари и да ме засипете сега с въпроси :peace: :8D:

Поздрави,
и си карайте колелата с удоволствие :D
Pock0
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Пон Апр 29, 2019 7:49 am

Re: Китайски карбонови рамки,компоненти и още...

Мнениеот Pr3d4t0R » Пет Май 10, 2019 9:33 pm

2014 като си избирах карбоново кормило в немското bike magazine (ако не се лъжа) бяха събрали по няколко бройки от всички популярни производители. Та тези кормила ги сложиха на машина симулираща натоварванията при състезателно ДХ каране и единствено кормилата на Syntace не се счупиха при 5+ години симулация. При останалите имаше примери за добро качество, но не и във всяка бройка. Та всичко това точно илюстрира, че при карбоновите компоненти е изключително важен контролът по качество => е чиста лотария със здравето на ездачът да се купуват реплики.

Карбонови рамки се правят от няколко завода и всичките са в Китай - тук е много добре обяснено как се произвежда на Изток https://www.youtube.com/watch?v=vfgTXFx4Ins
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am


Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта