Manitou Markhor или Suntour Raidon

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Manitou Markhor или Suntour Raidon

Мнениеот TanKeRa » Чет Мар 28, 2019 9:32 am

Здравейте,
в ситуация съм, в която трябва да избера между посочените 2 модела, велосипедът ще се кара градско и крос-кънтри.

Според оскъдната информация, която намерих за сравнението между двете вилки плюсовете са както следва:
Manitou Markhor:
- по-лека (1700g срещу 2000 за Raidon)
- Abs+ damping (който бил същия като при високия им клас вилки)
- короната е орзад, което предпазва dust seal-овете от кал

Suntour Raidon
- по-дебели стеншъни (32мм срещу 30 за Markhor)
- по-лесно достъпни резервни части и повече информация в интернет като цяло
- tapered steerer, increased stiffness

Друг фактор е, че за Raidon-a знам със сигурност, че има места за foam rings и може да се конвертира от греса, с който идва, към fork oil. Поради липсата на информация за Markhor-a в youtube не знам дали това ще е възможно при него.

Ако някой има личен опит с единия или двата модела, ще оценя да чуя мнението му. Благодаря предварително!
TanKeRa
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Фев 13, 2010 5:29 pm

Re: Manitou Markhor или Suntour Raidon

Мнениеот Alexi » Чет Мар 28, 2019 6:07 pm

ъъ по достъпни резервни части за Сънтура ? я дай линк към комплект О-пръстени за сервизиране примерно .. или семеринги ? Тия вилки нямат поддръжка и това им е основния проблем .. за по сериозни части да не говорим ( корона със стеншъни примерно ) просто няма никъде нищо ,освен това което пасва от други вилки .. вземи Маниту
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Manitou Markhor или Suntour Raidon

Мнениеот icpart » Нед Апр 14, 2019 1:41 pm

TanKeRa написа:Здравейте,
в ситуация съм, в която трябва да избера между посочените 2 модела, велосипедът ще се кара градско и крос-кънтри.

Според оскъдната информация, която намерих за сравнението между двете вилки плюсовете са както следва:
Manitou Markhor:
- по-лека (1700g срещу 2000 за Raidon)
- Abs+ damping (който бил същия като при високия им клас вилки)
- короната е орзад, което предпазва dust seal-овете от кал

Suntour Raidon
- по-дебели стеншъни (32мм срещу 30 за Markhor)
- по-лесно достъпни резервни части и повече информация в интернет като цяло
- tapered steerer, increased stiffness

Друг фактор е, че за Raidon-a знам със сигурност, че има места за foam rings и може да се конвертира от греса, с който идва, към fork oil. Поради липсата на информация за Markhor-a в youtube не знам дали това ще е възможно при него.

Ако някой има личен опит с единия или двата модела, ще оценя да чуя мнението му. Благодаря предварително!

Аз от около година карам Манитоу Мачете. Бях я взел от братята китайци и е с abs+ дампера. За макхора никъде не видях че е с същия дампер. Дават го kwirk накякъв който е по-бюджетния вариант на abs+
Иначе относно частите, най-много се намират за Рокшокса. Но това което предлага Манитоу за същите пари спрямо Сунтоур или Рокшокса е в полза за тях. Така че вземай Манитоу там вече няма еднозначно мнение.
icpart
 
Мнения: 97
Рейтинг: 1380
Регистриран на: Чет Окт 05, 2017 12:39 pm

Re: Manitou Markhor или Suntour Raidon

Мнениеот imarh » Нед Апр 14, 2019 11:20 pm

Бях пред същата дилема преди време. Маркхора между другото не е ли с 28мм стеншъни?
В момента в който ми изпадна неизползван Райдон, с деруга по единият ботуш, с конусно чело и 15мм ос за 140 лв. не се и замислих. Сега не съжалявам. Оказа се моята вилка.
imarh
 
Мнения: 212
Рейтинг: 1414
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 10:04 am


Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта