Ум царува, ум робува...

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Ум царува, ум робува...

Мнениеот Arkadietz » Нед Дек 22, 2019 1:48 pm

Alexi написа:Според мен е с най модерната геометрия от изброените Пулса ,отделно всеки детайл е премислен и подбран ето примерно да погледнем нещо което никой не гледа на нов велосипед ( а трябва ) гумите - при Кубето се ползват телени гуми от по 20 лв :bowdown: за мен това е подигравка с човека решил да даде над 3к лв за твърдак .. гуми се сменят да ,но хубава гума е 70-90 лв .. при Скота биват гумите и като цяло по ми допада от Кубето . И 2та велосипеда ползват ОЕМ ( и доста тежички ) капли които аз лично бих оценил на не повече от 200 лв комплекта ( даже ако ги запродаваш трудно ще им вземеш толкова ,така както са нови ) ... при Пулс сета пак е къстъм ,но компонентите са доста класни и сета ще е лек ... за финишинг кита споменах .. там имаш едни 200-300 лв разлика ( марков карбон при Пулс срещу ОЕМ тежки алуминиеви чаркалаци при Кюб ,и прилични алуминиеви сравнително леки, при Скот ) и такива дреболии мен ми правят впечатление .. повечето останали компоненти са на кантар .


И как реши и на базата на какво, че Pulse-а е с най-модерната геометрия? Някакъв скрит фен си на Pulse ли? CUBE се прави в Германия и там работят немски инженери докато това се прави в България..
Pointless.
Grand Canyon 8 2022 Custom
Аватар
Arkadietz
 
Мнения: 43
Рейтинг: 1080
Регистриран на: Нед Апр 29, 2018 9:41 am

Re: Ум царува, ум робува...

Мнениеот Alexi » Нед Дек 22, 2019 5:38 pm

Рамките на Кюб и Пулс ако не се правят в една и съща азиатска фабрика ,то ще са една до друга :beer: геометрии се коментират когато имаш малко поне хабер от материята ,а не си болен фен на Кюб примерно
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6312
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Ум царува, ум робува...

Мнениеот Lucky Loser » Нед Дек 22, 2019 7:48 pm

Arkadietz написа:И как реши и на базата на какво, че Pulse-а е с най-модерната геометрия? Някакъв скрит фен си на Pulse ли? CUBE се прави в Германия и там работят немски инженери докато това се прави в България..
Pointless.

Е по-голяма тъпотия не бях чел скоро :rofl:
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1858
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Предишна

Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 113 госта