Мнения за Drag Hardy TE 2019 и алтернативи

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мнения за Drag Hardy TE 2019 и алтернативи

Мнениеот aleksandartgbg » Чет Фев 21, 2019 9:23 pm

Здравейте,

Нека започна от фактът, че съм абсолютен любител на тема колела, но пък от малък искам да си купя що-годе читав mtb и за последните седмици съм прегледал множество варианти, като съм се спрял на новия Drag Hardy TE 2019https://dragzone.bg/velosiped-drag-hardy-te-2019, тъй като ми влиза в бюджета и от малкото, което разбирам ми се струва, че е с нелоша конфигурация.

Висок съм 186см и тежа около 93 кила, доколкото четох в нета, изглежда, че L размерът, би трябвало да ми пасне, предвид дължината на рамката. Бихте ли ми дали мнение за този велосипед, дали би ми паснал като размер, има ли по-добри алтернативи на тази цена или до максимум 2000лв(Бих искал да имам възможност за лизинг, откъдето ще взимам колелото).

Благодаря предварително! :beer:

Поздрави,
Александър
aleksandartgbg
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Фев 20, 2019 6:23 pm

Re: Мнения за Drag Hardy TE 2019 и алтернативи

Мнениеот Lento corredor » Пет Фев 22, 2019 11:41 am

Посочения драг не е лош като съотношение цена/качество.
Погледни и това https://www.bikecenter.bg/velosipedi/pl ... e-blk-grn/, със забележка относно спирачките.
Lento corredor
 
Мнения: 71
Рейтинг: 1222
Регистриран на: Сря Авг 23, 2017 11:05 am

Re: Мнения за Drag Hardy TE 2019 и алтернативи

Мнениеот Lucky Loser » Пет Фев 22, 2019 2:07 pm

Lento corredor написа:със забележка относно спирачките

Разбирам, че винаги в този ценови клас се правят компромиси едно спрямо друго, но все пак.. спирачки за ~40 лв, при велосипед за 1900 лв. не са ли твърде евтини ?
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Мнения за Drag Hardy TE 2019 и алтернативи

Мнениеот Alexi » Пет Фев 22, 2019 2:13 pm

мт 500 са същия дол дренки ,водят се ОЕМ Деоре но нито са серво уейв ,нито са с новия апарат .. читавите спирачки почват от М6000 :beer: за тия пари бих търсил на първо място хубава геометрия ,вилката да е читава ( тука и на 2та е скапана ) че е пари да се подмени ,останалото е добре да е поне на ниво деоре
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Мнения за Drag Hardy TE 2019 и алтернативи

Мнениеот Lento corredor » Пет Фев 22, 2019 2:30 pm

Alexi написа:за тия пари бих търсил на първо място хубава геометрия ,вилката да е читава ( тука и на 2та е скапана ) че е пари да се подмени ,останалото е добре да е поне на ниво деоре

Трудна работа ще се окаже с бюджет до 2000.
Lento corredor
 
Мнения: 71
Рейтинг: 1222
Регистриран на: Сря Авг 23, 2017 11:05 am

Re: Мнения за Drag Hardy TE 2019 и алтернативи

Мнениеот Alexi » Пет Фев 22, 2019 2:32 pm

напротив ,ето един пример :
https://kadenas.bg/ORYX-NINE-X22-29
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Мнения за Drag Hardy TE 2019 и алтернативи

Мнениеот aleksandartgbg » Пет Фев 22, 2019 2:46 pm

Alexi написа:мт 500 са същия дол дренки ,водят се ОЕМ Деоре но нито са серво уейв ,нито са с новия апарат .. читавите спирачки почват от М6000 :beer: за тия пари бих търсил на първо място хубава геометрия ,вилката да е читава ( тука и на 2та е скапана ) че е пари да се подмени ,останалото е добре да е поне на ниво деоре


Благодаря за всички мнения до тук, но на мен ми трябват конкретни предложения(както ORYXa) - да разбирам ли, че е по-добрият избор в този ценови клас? Тъй като нямам и понятие какво ще рече хубава геометрия, а доколкото виждам в този ценови клас няма особено голямо разнообразие в моделите на вилки. Ето този модел би трябвало да излезе март месец https://dragbicycles.com/bg/bike/shift-29/ и е със 130мм suntour, но сигурно и ще ми е доста над бюджета. Това по-добре ли е? Бихте ли ми дали конкретни предложения, много бих бил благодарен!
aleksandartgbg
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Фев 20, 2019 6:23 pm

Re: Мнения за Drag Hardy TE 2019 и алтернативи

Мнениеот Alexi » Пет Фев 22, 2019 2:53 pm

този велосипед има по специфично предназначение и е по скоро АМ твърдак като акцента е върху поведението му при спускане :beer:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Мнения за Drag Hardy TE 2019 и алтернативи

Мнениеот Lento corredor » Пет Фев 22, 2019 2:55 pm

Маркура май е малко по-лека от рекона. Добре е като алтернатива.
+ Орикса има странен подарък :dontknow: .
Lento corredor
 
Мнения: 71
Рейтинг: 1222
Регистриран на: Сря Авг 23, 2017 11:05 am

Re: Мнения за Drag Hardy TE 2019 и алтернативи

Мнениеот Alexi » Пет Фев 22, 2019 3:08 pm

малко малко ,към половин кило по лека е и по добре работи .. може да се сравни с 30 голд на Рокшок горе долу :beer:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Мнения за Drag Hardy TE 2019 и алтернативи

Мнениеот Petar_stoychev » Пет Фев 22, 2019 3:21 pm

Alexi написа:мт 500 са същия дол дренки ,водят се ОЕМ Деоре но нито са серво уейв ,нито са с новия апарат .. читавите спирачки почват от М6000


От тая година MT500 ги комбинират с новото лостче BL-MT501 което е Servo Wave и ако е така в случая се ядва повече :)
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Мнения за Drag Hardy TE 2019 и алтернативи

Мнениеот aleksandartgbg » Пет Фев 22, 2019 4:15 pm

Благодаря отново за всички мнения, какво ще кажете за това - https://www.pulse-cycles.com/en/shop/cy ... -en/str-2/ или https://www.pulse-cycles.com/en/shop/cy ... l-en/ts-2/ - малко над 2000, но изглежда са с доста добри компоненти?
aleksandartgbg
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Фев 20, 2019 6:23 pm

Re: Мнения за Drag Hardy TE 2019 и алтернативи

Мнениеот Boko-Loco » Пет Фев 22, 2019 4:38 pm

aleksandartgbg написа:Благодаря отново за всички мнения, какво ще кажете за това - https://www.pulse-cycles.com/en/shop/cy ... -en/str-2/ или https://www.pulse-cycles.com/en/shop/cy ... l-en/ts-2/ - малко над 2000, но изглежда са с доста добри компоненти?


STR e с добра геометрия, почти идентична с на Hardy, която е най-добрата сред БГ твърдаците. Компонентите им са съпоставими с някои + и - и за двете.

Относно Oryx, не бих си купил велосипед без информация за геометрията му.
Boko-Loco
 
Мнения: 154
Рейтинг: 1728
Регистриран на: Сря Сеп 09, 2009 11:22 am
Местоположение: София

Re: Мнения за Drag Hardy TE 2019 и алтернативи

Мнениеот aleksandartgbg » Пет Фев 22, 2019 4:56 pm

Boko-Loco написа:STR e с добра геометрия, почти идентична с на Hardy, която е най-добрата сред БГ твърдаците. Компонентите им са съпоставими с някои + и - и за двете.

Относно Oryx, не бих си купил велосипед без информация за геометрията му.


Ето тук http://www.oryx-cycles.com/_lang-en/pro ... 0/nine-x22 са описани дължините на компонентите, да разбирам ли, че твоят съвет би бил Hardy-to ? По принцип съм склонен да изчакам да пуснат Hardy LTD 2019, което ще е с още по-висок клас компоненти, а иначе ми се струва, че като конфигурация Орикса е по-добър от това харди, колкото и да ми харесва на външен вид :D
aleksandartgbg
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Фев 20, 2019 6:23 pm

Re: Мнения за Drag Hardy TE 2019 и алтернативи

Мнениеот Boko-Loco » Пет Фев 22, 2019 8:44 pm

aleksandartgbg написа:
Boko-Loco написа:STR e с добра геометрия, почти идентична с на Hardy, която е най-добрата сред БГ твърдаците. Компонентите им са съпоставими с някои + и - и за двете.

Относно Oryx, не бих си купил велосипед без информация за геометрията му.


Ето тук http://www.oryx-cycles.com/_lang-en/pro ... 0/nine-x22 са описани дължините на компонентите, да разбирам ли, че твоят съвет би бил Hardy-to ? По принцип съм склонен да изчакам да пуснат Hardy LTD 2019, което ще е с още по-висок клас компоненти, а иначе ми се струва, че като конфигурация Орикса е по-добър от това харди, колкото и да ми харесва на външен вид :D

Няма информация за геометрията на рамката- ъгли, дължини и т.н. От това зависи как ще се катери, спуска, управлява байка. Аз бих избрал Харди.
Boko-Loco
 
Мнения: 154
Рейтинг: 1728
Регистриран на: Сря Сеп 09, 2009 11:22 am
Местоположение: София

Re: Мнения за Drag Hardy TE 2019 и алтернативи

Мнениеот Gecata100 » Съб Фев 23, 2019 12:10 pm

Аз също като теб съм се спрял на Drag Hardy TE 2019, ходих до Драг България и го поръчах за оглед. Вече е наличен в магазина и може да се види и пробва на живо. L-размер. От другите комплектации има и други размери, така че може да си прецениш като размер кое най добре ти пасва. LTD също го има но не гледах какъв размер е, тъй като не се интересувам от 1х скоростни системи.
Gecata100
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Съб Мар 07, 2015 8:10 pm

Re: Мнения за Drag Hardy TE 2019 и алтернативи

Мнениеот aleksandartgbg » Съб Фев 23, 2019 12:57 pm

Gecata100 написа:Аз също като теб съм се спрял на Drag Hardy TE 2019, ходих до Драг България и го поръчах за оглед. Вече е наличен в магазина и може да се види и пробва на живо. L-размер. От другите комплектации има и други размери, така че може да си прецениш като размер кое най добре ти пасва. LTD също го има но не гледах какъв размер е, тъй като не се интересувам от 1х скоростни системи.


1x Скороста система не е мн подходяща за градски условия или?(Сори, че те разпитвам, не му разбирам много) Колко е теглото на Hardy TE, понеже никъде не успях да намеря информация? И като цена LTD-то колко е?
aleksandartgbg
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Фев 20, 2019 6:23 pm

Re: Мнения за Drag Hardy TE 2019 и алтернативи

Мнениеот carmo » Съб Фев 23, 2019 4:22 pm

Може да обмислиш и това: http://www.crosscycle.com/en/catalog/mt ... 9-205.html Относно цените са снизходителни към бг клиентите си и предполагам ще е под бюджета Ти. Ако си от София, вероятно ще го имат в магазина си и ще може да го възседнеш, за да си прецениш размер и цолаж, а знам че ги "дават" и на лизинг.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Мнения за Drag Hardy TE 2019 и алтернативи

Мнениеот Boko-Loco » Нед Фев 24, 2019 11:19 am

carmo написа:Може да обмислиш и това: http://www.crosscycle.com/en/catalog/mt ... 9-205.html Относно цените са снизходителни към бг клиентите си и предполагам ще е под бюджета Ти. Ако си от София, вероятно ще го имат в магазина си и ще може да го възседнеш, за да си прецениш размер и цолаж, а знам че ги "дават" и на лизинг.


Поредната реклама на Cross, този човек няма мнение във форума без да ги препоръчва.
Boko-Loco
 
Мнения: 154
Рейтинг: 1728
Регистриран на: Сря Сеп 09, 2009 11:22 am
Местоположение: София

Re: Мнения за Drag Hardy TE 2019 и алтернативи

Мнениеот Gecata100 » Нед Фев 24, 2019 3:52 pm

aleksandartgbg написа:
Gecata100 написа:Аз също като теб съм се спрял на Drag Hardy TE 2019, ходих до Драг България и го поръчах за оглед. Вече е наличен в магазина и може да се види и пробва на живо. L-размер. От другите комплектации има и други размери, така че може да си прецениш като размер кое най добре ти пасва. LTD също го има но не гледах какъв размер е, тъй като не се интересувам от 1х скоростни системи.


1x Скороста система не е мн подходяща за градски условия или?(Сори, че те разпитвам, не му разбирам много) Колко е теглото на Hardy TE, понеже никъде не успях да намеря информация? И като цена LTD-то колко е?


Да, за градско и универсално ползване 1х скорости не е ок. Става само за планината, и е за така да се каже "професионалисти"
Аз лично съм се спрял на 2х скорости и ориентировъчна цена около 1500. За мен лично най-доброто към момента за тези сума е Hardy-то. Разбира се има и други много добри предложения като: Pulse STR 2, Но там цената е доста по-висока 2100 лв. Oryx също имат много добро предложение в този ценови клас. На посочения по-горе Cross също съм му хвърлил око, но за сега няма информация за цената както и кога ще е налично.

Събота заради студа не успях да отида на огледа на Hardy TE 2019! Относно теглото, подготвил съм се с едно ръчно кантарче защото определено ми е много интересно какво тегло докарва :D
Пробвах така на "око" по-ниските версии и ми се сториха доста тежички, така че се надявам в най-скоро време да имам инфо относно теглото. :beer:
Gecata100
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Съб Мар 07, 2015 8:10 pm

Re: Мнения за Drag Hardy TE 2019 и алтернативи

Мнениеот aleksandartgbg » Пон Фев 25, 2019 10:52 am

Gecata100 написа:Да, за градско и универсално ползване 1х скорости не е ок. Става само за планината, и е за така да се каже "професионалисти"
Аз лично съм се спрял на 2х скорости и ориентировъчна цена около 1500. За мен лично най-доброто към момента за тези сума е Hardy-то. Разбира се има и други много добри предложения като: Pulse STR 2, Но там цената е доста по-висока 2100 лв. Oryx също имат много добро предложение в този ценови клас. На посочения по-горе Cross също съм му хвърлил око, но за сега няма информация за цената както и кога ще е налично.

Събота заради студа не успях да отида на огледа на Hardy TE 2019! Относно теглото, подготвил съм се с едно ръчно кантарче защото определено ми е много интересно какво тегло докарва :D
Пробвах така на "око" по-ниските версии и ми се сториха доста тежички, така че се надявам в най-скоро време да имам инфо относно теглото. :beer:


По принцип компонентите на Oryx са по-добре, но както горе споменаха по-компетентните съфорумници, никъде не може да му се види геометрията, пък и май драг дават доживотна гаранция на рамката за разлика от двугодишната на Oryx. Ако има как, най-добре щеше да е да се вземе TE с вилката и останалите компоненти на LTD(без 1x скорости). Не знам дали имат подобни опции за костюмизиране, но би си струвало доплащането, ако е възможно.

Междувременно, ако намериш време да го погледнеш, сподели мнение(за тегло и билд като цяло), защото аз сиг няма да имам възможност тази седмица. Благодаря!
aleksandartgbg
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Фев 20, 2019 6:23 pm

Re: Мнения за Drag Hardy TE 2019 и алтернативи

Мнениеот Alexi » Пон Фев 25, 2019 11:06 am

намира се с търсене ,няма я на сайта им
Прикачени файлове
oryx.jpg
(112.83 KiB) 340 пъти
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Мнения за Drag Hardy TE 2019 и алтернативи

Мнениеот aleksandartgbg » Пон Фев 25, 2019 11:15 am

Alexi написа:намира се с търсене ,няма я на сайта им

И да я видя въпросната геометрия, няма да извлека особено много информация, както вече споменах, просто съм любител. Ако правилно си спомням, вие дадохте предложение за Oryx - да разбирам ли, че според вас между Харди-то и Орикса, бихте избрали Орикс? Мисля да се обадя в драг и да питам дали могат да ми сглобят Hardy TE с вилката на LTD(Rock Shox Recon RL 29“, SoloAir, 100mm) и останалите компоненти без скоростната система, тогава мисля, че по-скоро бих взел Драг.

Може би ставам досаден вече и затова ви благодаря за отделеното време и внимание, просто винаги гледам да взема най-добрия избор за бюджета, а в тази сфера нямам твърде дълбоки познания.
aleksandartgbg
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Фев 20, 2019 6:23 pm

Re: Мнения за Drag Hardy TE 2019 и алтернативи

Мнениеот Alexi » Пон Фев 25, 2019 11:17 am

за геометрията бих казал че е прилична ,на Хардито е малко по добра .. не препоръчвам нищо конкретно ,просто дадох пример за прилична окомплектовка доста под 2000 лв .. аз лично бих си взел рамка ( примерно тази на Пулс ) и бих си събрал нещо по мой вкус :beer:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Мнения за Drag Hardy TE 2019 и алтернативи

Мнениеот aleksandartgbg » Пон Фев 25, 2019 11:25 am

Alexi написа:за геометрията бих казал че е прилична ,на Хардито е малко по добра .. не препоръчвам нищо конкретно ,просто дадох пример за прилична окомплектовка доста под 2000 лв .. аз лично бих си взел рамка ( примерно тази на Пулс ) и бих си събрал нещо по мой вкус :beer:


При мен другият проблем е, че не искам да изсипвам 2к на куп, а да го взема колелото с голяма първоначална вноска(около 1000) и да го изплащам, което няма да е възможно, ако си взимам компонентите, да не говорим, че с моите лимитирани познания, едва ли ще съм достатъчно компетентен да си го сглобя сам(иначе съм наясно, че би било най-добре).

Щом рамката на Хардито е по-добра, ако реша да надграждам(по-нататък да сменя вилка и прочие), то няма ли да бъде по-добрият избор от двете?
aleksandartgbg
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Фев 20, 2019 6:23 pm

Re: Мнения за Drag Hardy TE 2019 и алтернативи

Мнениеот Alexi » Пон Фев 25, 2019 11:34 am

ако провериш цените на читавите вилки сам ще си отговориш .. предимно са от 500 лв нагоре ( да речем Reba ,Fox 32 ево )
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Мнения за Drag Hardy TE 2019 и алтернативи

Мнениеот Boko-Loco » Пон Фев 25, 2019 11:51 am

Alexi написа:за геометрията бих казал че е прилична ,на Хардито е малко по добра .. не препоръчвам нищо конкретно ,просто дадох пример за прилична окомплектовка доста под 2000 лв .. аз лично бих си взел рамка ( примерно тази на Пулс ) и бих си събрал нещо по мой вкус :beer:


Явно имаш прекалено занижени критерии щом смяташ, че геометрията е прилична! 440мм срещу 450мм CS, 70° срещу 68,5° HA! Освен това - външни жила, IS задна спирачка (WTF) и FD с корно дъпане! Това е несериозно, все пак годината е 2019!
Boko-Loco
 
Мнения: 154
Рейтинг: 1728
Регистриран на: Сря Сеп 09, 2009 11:22 am
Местоположение: София

Re: Мнения за Drag Hardy TE 2019 и алтернативи

Мнениеот Alexi » Пон Фев 25, 2019 11:53 am

това ще е първо колело на човека .. дай да го качим на едно ендуро направо :beer:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Мнения за Drag Hardy TE 2019 и алтернативи

Мнениеот Petar_stoychev » Пон Фев 25, 2019 12:06 pm

Alexi написа:намира се с търсене ,няма я на сайта им


Намира се ама на старите рамки...на новите ги няма никъде

Иначе Хардито за парите си определено е добра оферта като сравнено с Пулса най-същественият му минус е че не е с проходни оси на главините,но за сметка на това почти -500лв.Може и да съм малко пристратен но за мен при Пулс получаваш цялостно по-завършен продукт,много добро гаранционно обслжване при възникнал евентуален проблем и получаваш разни дреболии като помпа за въздушната вилка,multitool а мисля предлагаха и на изплащане.
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Мнения за Drag Hardy TE 2019 и алтернативи

Мнениеот Boko-Loco » Пон Фев 25, 2019 12:11 pm

Не говорим за ендуро, а за ХС, това са актуални геометрии. Не го подвеждай, ако не разбираш.
Boko-Loco
 
Мнения: 154
Рейтинг: 1728
Регистриран на: Сря Сеп 09, 2009 11:22 am
Местоположение: София

Следваща

Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта