Apolon Pro 29" модел 2018, или Cross Big Foot 29" от 2017 ?

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Apolon Pro 29" модел 2018, или Cross Big Foot 29" от 2017 ?

Мнениеот Alexi » Пет Фев 23, 2018 2:23 pm

човек за 10 мнения изръси маса бисери .. нищо подобно не се случва карам и на +40 и на -10 ,налягане не пипам с месеци ( реално между сервизиранията на вилката веднъж годишно не пипам налягане ) обема въздух във вилката е толкова малък ,че температурите доста слабо биха му влияли ( дори на гумите не влияят )
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Apolon Pro 29" модел 2018, или Cross Big Foot 29" от 2017 ?

Мнениеот iL Diavolo » Пет Фев 23, 2018 2:39 pm

Ако го караш по асфалт и то само до магазина и обратно , взимай го този Big Foot , а ако мислиш да въртиш по черни пътища или в планината се насочи към нещо друго !!!
!!! със скотовете съм !!!
Аватар
iL Diavolo
 
Мнения: 85
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Съб Сеп 10, 2011 5:55 pm

Re: Apolon Pro 29" модел 2018, или Cross Big Foot 29" от 2017 ?

Мнениеот RoszBit » Пет Фев 23, 2018 2:48 pm

Alexi написа:човек за 10 мнения изръси маса бисери .. нищо подобно не се случва карам и на +40 и на -10 ,налягане не пипам с месеци ( реално между сервизиранията на вилката веднъж годишно не пипам налягане ) обема въздух във вилката е толкова малък ,че температурите доста слабо биха му влияли ( дори на гумите не влияят )


Човек всеки има право на мнение пък било то и "бисери" "мъниста" или "катерички". Казвам това което съм гледал и видял от многото мнения и research. Ти си караш и си доволен карай си ...но не ми говори за скъпоценни камани и перли ..когато се говори за байкове.
RoszBit
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Вто Фев 13, 2018 9:03 pm

Re: Apolon Pro 29" модел 2018, или Cross Big Foot 29" от 2017 ?

Мнениеот Alexi » Пет Фев 23, 2018 3:36 pm

като си такъв разбирач защо изобщо питаш тука ? казваш ! вземам аполона примерно ,или вземам кроса .. даже темата ти трябва да е примерно "Взех кроса измежду тия 2 велосипеда !" да ни уведомиш просто ,(макар че ни е през оная работа ) тоя тоя път всеки тука го е вървял ,и вървял преди години още :D
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Apolon Pro 29" модел 2018, или Cross Big Foot 29" от 2017 ?

Мнениеот Boyan1984 » Пет Фев 23, 2018 3:44 pm

Спрях да следя темата, но това за вилките ме разби, честно :D
Такива глупости за въздушните не бях слушал досега. Взимай каквото ти е кеф на тебе. Аз карах един Крос със XC30 и ми беше супер, но след две години смених и рамката и вилката с въздушна Реба, която беше съвсем друго ниво.
Успех с избора и не слушай много-много разбирачите от сервизите/магазините, щото малко или много искат да си продадат стоката и когато им попадне някой новак, започват да го омайват с какви ли не глупости и то като не знаеш как са нещата се получават такива теми.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Apolon Pro 29" модел 2018, или Cross Big Foot 29" от 2017 ?

Мнениеот fixer » Пет Фев 23, 2018 3:50 pm

Alexi написа:като си такъв разбирач защо изобщо питаш тука ? казваш ! вземам аполона примерно ,или вземам кроса .. даже темата ти трябва да е примерно "Взех кроса измежду тия 2 велосипеда !" да ни уведомиш просто ,(макар че ни е през оная работа ) тоя тоя път всеки тука го е вървял ,и вървял преди години още :D


Аз зададох първоначално темата, но това за вилките са си ваши спорове, сега мен защо ме забървате не разбрах :rofl:
Гледайте малко кой пише преди да си споменавате оная работа :crazy:
fixer
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Фев 21, 2018 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Re: Apolon Pro 29" модел 2018, или Cross Big Foot 29" от 2017 ?

Мнениеот Lento corredor » Пет Фев 23, 2018 3:58 pm

carmo написа:
fixer написа:Хоризонталният размер на рамката на Big Foot-a e 58.5 см, на Аполона е 62 см. И като се има предвид височината ми, дали кроса няма да ми е малък ? :crazy:

Всъщност Крос си дават размерите успоредно на ТТ, а не като другите (по хоризонталата). Тези 58.5 са поне 60.5 (ако не и повече). Ти нали си му се качвал и ти е удобен? Принципно с твоя чатал може и на най-високата рамка да се метнеш. Едва ли ще го караш бос (както си мерил чатала си), а тогава ще имаш поне 3см над рамката, обкрачил я и стъпил с пети на земята.


Това е интерестно. Ще измеря моя крос от любопитство, въпреки, че аз не съм робувал на модата при рамките а гледах да ми пасне на туловището. :roll2:
Lento corredor
 
Мнения: 71
Рейтинг: 1222
Регистриран на: Сря Авг 23, 2017 11:05 am

Re: Apolon Pro 29" модел 2018, или Cross Big Foot 29" от 2017 ?

Мнениеот icpart » Пон Мар 12, 2018 6:42 pm

Аз давам един плюс за Аполона. Карам от 1 година по стария модел и определено този новия е доста добър ъпгрейд. Като цяло съм предоволен от велосипеда. Е не че сега не му глася тотална смяна на окомплектовката но за 1 година нищо съм нямал проблеми с него, и имам изминати към 1000км. основно по черно. Новия модел особено рамката е доста добре, вече щом има вътрешен монтаж на кабелите гледам и челото е за конусовидни вилки което не е за подценяване при бъдещ ъпгрейд, защото високия клас вилки са масово вече такива. И Аполона са минали на Рокшокс от Сънтоур при по старите модели.
Аз си взех една вилка Манитоу с прав стержен от китайците но още не е тествана и такива качествени вилки по рядко се срещат вече на право чело. Освен това гледам вече че и средното движение е ъпгрейднато на куха ос което е също плюс при ъпгрейд. Освен това Аполона е по-евтин от Кроса.
icpart
 
Мнения: 97
Рейтинг: 1380
Регистриран на: Чет Окт 05, 2017 12:39 pm

Re: Apolon Pro 29" модел 2018, или Cross Big Foot 29" от 2017 ?

Мнениеот RoszBit » Сря Мар 14, 2018 4:14 pm

Аз си взех Аполона 2018 модел ...директно от макс байк в Пловдив. Оказа се че реално не са ги пуснали още в производство. Аз взех една от първите бройки които са били по - скоро за изложения и тн. До колкот ми казах има 4 27.5 и 4 29 произведени....очаквали да произвеждат близките месеци. Много съм доволен за сега... взех 27.5 размер на колело и XXL което е 520мм. Аз не съм много висок 178 см. Мислих че ще ми е голямо но всъщност ми е доста добре - не ми е високо когато съм стъпал на земята. Рамката определено е доста иновативна а и край с разни размятащи се жила насам натам. Мисля че е добър вариан за крос кънтир ...то даже и на рамката си е написано че е за крос кънтри. Само да се оправи времето и ..ще се кара здраво.
RoszBit
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Вто Фев 13, 2018 9:03 pm

Re: Apolon Pro 29" модел 2018, или Cross Big Foot 29" от 2017 ?

Мнениеот Boyan1984 » Сря Мар 14, 2018 4:34 pm

При твоя ръст и тая рамка, очаквай сериозни болежки в долната част на гърба, до кръста....
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Apolon Pro 29" модел 2018, или Cross Big Foot 29" от 2017 ?

Мнениеот RoszBit » Сря Мар 14, 2018 5:29 pm

Boyan1984 написа:При твоя ръст и тая рамка, очаквай сериозни болежки в долната част на гърба, до кръста....


Настроил съм седалката да е малко по напред . Карал съм около 3 часа нон стоп ...никакви болки не усетих или дискомфорт ...напротив даже ми беше много добе ...явно предното ми колело е било по - късо от необходимото. Не знам дали има разлика в геометрията между рамките на 27.5 и 29 ...би трябвало да има. Самото кормило не е право а ръкохватките са по изнесени напред отколкото е нивото на кормилото при самата лапа. Ако случайно се появят някакви болки ...ще си взема по - къса лапа и с по - голям ъгъл. Съмнявам се просто не усещам някакво напрежение или дискомфорт. оригиналната лапа е 90мм и +6 градуса...Не знам как се получава този номер заради геометрия или нещо друго но настроена на правилната височин седалка (спроед дължината на краката ми) и с това кормило и лапа нямам усещането че колелото ми е XXL размер....И ми е малко трудно да си представя някой който е над 195 да кара моето колело ..малко ще му е ...Но предполагам за такива хора вече 29 е доста по удачен вариант не че до преди 15 години не караха и те 26....ама така е малко сме се разлигавили в днешно верме с целият този избор.

Може пък и ръцете да са ми много дълги или пък кръста и гърба ми да не са чак толкова чувствителни, но се чувствам доста добре на това колело. При предното леко се прегърбвах а сега ми е едно такова точно си го усещам...
RoszBit
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Вто Фев 13, 2018 9:03 pm

Re: Apolon Pro 29" модел 2018, или Cross Big Foot 29" от 2017 ?

Мнениеот Boyan1984 » Сря Мар 14, 2018 8:46 pm

Искрено се надявам да е така, както казваш, щото тия болки се появяват с времето, когато покараш малко повече.
Лично на мен ще ми е интересно да кажеш след седмица, две или месец как е байка.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Apolon Pro 29" модел 2018, или Cross Big Foot 29" от 2017 ?

Мнениеот RoszBit » Чет Мар 15, 2018 9:48 am

И в двата магазина на Макс Байк...ми казаха че с този Аполон се опитват конкурират шокблейзовете (от същия клас разбира се) Аз реално исках Шокблейз...но и в двата магазина ме разубедиха че Аполона за този клас и тези пари е доста по добро от съответния еквивалент на Шокблейз. Говорим за нови байкове не за разни промоции и аутлети. И в двата магазина ми говориха за хипр мега ултра рамката на този нов аполон. Компонентите не са от особено висок клас но ми стига че съм с деоре отзад...Самата вилка е по - дебела от тези на същия клас шокблейз от 2017 ...уж е един модел явно зависи и коя година е. Та общо взето ми казаха че това е най - доброто за крос кънтир в този ценови клас което предлагат от максбайк...На повечето шокблейзи лапата им е твърде дълга и доста ниска с отрицателен градус ли се води не знам но се чувствах като не шосеен велосипед тан сигурно щях да имам болки в гърба и кръста..просто Аполона по друг начин го усещам х ...(покарах няколко колела преди да реша). Разбира се всичко е субективно. Но е факт че от Макс Байк много залагат на този модел...съдейки по начина по който говореха за байка.
RoszBit
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Вто Фев 13, 2018 9:03 pm

Re: Apolon Pro 29" модел 2018, или Cross Big Foot 29" от 2017 ?

Мнениеот Friz » Пон Мар 26, 2018 11:33 am

Не знам кого се опитват да конкурират, но дано не са ти набутали непродаваемо колело защото:
RoszBit написа:Много съм доволен за сега... взех 27.5 размер на колело и XXL което е 520мм. Аз не съм много висок 178 см. Мислих че ще ми е голямо но всъщност ми е доста добре - не ми е високо когато съм стъпал на земята. Рамката определено е доста иновативна а и край с разни размятащи се жила насам натам. Мисля че е добър вариан за крос кънтир ...то даже и на рамката си е написано че е за крос кънтри.
Аватар
Friz
 
Мнения: 95
Рейтинг: 1305
Регистриран на: Пон Авг 02, 2010 8:36 am
Местоположение: Разлог

Re: Apolon Pro 29" модел 2018, или Cross Big Foot 29" от 2017 ?

Мнениеот icpart » Пет Мар 30, 2018 12:06 pm

И на мен ми се струва че за колегата тази рамка е голяма. Аз съм точно 178см и с дълги ръце и размера на рамката на моя Аполон ми е 48см, като я вземах точно както си е по калкулаторите сметнато за моя четал и ръст. И мога да каже че ми е идеална, даже като си вдигна седалката достатъчно така че крака да е достатъчно опънат при ниско положение т.е. да си е настроено всичко както е по книгите леко трудно стигам земята. Единствено имах дискомфорт в началото с оригиналната лапа при по-дълго каране по асфалт но я смених с такава с 2см. по-къса и без издигане и работите си заспаха.
icpart
 
Мнения: 97
Рейтинг: 1380
Регистриран на: Чет Окт 05, 2017 12:39 pm

Re: Apolon Pro 29" модел 2018, или Cross Big Foot 29" от 2017 ?

Мнениеот dobrorim » Нед Апр 14, 2019 2:15 pm

Категорично потвърждавам верността на написаното от RoszBit за този велосипед!
Аз съм 172см висок, с чатал 82 см и не можех да повярвам колко ми е удобно това колело!!!
6 месеца нон-стоп комфортно каране са си достатъчни за проба, нали?
А го взех чисто ново за без пари от OLX.BG
това е колелото: за 800 лева размер 52 см рамка == XL
https://kadenas.bg/sprint-apolon-pro-27-2018

RoszBit написа:Настроил съм седалката да е малко по напред . Карал съм около 3 часа нон стоп ...никакви болки не усетих или дискомфорт ...напротив даже ми беше много добе ...явно предното ми колело е било по - късо от необходимото. Не знам дали има разлика в геометрията между рамките на 27.5 и 29 ...би трябвало да има. Самото кормило не е право а ръкохватките са по изнесени напред отколкото е нивото на кормилото при самата лапа. Ако случайно се появят някакви болки ...ще си взема по - къса лапа и с по - голям ъгъл. Съмнявам се просто не усещам някакво напрежение или дискомфорт. оригиналната лапа е 90мм и +6 градуса...Не знам как се получава този номер заради геометрия или нещо друго но настроена на правилната височин седалка (спроед дължината на краката ми) и с това кормило и лапа нямам усещането че колелото ми е XXL размер....И ми е малко трудно да си представя някой който е над 195 да кара моето колело ..малко ще му е ...Но предполагам за такива хора вече 29 е доста по удачен вариант не че до преди 15 години не караха и те 26....ама така е малко сме се разлигавили в днешно верме с целият този избор.

Може пък и ръцете да са ми много дълги или пък кръста и гърба ми да не са чак толкова чувствителни, но се чувствам доста добре на това колело. При предното леко се прегърбвах а сега ми е едно такова точно си го усещам...
dobrorim
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Фев 27, 2019 10:50 pm

Re: Apolon Pro 29" модел 2018, или Cross Big Foot 29" от 2017 ?

Мнениеот pcconsult » Пон Сеп 09, 2019 3:51 pm

Сега някой от вас моля да провери колко голяма гума събира тази рамка. Идеята ми е дали мога да вкарам моите 27.5х2.8 в тази рамка? Карам с тези градски гуми: Schwalbe Super Moto-X
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Apolon Pro 29" модел 2018, или Cross Big Foot 29" от 2017 ?

Мнениеот Bi11y » Вто Сеп 17, 2019 9:27 am

pcconsult написа:Сега някой от вас моля да провери колко голяма гума събира тази рамка. Идеята ми е дали мога да вкарам моите 27.5х2.8 в тази рамка? Карам с тези градски гуми: Schwalbe Super Moto-X


Съмнявам се някой да има тази комбинация - по-скоро някой да измери при 29" какви са разстоянията между гумата и рамката ...
Bi11y
 
Мнения: 1364
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 10, 2017 10:42 pm

Предишна

Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта