Мнения за GT Fury 2017

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването 180 мм или повече, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мнения за GT Fury 2017

Мнениеот zandi » Сря Мар 14, 2018 9:38 am

Здравейте колеги, от известно време си търся DH машина и сега ми попадна оферта за GT Fury 2017 на fox-ове и saint-ове :) (спирачки, главини). Много съм му навит заради компонентите, пък и рамката не изглежда зле, доста запазено е. Чувал съм обаче, че тези рамки имат проблеми с бушингите около средното (в системата iDrive), често трябва да се сменят. Чувал съм и че обслужването на самата рамка излиза доста скъпо заради многото лагери. Та моля за вашите впечатления от тази рамка. Заслужава ли си и какви са и проблемите?
zandi
 
Мнения: 28
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Май 31, 2014 6:04 pm

Re: Мнения за GT Fury 2017

Мнениеот hitar_potar » Сря Мар 14, 2018 11:40 am

Какво ще рече, че обслужването на рамката е скъпо заради многото лагери?
Съндей е с 8 лагера, 4 от които по-специфични, макар и със стандартни размери. Варианта е специфичната част да ти я изработи стругар за 15-20лв, а 8-те стандартни лагера с хубаво качество излизат още 20лв. Ако искаш пък оригинален комплект с вградена специфичната част, плащаш 60 долара и си свиркаш. И това за стар модел, когато нещата не бяха толкова стандартизирани. На Фюри 2017 не вярвам лагерите да са различни от стандартните, което ще рече, че можеш да се разминеш и с 30-40лв. Колко пъти ще ги сменяш в годината? Същото важи и за бушингите. Тях пък можеш да ги намериш оригинални и да ги платиш веднъж, отиваш пак при стругаря, преди да си ги монтирал, показваш му ги нови-новенички, казваш му да ти ги копира 3-4-5 пъти, даваш му 20-30лв за услугата, и приключваш с драмите.
Относно работата на рамката - мисля хората бяха доволни от нея, от геометрията също (модерна рамка е). :agree:
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Мнения за GT Fury 2017

Мнениеот zandi » Сря Мар 14, 2018 11:49 am

Ами чувал съм че бушингите трудно се намират за купуване и се налага изработка. Някой беше разказвал че му е стъпило соленчико, но не си спомням подробности. Налагало се и често да се сменят тези около средното, няколко пъти на сезон, в зависимост от условията на каране. Просто са много на брой в тоя iDrive, незнам точно колко.

.
zandi
 
Мнения: 28
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Май 31, 2014 6:04 pm

Re: Мнения за GT Fury 2017

Мнениеот SawBass » Чет Мар 15, 2018 10:57 am

hitar_potar написа:Какво ще рече, че обслужването на рамката е скъпо заради многото лагери?
Съндей е с 8 лагера, 4 от които по-специфични, макар и със стандартни размери. Варианта е специфичната част да ти я изработи стругар за 15-20лв, а 8-те стандартни лагера с хубаво качество излизат още 20лв. Ако искаш пък оригинален комплект с вградена специфичната част, плащаш 60 долара и си свиркаш. И това за стар модел, когато нещата не бяха толкова стандартизирани. На Фюри 2017 не вярвам лагерите да са различни от стандартните, което ще рече, че можеш да се разминеш и с 30-40лв. Колко пъти ще ги сменяш в годината? Същото важи и за бушингите. Тях пък можеш да ги намериш оригинални и да ги платиш веднъж, отиваш пак при стругаря, преди да си ги монтирал, показваш му ги нови-новенички, казваш му да ти ги копира 3-4-5 пъти, даваш му 20-30лв за услугата, и приключваш с драмите.
Относно работата на рамката - мисля хората бяха доволни от нея, от геометрията също (модерна рамка е). :agree:


За повечето неща написани от теб съм съгласен, но частта "8-те стандартни лагера с хубаво качество излизат още 20лв" е малко абсурдна според мен. Наскоро си купувах лагери за около 20лв общо (и при мен 8 на брой)
с "хубаво" качество и точно след две карания на колелото част от лагерите (на долният линк, свързващ задният триъгълник с предния) вече "хрупаха".
Качествените лагери са по над 7лв парчето. Елементарната математика всички я знаем. Поне според мен от лагери за 20лв сумарно не можеш да очакваш нещо кой знае какво.

Все пак спортът не е от най-евтините, а колегата споменава сериозна марка рамка (при това 2017г) и няма как да се очаква поддръжката на подобно бижу да стъпва на 20-30лв на година. Такива рамки не заслужават такова неглижиране :)
Аватар
SawBass
 
Мнения: 114
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Пон Май 09, 2016 10:09 am

Re: Мнения за GT Fury 2017

Мнениеот hitar_potar » Чет Мар 15, 2018 4:54 pm

SawBass написа:За повечето неща написани от теб съм съгласен, но частта "8-те стандартни лагера с хубаво качество излизат още 20лв" е малко абсурдна според мен. Наскоро си купувах лагери за около 20лв общо (и при мен 8 на брой)
с "хубаво" качество и точно след две карания на колелото част от лагерите (на долният линк, свързващ задният триъгълник с предния) вече "хрупаха".
Качествените лагери са по над 7лв парчето. Елементарната математика всички я знаем. Поне според мен от лагери за 20лв сумарно не можеш да очакваш нещо кой знае какво.

Все пак спортът не е от най-евтините, а колегата споменава сериозна марка рамка (при това 2017г) и няма как да се очаква поддръжката на подобно бижу да стъпва на 20-30лв на година. Такива рамки не заслужават такова неглижиране :)

И това леко хрупане в лагерите колко точно го усещаш при карането на байка? Лагерите в Съндея след смяната бързо се разхрупаха, както казваш, но задницата си остана супер чувствителна, като разликата с напълно блокиралите няколко лагера преди смяната беше много осезаема. Доколкото знам, все още не са сменяни от настоящия собственик, а той си кара байка и си се кефи - все пак не е състезател.
Отделно смяташ ли, че 50-60лв за лагери веднъж годишно са много? И това за рамка 2017 модел, която ползвана можеш да намериш минимум за 1000-1200лв...
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Мнения за GT Fury 2017

Мнениеот SawBass » Пет Мар 16, 2018 10:09 am

Естествено, че не се усеща, но това е само първоначално. След време съм сигурен, че и на теб самият ти е ясно, че ще "излезе" и луфта в окачването заради използването на подобен тип лагер.
Колкото за поддръжката на подобен вид велосипед.... Смятам, че е абсолютно нормално човек да дава по 100лв на година за поддръжка на колело което струва 3000+ примерно :)
В крайна сметка това са си мой лични разсъждения и мнения, не желая да ангажирам някой с тях :)
Както се казва - истината е някъде там :D
Аватар
SawBass
 
Мнения: 114
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Пон Май 09, 2016 10:09 am

Re: Мнения за GT Fury 2017

Мнениеот msniki » Пет Мар 16, 2018 1:28 pm

Обслужването на ГТ-то е малко скъпо . Но ако купиш лагери от България ще ти излезе по евтино.
Аз дадох 32 лв за лагерите на моят съндей.
Изкарах две градски серии(Габрово, Плевен), не отвориха луфт и нямаше проблем в работата.
Нямаше "Хрупане " или нещо проблемно.
НО като се има предвид че в София цената на лагерите за среден клас е различна от цената на лагерите в Русе.
Средния клас е достатъчно добре. Сам си прецени, дали ще дадеш повече пари за висок клас.
Аватар
msniki
 
Мнения: 2350
Рейтинг: 1392
Регистриран на: Вто Авг 19, 2008 6:50 pm
Местоположение: Шумен/Русе

Re: Мнения за GT Fury 2017

Мнениеот zandi » Нед Мар 18, 2018 4:26 pm

Мисля да го обслужвам в scott, които са официални представители на GT. В момента се чудя между едно алуминиево демо(2016, най-евтината околмплектовка + допълнителен Vivid r2c, сложено му е каране и не е от на-запазените и добре поддържани, ще му трябва леко поосвежаване но нищо непоправимо) за 3500 или доста запазеното GT със сменени бушинги на фоксове 40/DHx2coil и saint спирачки, движение, главини за 4500?

като цяло избора е или яки, запазени компоненти с не дотам добра, но запазена рамка или по-доказана и харесвана рамка с лека нужда от освежаване, но с нисък клас компоненти за 100лв по-малко.

Доста съм раздвоен. Помагайте, че докато се чудя ще ги лапне някой :D
zandi
 
Мнения: 28
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Май 31, 2014 6:04 pm

Re: Мнения за GT Fury 2017

Мнениеот msniki » Нед Апр 01, 2018 8:25 pm

zandi написа:Мисля да го обслужвам в scott, които са официални представители на GT. В момента се чудя между едно алуминиево демо(2016, най-евтината околмплектовка + допълнителен Vivid r2c, сложено му е каране и не е от на-запазените и добре поддържани, ще му трябва леко поосвежаване но нищо непоправимо) за 3500 или доста запазеното GT със сменени бушинги на фоксове 40/DHx2coil и saint спирачки, движение, главини за 4500?

като цяло избора е или яки, запазени компоненти с не дотам добра, но запазена рамка или по-доказана и харесвана рамка с лека нужда от освежаване, но с нисък клас компоненти за 100лв по-малко.

Доста съм раздвоен. Помагайте, че докато се чудя ще ги лапне някой :D

Бих заложил на друг вариант.
Нито едното е на добра цена.
4 бона за колело 2-ра е доста.
Имаш време да решиш, доста малко хора в България биха дали над 3 бона за колело 2-ра ръка.
:agree:
Аватар
msniki
 
Мнения: 2350
Рейтинг: 1392
Регистриран на: Вто Авг 19, 2008 6:50 pm
Местоположение: Шумен/Русе

Re: Мнения за GT Fury 2017

Мнениеот zandi » Пон Апр 02, 2018 8:12 pm

Ти какво би забил за 4бона? нови няма за тези пари, да не говорим за клас компоненти. а миналия месец видях едно такова демо как се продаде за 4,5к(в olx) и то за няма и месец. На мен ще ми стъпи на 3,2к (от pinkbike). Видях и преди няколко месеца едно старо демо как се продаде за 2,8к(в olx). Така че, мисля, че цената не е лоша. Цените на пазара втора ръка тук са нереални. Другия момент е, че този сезон не искам да си купувам ново. За ново бих изчакал още един сезон, за да излязат ревюта на алуминиевия сендер или да хвана някакво намалени в края на сезона. следващия сезон ще има и нов Tues.Това са ми топ изборите за нов байк, но точно сега не е момент за купуването им. Трябва ми нещо приемливо, с което да изкарам сезона и да продам лесно и бързо, без огромна загуба.
zandi
 
Мнения: 28
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Май 31, 2014 6:04 pm


Назад към Продукти за спускане и фрийрайд

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


cron