RS Boxxer Team(charger damper)2015 vs Fox 40 RC2 Fit Kashima

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването 180 мм или повече, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

RS Boxxer Team(charger damper)2015 vs Fox 40 RC2 Fit Kashima

Мнениеот victimized » Пет Дек 01, 2017 6:02 pm

Здравейте, предстои ми закупуването на нова (за мен :D ) вилка и се колебая между горепосочните две.
Моля хора, които имат преки впечатления да напишат предимства, недостатъци, характерни проблеми и т.н. за въпросните вилки.
На какво се дължи падането на fast black/kashima покритието, често ли се случва и как да се избегне.
Най-добре ще е, ако някой е карал с двете вилки и направи сравнение между тях. Също така и да ми препоръча някоя от тях. Благодаря. :beer:

Изображение
Според мене смисъл има само в детската градина !
Аватар
victimized
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Чет Мар 24, 2011 1:22 am

Re: RS Boxxer Team(charger damper)2015 vs Fox 40 RC2 Fit Kashima

Мнениеот SawBass » Пон Дек 04, 2017 11:05 am

Здравей,
за съжаление не мога да ти дам някакви впечатления от работата на двата конкретни модела, но мога да споделя впечатления от Кашима покритието на моя Fox 36 VAN 2014г.
Закупен е от мен преди около година и половина (втора ръка). Вилката дойде в безупречно състояние (визирам Кашима покритието) и до момента не съм забелязал и най-малкото избледняване/падане или каквото се сетиш друго по покритието.
Единственото нещо което правя, за да запазя покритието на вилката е старателно да почиствам с памучен парцал стеншъните след всяко каране (било то и градско). Ако има по-сериозни замърсявания първо измивам колелото, след което го подсушавам и забърсвам стеншъните на вилката.
Друго нещо което съблюдавам при почистването е никога да не пръскам агресивни препарати (обезмаслители и др.) директно върху стеншъните на вилката. Ако по някаква причина (цялостно почистване на колелото) подобен препарат попадне върху стеншъните, моментално ги обливам със струя вода или ги забърсвам с памучен парцал.
Това мога да кажа аз по отношение на Кашима покритието на моята вилка. Според мен, ако се грижиш добре за вилката и я пазиш, покритието би издържало доста дълго време :)
Аватар
SawBass
 
Мнения: 114
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Пон Май 09, 2016 10:09 am


Назад към Продукти за спускане и фрийрайд

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта