Избор на шок

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването 180 мм или повече, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Избор на шок

Мнениеот pompaka » Пет Фев 10, 2012 5:30 pm

Здравйте колеги от името на един мой приятел пиша тази обява.Рамката му е рам фр и иска един от тези: http://www.google.bg/imgres?q=vivid+5.1 ... 6&ty=74%27 това е вивида а това е рокото: http://screambikes.eu/bg/zadni-amortisi ... up-08.html. моля дайте мнение кой от двата шока да си вземе :dontknow: .
тежи:55кг
Нагоре с лифт, а надолу с дрифт !!

Изображение
Аватар
pompaka
 
Мнения: 66
Рейтинг: 1128
Регистриран на: Нед Юли 18, 2010 1:53 pm

Re: Избор на шок

Мнениеот EccentricMOTION » Пет Фев 10, 2012 6:32 pm

За Marzocchi има необходимите части и консумативи. Веломания са вносител.
За RochShox до скоро беше актуална темата с откриване на една елементарна ос за боксер, оказа се че в България няма ос за една от най-караните вилки :rofl:
Аватар
EccentricMOTION
 
Мнения: 2364
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 12:24 am

Re: Избор на шок

Мнениеот prokalnatiq » Пет Фев 10, 2012 7:08 pm

EccentricMOTION написа:За Marzocchi има необходимите части и консумативи. Веломания са вносител.
За RochShox до скоро беше актуална темата с откриване на една елементарна ос за боксер, оказа се че в България няма ос за една от най-караните вилки :rofl:

Моля те, спри да рекламираш Веломания!!! Нищо против магазина нямам, но почна прекалено много да се обаждаш с отговор Веломания...

Ако има възможност да пробва всеки амортисьор ще е най-добре.

П.П. @EccentricMOTION имам чувството че ти плащат на мнение в което е спомената Веломания. :eek3:
Аватар
prokalnatiq
 
Мнения: 1128
Рейтинг: 1353
Регистриран на: Вто Окт 27, 2009 10:40 am
Местоположение: гр. Сливен

Re: Избор на шок

Мнениеот Stancho » Вто Фев 14, 2012 7:35 am

Няма нужда от такова грубо отношение - факт е, че One Distribution от бая време си се излагат със support-a... Чесно няма накладки за спирачки Avid, не можеш да си намериш бая уплътнения и други резервни части при тях... Просто си им куца работата и няма две мнения.

Иначе аз бих заложил на MZ Rocco, защото определено ако има дефекти, то те са лесно и бързо отстраними, а работата е уникална на шока... Бая тунинговах моя FOX DHX 5.0, за да догоня мазнотията на тоя шок. А относно Vivid-a - който иска да твърди, че е хубав, но си беше достатъчно показателно как изведнъж пазара на форума беше залят с такива шокове за смешни пари...
Аватар
Stancho
 
Мнения: 1501
Рейтинг: 1699
Регистриран на: Пон Юни 02, 2008 8:53 am
Местоположение: Sofia

Re: Избор на шок

Мнениеот n3k01 » Вто Фев 14, 2012 9:32 am

Абе Vivid-a си бачка много хубаво даже и въпреки, че продавам такъв, съм склонен да откажа момчето от него, като му кажа че се отказах от шока, защото трябваше да чакам 2 месеца за някаква си дребна джаджа по него :V: (сега остава и от боксьора да се откажа по същата причина, само дето и парите си казват думата).За Рокото мнение не мога да дам, но за тези пари толкова врътки дето се вика си изглежда добра оферта :D В смисъл за тия пари може да си вземе някое ван р-че което за мене не е заден амортисьор(лично мнение).
n3k01
 
Мнения: 301
Рейтинг: 1252
Регистриран на: Сря Фев 13, 2008 4:43 pm
Местоположение: софия

Re: Избор на шок

Мнениеот Admin » Вто Фев 14, 2012 9:42 am

@Stancho и EccentricMOTION
Пичове, за Станчо не съм сигурен дали го свързвам с правилния човек на живо, но за Ники знам със сигурност, че работи във Веломания. За пореден и последен път ви казвам - не се прави така!
Когато става дума за конкурентни продукти и конкурентни фирми/магазини, оставете независимите клиенти да говорят. Дори вие самите да сте (били) клиенти, по-добре си замълчете, защото от сегашната ви позиция не може да се приеме, че сте обективни. Дори да сте написали самата истина, когато е казана от конкурент, а не от обикновен независим клиент, тя буди съмнение. Просто не е етично да коментирате конкуренцията, казано накратко.
Що се отнася до продуктите на фирмата, в която вие работите, обсъждано е многократно къде минава границата между полезност и скрита реклама. На първо място вие самите трябва да развиете усет за това и многото забележки на самите читатели към EccentricMOTION показват, че той явно е пресолил манджата. Позволено е и дори е полезно да давате информация за ваши продукти, когато има конкретно запитване за такава. Обратната връзка между магазини/фирми и клиенти е много важна и е добре дошла. Можете да кажете дори къде се продават, но само когато въпросът е конкретно за това - в противен случай не го натяквайте.
Но настоящата тема е пример за това как и какво не трябва да правите. Защото има въпрос за избор между два шока и хора, свързани с вносителя на едната марка, съветват потребителя да си купи "техния" продукт заради нещо, което изтъкват като недостатък на техен конкурент. Звучи ли ви обективно и коректно на вас самите? Как мислите, дали пък и за вашата фирма няма да се намерят хора, които да са недоволни от доставката/наличността на продукти/резервни части в даден момент?
Затова ви моля в бъдеще по-внимателно да подхождате към подобни съвети и ситуации - в момента, в който работите за даден търговец, вие вече не сте обикновени, непредубедени потребители, поне за околните.
Извинявам се на Stancho, ако погрешно съм го нарочил за служител на Веломания, но ми се мотае нещо такова в главата.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Избор на шок

Мнениеот Stancho » Вто Фев 14, 2012 10:54 pm

Виж ако питаш мен, аз бих препоръчал FOX, но веднъж реших да не предлагам различни неща, а да коментирам това, за което питат... Иначе да, реклами избягвам да правя на каквото и да било, а само говоря за неща, които съм пробвал и имам реални практически впечатления (както мисля и ти правиш). Няма значение в случая кой продукт на кой магазин е.

Относно One Distribution не веднъж съм брал ядове откъм намиране на нужните консумативи, дори и гуми Maxxis и наистина вече ми идва в повече и все пак тук е мястото да споделя мнението си (пак казвам без реклами и умишлени намеци). Ако случайно съм направил реклама на нещо в случая - извинявам се, защото по спомен е в разрез с правилата, но пак казвам, че говоря от личен опит, а не от каквато и друга гледна точка да е. И към това искам да добавя, че в тестове и т.н. на чужди сайтове резултатите:

Откъм адекватност на настройки и добра работа - Rocco (ако трябва да сме най - точни Cane Creek DB отговаря най - добре на тази характеристика + здравина)
Откъм здравина и при успех с настройките (както при мен) - FOX
Vivid не съм карал, но не съм чул нищо добро за него и поне на мен не ми говори добре факта, че имаше толкова много пуснати за продажба в пазара на форума.
Аватар
Stancho
 
Мнения: 1501
Рейтинг: 1699
Регистриран на: Пон Юни 02, 2008 8:53 am
Местоположение: Sofia

Re: Избор на шок

Мнениеот wankicha » Вто Апр 10, 2012 11:16 pm

Карам ФР със шок Роко 08 и работи много добре ,даже доста ,но това същество иска голяма потдръжка... :deal:
RS е добър и не иска такава потдръжка :)
wankicha
 
Мнения: 81
Рейтинг: 1034
Регистриран на: Съб Сеп 03, 2011 1:26 am

Re: Избор на шок

Мнениеот kawasuna » Нед Дек 03, 2017 12:35 pm

Хора дайте някакви отзиви за тези шокчета
https://www.bike24.com/1.php?content=8; ... %5B95%5D=1
https://www.bike24.com/1.php?content=8; ... %5B95%5D=1
Моля да ми помогнете при избора ми!Кой според вас си заслужава повече.Карам повече крос кънтри,по-рядко ендуро.Тежа с екипировката 90кг.някъде
Телглото и цената са в полза на вариант-2,това е ясно,но с какво 1вия го превъзхожда??
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Избор на шок

Мнениеот Alexi » Нед Дек 03, 2017 2:44 pm

тези 2 шока имат различно предназначение .. щом караш предимно ХС ,то твоя шок е втория
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Избор на шок

Мнениеот Pr3d4t0R » Нед Дек 03, 2017 5:50 pm

Каква е рамката и какъв е сегашният ти шок? Какво не ти харесва в работата му?
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Избор на шок

Мнениеот kawasuna » Нед Дек 03, 2017 6:38 pm

Scott Genius 950 шока е X FUSION 190×51.Ами започна да изтърва компресия,като по стержена оставя едни черни следи,като от масло.За едно излизане от 100 psi пада на 60.Това е шок на няма и 1 година,затова искам да го сменям
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Избор на шок

Мнениеот Alexi » Нед Дек 03, 2017 6:40 pm

вероятно просто е за сервизиране шока ..
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Избор на шок

Мнениеот Pr3d4t0R » Нед Дек 03, 2017 7:15 pm

Сигурно някое уплътнение е за смяна.

Предимството на по-скъпият шок, че е по-подходящ за агресивно каране (загравя по-малко) - но не знам колко бърз трябва да е човек, за да усети това, а аз определено не съм усещал забързване на рибаунда даже и при 12 минутен етап на ендуро състезание с обикновен шок.

Сега конкретно по върпоса - според http://linkagedesign.blogspot.bg/search/label/Scott Скот правят рамките доста линейни. DebonAir шоковете са точно такива и са подходящи за по-скоро прогресивни рамки. Заради това с по-обикновен шок би имал по-добро усещане особено с твоите килограми - тези шокове са прогресивни и ще компенсират характеристиките на рамката. Бих ти препоръчал този:
https://www.bike24.com/1.php?menu=1000% ... uct=125949
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Избор на шок

Мнениеот kawasuna » Нед Дек 03, 2017 7:24 pm

Благодаря за подробния отговор.
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Избор на шок

Мнениеот kawasuna » Нед Дек 03, 2017 7:30 pm

Моя къде мога да го дам за качествено сервизиране.Притеснява ме марката-дали някой изобщо ги профилактира
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Избор на шок

Мнениеот Alexi » Нед Дек 03, 2017 7:45 pm

какво те притеснява марката ? шок като шок ,впрочем и вилките на Х-фюжън са доста читави и на добра цена изпадат .. намираш му ремонтен комплект и можеш и сам да си го сервизираш не е сложно .. относно прогресията ,мисля че с чисто новия шок ще дойдат пръстени за тунинговане на позитивната и негативната камери с което да си променя прогресията ,ето как изглеждат :
Изображение
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Избор на шок

Мнениеот kawasuna » Вто Дек 12, 2017 8:38 pm

Колеги тия дни ще го поръчвам-https://www.bike-discount.de/en/buy/rock-shox-monarch-rt3-mid-tune-454446
Въпроса ми е какви втулки трябва да поръчам към него.В дясно от шока са дадени едни компоненти-Bushing for Monarch които предполагам трябва да си поръчам с него,но незнам точно кои.Абе ако може да ме ориентирате,какво трябва да си поръчам към него за да стане работата.
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Избор на шок

Мнениеот Pr3d4t0R » Вто Дек 12, 2017 9:06 pm

Размерът на втулките зависи от рамката. Измери сегашните ти и ще разбереш какви ти трябват.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Избор на шок

Мнениеот kawasuna » Чет Дек 28, 2017 6:12 pm

Одеве дойде шока от по-горния ми пост,монтирах го но не ми е ясно тия врътки за какво са?На стария също имаше врътки-2броя.Едната го заключваше изцяло и колелото буквално ставаше твърдак,другата предполагам регулира скоростта на връщане.При rock shox-a същото ли се случва??АА и дайте препоръки как да си ги наглася.Не карам много агресивно,по-скоро ХЦ стил
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Избор на шок

Мнениеот Alexi » Чет Дек 28, 2017 6:23 pm

обикновено врътките са ребаунд и компресия .. компресията на по новите и добри шокове не ги заключва ( все пак идеята е ,че караш мекица и не искаш да се превръща в твърдак при никакви обстоятелства ) а просто добавя платформа за катерене ( а ако са 3 позиции ,една междинна ) .. общоприето за вилки и шокове е ,синята врътка да е компресия ,а червената - ребаунд .. сега какво е компресия и какво е ребаунд ако се наложи да обяснявам пия бири :beer:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен


Назад към Продукти за спускане и фрийрайд

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта