Шосейно каране с MTB

Този форум е за обмен на информация, свързана с всички видове колоездене извън планинското и велосипеди, различни от маунтин байк - шосейни, пистови, градски, туристически, и т.н., и т.н. Той обаче не е предвиден за обсъждане на най-евтините масови велосипеди, предлагани в изобилие в България! Моля, не занимавайте аудиторията излишно с тях!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 900 / 900 / 10

Re: Шосейно каране с MTB

Мнениеот Huku » Нед Окт 25, 2009 6:15 pm

За кога си го планирал това? Изглежда ми добро, а и мисля, че ми е по силите. Бих се влючил с удоволствие.
Huku
 
Мнения: 148
Рейтинг: 1292
Регистриран на: Сря Окт 14, 2009 4:20 pm
Местоположение: София, Берковица

Re: Шосейно каране с MTB

Мнениеот marsa » Нед Окт 25, 2009 6:31 pm

Huku написа:За кога си го планирал това? Изглежда ми добро, а и мисля, че ми е по силите. Бих се влючил с удоволствие.
Няма фиксирана дата, колегата трябва също да каже кога, юом имаш желание ще се съгласува и с теб! Четвъртък съм напълно свободен за такова каране, както и Събота, по- вероятно е второто. Ще видим, засега го давам като идея.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Шосейно каране с MTB

Мнениеот Huku » Нед Окт 25, 2009 6:34 pm

Четвъртък за мен е супер, и аз съм свободен, също и сряда. В събота - трябва да съм в София до 13 часа. Може да ви направя компания до някъде и после да се върна самосиндикално.
Между другото - с каква средна скорост карате горе-долу?
Huku
 
Мнения: 148
Рейтинг: 1292
Регистриран на: Сря Окт 14, 2009 4:20 pm
Местоположение: София, Берковица

Re: Шосейно каране с MTB

Мнениеот papi007 » Нед Окт 25, 2009 7:01 pm

Значи май четвъртък ще да бъде! Стига времето да го позволи :beer:
Аватар
papi007
 
Мнения: 1084
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 9:16 am
Местоположение: Село София

Re: Шосейно каране с MTB

Мнениеот DstupidBastarD » Нед Окт 25, 2009 7:43 pm

papi007 написа:Значи май четвъртък ще да бъде! Стига времето да го позволи :beer:



Баце, следващият софийски бревет е задължителен за тебе! :wavey:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Re: Шосейно каране с MTB

Мнениеот papi007 » Нед Окт 25, 2009 7:53 pm

DstupidBastarD написа:
papi007 написа:Значи май четвъртък ще да бъде! Стига времето да го позволи :beer:



Баце, следващият софийски бревет е задължителен за тебе! :wavey:


Внимавай какво си пожелаваш :evil:
Аватар
papi007
 
Мнения: 1084
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 9:16 am
Местоположение: Село София

Re: Шосейно каране с MTB

Мнениеот marsa » Пон Окт 26, 2009 11:54 am

papi007 написа:
DstupidBastarD написа:Баце, следващият софийски бревет е задължителен за тебе! :wavey:
Внимавай какво си пожелаваш :evil:
Вие двамата ако се съревновавате ще трябва да теглите поне по една каруца дърва :lol2:

Значи четвъртък ли ще правим карането? Хайде казвайте!
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Шосейно каране с MTB

Мнениеот papi007 » Пон Окт 26, 2009 11:57 am

@marsa , в четвъртък моя маршрут в четвъртък е следния:
http://www.bikemap.net/route/342541
На разклона доста след Чурек който пристигне първи се обажда, за да се разберем кой къде е.
Малко по-късно си заминавам за Пирдоп, така че ако не се засечем тук ми се обади за да се разберем какво що :beer:

Best wishes, papi007 :wavey:

edit, ах как си ме изпреварил... Та викам да се чакаме там в 11 и да палим гумите на спускането :eyebrow:
още един един значи.... Ами хубаво, аз смятам за 2 часа че ще покрия 46 километра. Надявам се да нямаме големи разминавания , защото си спомням какво е катеренето до мястото, на което ще изляза, и не ми се иска да ви пресрещам... Все пак в последствие денивелацията е жестока! А ако има промени или нещо, се чуваме, защото аз нещо днеска цял ден покрай мама че е болна, май почвам и аз да кихвам... Ама ще гледам да съм в ред за четвъртъко!

Междудругото, ако има и байкъри, дето искат да дойдат с коли и да направят само спускането на витиня, или да покарат само офф-роуд участъка, нека също заповядат! Все пак голямата компания си е весела компания :)

Best wishes 2 , papi007 :wavey:
Последна промяна papi007 на Пон Окт 26, 2009 12:31 pm, променена общо 1 път
Аватар
papi007
 
Мнения: 1084
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 9:16 am
Местоположение: Село София

Re: Шосейно каране с MTB

Мнениеот marsa » Пон Окт 26, 2009 12:17 pm

Уха, усещам епично каране :^: Това ще ни е уговорката - 11 на мястото, + телефонно обаждане ако има разминавания.

Аз ще лгедам да се разбера с другия човек за тръгването от София.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Шосейно каране с MTB

Мнениеот marsa » Вто Окт 27, 2009 3:30 pm

Да преговорим за Четвъртък - 29.10.2009

Маршрутът е:
София (Ботевградско), стария път за Ботевград, на разклона 7-8 км след Чурек има почивка и нова сбирка, спускаме се към Врачеш, малко след което има десетина км по черно, където е и най- сериозното ни катерене. Малко след най високата ни точка е с. Ябланица, от там има дълго и съвсем леко спускане, обградено с изключително живописни гледки и перфектен асфалт! Излиза се на пътя София - Своге, по- който се прибираме през Нови Искър.

Тракът при тръгване от София изглежда така:
http://www.bikemap.net/route/340723

За Папи, който ще ни сполети от Пирдоп:
http://www.bikemap.net/route/342541

Срещата в София е в 8ч. на моста Чавдар, от където се излиза по Ботевградско, почивка и втора среща в 11 на разклона след Чурек. По план от София трябва да сме подранили.

Карането няма да е тежко за който е изминавал такава дистанция. Прибирането ще е по светло.

Ако има желаещи добре е да го заявят тук, за да не се разминем.

П-с: Засега сме общо трима :wavey:
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Шосейно каране с MTB

Мнениеот Huku » Вто Окт 27, 2009 5:38 pm

Третият съм аз, надявам се на хубаво време и да няма технически проблеми :agree:
Huku
 
Мнения: 148
Рейтинг: 1292
Регистриран на: Сря Окт 14, 2009 4:20 pm
Местоположение: София, Берковица

Re: Шосейно каране с MTB

Мнениеот OLEГ » Сря Окт 28, 2009 12:21 pm

скоро въртях една такава шосейно-байкерска врътка
перник - дупница - сапарева баня - хижа пионерска - хижа вада - говедарци - самоков - софия
некаде 160-170 км
със специалните шосейни гуми Maxxis Minion DH 2.35
и си изведох извода
че туй сликове-мликове, 200гр по-леко или по тежко ти е коуеуото и такиви работи са пълни бичи говна (bullshits)
та връткайте си педалите и да не ви пука
па ако искате да свалите некой грам тежест от колелото го махайте от шкембетата
OLEГ
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 1:52 pm

Re: Шосейно каране с MTB

Мнениеот marsa » Сря Окт 28, 2009 1:16 pm

OLEГ, карал съм посочения маршрут във всичките му части освен над х. Пионерска, до там си е за шосейно колело. Колкото до сликовече съобръжението е по- скоро ниското съпротивление при контакт с настилката, а не толкова теглото. Не че теглото не е от значение. Идеята на шосейното с МТБ е по- маратоснки стил и търсене на някаква универсалност у байка!

Утре тримата тръгваме според уговорката (8:00) от моста Чавдар в София.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Шосейно каране с MTB

Мнениеот papi007 » Сря Окт 28, 2009 2:37 pm

Дам, аз прибрах дръвения мат'риал на баба ми , и днес просто неможах да не се възползвам от хубавото време... Та се прибрах в София. Така поне няма да се чакаме излишно, пък и ще сме си в комплект от самото начало. Айде момчета , до утре, че е време за прихапване :liplick:

OLEГ, явно си си извел частично грешен извод :idea: За грамовете - така е. За гумите - в заблуда си :agree: Но всеки има правото да си мисли квото си иска, така че ако искаш и с 3.0 2 килограмови гуми върти по магистралата. избора си е твой :agree:

Best wishes, papi007 :wavey:
Аватар
papi007
 
Мнения: 1084
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 9:16 am
Местоположение: Село София

Re: Шосейно каране с MTB

Мнениеот OLEГ » Сря Окт 28, 2009 2:50 pm

да бе, аз за гумите си го знам,
притежавам и сликове, ама тях ги ползвам само за спускане по пътеките от осемхилядниците около перник
OLEГ
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 1:52 pm

Re: Шосейно каране с MTB

Мнениеот Huku » Чет Окт 29, 2009 8:35 pm

Получи се едно много добро каране. Който не дойде може само да съжалява.
Имаше от всичко - шосе и черен път, приятни изкачвания и по-екстремни катерения, и доволно спускания и равни участъци. И малко кал, колкото да се познава, че не сме карали в града :)
И шкембе и кебапчета по кръчмите - то се знае :agree:
И малко технически проблеми, но май без тях няма да е толкова интересно и запомнящо се. Прибрахме се леко уморени и много доволни. Засега от мен толкова, отивам да реанимирам и да възстановявам водния баланс :beer:
Huku
 
Мнения: 148
Рейтинг: 1292
Регистриран на: Сря Окт 14, 2009 4:20 pm
Местоположение: София, Берковица

Re: Шосейно каране с MTB

Мнениеот marsa » Чет Окт 29, 2009 8:44 pm

Huku написа:малко кал
МАЛКО?!? уааааа :bawling: шпайковете миии... дура ейс-а миии :bawling:

Велико каране! Много доволно, и се надявам когато решим да го повторим на пролет по сухо да се съберем повече хора!

Снимков матриал:
http://moiata.snimka.bg/experiment/29-1 ... 437440.all (нема скрито-покрито)

Отивам да се къпя.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Шосейно каране с MTB

Мнениеот papi007 » Чет Окт 29, 2009 8:54 pm

И изводът от карането е:
На Хубава жена и Автомобилен GPS - никаква вяра! :rofl:
Иначе определено доволна работа! И тез кебапци.... :liplick:
Сега ще прегледам снимките , и ако пак имам компромати, направо се отказвам да се излагам в тоя форум :rofl:
Edit http://moiata.snimka.bg/experiment/29-1 ... 681802.big - мноооогооо ме кефи... Незнам що :^:
Аватар
papi007
 
Мнения: 1084
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 9:16 am
Местоположение: Село София

Re: Шосейно каране с MTB

Мнениеот bokicha » Чет Окт 29, 2009 11:38 pm

:clap:
..браво бре, дружина, еХтра сте покарали...мазна супа+кебапи... :liplick:
:beer:
Аватар
bokicha
 
Мнения: 1317
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 10:12 am
Местоположение: sofia

Re: Шосейно каране с MTB

Мнениеот DstupidBastarD » Пет Окт 30, 2009 11:29 am

Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Re: Шосейно каране с MTB

Мнениеот veskoz » Пет Окт 30, 2009 12:30 pm

http://media.snimka.bg/4713/015681702.jpg абе тоя човек ми е много познат :magnify: Дали пък случайно не членуваме в един и същи клуб за шведски автомобили :confused: а? Простете ако се припознавам ;)
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Шосейно каране с MTB

Мнениеот papi007 » Пет Окт 30, 2009 3:21 pm

Пишете, пишете... То това е пърата крачка към това да дойдете :evil: Мамути на планински колела по шосето... Те това ще да ми е интересно да го видя ;) Хммммм, даже мога да ви предложа до къде да идем на кръчма! Над железница, мисля че се води "Брезите" или нещо такова... Тия дни ако сте навити, може да направим нещо такова :look:
Даже може за по-интересно да го направим като състезание - аз през пътя за обиколката на Витоша, вие - по асфалта. Да видим кой пръф ще стигне да речем McDonalds-а на НДК-то :eyebrow: (приемайте го като предизвикателство на байкърите към шосейкаджиите :dgrin: )
Аватар
papi007
 
Мнения: 1084
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 9:16 am
Местоположение: Село София

Re: Шосейно каране с MTB

Мнениеот SkidRow » Пет Окт 30, 2009 3:30 pm

^Тези с колите ;р
Когато загубиш предразсъдъците си, печелиш свободата на живота. Освободи очите си, за да виждаш в безкрая.
Аватар
SkidRow
 
Мнения: 59
Рейтинг: 1325
Регистриран на: Пет Сеп 18, 2009 11:23 am

Re: Шосейно каране с MTB

Мнениеот marsa » Пет Окт 30, 2009 4:18 pm

papi007 написа:през пътя за обиколката на Витоша, вие - по асфалта
Баце, остави майтапа, но аз съм ЗА да си устроим някаква гонка по подходящ маршрут шосе VS черни пътища, само трябва да се измисли подходящ маршрут, както и да се съберем добронамерени люде, които да се изпонапием след финала.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Шосейно каране с MTB

Мнениеот papi007 » Пет Окт 30, 2009 6:09 pm

Оооо аз веднага обявявам регламента за Showdown Шосейки VS Байкъри:
1.Тръгва се от една обща точка - контролата на с.Железница.
2.Стартират успоредно 1 планински колоездач и един шосеен такъв. Маршрута за първия е по алеята за обиколката на Витоша до Драгалевци, бул Черни връх, Макдонълдс(нямам представа за момента колко км са). За 2рия - Железница, Бистрица, Симеоново, Драгалевци, Бул. Черни Връх, Макдонълдс(около 23 км).
3. При повече от 2ма участници,следващите двойки ще тръгват през 10 минути с цел да не си пречат/помагат колоездачите. Така надпреварата става не само срещу опонента, но и срещу собствения ти "вид"
4.Минималната такса за участие е падналия да почерпи спечелилия 1 бира/Coca cola. Също така едновидовите колоездачи могат да правят залози и помежду си, но това не е задължително.
5.Макар и мероприятието да е неофициално, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да сме с подходящата екипировка, да спазваме правилата за движение по пътищата, да се отнасяме с уважение към пешеходците по алеите и да не даваме на адреналина да ни изиграе лоша шега!
6.Датата ще я измислим, стига да има желаещи :beer: .
7.Всичко се прави с цел забавление и добро настроение :beer:

Best wishes, papi007 :wavey:
Аватар
papi007
 
Мнения: 1084
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 9:16 am
Местоположение: Село София

Re: Шосейно каране с MTB

Мнениеот madmartigan » Пет Окт 30, 2009 7:47 pm

Състезание включващо сфийските улици? В никакъв случай. Финалът трябва да е максимум на първия светофар, където победителят изчаква втория и двамата се разхождат до съответната кръчма (къф макдоналдс?!?).
I feel the need... the need for speed!
Anger Management
Аватар
madmartigan
 
Мнения: 102
Рейтинг: 1440
Регистриран на: Чет Юли 31, 2008 3:53 pm

Re: Шосейно каране с MTB

Мнениеот DstupidBastarD » Пет Окт 30, 2009 8:02 pm

papi007 написа:Оооо аз веднага обявявам регламента за Showdown Шосейки VS Байкъри:
1.Тръгва се от една обща точка - контролата на с.Железница.
2.Стартират успоредно 1 планински колоездач и един шосеен такъв. Маршрута за първия е по алеята за обиколката на Витоша до Драгалевци, бул Черни връх, Макдонълдс(нямам представа за момента колко км са). За 2рия - Железница, Бистрица, Симеоново, Драгалевци, Бул. Черни Връх, Макдонълдс(около 23 км).
3. При повече от 2ма участници,следващите двойки ще тръгват през 10 минути с цел да не си пречат/помагат колоездачите. Така надпреварата става не само срещу опонента, но и срещу собствения ти "вид"
4.Минималната такса за участие е падналия да почерпи спечелилия 1 бира/Coca cola. Също така едновидовите колоездачи могат да правят залози и помежду си, но това не е задължително.
5.Макар и мероприятието да е неофициално, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да сме с подходящата екипировка, да спазваме правилата за движение по пътищата, да се отнасяме с уважение към пешеходците по алеите и да не даваме на адреналина да ни изиграе лоша шега!
6.Датата ще я измислим, стига да има желаещи :beer: .
7.Всичко се прави с цел забавление и добро настроение :beer:

Best wishes, papi007 :wavey:



Баце, байкарите немахме ли неква пътечка от Ярема, бе? Мен спецялно повече ме кефи вариант 3 - от Макдоналц до Ярема и после спускане, без да се акумулират разликите. Т.е. да е от две части - качване и спускане, но с отделни засичания. :magnify:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Re: Шосейно каране с MTB

Мнениеот papi007 » Пет Окт 30, 2009 8:32 pm

От Ярема до Железница - Асфалт. Пък с рошавите гуми си е :xx(:
Варианта който съм посочил мисля че е един от що-годе равностойните. За катерене - дори и със сликове байковете са си тежкотоварни машини. Трудно бихме се опряли освен ако не апнем бобец, ама тогава ще настане климатичен катаклизъм, а обгазяването от кремиковци просто ще бледнее. Така че катеренето може да го правим заедно с не-състезателен характер. А ако толкова искате на катерене да се състезаваме - каним ви да минете по офроуда :deal:
Пък и никой не говори за някакво "състезание" с цел единствено да биеш , а за мероприятие, малко по-различно от обикновенните :agree:
От и/или до къде - това са подробности , които и като се съберем може да обсъждаме.

То това е само проекто идея, да видя какво ще се получи и дали ще има желаещи. Пък ако има, ще измислим нещо по-сериозно за догодина :evil:
Аватар
papi007
 
Мнения: 1084
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 9:16 am
Местоположение: Село София

Re: Шосейно каране с MTB

Мнениеот DstupidBastarD » Пет Окт 30, 2009 8:36 pm

papi007 написа:От Ярема до Железница - Асфалт. Пък с рошавите гуми си е :xx(:
Варианта който съм посочил мисля че е един от що-годе равностойните. За катерене - дори и със сликове байковете са си тежкотоварни машини. Трудно бихме се опряли освен ако не апнем бобец, ама тогава ще настане климатичен катаклизъм, а обгазяването от кремиковци просто ще бледнее. Така че катеренето може да го правим заедно с не-състезателен характер. А ако толкова искате на катерене да се състезаваме - каним ви да минете по офроуда :deal:
Пък и никой не говори за някакво "състезание" с цел единствено да биеш , а за мероприятие, малко по-различно от обикновенните :agree:
От и/или до къде - това са подробности , които и като се съберем може да обсъждаме.

То това е само проекто идея, да видя какво ще се получи и дали ще има желаещи. Пък ако има, ще измислим нещо по-сериозно за догодина :evil:



Аз ше участвам (стига времето да позволява, де), баце, просто спускането не е любимата ми част от карането на шосейка, а е неизбежната почивка м/у две качвания. Кой Макдоналц имаш внапредвид, на ДНК-то ли? :dontknow:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Re: Шосейно каране с MTB

Мнениеот edinmilion » Пет Окт 30, 2009 8:47 pm

опа първо да отбележа, по точно да цитирам Т.К. със следното доказателство, че е байкър:
DstupidBastarD написа:Баце, байкарите немахме ли неква пътечка от Ярема, бе?
:rofl: :clap:

Идеята е добра, макар че шансовете клонят към шосето както и да го погледнеш. Освен да приготвим пари за черпане друго не се сещам Папи. А и както си казал по алеата не може да караш на максимум заради пешеходците.
Иначе заради идеята ще участвам и ще нося в раницата една бира за съперника, който ще ме чака на финала :peace:
Друг вариант е да карат по алеата, но едвали за една бира някой ще тръгне да си троши колелото за няколко хилки.

п.п. ааа сетих се за един маршрут за спускане от Алеко те по "шосето" а хората с дебели гуми от където намерят :dontknow: :lol:
edinmilion
 
Мнения: 1268
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Други видове колоездене

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта