Сезон 2009 - Шосейно колоездене

Този форум е за обмен на информация, свързана с всички видове колоездене извън планинското и велосипеди, различни от маунтин байк - шосейни, пистови, градски, туристически, и т.н., и т.н. Той обаче не е предвиден за обсъждане на най-евтините масови велосипеди, предлагани в изобилие в България! Моля, не занимавайте аудиторията излишно с тях!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 900 / 900 / 10

Re: Сезон 2009 - Шосейно колоездене

Мнениеот DstupidBastarD » Съб Дек 12, 2009 9:53 am

todor todorov написа:
woutermtb написа:I will not be in sofia this weekend....

At 12h, i will start the same rout as on monday, see post of dstupidbastard....
Anyone joining me???
Only +-100km, not to much climbing, easy....

Wouter


I didn't get it, Wouter. Are you offering a ride on Monday (14th)?

Than I am in. I can start from Hladilnika, Studentski grad or Dragalevci, just say where are you do prefer, pls.



Мъндей`с гуд, ай`м ин тоже. :agree:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Re: Сезон 2009 - Шосейно колоездене

Мнениеот DstupidBastarD » Съб Дек 12, 2009 10:20 am

Една малка вметка, който смета да кара днес със старт от мосчето, би било хубаво да е на старта навреме. Времето вече не предполага 15-минутни чакания, така че който закъснее след 11,35, направо да пали по маршрута и ... и така. :wavey:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Re: Сезон 2009 - Шосейно колоездене

Мнениеот Lampre » Съб Дек 12, 2009 8:35 pm

Някой навит за утре сутрин-преди обяд - каране, ако не вали сняг :eyebrow:
Аватар
Lampre
 
Мнения: 58
Рейтинг: 1400
Регистриран на: Пон Авг 10, 2009 10:03 pm
Местоположение: Sofia

Re: Сезон 2009 - Шосейно колоездене

Мнениеот stilo » Съб Дек 12, 2009 9:01 pm

За каране - ще караме, но със сигурност ще вали и ще е мокро и мръсно. Което ме разколебава сериозно... :crap:
Аватар
stilo
 
Мнения: 545
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 8:40 am
Местоположение: on the road

Re: Сезон 2009 - Шосейно колоездене

Мнениеот DstupidBastarD » Съб Дек 12, 2009 9:36 pm

Аз и да карам утре, нема да е преди 12,30-13,00ч. и ше е некъф вариант на Вакарел. :popcorn:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Re: Сезон 2009 - Шосейно колоездене

Мнениеот stilo » Нед Дек 13, 2009 10:30 am

Бацета, днес за Вакарел в 12:30 на моста?
Аватар
stilo
 
Мнения: 545
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 8:40 am
Местоположение: on the road

Re: Сезон 2009 - Шосейно колоездене

Мнениеот DstupidBastarD » Нед Дек 13, 2009 11:05 am

Идем. 12,30 на мосчето. Който идва, да се облече добре, навънка студ. :boggled:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Re: Сезон 2009 - Шосейно колоездене

Мнениеот Grash » Нед Дек 13, 2009 3:55 pm

Бацета, днеска бях на Бонсови поляни с колелото. По пътя нагоре си беше мокро с малко киша тук-там. Като стигнахме до паркинга видях, че нагоре към манастира си е доволно снежно, макар и утъпкано. Първоначално си казах, с шосейка на сняг няма как да стане, но все пак пробвах... и мога да кажа, че е нечовешки кеф :D Континенталките издържаха теста и на сняг :agree: Наистина учудващо добре се държеше колелото, даже и на доста стръмни баирчета, дори беше възможно да стана на крака, стига да натискам леко и плавно, без да боксувам... много... :D А като се напъне човек на първа и даде яко мощност и обороти, все едно си във Ферари и едвам се одържа задницата :D Препоръчвам на всеки с шосейка да опита, няма такъв кеф просто...
Изображение
Ето на това видео съм снимал как карам по снега пред манастира, и даже направих обратен завой под наклон с една ръка... замалко да се пребия :D
http://www.youtube.com/watch?v=PGgVgORhWeU
Снегорините:
http://www.youtube.com/watch?v=uBth-_0NPBU
Изображение
Аватар
Grash
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 9:49 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Сезон 2009 - Шосейно колоездене

Мнениеот Lampre » Нед Дек 13, 2009 8:05 pm

Бацета това бялото по магистралата сол-химия ли е? По колелото си навсякъде имам един пръст дебелина от това нещо :eyebrow:
Да, днес беше много студено! Ако бях още половин час върху колелото щях да остана без пръсти на краката, здраво ми измръзнаха горките, въпреки че бях с дебели вълнени чорапи и неопрен 3 мм. отгоре :crap: За другите части на тялото ниската температура не беше проблем. Не знам как и с какво ще трябва да ги опаковам краката, за да се кара повече от 3 часа оттук нататък при ниски температури. Споделете мнения по темата, щото съм неприятно отчаян от картинката.
Аватар
Lampre
 
Мнения: 58
Рейтинг: 1400
Регистриран на: Пон Авг 10, 2009 10:03 pm
Местоположение: Sofia

Re: Сезон 2009 - Шосейно колоездене

Мнениеот Neo_92 » Нед Дек 13, 2009 8:43 pm

Някъде бях чувал че алпинистите си обуват краката в найлон :bigeyes:
Аватар
Neo_92
 
Мнения: 883
Рейтинг: 1530
Регистриран на: Сря Юли 01, 2009 6:30 pm
Местоположение: Сандански, The Hell

Re: Сезон 2009 - Шосейно колоездене

Мнениеот stilo » Нед Дек 13, 2009 9:42 pm

Това със замръзването на пръстите на краката е явно някаква нова епидемия по колоездачите. Днес беше сковаващо на връщане от Вакарела. Удържа се до 2 часа, но за повече не смятам че ще мога да издържа, ако не открием "топлофикация" за пръстите :praying:
Солта обаче е способна да разкаже играта на железните части по колелото (не че ги има много в колелата). Става агресивна в комбинация с вода. Вие с карбоните не знам за какво се притеснявате :eyebrow:
Другият път ще пробвам с найлони в обувките.
Аватар
stilo
 
Мнения: 545
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 8:40 am
Местоположение: on the road

Re: Сезон 2009 - Шосейно колоездене

Мнениеот marsa » Нед Дек 13, 2009 9:53 pm

Може да пробвате с презерватив, чорап и отгоре още един презерватив. Съвсем сериозно. С наилонови торбички е излишно да опитвате.

Само дето за да останат краката топли до пръстите е много важно кръвообръщението да е добро и да не се охлаждат и по- горните части, така че може да ви трябват и по- дебели клинове, или направо два пласта... говорим за температури около и под нула и постоянен вятър все пак.

Абе винаги може да се навлече човек още, аз виждам като най- голям проблем въздухът, който се вдишва, това вече е нерешимо, а аз с моя синузит много се притеснявам.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Сезон 2009 - Шосейно колоездене

Мнениеот todor todorov » Нед Дек 13, 2009 10:29 pm

Neo_92 написа:Някъде бях чувал че алпинистите си обуват краката в найлон :bigeyes:

Хора, не правете глупости, моля ви!
Баце Нео, това си го чувал от хора, които не са виждали жив алпинист. Или поне с всички пръсти все още на краката...

Ако не си смените обувките със зимни нищо няма да се промени. Колкото повече неща слагате върху краката си, толкова по-студено ще ви бъде, защото влошавате кръвообращението си (на краката ви става по-тясно).

Имайте на ум, че при вятър със скорост 30-40 км/ч (с колкото се движи един колоездач) усещането за студ е за 8-10 градуса по-студено, отколкото е действителната температура. Така че, ако карате при 0 градуса ви трябват обувки за -10 градуса. Просто не става с летни.
todor todorov
 
Мнения: 200
Рейтинг: 1680
Регистриран на: Вто Авг 01, 2006 8:31 pm

Re: Сезон 2009 - Шосейно колоездене

Мнениеот Grash » Нед Дек 13, 2009 10:35 pm

Аз днес бях над 4 часа навън, като голяма част от това време бях на надморска височина ~1000 метра, докато се риех в снега. На снимката по-горе даже се вижда колко сняг има по летните ми MTB обувки, и единственото, на което ми стана студено бяха пръстите на ръцете и то само на спускането след това. Въпросните обувки имат доста дебел език и предполагам това допринася да нямам проблеми. Иначе под обувките имах 2 чифта чорапи, това е... Може би при тези температури е добре да се карат изкачвания, които после да се спускат по-бавно, с оглед на по-ниската скорост... Не може да се кара дълго време на равно със средна скорост над 25 км/ч при -5 градуса или по-ниска температура, без да си навлечен като ескимос, което от своя страна прави колоезденето почти невъзможно.
Изображение
Аватар
Grash
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 9:49 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Сезон 2009 - Шосейно колоездене

Мнениеот rosty_sz » Пон Дек 14, 2009 7:41 am

Абе хора вие гамаши ползватели? За температури около 0-лата си имам едни неопренови гамашки които са дебели поне 4 мм. Никакъв проблем нямам със тях. Преди карах с едни обувки които леко ми стискаха и пръстите ми изтръпваха и измръзваха постоянно така че си мисля, че при обуване на повече от един чифт чорапи се появява и този ефект на лошото кръвообращение.
ТЪРСЯ ШИМАНСКА ПЛОЧА 39 ЗЪБА
rosty_sz
 
Мнения: 163
Рейтинг: 1380
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 5:30 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Сезон 2009 - Шосейно колоездене

Мнениеот crib » Пон Дек 14, 2009 8:53 am

това ми изглежда много интересно, уж е преизползваемо, а и не струва много пари...
crib
 
Мнения: 343
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 11:20 am
Местоположение: софия

Re: Сезон 2009 - Шосейно колоездене

Мнениеот Lampre » Пон Дек 14, 2009 10:48 am

Както казах по-горе - бях с неопренови гамаши! Помощ за ходилата - отрицателна. Гамашите могат да спират и/или да ограничават приникването на въздуха към горната част на ходилото и към глезена, но отдолу има две дупки, знаете за какво - за клита и за конзолата за ходене на петата! Ходилата измръзват именно от тези места. Тошко е напълно прав: пръстите на крака трябва да се вдижат, иначе няма как да се стимулира кръвообращението до тях, а те се снабдяват с кръв от "глемия гръг", което означава че са най-отдалечената част от сърцето! Ако се обуят повече от един чифт чорапи - няма как да си помръднеш пръстите, защото ще са нъплно обездвижени, което мисля че ще е още по-лошо, освен ако не си обул обувки с 1-2 номера по-големи, което предполагам никой от нас няма в арсенала си, а дори не си го е и помислял! Моите обувки са са супер за лятото - отвсякъде имат дупки за вентилация, даже и на конзолата на ходилото, но за зимата такива не стават, това е повече от логично!
Тошко, имаш ли опит със зимните обувки, гледах няколко модела, но само на картинка! Сподели мнение, ако имаш някакви впечатления :agree:
Аватар
Lampre
 
Мнения: 58
Рейтинг: 1400
Регистриран на: Пон Авг 10, 2009 10:03 pm
Местоположение: Sofia

Re: Сезон 2009 - Шосейно колоездене

Мнениеот todor todorov » Пон Дек 14, 2009 11:47 am

Lampre написа:Тошко, имаш ли опит със зимните обувки, гледах няколко модела, но само на картинка! Сподели мнение, ако имаш някакви впечатления :agree:


Не, никакъв. За мен колоезденето не е на дневен ред през зимата, защото аз по-скоро съм скиор, който лятото подържа форма с колоездене, отколкото обратното. :D
todor todorov
 
Мнения: 200
Рейтинг: 1680
Регистриран на: Вто Авг 01, 2006 8:31 pm

Re: Сезон 2009 - Шосейно колоездене

Мнениеот bokicha » Пон Дек 14, 2009 12:15 pm

todor todorov написа:
Lampre написа:Тошко, имаш ли опит със зимните обувки, гледах няколко модела, но само на картинка! Сподели мнение, ако имаш някакви впечатления :agree:


Не, никакъв. За мен колоезденето не е на дневен ред през зимата, защото аз по-скоро съм скиор, който лятото подържа форма с колоездене, отколкото обратното. :D

..наточили кантовете....или по скоро да не се окаже че ше караш ски със сидитата... :D
Аватар
bokicha
 
Мнения: 1317
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 10:12 am
Местоположение: sofia

Re: Сезон 2009 - Шосейно колоездене

Мнениеот todor todorov » Пон Дек 14, 2009 1:37 pm

bokichaa написа:
todor todorov написа:
Lampre написа:Тошко, имаш ли опит със зимните обувки, гледах няколко модела, но само на картинка! Сподели мнение, ако имаш някакви впечатления :agree:


Не, никакъв. За мен колоезденето не е на дневен ред през зимата, защото аз по-скоро съм скиор, който лятото подържа форма с колоездене, отколкото обратното. :D

..наточили кантовете....или по скоро да не се окаже че ше караш ски със сидитата... :D

:offtopic: Баце, днеска бех наточил колелото, ама нещо не разбрах ще се кара ли, откъде и т.н. Ще взема да точа и кантове вече, то се е видело
todor todorov
 
Мнения: 200
Рейтинг: 1680
Регистриран на: Вто Авг 01, 2006 8:31 pm

Re: Сезон 2009 - Шосейно колоездене

Мнениеот HELLBOY73 » Сря Дек 16, 2009 1:02 pm

кво каране ве бацета в тая кал по-пътищата де я има пишман станах де излязох за малко дори
направо се освиних като прасе :banghead:
та както се казва едно яко химическо почистване за зимуване и го подпираме до началото на
пролетта с две думи за другия сезон :roll2:
а карането пак продължава но с МТБ-то поне има калници :eyebrow: :beer:
Аватар
HELLBOY73
 
Мнения: 52
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Чет Апр 30, 2009 5:40 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Сезон 2009 - Шосейно колоездене

Мнениеот crib » Съб Дек 19, 2009 9:54 am

желаещи за едно каране до Ярема днес?
crib
 
Мнения: 343
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 11:20 am
Местоположение: софия

Re: Сезон 2009 - Шосейно колоездене

Мнениеот Grash » Съб Дек 19, 2009 9:58 am

Жалко че съм на работа, иначе с удоволствие бих покарал в снега... Аз и на работа дойдох с колелото де :D
Изображение
Аватар
Grash
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 9:49 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Сезон 2009 - Шосейно колоездене

Мнениеот rosty_sz » Съб Дек 19, 2009 10:13 am

ЕВАЛА на софиската група :bowdown: :bowdown: :bowdown: нищо не ви спира ,НО има дни в които карането предизвиква мноооооооого съдбата. В тоя сняг дето е в софето и шоферчета които трудно се справят на сухо а да не говорим на лед мисля че е по добре човек да се отдаде на тренажора или както Митко от Русе казва на теоретическата подготовка :D .
Ако толкова ви се кара прескочете до Зарата, тук не само че няма сняг ами е сухо.
ТЪРСЯ ШИМАНСКА ПЛОЧА 39 ЗЪБА
rosty_sz
 
Мнения: 163
Рейтинг: 1380
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 5:30 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Сезон 2009 - Шосейно колоездене

Мнениеот stilo » Съб Дек 19, 2009 10:54 am

За Ярема - къде и в колко е явката...точа ските :agree:
Аватар
stilo
 
Мнения: 545
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 8:40 am
Местоположение: on the road

Re: Сезон 2009 - Шосейно колоездене

Мнениеот Grash » Съб Дек 19, 2009 6:49 pm

Карахте ли днес някъде? :D
Аз си направих малко шоу, около съботния работен ден. Преди и след работа, съответно със много сняг, много лед и Trek :Dп
Още не мога да разбера, защо повечето хора ме гледат странно като минавам покрай тях? :rofl: Особенно като карах по покрития със сняг булевард и колелото отвсякъде хвърляше сняг на половин метър, като снегорин :D Ето малко снимки от след това, но са много кофти качество, защото разполагах само с GSM, а и беше доста тъмно:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
Grash
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 9:49 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Сезон 2009 - Шосейно колоездене

Мнениеот Олеомак » Съб Дек 19, 2009 9:50 pm

Апкоолсун, машааллах!!! :) Много навита пружина си, колега, щом в такова време караш. Нямаше ли проблем при спирането с тия обледенени колодки? А континенталите как се държат на снега? И добре правиш, че не караш със спортни педали в сняг и лед. На мен веднъж, колкото и да звучи невероятно, единият клипс бе залепнал с лед за педала (Мике 302) в ясно време, но при температура от около минус 3-4 градуса. Последва триумфално падане на първия светофар при завръщане в града.
Още веднъж моите комплименти ... абе, дет' се вика - баш бравос!
Олеомак
 
Мнения: 99
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Съб Юни 21, 2008 4:41 pm

Re: Сезон 2009 - Шосейно колоездене

Мнениеот Grash » Нед Дек 20, 2009 2:42 am

Педалите са си същите, с които карам и лятото, от едната страна са платформа, от другата SPD. Така ми е най-удобно, защото ми се налага да карам колелото и с обикновени обувки. Иначе със спирането проблеми няма, защото такова отсъства почти на 100% :D Особенно сутринта на -9 градуса, имах чувството, че се е образувала тънка коричка лед по борда на каплата... Натискаш, усеща се някакси твърдо, а на движенито не оказва никакво влияние... Затова трябва да се кара много внимателно и бавно. Така карах аз, и нямах проблеми, но наложи ли се да се спира по-рязко... забравете :D Нямам база за сравнение, защото на сняг съм карал само с континенталките. Определено ме очуди колко добре се държат... Миналата неделя на отъпкан сняг бяха просто перфектни, вчера на почти най-гадната възможна настилка (лед покрит с прясно навалял сняг) се държаха също доста добре. Като се прибирах на булеварда дигнах ~20 км/ч на сняг, усещането беше много екстремно, но оцелях :D
Изображение
Аватар
Grash
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 9:49 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Сезон 2009 - Шосейно колоездене

Мнениеот marsa » Нед Дек 20, 2009 3:07 am

Кво говориш ти, аз преди малко с байка си позволих макс 21км/ч и то в локалното, а ти с тая шейна не искам да си представям какво правиш :bowdown: В общи линии ако занеса съвсем малко, байка започва да се влачи както си иска и няма нито спиране, нито контрол с кормилото, всичко опира до баланса да не паднеш, а посоката... :timebm: :headach:

Утре мисля протоколно да се разходя до НДК:
viewtopic.php?p=582098#p582098
Пък после ще му мисля къде да завъртя някой километър, че напоследък хич не карам.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Сезон 2009 - Шосейно колоездене

Мнениеот stilo » Пет Дек 25, 2009 10:01 am

Бацета, Дядо Коледа ще раздва Коледни километри на моста на Искъро от 12 часа.
Който е пропуснал от подаръците от снощи - сега е момента да навакса. :santa2:
Аватар
stilo
 
Мнения: 545
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 8:40 am
Местоположение: on the road

ПредишнаСледваща

Назад към Други видове колоездене

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта