Cross Peloton 14 gear racer

Този форум е за обмен на информация, свързана с всички видове колоездене извън планинското и велосипеди, различни от маунтин байк - шосейни, пистови, градски, туристически, и т.н., и т.н. Той обаче не е предвиден за обсъждане на най-евтините масови велосипеди, предлагани в изобилие в България! Моля, не занимавайте аудиторията излишно с тях!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 900 / 900 / 10

Cross Peloton 14 gear racer

Мнениеот hhumpff » Нед Мар 18, 2007 1:44 am

Може ли да си кажете мнението за този велосипед. За съжаление аз съм го видял само в Метро :) , цената му е 300лв. с ДДС. Знам че не трябва да се купува от метро от опит, така че не го споменавайте :)!
Рамката е алуминиева, скоростите са 14. Каплите са 28' и около тях са големите ми съмнения. Понеже са със тези супер тънките гуми, и по дебелите няма къде да се съберат, дали тези капли ще издържат теглото ми (около 90кг.), без да се изкривяват много. Все пак няма как да не се минава поне през два три бурдюра на ден, а и нашите улици не са мн гладки. Снимка на колелото има тук:
http://www.bikecity.dk/product.asp?product=11&lang=dk
Моля за коментари!
hhumpff
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 3:11 pm

Мнениеот TOYAGA » Нед Мар 18, 2007 8:24 am

Тва е непретенциозен шосеен/градски велосипед. Служи за придвижване по асфалт.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Admin » Нед Мар 18, 2007 9:27 pm

TOYAGA ти е отговорил кратко и ясно, но ако искаш някаква допълнителна информация, няма да е зле и ти да дадеш такава: например за какво и как искаш да ползваш такъв велосипед. Предполагам, че не за планинско колоездене, затова преместих темата тук.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Grash » Нед Мар 18, 2007 10:20 pm

Гледах го в МЕТRO и ми се стори добре като за 300лв. Ако ти е за града не ти го препоръчвам, просто не е удобно, от опит знам. За града е далеч по-добре MTB, защото не мислиш постоянно за малките дупки и неравности (да не споменавам големите). Иначе както казах за 300лв - добре :) Евтин вариант да караш шосейка... Мисля, че не е много над 10 кг теглото, рамката, вилката не са нищо особенно. Shimano A 050 монтаж, командите не ми харесаха, и като вид и като разположение - от двете страни на лапата(където в повечето случаи се държат ръцете при катерене, и където НЕ се държат при спиране :) ) Не ми харесаха и задните венци, те са си от MTB на CROSS и то от евтините, една идея по-големи са от колкото трябва. Каплите не ги знам, но не вярвам да са много здрави. Гидолина беше някакъв гаден и нацепен, но това са дреболии... Бих ти препоръчал Drag Blade, от който съм много доволен, но той е 524лв и не става за сравнение с 300лв... Успех при покупката ;)
Аватар
Grash
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 9:49 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот hhumpff » Пон Мар 19, 2007 12:14 am

Ами аз имах Cross Phantom с окачване отпред и отзад и дискови спирачки, но ми го чопнаха от мазето преди две седмици. Взех го миналото лято и не му се радвах дълго :(. Не ми хареса много обаче защото се караше много тежко. Сега си търся колело до 300лв., но искам да е с по-голяма рамка 26"х21", 26"х22" или 28"х21", 28"х22". Колелото ми трябва само за града. Да може да издържа на дупките и бурдюрите по пътищата. Най много харесвам класическата рамка като на бегачите. Очаквам предложения.
hhumpff
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 3:11 pm

Мнениеот Мъро » Пон Мар 19, 2007 12:31 pm

Drag Hacker - ~200 лв.
100km/h не е скорост, а време да превключиш на втора!
Аватар
Мъро
 
Мнения: 1259
Рейтинг: 1635
Регистриран на: Съб Дек 02, 2006 1:07 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Yavkata » Сря Мар 28, 2007 7:30 pm

А Хакер може и за 100 ;)
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София


Назад към Други видове колоездене

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 139 госта