рамка за градско и туринг

Този форум е за обмен на информация, свързана с всички видове колоездене извън планинското и велосипеди, различни от маунтин байк - шосейни, пистови, градски, туристически, и т.н., и т.н. Той обаче не е предвиден за обсъждане на най-евтините масови велосипеди, предлагани в изобилие в България! Моля, не занимавайте аудиторията излишно с тях!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 900 / 900 / 10

рамка за градско и туринг

Мнениеот MacLeod » Пон Май 28, 2018 4:04 pm

Здравейте,
харесал съм си една от тези 2 рамки за градски/туристически велосипед:

https://www.bike-components.de/en/Salsa/Marrakesh-Flat-Bar-Rahmenkit-p53332/gray-green-XL-o444200075/
https://www.bike-components.de/en/Surly/Disc-Trucker-700C-28-Rahmenkit-Modell-2018-p61154/bituminous-gray-62-cm-o530300157/

Някой карал ли е подобно хромо желязо зимата в солта ? Притесненията ми са за потенциално ръждясване.
Аватар
MacLeod
 
Мнения: 882
Рейтинг: 1785
Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 3:22 pm

Re: рамка за градско и туринг

Мнениеот Speedmaster™ » Пон Май 28, 2018 5:18 pm

Вътре при всички отвори може да напръскате рамката с този спрей, първоначално е течен а после става като боя и така се предпазва от корозия.
Аватар
Speedmaster™
 
Мнения: 570
Рейтинг: 1448
Регистриран на: Вто Юли 01, 2014 9:07 pm
Местоположение: България

Re: рамка за градско и туринг

Мнениеот КоlЮ » Пон Май 28, 2018 7:38 pm

Колегата е дал много мъдър съвет , аз лично си пръскам ,както и 4130-ката с течен авто парафин за кухини на 3м , така и колата и съм доволен.
Bin Big Mag , mag mich kein.
Аватар
КоlЮ
 
Мнения: 286
Рейтинг: 1658
Регистриран на: Пон Дек 25, 2017 3:19 am
Местоположение: с.София

Re: рамка за градско и туринг

Мнениеот MacLeod » Вто Май 29, 2018 12:07 am

Да, четох за тези спрейове. Има даже някакъв специално за рамки:
https://www.amazon.com/Weigles-Bicycle-Frame-Saver-Inhibitor/dp/B0012GO58Y

Излишно скъпичък ми се вижда. И аз предполагам бих заложил на алтернативно решение.
Но моето колело го планирам да е за града, а аз карам и зимата. В момента карам заварявана алуминиева рамка и се точа на ъпгрейд към някое от 2-те по - горе.
По - скоро въпросът ми е някой от вас кара ли си хромака зимата на лугата и дали рамката оцелява след подобно нещо дори напръскана около дупките ? Ще карам с цели, "пенсионерски" :) калници, които 100% също помагат, но все пак...
Аватар
MacLeod
 
Мнения: 882
Рейтинг: 1785
Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 3:22 pm

Re: рамка за градско и туринг

Мнениеот marsa » Вто Май 29, 2018 9:46 am

Аз карам подобно от няколко години и съм много доволен. Корозията не е никакъв проблем за хромарките, на практика е само повърхностен окис, за да се увреди в дълбочина трябва да се изложи на влага с десетилетия (примерно 30 години зарязано на двора без да се пипа). Най-важните места за поддръжка са тези, на които има разглобяеми връзки и особено ако контакта е с алуминий. Такива са седалковата тръба и муфата на средното движение. И на двете места задължително мажеш с грес до покриване изцяло със защитен слой. От време на време тези места се разглобяват, почистват и смазват отново (при нормално каране - след всяка зима).

С калниците неудобството е, че трябва да пазиш велосипеда от контакт малко повече - при изправяне на задна гума се настъпва задния калник, също при подпиране е добре да се внимава с калниците. Също така трябва допълнително да се сещаш да следиш износването на гумите - особено задната, която не се вижда от калника.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: рамка за градско и туринг

Мнениеот MacLeod » Вто Май 29, 2018 10:16 am

Мерси за инфото.
Моето го държа в един подземен гараж. Има влага вътре, но навън е доста по - зле. Няма да седи 30 години пред блока, в гаража ще е като се кара доста често.
Не знам дали е правилно, но гледам за мерило осите на педалите. Те нали също са chromo и не са ръждясали. Надявам се и рамката като тях да се държи.
Аватар
MacLeod
 
Мнения: 882
Рейтинг: 1785
Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 3:22 pm


Назад към Други видове колоездене

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта