Питане за Leader Hero - размер

Този форум е за обмен на информация, свързана с всички видове колоездене извън планинското и велосипеди, различни от маунтин байк - шосейни, пистови, градски, туристически, и т.н., и т.н. Той обаче не е предвиден за обсъждане на най-евтините масови велосипеди, предлагани в изобилие в България! Моля, не занимавайте аудиторията излишно с тях!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 900 / 900 / 10

Питане за Leader Hero - размер

Мнениеот cgszbh » Нед Апр 08, 2018 3:07 pm

Здравейте, какъв размер Leader Hero http://shop.leader96.com/product/view/3707/28-hero-fixi е подходящ за мен висок съм 182 см., с дъжина на крака 81 см., 56 или 59 см размер на рамката.
cgszbh
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 8:56 pm

Re: Питане за Leader Hero - размер

Мнениеот carmo » Пон Апр 09, 2018 1:55 pm

Моят крак е 80см (при ръст 165см) и когато съм обкрачвал такъв тип велосипеди, повече от 53см ми е неприемливо. Ти обаче си с по-дълъг торс и всичко зависи от това колко е дълъг предният триъгълник на рамката при съответните височини. Ако дължината е колкото височината, какъвто е принципът при подобен тип рамки 56 ще ти е висока и доста къса, а 59 ще ти е много висока и къса. :(
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Питане за Leader Hero - размер

Мнениеот victortrt » Пон Юли 16, 2018 5:32 pm

Ако темата е още актуална, карах такъв велосипед или много подобен пак на Лидер и за мен рамка 56 си беше добре, а съм 183 см. Рамката е висока заради високото средно и колелото има дълга лапа. Даже бих казал, че заради снижаването на лапата, това е най-дългата рамка, която съм карал.
Иначе колелото си е супер за относително равен град, върви много леко с тези тънки гуми и е много леко на носене.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am


Назад към Други видове колоездене

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта