Gravel байк - избор

Този форум е за обмен на информация, свързана с всички видове колоездене извън планинското и велосипеди, различни от маунтин байк - шосейни, пистови, градски, туристически, и т.н., и т.н. Той обаче не е предвиден за обсъждане на най-евтините масови велосипеди, предлагани в изобилие в България! Моля, не занимавайте аудиторията излишно с тях!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 900 / 900 / 10

Re: Gravel байк - избор

Мнениеот Speedmaster™ » Вто Яну 17, 2017 10:20 am

http://www.bikecenter.bg/
Тук трябва да има,наред с тях има и метални за trekking с дисаги...цените са доста завишени.!
http://www.bikecenter.bg/product/specialized-awol_elite
Аватар
Speedmaster™
 
Мнения: 570
Рейтинг: 1448
Регистриран на: Вто Юли 01, 2014 9:07 pm
Местоположение: България

Re: Gravel байк - избор

Мнениеот stan40 » Вто Яну 17, 2017 11:47 am

@oduh може да се намери Kona Rove Al на цена близка то тази на ДРАГ-а при официалния представител на Kona , лично аз си закупих и съм доволен от велосипеда, може да отидеш имаше лятото няколко размера и да пробваш.
:agree:
stan40
 
Мнения: 89
Рейтинг: 1215
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 9:27 am

Re: Gravel байк - избор

Мнениеот Petar_vn » Сря Яну 18, 2017 12:18 pm

Циклокрос и Гравел байк не са едно и също.
https://www.youtube.com/watch?v=ahCx-Io8ozo
Аватар
Petar_vn
 
Мнения: 164
Рейтинг: 1182
Регистриран на: Чет Фев 20, 2014 2:59 pm

Re: Gravel байк - избор

Мнениеот borxes » Нед Фев 05, 2017 8:15 pm

Четох много (и карах много старото колело :) ). Взех си specialized Diverge Elite DSW 2016..От Италия. Самият модел е три в едно, но нито едно от трите:
1 - adventure/gravel
2 - road
3 - endurance
Скромното ми мнение по точки:
1. Ако се сменят седалката, гумите(за съжаление макс 700х35 поддържа) и се ползват скоростите на модел 2017-та(48/32T вместо compact, 50/34T на моя модел 2016, дават ги компакт, ама аз хич не ги видях/усетих да са) , това е вашето колело в дисциплина adventure/gravel
2. По асфалта е напълно съразмерно със стандартна "шосейка". Но ако терена е смесен: хълмове, спускания се усещат недостатъците на Tiagrа срещу 105..На доста места няма вярна скорост..
3. В дисциплината endurance вече е напълно на ниво. Въпреки всичко, тази година specialized roubaix идва със окачване и нещата стоят различно..естествено Diverge е с базова цена от 2600 лева, а roubaix - 4800..
Като цяло: колкото и фрапантно да звучи, Diverge Elite DSW 2016 на цената от 2890 лева е базово (аз го улових на по-ниска промоция), начален клас колело. Със смяна на скорости, седалка, гуми и спирачки, ще отиде в приятната среда..
За момента откривам повече минуси от плюсове, но поради особената ми физика/телосложение предстоят настройки, за да ми пасне..
Като комфорт, тъй като съм лек - 75 кг, понася дупките и неравностите доста добре, особено отзад.
И една снимка за финал:
Изображение
Относно къде може да се види/купи adventure/gravel колело тук, никой освен Коnа нямат..обаче евтините им модели са някак много "ретро"..
borxes
 
Мнения: 90
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Юни 02, 2016 3:43 pm

Re: Gravel байк - избор

Мнениеот nikant » Пон Фев 06, 2017 2:43 pm

...
Взех си specialized Diverge Elite DSW 2016..От Италия. Самият модел е три в едно, но нито едно от трите:
1 - adventure/gravel
2 - road
3 - endurance
...


Това за мен си е gravel bike.
Аз на моя колокрос съм му сложил МТВ курбел 42/28(X9). Много по удачен избор, ако се кара по горите.
На шосе също е много подходящ избор, преди когато бях с 46/36(FSA) на шосето не се предвижвах по бързо. Може да има значение, че Х9 е много корав курбел, плочите също така са доста корави.
Ако спориш с идиот, вероятно точно същото прави и той.
nikant
 
Мнения: 170
Рейтинг: 1340
Регистриран на: Сря Ное 27, 2013 8:26 pm
Местоположение: Европа

Re: Gravel байк - избор

Мнениеот borxes » Вто Фев 07, 2017 9:39 am

nikant написа:Това за мен си е gravel bike.
Аз на моя колокрос съм му сложил МТВ курбел 42/28(X9). Много по удачен избор, ако се кара по горите.
На шосе също е много подходящ избор, преди когато бях с 46/36(FSA) на шосето не се предвижвах по бързо. Може да има значение, че Х9 е много корав курбел, плочите също така са доста корави.

http://road.cc/content/feature/214566-r ... ar-2016-17
dsw е със същата геометрия, но алуминиева рамка..
Мисля да му се порадвам така и да направя същото като теб: 46/36 или 48/32T, както е на 2017 модела.
Засега чакам още малко да се оправи времето, да свикна и да го настроя според мен..обаче май ще му сменя седалката най-бързо, тази е "камък" - за дрехи с подложка явно, а аз не нося такива..
borxes
 
Мнения: 90
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Юни 02, 2016 3:43 pm

Re: Gravel байк - избор

Мнениеот nikant » Вто Фев 07, 2017 10:53 am

Сега се загледах в гумите на Diverge Elite DSW, стандартната окомплектовка.
С тези гуми Specialized Espoir Sport, 60TPI, wire bead, double BlackBelt protection, 700x30mm / 440g колелото е предимно за шосе.

Коригирам се - колелото е по скоро endurance, отколкото gravel . Здрава гума, със защита против спукване, с телен борд и затова малко е по тежка. Ниско съпротивление при търкаляне.

Моя цайклокрос е с Vittoria CX XN Pro 31mm / 350гр
Изображение

За гори и планини по удачен вариант е Vittoria CX XG Pro 33mm / 380гр, но за мен горния модел е по универсален за моето каране.
Изображение
Последна промяна nikant на Вто Фев 07, 2017 11:04 am, променена общо 1 път
Ако спориш с идиот, вероятно точно същото прави и той.
nikant
 
Мнения: 170
Рейтинг: 1340
Регистриран на: Сря Ное 27, 2013 8:26 pm
Местоположение: Европа

Re: Gravel байк - избор

Мнениеот borxes » Вто Фев 07, 2017 10:55 am

О, гумите са избрани, но ще се слагат април, тези са най-големите възможни, за тази рамка + кал:
http://clementcycling.com/ush
П.П. А моето е даже с 700х28 гуми. Но са доста добре на мокро, никакво пързаляне дори при завой и над средна скорост..
borxes
 
Мнения: 90
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Юни 02, 2016 3:43 pm

Re: Gravel байк - избор

Мнениеот nikant » Вто Фев 07, 2017 11:22 am

За пръв път чувам и виждам тази марка, поне на външен вид изглеждат добре.
Доколкото разбирам искаш по дебели гуми.
Тези гуми са добри, но за шосе с нищо не превъзхождат тези на Specialized, освен с тегло.
За каране по шосе, по тесните гуми са по добрия избор.
По пътеките, по горски и планински терени и двата вида гуми не стават, много са сликови и тънки. При каране по камъни и корени големи каскади ще има, особено ако са мокри/влажни. За черни пътища стават и двата вида гуми.
Ако спориш с идиот, вероятно точно същото прави и той.
nikant
 
Мнения: 170
Рейтинг: 1340
Регистриран на: Сря Ное 27, 2013 8:26 pm
Местоположение: Европа

Re: Gravel байк - избор

Мнениеот borxes » Вто Фев 07, 2017 11:34 am

nikant написа:За пръв път чувам и виждам тази марка, поне на външен вид изглеждат добре.
Доколкото разбирам искаш по дебели гуми.
Тези гуми са добри, но за шосе с нищо не превъзхождат тези на Specialized, освен с тегло.
За каране по шосе, по тесните гуми са по добрия избор.
По пътеките, по горски и планински терени и двата вида гуми не стават, много са сликови и тънки. При каране по камъни и корени големи каскади ще има, особено ако са мокри/влажни. За черни пътища стават и двата вида гуми.

Благодаря за мнението. Велосипеда ще е по шосе само в работни дни и докато стигне до приятни селски пътища :D
Здраве да е, и да се оправя времето. Запланувал съм около два месеца "обучение" с тези гуми, на по леки терени - just for fun. После лятото колкото мога touring, поръчал съм си разни водоустойчиви чанти от Alpkit, смятам и поне веднъж да отида от София до Шкорпиловци..
В общи линии да има свободно време само.
borxes
 
Мнения: 90
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Юни 02, 2016 3:43 pm

Re: Gravel байк - избор

Мнениеот carmo » Чет Фев 09, 2017 9:26 am

Да, крайно време е да се стопля и съхне че вече адски ми се колоезди. Месец и нещо без велодвижение ми идва множко. Честито за Специалиста и приятни кила/метри :)
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Gravel байк - избор

Мнениеот victortrt » Чет Фев 09, 2017 5:03 pm

Е, със калници и прежалими дрехи /за мен това е полар върху термобельо, евентуално под него тениска за фитнес, панталон имам един за целта - туристически софтшел/ и сега става за каране по асфалт, особено по по-равни пътища, но наистина не си е работа още.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Gravel байк - избор

Мнениеот borxes » Пет Фев 10, 2017 5:24 pm

Аз си карам и при -5, обаче тая година някакви проблеми със сливиците имам и спрях.
Иначе със яке на craft, гамаши долчини, термополо от декатлон, клин и анцунг и чорапи b'twin от декатлон и зимна шапка скот - перфектно - никакъв студ.
За другия зимен сезон (ако се излекувам) съм планирал панталон ендура и обувки force. В общи линии при добра промоция всичко излиза 400 лева, но си струва - леко, удобно и целият си сух. А колело без калници в периода декември - април, повече не. Стигам с две три пръски в момента до работа, иначе целият омазан.
borxes
 
Мнения: 90
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Юни 02, 2016 3:43 pm

Re: Gravel байк - избор

Мнениеот noncho » Съб Юли 22, 2017 11:33 am

Малко размишления за гравел и 1х12.
Започна да ме гложди, откакто се появиха последните SRAM GX Eagle 10-50 касети - http://www.mtb-bg.com/index.php/products/news/5267-products-news-2017-sram-gx-eagle

В момента съм с 44-30 предни венци и 11-36 касета с 10 скорости и като цяло покрива прилично моите карания от 0.83 до 4 съотношение.
Ако обаче сметнем с 10-50 и една плоча отпред излиза, че с 40 венец ще имам същото съотношение 4 при най-висока скорост и дори малко по-ниско 0.8 при най-ниска. По-скоро може да се използва 42 зъба за 0.84 - 4.2.
Така всъщност ще мога да продължа да си сменям гумите с по-дебели и да си карам по пътеки като ми се прииска.

Добре ми звучи някак, нищо че далече изглежда времето, когато ще мисля за подновяване.
Моите снимки @ http://www.NonchoILiev.com
Аватар
noncho
 
Мнения: 98
Рейтинг: 1285
Регистриран на: Вто Май 11, 2010 3:52 pm

Re: Gravel байк - избор

Мнениеот borxes » Вто Окт 10, 2017 9:13 am

noncho написа:Малко размишления за гравел и 1х12.
Започна да ме гложди, откакто се появиха последните SRAM GX Eagle 10-50 касети - http://www.mtb-bg.com/index.php/products/news/5267-products-news-2017-sram-gx-eagle

В момента съм с 44-30 предни венци и 11-36 касета с 10 скорости и като цяло покрива прилично моите карания от 0.83 до 4 съотношение.
Ако обаче сметнем с 10-50 и една плоча отпред излиза, че с 40 венец ще имам същото съотношение 4 при най-висока скорост и дори малко по-ниско 0.8 при най-ниска. По-скоро може да се използва 42 зъба за 0.84 - 4.2.
Така всъщност ще мога да продължа да си сменям гумите с по-дебели и да си карам по пътеки като ми се прииска.

Добре ми звучи някак, нищо че далече изглежда времето, когато ще мисля за подновяване.

Това ми изглежда перфектно за моите цели, също. Ама кога ли ще пуснат команда за тази касета?
borxes
 
Мнения: 90
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Юни 02, 2016 3:43 pm

Re: Gravel байк - избор

Мнениеот Alexi » Вто Окт 10, 2017 10:52 am

явно не сте поглеждали цените на 1х12 :D
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Gravel байк - избор

Мнениеот borxes » Чет Окт 12, 2017 2:37 pm

Ако пуснат команда за шосе е перфектно. По лека е от 10-42 касета.
За цените:
Групата: http://www.chainreactioncycles.com/bg/e ... prod161511
Срещу най-евтината ми възможна група, но с команди и спирачките: https://r2-bike.com/SRAM-Apex1-Groupset ... Disc-Brake
За капак съм на BB30..
borxes
 
Мнения: 90
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Юни 02, 2016 3:43 pm

Предишна

Назад към Други видове колоездене

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта